Auto gasnie po przejechaniu paru metrow, PROBLEM POWROCIL:(

Awatar użytkownika
S_H_A_D_O_W
Posty: 1448
Rejestracja: 2007-04-19 14:55
Galeria: viewtopic.php?t=14266
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Auto gasnie po przejechaniu paru metrow, PROBLEM POWROCIL:(

Post autor: S_H_A_D_O_W »

Mam problem w ciagu 2 tygodni padl mi 2 razy modul zaplonowy. Wymienilem przewody na NGK, kopulke, palec, podlaczylem modul zastepczy ktory dostalem od VooDoo i auto nadal nie odpala, a dokladniej podlaczylem modul auto odpalilo od razu, ujechalem 100m i auto zgaslo, nastepnie nie moglem go odpalic ani na benzynie ani na gazie, po ok 20min po sprawdzeniu wszystkich polaczen i resecie kompa auto odpalilo. Ale nadal jak staram sie ruszyc gasnie i nie morzna go odpalic, zpodmienilem jeszcze caly aparat od DUKA i jest to samo, nie mam pojecia co moze byc maktos pomysl bo auto stoi mi 200km od domu:?
Ostatnio zmieniony 2007-09-25 17:01 przez S_H_A_D_O_W, łącznie zmieniany 2 razy.
...w niebie mnie nie chcą, a w piekle boją się, że nim zawładnę ...
Czarne 2.5V6 USA 92r
Awatar użytkownika
DUKE
Posty: 637
Rejestracja: 2003-03-24 10:42
Galeria: viewtopic.php?t=3451
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Post autor: DUKE »

Witam
kurcze jeszcze nie uporales sie z tym??wspolczuje... :(
A wiesz co jak odpali to chodzi rowno?? czy skacza mu obroty??
jesli skacza to moze cos z rozrzadem..przeskoczyl? :? opowiadalem CI jak bylo u mnie..
Jesli zapala i chodzi rowno ....kto Ci odcinal immo ?? moze cos z tym nie tak...jeszcze jedno moze cos z filtrem paliwa...i syfy CI sie dostaly...
Pozdrawiam
DUKE(CiNeK) PROBE 2,2GT :(:(:( BYL KIEDYS PIEKNY :(:(:( TERAZ 2gen 2,5 V6 :) :D
ObrazekObrazekObrazek <br>
<b><center>Stara miłość nie rdzewieje :):)</b>
Awatar użytkownika
Lisiu
Klubowicz
Posty: 3614
Rejestracja: 2005-04-05 17:40
Samochód: Corvette C4 LT1
Galeria: viewtopic.php?t=6117
Lokalizacja: Sieraków

Post autor: Lisiu »

Jak nie chce zapalić to po przekręceniu kluczyka zapala sie check engine?ostatnio w kędziorkowozie identyczne objawy były spowodowane środkowym przekaźnikiem ( są 3 takie duże) w puszce bezpieczników pod maską
EX:Probe 2.2 GT red perla
EX: Firebird 3.1 white
EX: W140 Coupe 6.0 black/red perla
Jest: Trans AM 5.0 black w trakcie odbudowy...
Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Szkoda, że nie zadzwoniłeś do mnie, to może byśmy coś wydumali przez telefon.

Pytanie :?: Czy tak się dzieje tylko kiedy chcesz ruszyć :?: Czy po prostu po odpaleniu za chwilkę gaśnie :?: Próbowałeś go zostawić na jakiś czas odpalonego żeby pochodził troszkę :?:
Warto zerknąć faktycznie jeszcze na immo czy się z nim coś nie dzieje i czy podpinając moduł zewnętrzny przylutowałeś przewody :?:
Już był taki przypadek, że jak były tylko przykręcone i zaizolowane, to na postoju było OK, a zaraz za bramą silnikiem telepało i gasł.
Sprawdź przekaźniki, bezpieczniki, wyłącznik wstrząsowy w bagażniku (mocno go wciśnij), wtyczki przy aparacie i przy przepływce (czasami potrafi się wysunąć).
ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
Awatar użytkownika
S_H_A_D_O_W
Posty: 1448
Rejestracja: 2007-04-19 14:55
Galeria: viewtopic.php?t=14266
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: S_H_A_D_O_W »

A wiec tak immo nie ma chyba fabrycznie bo nie ma sladu po nim i kable sa ok bez ciecia. Auto jak zalozylem VooDoo twoj modul odpalilo obroty rowno, chodzil tak z 15min ladnie sie wkrecal. Za pierwszym razem jak ruszylem zgasl po 2 metrach. Pogrzebalem troche posprawdzalem wtyczki, wylacznik wstrzasowy, przewody, zresetowalem kompa i po paru minutach odpalil, i odpalal za kazdym razem po zgaszeniu znowu chodzil z 15 min na postoju wkrecal sie rowno na obroty, wiec zrobilem jazde probna po 2km zaczol szarpac i zgal i juz nie odpalil. VooDoo posprawdzalem wszystko tak jak rozmawialismy i nic, w poniedzialek polutuje jeszcze kable od modulu i zobaczymy wtedy, ewentualnie wezme podmienie przekazniki i kompa moze cos to da jak nie to laweta i bede musial go gdzies sciagnac do mechanika:/
...w niebie mnie nie chcą, a w piekle boją się, że nim zawładnę ...
Czarne 2.5V6 USA 92r
Awatar użytkownika
Basf_Wrocław
Posty: 956
Rejestracja: 2004-08-26 11:44
Samochód: R4 94
Galeria: viewtopic.php?t=5626
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Basf_Wrocław »

