Dziwny przypadek... auto zgasło podczas jazdy

last-kisiel
Posty: 7
Rejestracja: 2008-10-05 11:56

Re: Dziwny przypadek... auto zgasło podczas jazdy

Post autor: last-kisiel »

Witam!Mi również auto zgasło w czasie jazdy i już nie odpaliło..Okazało się że aparat zapłonowy jest do wymiany poszła cewka a poza tym nie jest on orginalny tylko japoński..Teraz mam wielki problem z kupnem nigdzie nie mogę znaleźć używanego a nowy kosztuje ponad 3tys..Po przeczytaniu Waszych postów zastanawiam się też czy nie pozbyć się immo..Jeśli macie jakieś rady z góry dzięki!!
wiśniowy ford probe 2,0 96r
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Re: Dziwny przypadek... auto zgasło podczas jazdy

Post autor: 2Ya »

Mistrzu - japoński to właśnie jest oryginał :) masz dużo czytania przed sobą ;)

Pzdr.& c ya..
Obrazek
last-kisiel
Posty: 7
Rejestracja: 2008-10-05 11:56

Re: Dziwny przypadek... auto zgasło podczas jazdy

Post autor: last-kisiel »

Mechanik wprowadził mnie w błąd w takim razie..


Chcesz dopisać coś pod własnym postem? Przeczytaj :arrow: Kilka porad dla nowego użytkownika !
Robert



a wogóle to masz rację 2Ya przede mną dużo do poczytania ale jestem kompletną laiczką jeśli chodzi o sprawy mechaniczne dopiero się uczę :D
wiśniowy ford probe 2,0 96r
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Re: Dziwny przypadek... auto zgasło podczas jazdy

Post autor: 2Ya »

Jaki potrzebujesz aparat zapłonowy ? i wogle jakie masz auto może :) :wink:


Pzdr. & c ya..
Ostatnio zmieniony 2008-10-05 19:14 przez Robert, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
last-kisiel
Posty: 7
Rejestracja: 2008-10-05 11:56

Re: Dziwny przypadek... auto zgasło podczas jazdy

Post autor: last-kisiel »

Poj.2,0 16V 96r(USA) nie znam numerów fabrycznych tego aparatu gdyż mój nie jest właśnie orginalny i muszę sprawdzać metodą prób i błędów tzn.muszę zamawiać i sprawdzać czy pasuje na razie znalazłam tylko jeden ale nie pasował :cry:
wiśniowy ford probe 2,0 96r
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Re: Dziwny przypadek... auto zgasło podczas jazdy

Post autor: 2Ya »

zrób zdjęcie i mi podeślij to ci powiem jaki masz ;) cewke masz osobno ?

Pzdr & c ya..
Obrazek
last-kisiel
Posty: 7
Rejestracja: 2008-10-05 11:56

Re: Dziwny przypadek... auto zgasło podczas jazdy

Post autor: last-kisiel »

Cewkę mam oddzielnie(z tego co mówił mi mechanik:-))jutro zrobię zdjęcie to Ci podeślę dziękuję za chęć pomocy :)
wiśniowy ford probe 2,0 96r
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Re: Dziwny przypadek... auto zgasło podczas jazdy

Post autor: 2Ya »

spoko ;) czyli raczej aparat będzie taki jak ci pisałem na pw ale poczekam na foto :idea:

Pzdr. & c ya..
Obrazek
HUNT18
Posty: 31
Rejestracja: 2007-07-01 12:48
Samochód: brak
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: Dziwny przypadek... auto zgasło podczas jazdy

Post autor: HUNT18 »

Mam pytanie związane z aparatem zapłonowym. Nawalił i chce go wymienić. I teraz tak czy aparaty z roczników po 94 są wolne od awarii modułu zapłonowego? I czy taki aparat będzie pasował . I jestem pewien ,że to on . Już raz padł ale zastosowałem rozwiązanie autorskie Vodoo niestety po pół roku znowu sie sypnął więc chciałbym go wymienić.
Ostatnio zmieniony 2009-02-27 23:50 przez HUNT18, łącznie zmieniany 1 raz.
Ford Probe 2.0 16v 1994r.
mlody
Posty: 3
Rejestracja: 2009-02-27 22:10
Samochód: smart 0,6 turbo ;)
Lokalizacja: suwalki-anglia

