ZAPŁON w 2,5 V6 GT

Gość

ZAPŁON w 2,5 V6 GT

Post autor: Gość »

CZy mozna ustawiac zaplon aparatem zaplonowym? jak tak to gdzie sa znaki - na ktorym kole ?
Awatar użytkownika
Patee
Posty: 55
Rejestracja: 2003-05-01 11:53
Samochód: brak
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Patee »

Z tego co wiem bo ostatnio przerabialem temat zaplonu, to mozna krecic aparatem zaplonowym ale po odpaleniu silnika i tak komputer powraca do optymalnego ustawienia. Przynajmniej tak to u mnie bylo. Chcialem z mechanikiem przyspieszyc delikatnie zaplon, o 3 stopnie. Po ustawieniu i odpaleniu silnika na 3 min, wylaczylismy i zmierzylismy kat wyprzedenia zaplonu, wynosil tyle samo co przed zmianami. Natomiast nie wiem czy sa jakies wartosci graniczne, ze np zaplon wyprzedzi sie o duzy kat i komputer nie zdola az tak sie dostosowac i pozostanie wyprzedzenie o ktore nam chodzi.

Pozdrawiam
Patee
nr GG 4650291

Probe '95 GT V6
Awatar użytkownika
Easy Rider
Posty: 578
Rejestracja: 2002-12-27 15:30
Samochód: brak
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Easy Rider »

Przeczytaj mój post na drugiej stronie Ford Probe - "czy można regulować zapłon" ER
Easy Rider GG 4443928


pjlkwk@onet.eu 2,5 '93
Raf
Klubowicz
Posty: 1830
Rejestracja: 2002-09-02 11:46
Galeria: viewtopic.php?t=5495
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Raf »

Gość

Post autor: Gość »

Skale masz umieszczona bardzo nisko na kole od walka napedowego, przyslonieta od gory paskami i mocowaniem poduszki silnika.

Z testu, ktory zrobilem z mechanikiem, zmieniajac kat zaplonu nieznacznie ponad norme, auto korygowalo ustawienie samoczynnie do odpowiednich wartosci. Jednak, gdy odchylenie jest dosc duze, trzeba juz ustawiac - sam nie skoryguje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.5 V6 KL”