zbiornik paliwa - czy pasuje?

Awatar użytkownika
-michal-
Posty: 982
Rejestracja: 2011-12-10 03:04
Samochód: Yugo Koral :P
Lokalizacja: Lublin, Chełm

Re: zbiornik paliwa - czy pasuje?

Post autor: -michal- »

Bogdan9999 pisze:Tak czy inaczej wymieniając wymień oba i hamulcowe tez polecam w lepszym stanie nie są jak nie gorszym
Ogólnie wyglądają ładnie, są oryginalne, musiały skorodować gdzieś w tym odcinku między pompką a pierwszym od tyłu mocowaniem przewodów do podłogi (przed tylnym kołem).

Tymczasowo chcę zrobić tak, od pompki puszczę wężyk gumowy zbrojony i połączę go z uciętym przewodem stalowym pod podłogą. Jak będzie cieplej to wymienię wszystkie przewody na nowe miedziane.

Tylko teraz pytanie, czy tym otworem inspekcyjnym pod siedzeniem tylnym jak będę wpuszczał gumowy wężyk w dół, to czy on wyjdzie czy może tam jest ścianka/próg albo coś podobnego, co może przeszkodzić w przeprowadzeniu wężyka :?: Chcę to zrobić bez zdejmowania zbiornika bo jak wspomniałem nie mam kanału ;)
Oxanin pierwszej klasy :mrgreen:
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Re: zbiornik paliwa - czy pasuje?

Post autor: Bogdan9999 »

Próbuj da radę, może łatwo nie będziesz miał ale nikt tego nie gwarantował ;)
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
-michal-
Posty: 982
Rejestracja: 2011-12-10 03:04
Samochód: Yugo Koral :P
Lokalizacja: Lublin, Chełm

Re: zbiornik paliwa - czy pasuje?

Post autor: -michal- »

No i niestety nie dało rady, jest tam bardzo ciasno, nawet trudno jest wyciągnąć odcięty kawałek oryginalnego stalowego przewodu z kawałkiem gumowego węża mocowanego do wylotu z pompki, bez opuszczenia zbiornika minimalnie w dół nic się nie zrobi. W rezultacie zużyłem 2m wężyka zbrojonego na obejście ciasnego miejsca :P i probas śmiga ;)
Oxanin pierwszej klasy :mrgreen:
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3825
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Re: zbiornik paliwa - czy pasuje?

Post autor: Maxxum »

Odświeżam temat.

Zbiorniczek paliwa puścił mi na szwie i chcę zakupić nowy.

Nie mogę znaleźć nigdzie takiego zbiornika. Może ktoś zna nr OEM ?

Pytałem już w Inter Carsie, ale nie mają.
Z lektury tego wątku wynika, że pasuje od Mazdy 626 GD na wtrysku, ale jaki konkretnie model, bo jest ich wiele.

Gościu z Inter Carsu stwierdził, że od Mazdy nie będzie pasował bo ma inną pompkę paliwa... i teraz jestem w kropce.

Znalazłem coś takiego na Allegro. Wygląda bardzo podobnie jak oryginał, ale czy będzie pasować na 100 % ?
Zbiornik mazda 626 GD.jpg
Z góry dziękuję za podpowiedź.
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
Awatar użytkownika
pusher1
Posty: 651
Rejestracja: 2007-01-05 14:21
Samochód: Ford Probe 1992 2.2 GT
Galeria: viewtopic.php?t=14481
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: zbiornik paliwa - czy pasuje?

Post autor: pusher1 »

Witaj . Sprawdzę jeszcze w serwisówce bo też jestem ciekaw czy podejdzie , jeśli tak też bym był chętny :wink: :wink:
2.2gt 92 rok
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3825
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Re: zbiornik paliwa - czy pasuje?

Post autor: Maxxum »

pusher1 pisze:Witaj . Sprawdzę jeszcze w serwisówce bo też jestem ciekaw czy podejdzie , jeśli tak też bym był chętny :wink: :wink:
Dzięki uprzejmości Bogdana9999 zakupiłem już zbiorniczek i czeka na montaż we wtorek.
Jak będzie pasował - podam namiary na niego.

