zbiornik paliwa - czy pasuje?

mariusz
Posty: 1
Rejestracja: 2006-07-15 20:42

zbiornik paliwa - czy pasuje?

Post autor: mariusz »

cześć jestem Mariusz od niedawna stałem się posiadaczem forda probe 2.2 gl wersja USA niestety mam uszkodzony bak i w związku z tym chciałem się dowiedzieć czy pasuje do niego bak od mazdy mx-3
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

Tego nie wiem. Jenak przy stawianiu pierwszych krokow na naszym forum moge pomoc. Poswiec tu minutke.

Co do zbiornika to proponuje zamiescic ogloszenie w dziale gielda (wg. wskazowek z w/wskazanego linka) i kupic oryginalny od Probe.
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
Awatar użytkownika
waluś
Posty: 337
Rejestracja: 2004-12-28 15:23
Samochód: brak
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Post autor: waluś »

od MX3 bankowo nie pasuje, Toć to zupełnie inne auto. Jeśli już to co najwyżej od 626 GD coupe
Obrazek
MAZDA MX6 GD 2,2 GT '91
hubal
Posty: 4
Rejestracja: 2006-03-12 12:29
Samochód: brak
Lokalizacja: Poznań

zbiornik paliwa

Post autor: hubal »

mam do sprzedania zbiornik paliwa jeśli jesteś zainteresowany odezwij się mailem slavko501@tlen.pl
mazda xedos 2,0 V6
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Zbiornik paliwa 91' a 89' Czy są takie same?

Post autor: Robert »

Yoghurt pisze:Mam mały problem ze zbiornikiem paliwa. Chciałem kupić nowy ale ciężko było znaleźć, aż w końcu znalazłem ale z rocznika 1991, a ja mam 89'. Nie wiem czy są takie same. Czy z 91' Będzie pasował do 89'??
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Yoghurt
Posty: 4
Rejestracja: 2007-07-10 00:09
Samochód: brak
Lokalizacja: Kuleje

Post autor: Yoghurt »

Ja też mam ten problem ale z wersją GT też USA. Wiem ze w GL i GT są inne i ze do GL na bank nie pasuje od mazdy MX-3.
BORDOWE 2,2 TURBO GT '89 :)
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Bak od MX-3 do probe nie podejdzie.

A w probe nie ważne czy to GT czy GL baki paliwa sa takie same i rocznikowo też nie ma czym sie martwić że nie podejdą. Jedyna różnica moze być w pompie paliwa i nic więcej. Pozdro
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
migol
Posty: 100
Rejestracja: 2005-07-30 16:54
Samochód: Probe 1 GT
Lokalizacja: Sofia (bg)

Post autor: migol »

[r]Skopiowane stąd: :arrow: http://fordprobe.pl/forum/viewtopic.php?t=13257[/r]
migol pisze:Bylo pare rad: kup sobie nowy zbiornik...
A gdzie mozna kupic nowy zbiornik?
Dzieki Bogdan
Tomcio - I generacja, 2,2 GT - Piękna czerwień II - Resurection
Awatar użytkownika
hmar
Posty: 37
Rejestracja: 2009-11-25 09:46
Samochód: Probe 91 2.2 Turbo
Galeria: viewtopic.php?t=17030
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Zbiornik paliwa - oznaczenie

Post autor: hmar »

Witam.
Ponieważ mam problem ze zbiornikiem paliwa, dokładniej z jego wręcz gniciem na szwie (łączeniu górnej i dolnej części), chciałem zapytać czy ktoś zna oznaczenia fabryczne któregoś z producentów takich części. Dodam, że dość intensywnie przeszukałem forum ale takowej informacji tu nie znalazłem.
Znalazłem natomiast 2 oznaczenia zbiorników z mazdy 626 GD w sklepie IC i tu pojawia się pytanie, czy takowy będzie pasował, jeśli tak, to który?
Producent 4Max, kody: 6906-00-3438008 oraz 6906-00-3438009.