Re: Dziwny przypadek... auto zgasło podczas jazdy

Post autor: mlody »

sprawdz silniczek krokowy lub przewod podcisnieniowy ktory do niego dochodzi, ja mialem tak przy moim probe 2.0 z 95r
Awatar użytkownika
_/Damian\_
Posty: 493
Rejestracja: 2005-10-18 14:32
Samochód: Ford PROBE II ECP, 1994 2,5V6 24V
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Re: Dziwny przypadek... auto zgasło podczas jazdy

Post autor: _/Damian\_ »

-- oryginalny post 2016-05-07 15:13 --

Niestety i mnie to coś dopadło.. :(
Tak więc podpinam się pod wątek....
Otóż ostatnio zostało u mnie zrobione:
-wymieniony olej,
-wymieniony zaworek ciśnienia oleju w pompie oleju,
-wymieniony płyn hamulcowy,
-wymieniony płyn wspomagania,
-przewody hamulcowe giętkie na nowe w oplocie stalowym
-wysprzęglik spężegła,
-wyczyszczona przepustnica i zamontowana, bez uszczelki (obecnie zamówiona i oczekuje na jej dostawę)
-uzupełniony płyn chłodzący po tym jak się ulało podczas demontażu przepustnicy
Ponadto rok temu wymieniłem:
-kable zapłonowe wraz ze świecami
Po ostatniej operacji naprawczej, która miała miejsce 1,5tyg.temu auto śmigało jak powinno, no poza tymi falującymi obrotami, szczególnie po wysprzęgleniu, ale problemem jak wiadomo była/jest nieszczelność pomiędzy przepustnicą a kolektorem dolotowym:P Auto na jałowym troszke popierdywało czasami, ale nie wiem czy to nie jakieś lewe powietrze czy coś, może łapało trochę powietrza przez uszczelkę tłumika, który był odkręcany przy uszczelnianiu miski olejowej:P
Dzisiaj wracając do domu, jazda autostradowa 130-140, odpaliłem klimę, trochę go przymuliło, ale ok....dojeżdzajac do świateł uznałem że sprawdzę hamulce i zapakowałem maksa w pedał test OK. Zapaliło się zielone, ja chce ruszać a auto pstryk i zgasło. Mówie: Co To?? OK odpaliłem ruszyłem parę metrów, chcę dokonać zmiany biegu , wrzuciłem na dwójkę i zgasło ponownie:( Chciałem ponownie odpalić i lipa. Poczekałem chwilę odpaliłem. No to 1 i chęć jazdy do przodu....i znowu zgasł:P Ponownie chęć uruchomienia i LIPA! Wkońcu po 5 minutach odpaliłem i na praktycznie pełnym wciśniętym pedale sprzęgła dojechałem na stację benzynową. Odczekałem chwilę...próba odpalenia i....odpala normalnie. Na jałowym pracuje zupełnie normalnie 9powiedzmy, bo ma 1,5tys obrotów jak na ssaniu-czekam na uszczelkę przepustnicy) ale jak chcę ruszyć z miejsca zaraz gaśnie:P Zatem kto wypowie się w temacie? Dodam,że kiedyś, tj. z jakieś 8 lat temu zapakowano mi moduł zewnętrzy, bo ten co miałem oryginalny zaniemógł, immo wywalone.
Dodam jeszcze co przykuło moją uwagę, a mianowicie to, że te nowe kable przy kopułce aparatu zapłonowego są jakoś dziwnie nadpalone...na niebieskim dobrze to widać, ale aby po niecałym roku szlak je trafił? czy to problem leży w aparacie i on coś zaczął szwankować i aż tak iskrzyć, że ponadpalał kable z zewnątrz,a kto wie może i coś we wewnątrz? A może to wina świec, bo z kablami zapodałem świece Beru o dwóch iskrach, wprawdzie dedykowane do Probe...

