Przerywa przy skręcie w prawo i przyspieszaniu

Awatar użytkownika
dawiddec
Posty: 32
Rejestracja: 2013-03-13 17:43
Samochód: Probe I GT 2.2 Turbo 91'
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów
Kontakt:

Przerywa przy skręcie w prawo i przyspieszaniu

Post autor: dawiddec »

Cześć

W końcu reaktywowałem mojego Probka i chciałem go doprowadzić do porządku na benzynie.

I tutaj pojawił się problem...

Auto przerywa przy skręcie w prawo (tylko w prawo!), mniej więcej w połowie zakrętu - objaw jest taki jak przy braku paliwa w baku , silnik się dławi tak jak by nie dostawał benzyny. Podczas wychodzenia z zakrętu wraca do normy i jedzie dalej. Sytuacja ta powtarza się tylko, jeśli jest mniej niż pół baku paliwa. Powyżej połowy wszystko było ok.

Zmieniłem: filtr paliwa, pompkę na używaną ale z jeżdżącego auta - jeździłem nim przed wyjęciem pompki i działała, filtr powietrza, świece, przewody WN, uszczelniłem dolot, wyczyściłem bak. Po czyszczeniu baku dolałem jeszcze 2 porcje jakiegoś płynu ze stacji paliwowej do usuwania wilgoci. I nic. Problem występuje nadal, tak samo jak wcześniej. Już nie wiem za co się wziąć.

A żeby tego było mało, po czyszczeniu baku pojawił się kolejny problem (ale bardzo bym go z czyszczeniem baku nie łączył) - a mianowicie czasami, podkreślam czasami auto przerywa przy mocniejszym dodaniu gazu. Turbo pompuje, czuć że ciągnie i nagle objaw taki sam jak powyżej - po prostu przerywa. Czasami przestaje samo w trakcie jazdy, czasami pomaga jak go zgaszę na kilka minut. I ten problem pojawia się niestety zarówno przy pełnym baku jak i przy połowie.

Kilka rzeczy o których ja jeszcze myślę, niech ktoś potwierdzi moją teorię jeśli ma takie doświadczenie:
- mam przerobione rurki wlewowe i odpowietrzające (czy tam od par paliwa) przy baku - nie mam tego całego cylindra, dwie rurki odpowietrzające które wychodzą z baku są zakończone dziurkami, tak aby powietrze mogło i tak ulecieć
- nie sprawdzałem wydechu, ale auto wcześniej kiedy jeszcze miało gaz jeździło dobrze, więc raczej bym na to nie stawiał
- przepływka (być może kiedyś dostała strzał na gazie i się otwiera/zamyka przy skręcaniu) - ale to znowu wykluczam przez to że problem jest poniżej połowy baku paliwa, a przepływka nie ma z tym nic wspólnego
- pozostałości po instalacji gazowej - nie wyjąłem emulatora wtrysków (STAG) , bo nie miałem czasu przelutowywać kabli żeby były tak jak przed gazem


Jakieś inne pomysły?

Bo niestety nie mam już głowy.

Z góry dzięki za wszelkie porady...
Ford Probe I GT 2.2 Turbo 91'

aejuQWZ8@spamtrap.pl
CfVLAYd@spamtrap.pl
XNxRS@spamtrap.pl
biSVulV@spamtrap.pl

Przyłącz się do łapania niechcianych maili. Dodaj w swoim podpisie losowy adres w domenie @spamtrap.pl.
Awatar użytkownika
quarth
Posty: 958
Rejestracja: 2011-09-02 19:52
Samochód: '93 USDM KL-DE
Lokalizacja: Łódź

Re: Przerywa przy skręcie w prawo i przyspieszaniu

Post autor: quarth »

dolej wachy
life's 2 short 4 seals                                                         ~~~~~~ ‹=====|=======|-----]
     only ziligon
Awatar użytkownika
dawiddec
Posty: 32
Rejestracja: 2013-03-13 17:43
Samochód: Probe I GT 2.2 Turbo 91'
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów
Kontakt:

Re: Przerywa przy skręcie w prawo i przyspieszaniu

Post autor: dawiddec »

