Moduł zapłonowy odmówił posłuszeństwa

Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Moduł zapłonowy odmówił posłuszeństwa

Post autor: Voodoo »

Niestety, ale muszę podzielić się z wami przykrą wiadomością :(
Moje autko dopadła ta przeklęta choroba Wściekłych Krów, która atakuje aparaty zapłonowe.
Moduł zapłonowy odmówił posłuszeństwa.

Wczoraj wieczorkiem spotkaliśmy się jak to bywa w zwyczaju na poniedziałkowym Route. Wszystko było pięknie, autko śmigało jak zawsze pełne energii. Zaparkowałem i wszystko jak na razie OK, w międzyczasie odpalałem je jeszcze ze dwa razy i też OK, ale niestety nastał moment rozstania i pożegnań, odpalam a tu WIELKIE NIC. :shock:
No cóż, tylko jedna myśl nastała w głowie :idea: : "ten przeklęty moduł". :evil:

Tak, więc teraz jestem kolejną osobą potrzebującą pomocy samego siebie, Voodoo HELP. :lol:
Jak to powiadają szewc bez butów chodzi
Zamiast się zabezpieczyć i mieć przy sobie zestaw naprawczy wierzyłem, że mnie to nie dosięgnie.

Tutaj muszę podziękować bardzo Robertowi, który powinien był już dawno być w domu, a zamiast tego holował mnie ponad 30km.
DZIĘKUJE :!: :!: :!:
Oczywiście dodatkowo przeprosić Pelota, który wybrał się do Route ze mną i niestety przez to bardzo późno poszedł spać, a do pracy miał wstawać o 04.00 rano.
PRZEPRASZAM :!: :!: :!:

Niestety zaczyna się problem :? źródło, w którym zaopatrywałem się w tranzystory do produkcji wyschło na jakieś półtorej tygodnia. :( Szukam nowego.

I jeszcze jedno, a może najważniejsze. :!:
Przestrzegam wszystkich posiadaczy aparatów zapłonowych z oznaczeniami KL01 dla silnika V6 i FS dla R4 (występowanie w rocznikach '93,'94), że te upału mogą im strasznie zaszkodzić.
Ostatnio mamy niezły wysyp w tym temacie, a raczej końca nie widać.
O ile możecie, zaopatrzcie się w zestaw naprawczy. Zróbcie sobie to sami, zlećcie komuś według schematów z netu i woźcie ze sobą.
Całość nie ma na celu jakiejś reklamy tego, że ja też je robię, ale jestem już drugi raz w takiej sytuacji i nie należy ona do przyjemnych.
Gdybym to zrobił, nie było by teraz tego tematu. :evil: :x
Wpięcie trzech kabli i jadę dalej. :P
ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
Awatar użytkownika
MISIEK
Posty: 813
Rejestracja: 2004-02-09 01:40
Samochód: brak
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: MISIEK »

voodoo a w AVT nie maja ?
ja dla Ivana tam zamawialem
Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

W AVT są, ale nie w takiej obudowie jak potrzebuje.
Oni sprzedają w obudowie TO-218, a ja stosowałem ISOWATT218 i ten drugi ma minimalnie inne parametry. Ten testowałem i jeszcze nie było z nimi kłopotów.
Ale właśnie znalazłem już poprzez internet odpowiedni w Warszawie i jadę po niego po pracy.
Tylko tym razem zakupie ich trochę większą ilość. :D
ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
Awatar użytkownika
romulus
Posty: 193
Rejestracja: 2005-04-09 17:19
Galeria: viewtopic.php?t=5578
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: romulus »

a możesz podać typ tego tranzystora? poszukam u mnie w mieście, też wole się zaopatrzyć... a jakiś schemacik tego połączenia to gdzie można znależć?
Był Probe 2,5 V6 93' turkus metalik
Jest BMW730i E-38
Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
Awatar użytkownika
tofil
Posty: 458
Rejestracja: 2005-03-08 21:19
Samochód: brak
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: tofil »

Mają ich na kilogramy tutaj:
http://www.inter-chip.pl/
Czarne Probe II 2.0 1995 manual + LPG
Awatar użytkownika
AGA I GER
Posty: 830
Rejestracja: 2004-12-21 19:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Milanówek
Kontakt:

Post autor: AGA I GER »

Voodoo spoko już zaczołeś tiuning pod maską więc kiedy stawiasz probala na 1/4mili :twisted: :twisted: :twisted:
Będziesz Miał Wygody
Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

No ba. :wink:
Śmigam sobie znów jak dawniej.
Takie małe wybryki ze strony sił nadprzyrodzonych nie są w stanie uziemić mnie i mojego Kochanego Autka. :lol: 8)
ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.0 R4 FS”