-- dodano 2016-05-08 22:36 --

Taka sytuacja....
wczoraj nie miałem czasu, na to aby auto ściągać z drogi, więc zostawiłem je na pobliskiej stacji paliw. Stało całą noc i dzisiejszy dzień. Wezwałem pomoc drogową i przed samym jej przyjazdem wsiadłem w auto i postanowiłem je odpalić. Odpaliło normalnie i normalnie mogłem jeździć...:P Pomoc przyjechała i nie miała co robić, więc wróciłem owe 7km normalnie do domu:P Nie odpalałem żadnych odbiorników, typu klima czy nawiewy. Komuś coś świta co to może być??
Nie Sprzedam ;)
Gen II 94
V6 2,5L
Awatar użytkownika
pawlacz
Posty: 376
Rejestracja: 2012-07-24 23:41
Samochód: Probe II 2.5 v6 '93
Galeria: viewtopic.php?t=22222

Re: Dziwny przypadek... auto zgasło podczas jazdy

Post autor: pawlacz »

To ostateczne potwierdzenie, że te samochody mają duszę - robią co chcą. Tylko szkoda, że w większości przypadków na złość.
Awatar użytkownika
_/Damian\_
Posty: 493
Rejestracja: 2005-10-18 14:32
Samochód: Ford PROBE II ECP, 1994 2,5V6 24V
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Re: Dziwny przypadek... auto zgasło podczas jazdy

Post autor: _/Damian\_ »

A poza wątkiem duszy, ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? Jutro planuję normalnie jechać, wprawdzie "wokół przysłowiowego komina", ale zawsze coś:P Czekam na pomysły/podpowiedzi. Oczywiście na dniach, jak dotrze już uszczelka pod przepustnicę, będę całość rozkładać i montować ponownie:P Nie odpuszczę również przeglądnąć aparatu zapłonowego, tylko pytanie czy poza autem jestem wstanie sprawdzić stan np. cewki ? Bo kopułkę i palec rozdzielacza spokojnie ocenię na oko, ale z cewką.....ktoś wie jak ją badać i jakie powinna mieć wartości?
Nie Sprzedam ;)
Gen II 94
V6 2,5L
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5241
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziwny przypadek... auto zgasło podczas jazdy

Post autor: Romas »

jedno zasadnicze pytanie, w momencie kiedy nie chce gadać to brakuje iskry czy paliwa ?
Awatar użytkownika
_/Damian\_
Posty: 493
Rejestracja: 2005-10-18 14:32
Samochód: Ford PROBE II ECP, 1994 2,5V6 24V
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Re: Dziwny przypadek... auto zgasło podczas jazdy

Post autor: _/Damian\_ »

Dobre pytanie? Nie, wiem:P Opisałem jedynie moje spostrzeżenia z drogi... gdy powtórzy się taka sytuacja, wówczas patrzeć czy kręcąc ma iskrę czy nie, si? Jedyne co zauważyłem jeszcze to jak chciałem go odpalić to w niektórych momentach mrugała kontrolka silnika, ale dosłownie były to ułamki sekund.
Nie Sprzedam ;)
Gen II 94
V6 2,5L
Awatar użytkownika
KrecioPL
Klubowicz
Posty: 3438
Rejestracja: 2012-02-27 16:00
Samochód: Był: Probe II 2.5 V6 '97 || Jest: Volvo s40 2.5Turbo Rdesign
Galeria: viewtopic.php?t=21787
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziwny przypadek... auto zgasło podczas jazdy

Post autor: KrecioPL »

Damian,
który masz rok probasa? (uzupełnij w profilu, łatwiej Nam będzie)
Bo w Biblii nie ma napisane aby nie cisnąc gazu do dechy
Awatar użytkownika
vitek
Klubowicz
Posty: 1749
Rejestracja: 2007-11-22 17:26
Galeria: viewtopic.php?t=13010
Lokalizacja: Skarżysko

Re: Dziwny przypadek... auto zgasło podczas jazdy

Post autor: vitek »