Dziękuję wszystkim za pomoc, już po sprawie.
pozdrawiam
Ford Probe '91 GT
Awatar użytkownika
MaryooSh89
Klubowicz
Posty: 612
Rejestracja: 2006-01-23 22:54
Samochód: Mazda 6 GG 2.3
Galeria: viewtopic.php?t=15279
Lokalizacja: Łódź

Re: zbiornik paliwa - czy pasuje?

Post autor: MaryooSh89 »

hmar pisze:Dziękuję wszystkim za pomoc, już po sprawie
Skoro rozwiązałeś swój problem a na forum jest bardzo mało informacji na ten temat, to mógłbyś opisać czy może dopasowałeś bak z innego auta czy w grę wchodzi tylko seryjny bak itp :)
był: PROBE 2.2 GT '91 USA z Qresko red inside :D
jest: Mazda 6 GG 2.3 i sześćsetka :)
Awatar użytkownika
hmar
Posty: 37
Rejestracja: 2009-11-25 09:46
Samochód: Probe 91 2.2 Turbo
Galeria: viewtopic.php?t=17030
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: zbiornik paliwa - czy pasuje?

Post autor: hmar »

MaryooSh89 pisze: Skoro rozwiązałeś swój problem a na forum jest bardzo mało informacji na ten temat, to mógłbyś opisać czy może dopasowałeś bak z innego auta czy w grę wchodzi tylko seryjny bak itp :)
Niestety na forum nikt nie wysilił się podpowiedzieć, który ze zbiorników lepiej pasuje do probka :evil: . Ja nie jestem specjalistą i dobrałem zbiornik na oko. Jak tylko będę miał dostęp do kanału to będę pewny na 100% z pasowaniem tego, który zakupiłem. Wizualnie wygląda identycznie jak probkowy a jest to zamiennik do mazdy 626 gd, który z wymienionych 2 modeli przeze mnie, to nie wiem. Jednak z pewnością powinien przeżyć używkę, która już naście lat polatała w probku.
Ford Probe '91 GT
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Re: zbiornik paliwa - czy pasuje?

Post autor: OLEY »

hmar pisze:
MaryooSh89 pisze: Skoro rozwiązałeś swój problem a na forum jest bardzo mało informacji na ten temat, to mógłbyś opisać czy może dopasowałeś bak z innego auta czy w grę wchodzi tylko seryjny bak itp :)
Niestety na forum nikt nie wysilił się podpowiedzieć, który ze zbiorników lepiej pasuje do probka :evil: .
Heh... no super podejście...

Co to kurna za zwyczaj? :evil:

Nie pomyślałeś, że może nikt nie znał odpowiedzi?

Pamiętaj, że to forum nie działa tylko w jedną stronę.

Zapewne nie raz jeszcze skorzystasz z wiedzy innych i wiedzy tu zawartej.
hmar pisze:Drogie Koleżanki i Koledzy. Kilka dni temu dzięki radom w tym i drugim wątku udało mi się pozbyć świecącego Check Engine...
Fajnie, nie?
A może zrobimy teraz inaczej?
Gdy tylko będziesz miał problem, to inni powinni stwierdzić:
- "Nie pomożemy mu, bo on też nie chciał się podzielić wiedzą..."
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Awatar użytkownika
hmar
Posty: 37
Rejestracja: 2009-11-25 09:46
Samochód: Probe 91 2.2 Turbo
Galeria: viewtopic.php?t=17030
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: zbiornik paliwa - czy pasuje?

Post autor: hmar »

OLEY pisze: Heh... no super podejście...

Co to kurna za zwyczaj? :evil:

Nie pomyślałeś, że może nikt nie znał odpowiedzi?