W serwisówce sprawdzałem, ale wiesz jak to jest - podobny, nie musi oznaczać taki sam :)
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
Awatar użytkownika
pusher1
Posty: 651
Rejestracja: 2007-01-05 14:21
Samochód: Ford Probe 1992 2.2 GT
Galeria: viewtopic.php?t=14481
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: zbiornik paliwa - czy pasuje?

Post autor: pusher1 »

Obrazek


Wg mnie to jest taki sam jak ten w serwisówce no chyba że ukryta różnica jakaś jest :wink: :wink:
2.2gt 92 rok
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3825
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Re: zbiornik paliwa - czy pasuje?

Post autor: Maxxum »

pusher1 pisze:Obrazek


Wg mnie to jest taki sam jak ten w serwisówce no chyba że ukryta różnica jakaś jest :wink: :wink:
Niebawem sie okaże. Natomiast na pierwszy rzut oka np. ma trochę inne mocowanie, patrząc na zdjęcie w serwisówce - po lewej stronie w oryginale masz dwoje uszu. Właściwie to jedno ucho, ale z dwoma otworami do mocowania.
W tym jest jedno z jednym otworem. Ale spokojnie - być może to nie będzie problem i da sie dopasować.
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
Awatar użytkownika
pusher1
Posty: 651
Rejestracja: 2007-01-05 14:21
Samochód: Ford Probe 1992 2.2 GT
Galeria: viewtopic.php?t=14481
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: zbiornik paliwa - czy pasuje?

Post autor: pusher1 »

A ty masz który wkońcu ten zbiornik siwy czy czarny?? taki sam co mi Bogdan mówił że pasuje ten co na allegro jest?? , bo się już pogubiłem a mi się wydaje że one są takie same tym bardziej że opis jest dokładnie ten sam :wink: :wink:
2.2gt 92 rok
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3825
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Re: zbiornik paliwa - czy pasuje?

Post autor: Maxxum »

pusher1 pisze:A ty masz który wkońcu ten zbiornik siwy czy czarny?? taki sam co mi Bogdan mówił że pasuje ten co na allegro jest?? , bo się już pogubiłem a mi się wydaje że one są takie same tym bardziej że opis jest dokładnie ten sam :wink: :wink:
Ja mam ten, do którego linka dał Ci Bogdan - w sumie to on też jest biały, no może nie biały, ale jasno szary. W aukcji jest zdjęcie czarnego a przyszedł jasny.
Czy są identyczne - nie wiem :roll:
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
Awatar użytkownika
Lukasz
Klubowicz
Posty: 1306
Rejestracja: 2006-05-27 22:43
Samochód: Ford Probe 2.2 GT 89r. Volvo V70 I 2.5 TDI 140KM 1997
Galeria: viewtopic.php?t=14709
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki ,Owczarnia
Kontakt:

Re: zbiornik paliwa - czy pasuje?

Post autor: Lukasz »

weź wymontuj swój zamów zbiornik w Jc weźmiesz na wzór swój jak nie będzie pasował to oddasz i po sprawie,mamy przecież klubowe zniżki
FORD PROBE 2.2 GT 89r.
Odgazowany :)
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3825
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Re: zbiornik paliwa - czy pasuje?

Post autor: Maxxum »

Maxxum pisze:Dzięki uprzejmości Bogdana9999 zakupiłem już zbiorniczek i czeka na montaż we wtorek.
Jak będzie pasował - podam namiary na niego.
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
Awatar użytkownika
pusher1
Posty: 651
Rejestracja: 2007-01-05 14:21
Samochód: Ford Probe 1992 2.2 GT
Galeria: viewtopic.php?t=14481
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: zbiornik paliwa - czy pasuje?

Post autor: pusher1 »

ok czekam :wink:
2.2gt 92 rok
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3825
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Re: zbiornik paliwa - czy pasuje?

