Rozrusznik - wymontowanie; bendix szwankuje ?

Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Rozrusznik - wymontowanie; bendix szwankuje ?

Post autor: Pelot »

witam
od pewnego czasu zaczyna mi strajkować bendix,Już kilka razy mi przeskoczył,a nie lubie jak cosik nie domaga
ile to ustrojstwo może kosztować :?:
a może ktoś jest w posiadaniu takiego wynalazku,oczywiście nowego->chciałby sie go pozbyć :D za niezbyt rujnującą mnie cenę


Pytanie nr.II
czy z wyjęciem rozrusznika jest tyle samo zabawy co z alternatorem :?: czy jest łatwiej go unicestwić :?:
Obrazek
Awatar użytkownika
ZENiTH
Posty: 1356
Rejestracja: 2005-10-17 17:59
Galeria: viewtopic.php?t=6493
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ZENiTH »

To jest mazda i z rozrusznikiem nie ma problemu jest mniejszy i bez żadnych numerów wychodzi na zewnątrz. Bendix wcale nie jest taki skomplikowany i można go naprawić w prostu sposób
Ford Probe '92 2.2 GT USA Igen --> teraz już szwagra
Titanium Fox
Mazda 929 HD 3.0 V6 24V DOHC '93
Awatar użytkownika
Alexs
Posty: 262
Rejestracja: 2005-03-20 16:35
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Alexs »

z bendixem do elektryka, chyba najprosciej, ciężko będzie dostać, prędzej cały rozrusznik dostaniesz, latwiej naprawić....wiesza Ci się i brzęczy zamiast kręcić?
I like Mx-3

Mazda Dexelia 10W 40 Semi Synthetic
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Post autor: Mr. Cynk »

ja powiem że troche zabawy może być bo dostęp jest chyba gorszy niż do alternatora....
no i ja wyjmowałem w dół, pamiętam jak kląłem na taką łapę co trzyma silnik i skrzynię.... nie pamiętam czy ona nie trzymała jednocześnie tego środkowego przegubu prawej półosi...

ale faktycznie zanim bedziesz kupował cokolwiek to wyjmij na wierzch i przekonaj się czy na pewno nie da się teog naprawić... :)

99% że da się to naprawić.
Awatar użytkownika
kicur
Posty: 290
Rejestracja: 2004-11-08 18:58
Samochód: I GT 90' 2,2 Turbo - Pełne wyposażenie
Galeria: viewtopic.php?t=6637
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: kicur »

apropo bendixa to czy powinno sie go smarowac smarem czy tez nie? bo jak wiadomo smar nie przewodzi pradu chyba.. :lol:
..kazda lala leci na kierowce czerwonego probala.. ;) PROBE JEDYNECZKA->FULL WYPAS GT tel.794560393
Awatar użytkownika
piotrek
Posty: 793
Rejestracja: 2004-06-22 18:33
Samochód: brak
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: piotrek »

Faktycznie wyjęcie nie jest takie proste rozrusznik ciasno siedzi po odkręceniu śrub (o ile mnie pamięć nie myli trzeba wykręcić czujnik stuku silnika lub oleju)
i pamiętajcie że rozrusznik to nie Mazda tylko Mitsubishi
Mechanika samochodowa
Pranie czyszczenie tapicerek
Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Pelot »

Dziekuję wszystkim za odpowiedzi,zajmę się tym jak tylko zrobi się troszke cieplej bądz snieg stopnieje.
Alexs pisze:....wiesza Ci się i brzęczy zamiast kręcić
przepuszcza,
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaapko
Posty: 210
Rejestracja: 2005-04-19 20:52
Samochód: brak
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Jaapko »

U mnie mechanicy mieli sporo problemów z wyjęciem rozrusznika, kombinowali od spodu i z góry i wyjęcie zajęło im ponad godzinę.
Obrazek I GT, Black & Red
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Post autor: Mr. Cynk »

hm... popatrzmy co na to serwisówka:

może obrazki lepiej przemówią.. :wink:

Obrazek

i kolejny:

Obrazek

nie zapominamy o odłączeniu akumulatora !!!!

