Brak iskry !!!

KrynioProbe
Posty: 12
Rejestracja: 2017-05-12 14:10
Samochód: Ford Probe, 94r., 2.0 manual

Brak iskry !!!

Post autor: KrynioProbe »

Witam panowie serdecznie, jestem tu nowy, ale widzę słabą frekwencję. Z tego powodu zakładam nowy temat ponieważ pomimo tego, iż temat był wałkowany to potrzebuje kontaktu bierzącego w tej sprawie. Krótko opisując problem - pacjent 94r, 2.0 rzeźbiony aparat zapłonowy, zewnętrzna cewka i moduł (tranzystor). Po zdemontowaniu tranzystora starego i porównianiu z nowymi (mam 3) niby nie są spalone, a nowy zakładam na radiator. Iskra na cewce jest - na świecach nie ma. Świece, kopułka, palec (był mechanicznie uszkodzony w trakcie awarii) wymienione. Odwiedziłem już kilku elektryko-mechaników-magików i brak efektu. Niby tranzystor wymieniony, ale dalej to samo. Rozbierałem aparat zapłonowy i po przewertowaniu forum i wywnioskowaniu jak skręcić te blaszki itp nie mogę dojść do konsensusu z moim autem. Wtyczka 6pin , 2pin - 12v, 3,4 pin - 5v. Mała wtyczka odłączona, a od środkowego pinu są złączone 2 kable. W tej wtyczce 3pinowej - 2gi i 3ci pin - 12v. Błędy - tylko przepływka (czasem wywalał 02 i 03 ale to przy przestawianiu blaszek, po resecie tylko 08). :evil: Dalej immo lampka czasem gaśnie, czasem mruga jak kręcę. Wskazówka od obrotomierza również nieraz łapie. Dziwne jest to jak dam tryb diagnostyczny to podczas kręcenia aparatem w lewo i prawo słysze jak przekaźnik od pompy pyka i coś w okolicy przepustnicy jakby przekaźniki, ale tylko w pozycji wyjściowej w jakiej był od początku. Po zmostkowaniu 3 kabli od czujnika zderzeniowego podczas kręcenia check engine gaśnie, jak zamontuje spowrotem i wcisne to pali się cały czas.
Jestem zdegustowany tym samochodem do cna - tak bardzo jak byłem zachwycony przez pierwsze 2 tygodnie.. Mój kontakt 506810825
Jestem z okolic gdańska (30 km) więc proszę o pomoc !!! #-o :cry:
Awatar użytkownika
LukaszV8
Klubowicz
Posty: 677
Rejestracja: 2009-01-06 10:10
Samochód: Probe GT 1992r.
Galeria: viewtopic.php?t=23045
Lokalizacja: Kraków/Myślenice

Re: Brak iskry !!!

Post autor: LukaszV8 »

KrynioProbe pisze: Jestem zdegustowany tym samochodem do cna - tak bardzo jak byłem zachwycony przez pierwsze 2 tygodnie.. Mój kontakt 506810825
Jestem z okolic gdańska (30 km) więc proszę o pomoc !!! #-o :cry:
A mama mówiła bierz synek bełemwu...
Obrazek
,,...Panie, a ile to pali?...''
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3825
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Re: Brak iskry !!!

Post autor: Maxxum »

Zapraszam jednak tutaj :arrow: viewtopic.php?f=94&t=21862&start=25

Nie widzę powodu, żeby dublować tematy.
Warto też zajrzeć do tematu Kilka porad dla nowego użytkownika :!:
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
Zablokowany

Wróć do „2.0 R4 FS”