Pamiętaj, że to forum nie działa tylko w jedną stronę.
A powiesz w którym momencie nie chciałem się podzielić wiedzą? Owszem, byłem poirytowany, że muszę wymienić zbiornik, bo moje ciężko zarabiane pieniądze wprost wyciekają na ziemie, a nikt nie chce podpowiedzieć. Jednak na ile było mi wiadomo odpowiedziałem koledze MaryooSh89 i pozostałym użytkownikom forum. Wiec uważam za niezasadne zarzucanie mi, że forum działa w jedną stronę :evil:. Nie jestem mechanikiem, samochód naprawiam na ile pozwala mi wiedza, umiejętności i narzędzia, dlatego liczę na konkretne podpowiedzi.

Zbiornik został zakupiony przez mojego znajomego, dlatego nie znam jego indeksu producenta, podałem mu jedynie że ma to być zbiornik od mazdy 626 GD i podesłałem fotki porównawcze. Spróbuje dowiedzieć się o indeks i producenta, jednak zagwarantować takiej informacji nie mogę. Ale nadal twierdzę, że zbiornik dobrany na oko :? . Niestety jeszcze leży w pudełeczku i czeka na wolny kanał, żeby móc go spokojnie zamontować, a probas stoi nie używany.

Podsumowując, są tu osoby którym nie wystarcza, że człowiek dzieli się posiadaną wiedzą, że nie ma kanału i nie może sprawić tego co zakupił, tylko są oskarżenia o złe zwyczaje.
Pozdrawiam
Ford Probe '91 GT
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Re: zbiornik paliwa - czy pasuje?

Post autor: OLEY »

hmar pisze:Podsumowując, są tu osoby którym nie wystarcza, że człowiek dzieli się posiadaną wiedzą, że nie ma kanału i nie może sprawić tego co zakupił, tylko są oskarżenia o złe zwyczaje.
Pozdrawiam
Nie.
Podsumowując, to coraz częściej trafiają tu osoby, które chcą tylko darmowej pomocy,
bo szkoda im (lub nie mają) na mechanika.

A jak jej nie dostaną, to strzelają fochy. Nie mówię teraz o Tobie, ale staje się to powoli
nagminne i irytujące.

Nie znasz się? Nie stać Cię, to zadaj pytanie i grzecznie czekaj na odpowiedź.
Dziś, być może forumowicz, który zna odpowiedź nie wchodzi na forum. Może wejdzie jutro,
a może za tydzień...

A może nikt nie zna odpowiedzi? Przecież tu są takie same osoby jak Ty, czy ja. Nikt nie musi
się znać na wszystkim, więc tym bardziej nie rozumiem takiego podejścia:
hmar pisze:Niestety na forum nikt nie wysilił się podpowiedzieć,
Zapewniam Cię, że gdyby tylko osoba, która znałaby odpowiedź przeczytała Twoje pytanie
uzyskałbyś szybką odpowiedź.

Więc po co to pisać takie rzeczy?
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Awatar użytkownika
hmar
Posty: 37
Rejestracja: 2009-11-25 09:46
Samochód: Probe 91 2.2 Turbo
Galeria: viewtopic.php?t=17030
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: zbiornik paliwa - czy pasuje?

Post autor: hmar »

OLEY pisze: Podsumowując, to coraz częściej trafiają tu osoby, które chcą tylko darmowej pomocy,
bo szkoda im (lub nie mają) na mechanika.
Jednak rozwijając offa, ja widzę to trochę inaczej, bo przeglądając forum znalazłem masę wątków sprzed roku czy 2, gdzie pojawia się pytanie i do dziś nie ma odpowiedzi, że na forum dzieje się źle. Pojawiają się osoby, które zgadzam się z Tobą, oczekują pomocy i tylko po to wchodzą na forum. Po jej otrzymaniu i braku problemów słuch po nich ginie do następnego problemu.