reszta na rysunku. wyciągać w dół...
wredna robota kiedy tłumik ciepły/gorący. :twisted:
Awatar użytkownika
kicur
Posty: 290
Rejestracja: 2004-11-08 18:58
Samochód: I GT 90' 2,2 Turbo - Pełne wyposażenie
Galeria: viewtopic.php?t=6637
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: kicur »

ja rozrusznik u siebie wyjmowalem ponad 10 razy też doszedlem tutaj do pewnej wprawy :D - najlepiej wjechac sobie na kanal i poczekac az ostygnie tlumik- pierwsze co robimy to zdejmujemy klemy! potem odkrecamy jeden kabel a drugi jest taki cienki pojedynczy na zlaczce elektrycznej też tego odpinamy- nastepnie odkrecamy srubki -klucz 14 mm -najlepiej oczkowy zeby nie obrobic srub - do kabla klucz 12mm - jak odkrecimy sruby to rozrusznik wychodzi bez problemu -nic nie trzeba odpinac ani zdejmowac!!
..kazda lala leci na kierowce czerwonego probala.. ;) PROBE JEDYNECZKA->FULL WYPAS GT tel.794560393
Awatar użytkownika
Alexs
Posty: 262
Rejestracja: 2005-03-20 16:35
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Alexs »

pelot pisze:Dziekuję wszystkim za odpowiedzi,zajmę się tym jak tylko zrobi się troszke cieplej bądz snieg stopnieje.
Alexs pisze:....wiesza Ci się i brzęczy zamiast kręcić
przepuszcza,
nie rozumiem co znaczy przepuszcza,bendix brzęczy zamiast kręcić rozrusznikiem po przekręceniu kluczyka, może to szczotki?
I like Mx-3

Mazda Dexelia 10W 40 Semi Synthetic
Awatar użytkownika
betar
Posty: 42
Rejestracja: 2005-05-16 23:20
Samochód: brak
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: betar »

Alexs pisze:
nie rozumiem co znaczy przepuszcza,bendix brzęczy zamiast kręcić rozrusznikiem po przekręceniu kluczyka, może to szczotki?
bendix to zębatka,która po wysunięciu przez tzw. wyrzutnik,zazębia się z wieńcem na kole zamachowym.Jego budowę można najprościej zobrazować,porównując go do "grzechotki" z kompletu kluczy nasadowych.Jak się z "grzechotką" przegnie to się ją po prostu zrywa i potem zaczyna ona przepuszczać.
Natomiast to co się wiesza i brzęczy to elektromagnes (zwany często automatem),który uruchamia wspomniany wyrzutnik.Jednocześnie z jego uruchomieniem w ruch wprawiony zostaje też wirnik, na którym osadzony jest bendix.
to tyle :D
Pozdrawiam
Probe 2.2 GT,1991.
Mazda 626 kombi,1999,1.8 ccm.
Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Pelot »

wbrew pozorom wyjąć rozrusznik to nie aż taki problem,wychodzi łatwo do dołu bez żadnych większych cyrków.
Od góry trzeba tylko zdjąc filtr powietrza,kolanko od przepustnicy żeby mieć dostęp do dwóch górnych śrub-(aby je łatwo odkręcić trzeba się zaopatrzyć w terkotkę z przedłużka.)
Od dołu 4śruby mocujące podporę kolktora i jedna o rozrusznika.
Po wymianie bendixa dużo lepiej kręci przede wszystkim ciszej i bez żadnych innych brzęczeń.


Pozdrawiam
Obrazek
KALI
Posty: 789
Rejestracja: 2005-11-01 00:10
Galeria: viewtopic.php?t=6696

Post autor: KALI »

nie rozumiem co znaczy przepuszcza,bendix brzęczy zamiast kręcić rozrusznikiem po przekręceniu kluczyka, może to szczotki?
Szczotki Ola jak by to były szczotki to by wcale nie kręcił bo prąd by nie dochodził do stojana. :)
Krzycho
Posty: 178
Rejestracja: 2006-08-22 16:44
Galeria: viewtopic.php?t=9300

Post autor: Krzycho »

Dzis Probek mnie zaskoczył - nie chciał odpalic... a konkretnie nie chciał zakrecic :( po kilkudziesieciu probach odpusciłem sobie i zadzwoniłem po kolege. Przyjechał popchnął 0.5 metra i pomyslałem ze jeszcze raz sprobuje - i wtedy usłyszałem ten cudowny huk za plecami (tłumik koncowy sie uwalił - wiec jest głosno :D ) i odpalił (za drugim razem he he )
wydaje mi sie ze to rozrusznik...
a co wy o tym sądzicie?
i zauwazyłem jeszcze jedno
ten problem mam od początku posiadania auta, ale do tej pory zawsze za 2 - 3 razem (a ostatnio za pierwszym) krecił...
i zawsze jest problem jak postoi dłuzej - kilka godzin, jezeli zgasze i od razu zapale to kreci bez problemu... może po postu prąd jest "mocniejszy" tuz po wyłączeniu silnika i dlatego kreci a pozniej prąd sie osłabia (alarm, itp) i dlatego ma problemu z kreceniem?
pozdrawiam!
Awatar użytkownika
pytlar
Posty: 954
Rejestracja: 2006-06-05 11:04
Galeria: viewtopic.php?t=8824
Lokalizacja: Prabuty