S_H_A_D_O_W pisze: kable sa ok bez ciecia.
Czy to znaczy, że podłączyłeś moduł zastępczy bez odcinania starego modułu ?
Obrazek
2.0, 16v, Klima, 94 r,
Awatar użytkownika
S_H_A_D_O_W
Posty: 1448
Rejestracja: 2007-04-19 14:55
Galeria: viewtopic.php?t=14266
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: S_H_A_D_O_W »

Chodzilo mi o kable przy kompie, modul wpiety zgodnie ze schematem od VooDoo. Wie ktos czy w tym roczniku bylo montowane immo? Bo nie widze go u siebie, ale mogl go ktos usunac
...w niebie mnie nie chcą, a w piekle boją się, że nim zawładnę ...
Czarne 2.5V6 USA 92r
Awatar użytkownika
MISIEK
Posty: 813
Rejestracja: 2004-02-09 01:40
Samochód: brak
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: MISIEK »

w wersjach USA nie bylo immo :P
Awatar użytkownika
S_H_A_D_O_W
Posty: 1448
Rejestracja: 2007-04-19 14:55
Galeria: viewtopic.php?t=14266
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: S_H_A_D_O_W »

Po prawie 3 tygodniach mordeki problem rozwiazany, powodem tak dziwnego zachowania auta byl ten cholerny modul, a jeszcze dokladniej uszkodzony komp od gazu i zle podpieta instalacja gazowa, ktora przyczynila sie do straty 2 aparatow zaplonowych i zastepczego modułu od Voodoo. Gaz wywalony auto smiga znowu na benzynce az miło
...w niebie mnie nie chcą, a w piekle boją się, że nim zawładnę ...
Czarne 2.5V6 USA 92r
Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

I zapamiętajcie sobie ludziska na przyszłość :!: gazu używamy do gotowania zupy, a nie tankowania samochodu. Z nim są tylko same problemy.
ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OLEY »

Ja nawet w domu nie używam gazu .... bo nie mam.
U mnie jest pełna elektryka. :wink:
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Awatar użytkownika
S_H_A_D_O_W
Posty: 1448
Rejestracja: 2007-04-19 14:55
Galeria: viewtopic.php?t=14266
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: S_H_A_D_O_W »

I znowu klapa co do auta, po zrobieniu ok 300km problem powrocil, a mianowicie auto znowu gasnie szarpie i sa problemy z odpaleniem, wstepna diagnoza znowu siedzi modul. Zaczyna brakowac mi pomyslow na rozwiazanie tego problemu, co moze byc przyczyna ciaglej awarii modułu. Kumpel ma auto juz ponad miesiac a wiecej stoi niz jezdzi, lipa na calej lini bo brakuje mi juz pomyslow nie mowiac o czasie utopinoej kasie i utracie 3 aparatow zaplonowych. Wczesniej problem nie wystepowal i auto jezdzilo normalnie, czy przyczyna moze lezec gdzies w instalacji elektrycznej?
...w niebie mnie nie chcą, a w piekle boją się, że nim zawładnę ...
Czarne 2.5V6 USA 92r
Awatar użytkownika
S.H.A.R.K
Posty: 954
Rejestracja: 2006-05-06 16:43
Samochód: PROBE GT-ZE AURORA
Galeria: viewtopic.php?t=12737
Lokalizacja: Lubelskie (Krasnystaw)

Post autor: S.H.A.R.K »

Podepne sie pod temat. Rozkręcałem kopułkę żeby wyciągnąć palec bo chciałem go wymienić tak po prostu, skreciłem to zpowrotem ze starym palcem (na nowy czekam) przejechałem ze 200 metrów a tu zgasł silnik. Puściłem go na luz i po kilku sekundach sam odpalił (jechałem na luzie bez biegu). Czasami gasł całkowicie ale z odpaleniem nie było problemu. Dopiero teraz pojawił sie problem ze jak czasami zgaśnie to nie idzie odpalic, dopiero trzeba odczekac z minute i załapie. Co to moze być ? czyżby moduł padał a moze cos innego ? Prosze o pomoc bo potrzebne mi auto a wogole nie idzie nim jeździc bo gaśnie co raz.
Obrazek
FORD PROBE GT-ZE / AURORA FLARE BLUE PEARL
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.5 V6 KL”