Wracając do bieżącego wątku, myślę że przez parę lat istnienia tego forum nie jestem pierwszym i ostatnim użytkownikiem Proba, który ma problemy ze zbiornikiem paliwa, ponieważ jest to część, która na co dzień jest narażona na działanie niesprzyjających czynników (sól, woda, błoto, ciśnienie oparów paliwa). I nie wierzę, że nikt z szanownych Koleżanek i Kolegów nie przerabiał tematu, jaki zbiornik paliwa zastosować zamiast oryginału. Niestety, odpowiedzi można nie dostać przez długi czas, aż osoba która miała do czynienia z tym tematem wejdzie na forum bo będzie miała z czymś problem i przypadkiem znajdzie temat. Ewentualnie ktoś kto znał taką odpowiedź zechce ją wpisać, bo wiem że zdarzają się takie przypadki na forach (mówię ogólnie).

Gdy coś w sprawie zbiornika się ruszy lub będę posiadał dodatkowe informacje, odezwę się.
Ford Probe '91 GT
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Re: zbiornik paliwa - czy pasuje?

Post autor: Bogdan9999 »

Nie przeczytałem tego tematu i widzę są problemy zbiornik jaki pasuje do probe bo jest taki sam to macie tu na aukcjach numerów seryjnych nie znam. Radze brać biały czyli ocynkowany bo trafiają się tanie podróbki pomalowane tylko czarną farbą. pozdro.
http://www.allegro.pl/item978168857_zbi ... _nowy.html
http://www.allegro.pl/item979518788_zbi ... ml#gallery
http://www.allegro.pl/item1003872414_zb ... ml#gallery
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
hmar
Posty: 37
Rejestracja: 2009-11-25 09:46
Samochód: Probe 91 2.2 Turbo
Galeria: viewtopic.php?t=17030
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: zbiornik paliwa - czy pasuje?

Post autor: hmar »

Bogdan9999 pisze:Nie przeczytałem tego tematu i widzę są problemy zbiornik jaki pasuje do probe bo jest taki sam to macie tu na aukcjach numerów seryjnych nie znam. Radze brać biały czyli ocynkowany bo trafiają się tanie podróbki pomalowane tylko czarną farbą. pozdro.
http://www.allegro.pl/item978168857_zbi ... _nowy.html
http://www.allegro.pl/item979518788_zbi ... ml#gallery
http://www.allegro.pl/item1003872414_zb ... ml#gallery
Szkoda, że linki po jakimś czasie wygasną i zostaną jedynie opisy w nich zawarte... Dzięki przytomności kolegi, który kupował zbiornik, mam "biały".
Ford Probe '91 GT
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Re: zbiornik paliwa - czy pasuje?

Post autor: OLEY »

Bogdan9999 pisze:Nie przeczytałem tego tematu i widzę są problemy
Nie Bodziu. Po prostu w/g kolegi się wcześniej nie wysiliłeś, albo wysiliłeś się za późno... :twisted: :wink:
hmar pisze:Niestety na forum nikt nie wysilił się podpowiedzieć, który ze zbiorników lepiej pasuje do probka :evil:
:wink:
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Awatar użytkownika
arko
Klubowicz
Posty: 589
Rejestracja: 2009-04-19 23:32
Samochód: II Gen. 95r EURO 2,5 V6 24V
Galeria: viewtopic.php?t=16280
Lokalizacja: Łódź

Re: zbiornik paliwa - czy pasuje?

Post autor: arko »

Problem nie polega na tym ze koledzy nie chcą pomóc ,tylko na tym ze nie wszyscy czytają wszystkie posty #-o od dechy do dechy .
Jedni czytają tylko to co ich interesuje ,a drudzy tylko tyle na ile starcza im czasu, a jest czasami co czytać .
Więc na brak odpowiedzi nie ma co się obrażać tylko cierpliwie czekać lub samemu coś pomyśleć ,czasami brak odpowiedzi jest motywacją do samodzielnego myślenia co daje znacznie więcej satysfakcji :D :D
JEST Ford Probe II gen. 2,5 V6 24V 95r.euro.
Jest Alfa Romeo 156 1,6 TS 1998r
Wcześniej Był I gen. 2,2 automat 91r.USA
Awatar użytkownika
hmar
Posty: 37
Rejestracja: 2009-11-25 09:46
Samochód: Probe 91 2.2 Turbo
Galeria: viewtopic.php?t=17030
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: zbiornik paliwa - czy pasuje?