Post autor: pytlar »

pelot pisze:wbrew pozorom wyjąć rozrusznik to nie aż taki problem,wychodzi łatwo do dołu bez żadnych większych cyrków.
...
bardzo smieszne... mnie do tej pory bola lapy od tego cholernego rozrusznika!! a raczej jego przykrecenia!! :evil: na śrubę od spodu zalozylem klucz i moglem na nim wisiec, skakac i za cholere nie chcial sie ruszyc!! pozniej te śruby od gory to jakims cudem ledwie sie chwycilo i przedluzka taka ze o maske haczyla i dopiero puszczaly śruby!!:[ w symie ze 2 godziny zajelo mi wyciagniecie ustrojstwa!! alternator to pikus przy tym!!
no a i po wyciagnieciu rozrusznika taki widok ujrzałem:
Obrazek Obrazek Obrazek
chyba nie trzeba komentowac...:]
Ostatnio zmieniony 2007-10-14 10:59 przez pytlar, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

o jechane nic z niego nie zostało :shock: :D :lol:
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
pytlar
Posty: 954
Rejestracja: 2006-06-05 11:04
Galeria: viewtopic.php?t=8824
Lokalizacja: Prabuty

Post autor: pytlar »

no i po wymianie szczotek i wyczyszczeniu reszty rozrusznik kreci jak szalony:] na kolejne 100tys. km starczy:D
Obrazek
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OLEY »

Wczoraj wróciłem z trasy około 19-tej. Odstawiłem firmowe auto, przesiadłem się do swojego, przekręciłem kluczyk, kontrolki się pięknie
zapaliły, pas się zapiął i kręcę.

A tu przekręcił może przez ułamek sekundy i bach! Kontrolki zgasły, zero odzewu. Myślę spadła klema więc maska w górę, a klemy na miejscu. Kurde. No to jeszcze raz idę zakręcić. Kontrolki świeca "na pół" gwizdka.
Pas ledwo się ruszył. Myślę - rozładowało mi aku, ale kurcze co???
Jeszcze raz próbuję przekręcić. Lipa. Kontrolki gasną do zera i rozrusznik
nawet nie dygnie. :twisted:
Myślę - spadł przewodzik (spinka) w rozruszniku. Wsadziłem tam łapsko. Szukam, szukam, przewód na miejscu.

Podjechałem firmowym autem, podłączyłem kable, spaliłem ze dwa papierosy, pogrzebałem jeszcze w kablach i próbuję jeszcze raz.
Dupa. :evil:
Wygląda na to, że zwarcie po przekręceniu zapłonu jest potężne.

Jak myślicie - szczotki?
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Awatar użytkownika
radek
Posty: 95
Rejestracja: 2006-12-13 10:03
Samochód: Probe 22GT Husqvarna TE 610
Galeria: viewtopic.php?t=10417
Lokalizacja: Nakło Nad Notecią

Post autor: radek »

Najprawdopodobniej szczotki lub tulejki ale jak już to rozbierzesz to wymień jedno i drugie
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

nie opłaca sie naprawiac rozrusznika , lepjej kupic inny , bo cena mysle u SMP'a mała czy tez u kogos innego nie istotne .


p.
Ostatnio zmieniony 2007-12-30 16:48 przez davidlive, łącznie zmieniany 1 raz.
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OLEY »

Heh.
Alarm odwołany. :D :D
Jednak moja pierwsza myśl była trafiona. W nocy nic nie widziałem,
ale okazuje się, że jasność dnia powoduje jasność umysłu. :D

Klema nie spadła, ale ułamała się tam gdzie wchodzi w nią kabel.
Ledwo się trzymała, co powodowało takie cyrki.

Kupiłem w CPN-nie nową (4 zety) i po problemie. :D

Pozdrawiam.
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Awatar użytkownika
pytlar
Posty: 954
Rejestracja: 2006-06-05 11:04
Galeria: viewtopic.php?t=8824
Lokalizacja: Prabuty

Post autor: pytlar »

jak sie nie oplaca :shock: ja za wymiane szczotek zaplacilem 15zl, tulejki groszowe sprawy, bendix ile tam moze kosztowac, 50zl?? jak to sie zrobi to ma sie rozrusznik praktycznie nowy!! :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

jak ci padnie to wal do mnie to ci załatwie za 50 cały działający :lol: :lol:

p.
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
wargawiesiek
Posty: 371
Rejestracja: 2007-01-19 19:46
Galeria: viewtopic.php?t=11379
Lokalizacja: Iłowo-Osada

Post autor: wargawiesiek »

działający ale kto wie ile on pochodzi a jak się wyremontuje stary to chociaż wiadomo że potrzyma troszke. pozdr
banofilia- zboczenie występujące u modów i adminów, objawiające się odczuwaniem rozkoszy podczas wyrzucania użytkowników lub ich postów
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.2 R4 Turbo”