Gdybyś zechciał przeczytać, to pisałem że problem występuje poniżej połowy baku, co siłą rzeczy zmusza mnie do jazdy na pełnym baku bo inaczej jeździć się nie da :) jeśli to miał być żart to nieudany :)
Ford Probe I GT 2.2 Turbo 91'

aejuQWZ8@spamtrap.pl
CfVLAYd@spamtrap.pl
XNxRS@spamtrap.pl
biSVulV@spamtrap.pl

Przyłącz się do łapania niechcianych maili. Dodaj w swoim podpisie losowy adres w domenie @spamtrap.pl.
Awatar użytkownika
Sallmo
Klubowicz
Posty: 1886
Rejestracja: 2007-08-26 17:46
Samochód: Mazda Probe - 2,5 V6 USA 92r & Honda CBR 929RR FireBlade
Galeria: viewtopic.php?t=14192
Lokalizacja: Warszawa Praga Północ

Re: Przerywa przy skręcie w prawo i przyspieszaniu

Post autor: Sallmo »

Ja miałem podobnie jak mi w pompa padala, ale skoro wymieniłeś? Filrt paliwa " kulawy" i nie nadąża?
Wspomnienia..Probe 2,2 GL 89 USA jest......
Jedyna w Polsce Mazda Probe GT V6 93r.......a może i na świecie ?
"...nie mam RWD , bokiem jeździć nie muszę
wolę mieć przód napęd ale taki co ma Duszę ..."
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się rozkręcać; pięćdziesięciu, aby nauczyć się skręcać." (Sallmo)
"...Osiagnąłem już ten określony wiek, w którym moj mózg przeszedł z "lepiej abyś tego nie mówił" do "Je..Bać to ,zobaczymy co sie stanie "..."
Awatar użytkownika
dawiddec
Posty: 32
Rejestracja: 2013-03-13 17:43
Samochód: Probe I GT 2.2 Turbo 91'
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów
Kontakt:

Re: Przerywa przy skręcie w prawo i przyspieszaniu

Post autor: dawiddec »

Filtr paliwa też wymieniłem i niestety nie pomogło :(

edit:
A czy Tobie też przy padającej pompie przerywało przy skręcie tak jak mi czy miałeś inne objawy? Bo tak jak napisałem wcześniej pompa była wymieniana na używkę, niby na niej auto jeździło ale nigdy nic nie wiadomo.
Ford Probe I GT 2.2 Turbo 91'

aejuQWZ8@spamtrap.pl
CfVLAYd@spamtrap.pl
XNxRS@spamtrap.pl
biSVulV@spamtrap.pl

Przyłącz się do łapania niechcianych maili. Dodaj w swoim podpisie losowy adres w domenie @spamtrap.pl.
Awatar użytkownika
Sallmo
Klubowicz
Posty: 1886
Rejestracja: 2007-08-26 17:46
Samochód: Mazda Probe - 2,5 V6 USA 92r & Honda CBR 929RR FireBlade
Galeria: viewtopic.php?t=14192
Lokalizacja: Warszawa Praga Północ

Re: Przerywa przy skręcie w prawo i przyspieszaniu

Post autor: Sallmo »

Identycznie - zakret , dusi się, na prostej dostaje paliwa. I też jak miałem mniej niż 3/4 zbiornika. Przy tym opisie obstawiam pompę, może ta co wymieniłeś też się kończy?
Edit. I przy konkret przyspieszeniu też się dusil, stąd Romas uważa że ma szybszego Probka ;)
Ostatnio zmieniony 2014-01-14 21:22 przez Sallmo, łącznie zmieniany 1 raz.
Wspomnienia..Probe 2,2 GL 89 USA jest......
Jedyna w Polsce Mazda Probe GT V6 93r.......a może i na świecie ?
"...nie mam RWD , bokiem jeździć nie muszę
wolę mieć przód napęd ale taki co ma Duszę ..."
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się rozkręcać; pięćdziesięciu, aby nauczyć się skręcać." (Sallmo)
"...Osiagnąłem już ten określony wiek, w którym moj mózg przeszedł z "lepiej abyś tego nie mówił" do "Je..Bać to ,zobaczymy co sie stanie "..."
Awatar użytkownika
dawiddec
Posty: 32
Rejestracja: 2013-03-13 17:43
Samochód: Probe I GT 2.2 Turbo 91'
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów
Kontakt:

Re: Przerywa przy skręcie w prawo i przyspieszaniu

Post autor: dawiddec »

Jeśli miałeś identycznie tak jak mówisz to może faktycznie coś w tym jest. Nic, kupię tym razem nową pompę i zobaczę czy pomoże. Dzięki za informację.

A jeśli ktoś ma jeszcze inne pomysły to nadal proszę o propozycje.