Spójrz wyżej, pod: Nie Sprzedam :wink:
był Ford Probe 2.0 16V - '96 Grey Green Metallic
jest Mondeo MK3 2.0 16V 145 KM ATX
Awatar użytkownika
KrecioPL
Klubowicz
Posty: 3438
Rejestracja: 2012-02-27 16:00
Samochód: Był: Probe II 2.5 V6 '97 || Jest: Volvo s40 2.5Turbo Rdesign
Galeria: viewtopic.php?t=21787
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziwny przypadek... auto zgasło podczas jazdy

Post autor: KrecioPL »

vitek pisze:Spójrz wyżej, pod: Nie Sprzedam :wink:
I na co ślepemu okulary... :mrgreen: -o-|
Bo w Biblii nie ma napisane aby nie cisnąc gazu do dechy
Awatar użytkownika
_/Damian\_
Posty: 493
Rejestracja: 2005-10-18 14:32
Samochód: Ford PROBE II ECP, 1994 2,5V6 24V
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Re: Dziwny przypadek... auto zgasło podczas jazdy

Post autor: _/Damian\_ »

-- oryginalny post 2016-05-09 17:15 --

Mimo to uzupełniłem jeszcze w profilu :P
NO OK, ale to nie temat o podpisie profilu, a o dolegliwościach, to co ktoś wie gdzie i czego szukać?

-- dodano 2016-05-17 20:10 --

Dzisiaj doszły mnie słuchy, że za tymi moimi objawami może stać jakiś wysprzęglik sprzęgła, ale jakiś przy samym pedale. Jak pisałem wcześniej wymieniłem ten zamontowany na bloku silnika, ale dzisiaj usłyszałem, że jest jeszcze jakiś przy samym pedale, czy to prawda? A może on połączony jest jakoś z pompą lub z nią całkowicie zintegrowany? Zatem jak tego wyspęglika szukać, aby zakupić nowy? Bo w sumie ma to logiczne wytłumaczenie, ponieważ jak pisałem auto zaczęło mi gasnąć gdy puszczałem pedał sprzęgła i ruszałem. Aby potoczyć się do przodu musiałem praktycznie jechać na wciśniętym pedale sprzęgła i dość mocny gazowaniu:P
Ostatnio zmieniony 2016-05-17 20:16 przez _/Damian\_, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie Sprzedam ;)
Gen II 94
V6 2,5L
Awatar użytkownika
pawlacz
Posty: 376
Rejestracja: 2012-07-24 23:41
Samochód: Probe II 2.5 v6 '93
Galeria: viewtopic.php?t=22222

Re: Dziwny przypadek... auto zgasło podczas jazdy

Post autor: pawlacz »

Przy samym pedale sprzęgła jest pompka sprzęgła. Gdy miałem z niej wyciek, to raz pedał sprzęgła wpadł w podłogę i nie chciał wrócić, tak się dowiedziałem o jej nieszczelności.
Awatar użytkownika
_/Damian\_
Posty: 493
Rejestracja: 2005-10-18 14:32
Samochód: Ford PROBE II ECP, 1994 2,5V6 24V
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Re: Dziwny przypadek... auto zgasło podczas jazdy

Post autor: _/Damian\_ »

No u mnie wycieku płynu nie ma. Pedał nie wpada w podłogę, ale fakt faktem sprzęgło jest troszkę krótkie:P Po tej mojej akcji z tymi objawami gaśnięcia itp. miało to miejsce po testowaniu hamulców, więc może faktycznie coś tam z tym elementem jest nie teges, bo jak wiadomo on wykorzystuje tą samą ciecz co układ hamulcowy...A co już do samego demontażu pompy to ujdzie, czy jest trochę z tym zabawy?
Nie Sprzedam ;)
Gen II 94
V6 2,5L
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5241
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziwny przypadek... auto zgasło podczas jazdy

Post autor: Romas »

ludzie czyście oci.pieli już do reszty, co ma wspólnego pompa sprzęgła czy wysprzęglik do gaśnięcia silnika #-o
Awatar użytkownika
_/Damian\_
Posty: 493
Rejestracja: 2005-10-18 14:32
Samochód: Ford PROBE II ECP, 1994 2,5V6 24V
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Re: Dziwny przypadek... auto zgasło podczas jazdy

