ap. z zew. cewką HELP!jak podłączyć (voodoo Where you)

Awatar użytkownika
mm26
Posty: 89
Rejestracja: 2007-07-27 15:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: mm26 »

a stara cewka idzie precz czy pozostaje? Pytam się, ponieważ od orginalnej odchodzi jeszcze mała blaszka, której z kolei nowa cewa nie ma
Red FORD USA
PROBE II (ECP)
2.5 V6 24V
Kod silnika KL
Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Ta blaszka zostaje razem z wtyczką w aparacie, a wszystkie sygnały i zasilanie do nowej bierzesz bezpośrednio z kostki. Zresztą wyżej masz wszystko rozrysowane.
ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
marcinzakieta
Posty: 11
Rejestracja: 2013-01-30 10:40

ford probe II 96 rok problem z wilgocią

Post autor: marcinzakieta »

witam. mam forda probe 2.0 16V 1996 rok. mam problem z wilgocią w układzie zapłonowym. jak jest zimny np. po nocy i w garażu stoi to po odpaleniu przez jakieś 15 minut jest dobrze, potem zaczyna szarpać przerywać. wymieniłem świece przewody i cewkę nadal to samo . uprzedzam że aparat zapłonowy był wymieniany e 2006 roku. a i jak kupiłem te auto była tu zamontowana cewka od poloneza Caro i na taką wymieniłem. . gdy jest ciemno i spryskam to wszystko wodą to widać przebicie na aparacie zapłonowym na łączeniu kopułki z aparatem i wyjściem przewodu z aparatu do cewki. czy ktoś mi może coś poradzić?co z tym zrobić?czekam na odpowiedz
Awatar użytkownika
Natan
Posty: 1521
Rejestracja: 2005-03-13 22:13
Samochód: IIGen 95' 2,5 V6 24V
Galeria: viewtopic.php?t=7333
Lokalizacja: Zawidów

Re: ford probe II 96 rok problem z wilgocią

Post autor: Natan »

marcinzakieta pisze:witam. mam forda probe 2.0 16V 1996 rok. mam problem z wilgocią w układzie zapłonowym. jak jest zimny np. po nocy i w garażu stoi to po odpaleniu przez jakieś 15 minut jest dobrze, potem zaczyna szarpać przerywać. wymieniłem świece przewody i cewkę nadal to samo . uprzedzam że aparat zapłonowy był wymieniany e 2006 roku. a i jak kupiłem te auto była tu zamontowana cewka od poloneza Caro i na taką wymieniłem. . gdy jest ciemno i spryskam to wszystko wodą to widać przebicie na aparacie zapłonowym na łączeniu kopułki z aparatem i wyjściem przewodu z aparatu do cewki. czy ktoś mi może coś poradzić?co z tym zrobić?czekam na odpowiedz
No to witaj i przeczytaj dokładnie to co napisane : Może byś tak napisał Dzien dobry koledzy ... a może oprucz tego że masz problem napisał Proszę o radę ..... a może tak najpierw przeleciał byś przez dział powitań ........ Więc myślę sobie że taka pomoc na razie Ci wystarczy .... Pozdrawiam :slon: :slon: :slon:
był F Probe 1 GT 89r USA ( ful opcja ) zginął śmiercią wypadkową ( CZECHY )
był F Probe 2 6V 24 V 96r zginał śmiercią wypadkową ratując życie właścicielowi !!!!!!!!!!! ( okolice Zielonej Gory )
jest F Probe 2 6V 24 V 95r jeszcze żyje ..............
........................................................................................
Nie bądz pewien,że czas masz,bo pewność niepewna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.5 V6 KL”