//edit

Wie ktoś czy gdziekolwiek można dostać nową pompę paliwa do I GT? :D
Ford Probe I GT 2.2 Turbo 91'

aejuQWZ8@spamtrap.pl
CfVLAYd@spamtrap.pl
XNxRS@spamtrap.pl
biSVulV@spamtrap.pl

Przyłącz się do łapania niechcianych maili. Dodaj w swoim podpisie losowy adres w domenie @spamtrap.pl.
Awatar użytkownika
Domek26
Posty: 125
Rejestracja: 2011-09-26 21:53
Samochód: Ford Probe 2.2 GT 92"
Galeria: viewtopic.php?t=21647
Lokalizacja: Kielce

Re: Przerywa przy skręcie w prawo i przyspieszaniu

Post autor: Domek26 »

Mialem idetyczny problem w mazdzie 323 , przy skrecie w prawo po prostu gasla, wyjalem pompe paliwa zlozylem i bylo OK do dzis nie wiem co bylo przyczyna :roll:
Awatar użytkownika
Eli
Posty: 1787
Rejestracja: 2005-09-14 23:38
Galeria: viewtopic.php?t=9702
Lokalizacja: Milanówek

Re: Przerywa przy skręcie w prawo i przyspieszaniu

Post autor: Eli »

Moze znaczenie ma stan i ulozenie sitka przy ssaku?
Awatar użytkownika
dawiddec
Posty: 32
Rejestracja: 2013-03-13 17:43
Samochód: Probe I GT 2.2 Turbo 91'
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów
Kontakt:

Re: Przerywa przy skręcie w prawo i przyspieszaniu

Post autor: dawiddec »

Chodzi Ci o to białe szmaciano-plastikowe coś co jest na samym końcu pompy w zbiorniku, tak? Ten niby filtr? Jest w niby dobrym stanie, dodatkowo czyściłem go kilka razy zarówno w starej jak i tej "nowej" pompce i nic nie pomogło.
Ford Probe I GT 2.2 Turbo 91'

aejuQWZ8@spamtrap.pl
CfVLAYd@spamtrap.pl
XNxRS@spamtrap.pl
biSVulV@spamtrap.pl

Przyłącz się do łapania niechcianych maili. Dodaj w swoim podpisie losowy adres w domenie @spamtrap.pl.
Awatar użytkownika
Takes
Posty: 114
Rejestracja: 2011-03-07 12:03
Samochód: bmw e46 330d stage4 8hp 500+, ford probe GT 2.2t USA
Galeria: viewtopic.php?t=21652
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Przerywa przy skręcie w prawo i przyspieszaniu

Post autor: Takes »

ewidentnie widac po postach innych ktorzy mieli podobne objawy ze jest cos nie tak z pompka paliwowa. pisales jeszcze ze robiles cos z przewodami odpowietrzajacymi a ze 2tyg temu kolezanka w fabii nie mogla zapalic auta. okazalo sie ze odpowietrznik byl caly czas otwarty...nie wiem co to miało wspolego ale samochód oddalił od szczala. jednak obstawial bym pompke paliwowa:-)
jest: powrót do Ford Probe GT Igen 2.2t USA 8)
BMW e46 stage4 8hp 500hp+ :twisted:
micek
Posty: 265
Rejestracja: 2008-05-09 22:31
Samochód: brak
Lokalizacja: Starogard Gd.

Re: Przerywa przy skręcie w prawo i przyspieszaniu

Post autor: micek »

Twój gaśnie a mój przyspiesza :lol: poważnie, sam podnosi obroty i przyspiesza przy skręcie w prawo. W lewo nie zauważyłem. Zastanawiam się czy przyczyna nie jest ta sama co u Ciebie. Muszę tylko sprawdzić czy jest to uzależnione od ilości paliwa w baku tak jak u Ciebie.
PROBE I, 2,2 GT, 92 r.
gg 16101475
Awatar użytkownika
Patryk-
Klubowicz
Posty: 2142
Rejestracja: 2008-07-13 18:30
Samochód: 2.2 GT 92r... niebawem w remoncie ;]
Galeria: viewtopic.php?t=14552
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki (stojadła)

Re: Przerywa przy skręcie w prawo i przyspieszaniu

Post autor: Patryk- »

Mój delikatnie podnosił przy skrycie w lewo jak się jechał na wolnych obrotach :mrgreen:
nie ma zdjęć bo się nie da wstawić :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.2 R4 Turbo”