Post autor: Maxxum »

Ok.
Słowo sie rzekło.

Zbiornik paliwa zamontowany, zabezpieczony antykorozyjnie, dorobiony układ odpowietrzający.

Nie będę tu podawał linka do Allegro, ponieważ z czasem może zniknąć. Podał mi go Bogdan9999, za co serdecznie mu dziękuję.

Natomiast podaję linka do strony Allegrowicza u którego zakupiłem ten zbiornik

:arrow: http://allegro.pl/my_page.php?uid=9300583

Jest to zbiornik do Mazdy 626 GD GV 88-96R, benzyna wtrysk, diesel, pojemność 60 L.

Cena na chwilę obecną to 310 Pln + koszt wysyłki np. kurier 19 Pln
W komplecie ze zbiornikiem jest uszczelka i śrubki do zamontowania pompy paliwa.

Gdyby i ten link podany powyżej porzestał działać to namiary na tego Allegrowicza:

nick: szybkieczesci

biuro@szybkieczesci.pl

Adres firmy:

Warszawa (Ursus) ul. Spisaka 30
tel. 22-662-20-25, 793-43-03-03, 793-53-03-03, 793-63-03-03


Bak wygląda tak:
bak 1.jpg
,
bak 2.jpg
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
Awatar użytkownika
pusher1
Posty: 651
Rejestracja: 2007-01-05 14:21
Samochód: Ford Probe 1992 2.2 GT
Galeria: viewtopic.php?t=14481
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: zbiornik paliwa - czy pasuje?

Post autor: pusher1 »

No dzięki za wszystko :wink: Ważne że pasuje :D Dziwne tylko jedno bo w tej aukcji gdzie był ten zbiornik był czarny pokazany a ty masz siwy???Dlaczego?? :roll: Dane są takie jak w tamtym co ci przesłałem i jest on taki sam więc ja chyba zakupie tamten :wink:
2.2gt 92 rok
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3825
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Re: zbiornik paliwa - czy pasuje?

Post autor: Maxxum »

pusher1 pisze:No dzięki za wszystko :wink: Ważne że pasuje :D Dziwne tylko jedno bo w tej aukcji gdzie był ten zbiornik był czarny pokazany a ty masz siwy???Dlaczego?? :roll: Dane są takie jak w tamtym co ci przesłałem i jest on taki sam więc ja chyba zakupie tamten :wink:
Kolor jest jak dla mnie mało istotny. W aukcji był czarny a przysłali siwy.
Natomiast tak, czy tak - warto samemu ten bak dodatkowo zabezpieczyć jakąś masą bitumiczną przed założeniem, ponieważ prawdopodobnie, szybko tam nikt nie będzie zaglądał. A wtedy staje się on czarny :)

Możesz kupić ten drugi. Jak będzie pasował, to się z nami podziel tą wiadomością a inni też skorzystają.
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
Awatar użytkownika
pusher1
Posty: 651
Rejestracja: 2007-01-05 14:21
Samochód: Ford Probe 1992 2.2 GT
Galeria: viewtopic.php?t=14481
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: zbiornik paliwa - czy pasuje?

Post autor: pusher1 »

Nierozumiem dlaczego ma nie pasować jak ma ten sam opis :roll: :roll: Czy ktoś mi to może wytłumaczyć ?? :lol: :lol: Panowie jeśli coś wiecie czego ja nie wiem to chętnie wysłucham :wink: :wink: Tu też piszę GD GV 88-96 uszczelka śrubki wszystko to samo to jaka jest różnica że on jest zły bądźmy poważni :lol: A co do wymiany byłeś na warsztacie i te rurki ci też zrobili ??? Wszystko w jeden dzień??
2.2gt 92 rok
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3825
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Re: zbiornik paliwa - czy pasuje?