Post autor: _/Damian\_ »

Romas nie mam pojęcia co ma sprzęgło z gaśnięciem silnika, ale ja zwyczajnie opisuje to co u mnie miało miejsce:P Najpierw test hamulców, postój na światłach (auto normalnie pracuje), chęć ruszenia i niby "żabka" zgasł odpalam, następnie jedynka ruszam i znowu zgasł:P Chęć ponownego uruchomienia silnika i nic lipa:P Moment odczekania, odpaliłem...jedynka i znowu zgasł. Odpaliłem jedynka i praktycznie na wciśniętym pedale i na ostrym gazowaniu dojechałem na pobliski parking. Auto zostawiłem na 24h, bo nie miałem czasu się nim zająć....następnego dnia wezwałem pomoc drogową i ...auto normalnie funkcjonuje:) Koleś popatrzył na mnie jak na idiotę:P Przez dwa tygodnie śmigam znowu niby normalnie, ale wczoraj i dzisiaj miałem sytuacje , w której chciał znowu zgasnąć (manewry na parkingu) przy intensywnym używaniu pedału sprzęgła:P
Nie Sprzedam ;)
Gen II 94
V6 2,5L
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5241
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziwny przypadek... auto zgasło podczas jazdy

Post autor: Romas »

nie ma siły w dolnej partii obrotów, i tutaj musisz szukać przyczyny a nie w sprzęgle, może moduł się przegrzewa, może cewka, może od wilgoci tracisz masę gdzieś, ja bym w tym kierunku poszedł, zapewne rozwiązanie jest proste, tylko trzeba poszukać we właściwym kierunku :wink:
Prezes5G19
Posty: 486
Rejestracja: 2014-10-16 14:32
Samochód: Probe II 2.0 16V 1995 r.
Galeria: viewtopic.php?t=22741
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: Dziwny przypadek... auto zgasło podczas jazdy

Post autor: Prezes5G19 »

Witajcie . I mojego probka dopadł wczoraj problem gaśnięcia ;/ . Jadąc z pracy , po ok 4 kilometrze drogi silnik samoczynnie zgasł . Byłem w nagłym szoku bo nigdy nie miałem takiego problemu na drodze . Wciskam sprzęgło - puszczam - silnik odpala . Jadę kilkadziesiąt metrów po czym praca silnika jest przerywana na krótki czas po czym znowu wraca do pracy . Po przejechaniu 500 m silnik gaśnie i już nie chce odpalić na załączonym biegu ani na rozruszniku , zjeżdżam na luzie na stację paliw , otwieram machę i kontroluję wzrokowo kable WN itp. czy coś się nie wypięło . Po chwili zamykam maskę , odpalam silnik i jak gdyby nic poprawnie pracuje - następne 1,2 km do domu jadę bocznymi uliczkami już całkowicie normalnie . Moje pierwsze podejrzenie padło na alternator gdyż wskaźnik ładowania oscyluje delikatnie w obrębie litery L tak więc miernik w łapę no i tak . Napięcie akku prawidłowe 12,6 , ładowanie alternatora nie jest idealne ale nie ma lipy 14,2 / 700 rpm po nagrzaniu . Dziś po nagrzaniu silnika praca na wolnych była ok ale po dodaniu , i przytrzymaniu gazu na poziomie ok 2400 rpm silnik zgasł - obrotomierz błyskawicznie wrócił na sam dół skali . Ponownie odpalam i daję gazu i znów gaśnie . Za 3 razem odpalam i utrzymuję obroty silnika na różnych poziomach i pracuje normalnie . Nie wiem od czego teraz zacząć dalszą diagnostykę , czy od układu zasilania paliwem czy od prądu . Czy opisane objawy mogą mieć związek z modułem zapłonowym ??? Prosiłbym expertów tego forum o nakierowanie mnie na właściwe tory . Samochód jest dla mnie ważny ale naturalnie zdołam bez niego przeżyć bo mam rower :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.5 V6 KL”