Post autor: hmar »

OLEY pisze:Nie Bodziu. Po prostu w/g kolegi się wcześniej nie wysiliłeś, albo wysiliłeś się za późno... :twisted: :wink:
I tu Kolego nadintepretowujesz moje stwierdzenie, ale nie bijmy dalej piany, bo nikomu to nie pomoże.
arko pisze:Więc na brak odpowiedzi nie ma co się obrażać tylko cierpliwie czekać lub samemu coś pomyśleć ,czasami brak odpowiedzi jest motywacją do samodzielnego myślenia co daje znacznie więcej satysfakcji :D :D
Jak już pisałem wcześniej, cieżko czekać jak paliwo wręcz wyciekało z samochodu, groziło w sprzyjających warunkach jego spaleniem. W korzystniejszych dla mnie jedynie straty pieniążków wypływających ze zbiornika. Miałem 50% szans, że trafię na właściwy, bo skoro producent wypuszcza 2 modele, to widocznie czymś się różnią. Teraz znów muszę grzecznie czekać, bo albo praca nie pozwala założyć nowego, albo brak dostępu do kanału :(

Zbiornik wymieniony. Jedyna zauważona obecnie różnica między oryginałem a zamiennikiem mazdowskim, to brak korka spustowego. Niestety numeru katalogowego nie jestem w stanie uzyskać, może podpowiedzią będzie, że jest to do mazdy 626 GD z wtryskiem.

Na forum pojawiało się pytanie odnośnie pojemności zbiornika, zamiennik ma pojemność 60l. Można więc podejrzewać, że oryginał również.
Ford Probe '91 GT
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: zbiornik paliwa - czy pasuje?

Post autor: Robert »

Mniej podejrzliwi :arrow: wiedzą, że oryginał w jedynce ma 57,2l.
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
-michal-
Posty: 982
Rejestracja: 2011-12-10 03:04
Samochód: Yugo Koral :P
Lokalizacja: Lublin, Chełm

Re: zbiornik paliwa - czy pasuje?

Post autor: -michal- »

powitać

Wczoraj wieczorem zauważyłem, że mam wyciek paliwa w jedynce, było już ciemno i z tego co mi się udało przyświecić latarką, to wycieka znad zbiornika i leci po podłodze i kapie dopiero w połowie podłogi. Benzyna wycieka tylko gdy probe jest odpalony, czyżby poszedł przewód paliwowy idący od pompki, albo powrotu :?: Co tam mogło jeszcze puścić :?:
Ostatnio jeżdżę ciągle na rezerwie, więc przegniły w górnej części zbiornik odpada... RACZEJ :roll:

Z góry dzięki za podpowiedzi
Oxanin pierwszej klasy :mrgreen:
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Re: zbiornik paliwa - czy pasuje?

Post autor: Bogdan9999 »

Poszły ci jak pisałeś przewody paliwowe. Wymień je.
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
-michal-
Posty: 982
Rejestracja: 2011-12-10 03:04
Samochód: Yugo Koral :P
Lokalizacja: Lublin, Chełm

Re: zbiornik paliwa - czy pasuje?

Post autor: -michal- »

Ok dzięki

Nie mam kanału niestety, ale z tego, co udało mi się wypatrzeć na leżąco :P to faktycznie cieknie znad zbiornika po tych pięciu przewodach.

Bogdan9999 pamiętasz może który z przewodów paliwowych jest przewodem podającym paliwo do listwy wtryskowej :?:
Ten od zewnątrz czy od środka :?:
Oxanin pierwszej klasy :mrgreen:
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Re: zbiornik paliwa - czy pasuje?

Post autor: Bogdan9999 »

Tego nie pamiętam ale jak popatrzysz pod maska to będziesz wiedział ;) Tak czy inaczej wymieniając wymień oba i hamulcowe tez polecam w lepszym stanie nie są jak nie gorszym, no chyba że ktoś zmieniał.
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.2 R4”