Post autor: Maxxum »

pusher1 pisze:Nierozumiem dlaczego ma nie pasować jak ma ten sam opis :roll: :roll: Czy ktoś mi to może wytłumaczyć ?? :lol: :lol: Panowie jeśli coś wiecie czego ja nie wiem to chętnie wysłucham :wink: :wink: Tu też piszę GD GV 88-96 uszczelka śrubki wszystko to samo to jaka jest różnica że on jest zły bądźmy poważni :lol: A co do wymiany byłeś na warsztacie i te rurki ci też zrobili ??? Wszystko w jeden dzień??
Już różne rzeczy widziałem. Raz nawet kupując kable zapłonowe w sklepie podałem ich dokładne numery, firmę itd. ponieważ wcześniej kupowałem takie same i pasowały. Po ich zamówieniu okazało się, że numery się zgadzają ale długość kabli jest inna. Sprzedawca sam nie mógł uwierzyć, ale podniosłem maskę i musiał :) Tak więc wszystko jest możliwe.

Być może ten bak jest wyprodukowany przez tę samą firmę, tego nie wiem. Z tych samych materiałów z takiej samej grubości blachy, ocynkowany równie dobrze. Jeżeli tak - warto go kupić.

Co do rureczek. Po prostu mam sprawdzony zakład - nie odwalają fuszerki. Zwracałem im uwagę na to, że stan rurek może nie być dobry. Właściciel zakładu powiedział, że sobie poradzą... i poradzili :)

Natomiast ten układ zrobili z rurek stalowych i częściowo z gumowych z tego co mi powiedział właściciel. Więc to nie jest na miedzi. Ale swoją funkcję powinien spełniać.
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: zbiornik paliwa - czy pasuje?

Post autor: Kocureq »

Ja kiedys kupilem filtr powietrza do kuca w IC. Pasuje. Za rok kupuje kokejny, po numerach z pudelka poprzedniego, przychodzi pudelko to samo, filtr nie pasuje. Delikatnie inne wymiary i juz sie pucha nie domyka.
Awatar użytkownika
pusher1
Posty: 651
Rejestracja: 2007-01-05 14:21
Samochód: Ford Probe 1992 2.2 GT
Galeria: viewtopic.php?t=14481
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: zbiornik paliwa - czy pasuje?

Post autor: pusher1 »

Mam pytanie czy 5 metrów przewodu fi 8mm i 2 metry przewodu 6 mm miedzianego starczy aby wymienić wszystko z układu paliwa?? Pomijam elementy gumowe bo to osobna kwestia, proszę o opinie :wink: :wink:
2.2gt 92 rok
adrian_seki
Posty: 911
Rejestracja: 2009-05-21 22:31
Samochód: Ford Probe I GT 2,2T 12V 92r
Galeria: viewtopic.php?t=16334
Lokalizacja: Konin (WLKP)

Re: zbiornik paliwa - czy pasuje?

Post autor: adrian_seki »

Najdłuższy przewód hamulcowy do prawego tylnego koła kupowałem 4,3m a do lewego tylnego bodajże 3,5m - tak w celu informacyjnym dokładnych wymiarów nie pamiętam
Awatar użytkownika
pusher1
Posty: 651
Rejestracja: 2007-01-05 14:21
Samochód: Ford Probe 1992 2.2 GT
Galeria: viewtopic.php?t=14481
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: zbiornik paliwa - czy pasuje?

Post autor: pusher1 »

Ja mówie o przewodach od paliwa a nie hamulcowych :lol: :lol: Ale dzięki Adriano :)
2.2gt 92 rok
adrian_seki
Posty: 911
Rejestracja: 2009-05-21 22:31
Samochód: Ford Probe I GT 2,2T 12V 92r
Galeria: viewtopic.php?t=16334
Lokalizacja: Konin (WLKP)

Re: zbiornik paliwa - czy pasuje?

Post autor: adrian_seki »

Przewód hamulcowy i paliwowy idą razem praktycznie więc skoro kupiłem 3,5m do lewego tylnego koła to sądzę że podobnej długości musisz kupić do paliwa (wszystkie węże bym zamienił na rurkę gdzie tylko to możliwe. Nic bez sensu bym nie pisał :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.2 R4”