Czujnik Ciśnienia Atmosferycznego (BP)

Awatar użytkownika
Loganos69
Klubowicz
Posty: 243
Rejestracja: 2017-07-18 15:54
Samochód: Ford Probe '89, 2.2T
Galeria: viewtopic.php?t=24241
Lokalizacja: Tarnów

Czujnik Ciśnienia Atmosferycznego (BP)

Post autor: Loganos69 »

Witam!


Od zakupu samochodu nie było żadnych problemów jeżeli chodzi o sprawy z silnikiem (przyspieszenie ok, spalanie, brak stuków czy duszenia się itd., generalnie wszystko tip top), ale, bo zawsze jest, check engine świecił i jako, że nigdy nie było czasu sprawdzić co to za błąd, świeci do tej pory.
W końcu znalazła się luka w czasie i ujawniła kod 14. Na początku myślałem, że to są może dwa różne błędy 10 i 04 ( bo w tej kolejności zostało wyświetlone nie mniej jednak i tak przy okazji je sprawdzę), ale z tego co wyczytałem Probe wyrzuca błędy rosnąco tzn. od najmniejszego kodu błędu do największego, więc nie może być raczej pomyłki w odczytaniu.

Wszystko było by proste do naprawy/wymiany, gdyby nie fakt, że u mnie pod maską są dwa sensory/czujniki ciśnień. Każdemu kto posiada lub posiadał IGen dobrze jest mu znany MAP na ścianie grodziowej, a u mnie zaraz obok jest następny tak jak na załączonym obrazku. Jak wrócę z trasy na pewno zrobię zdjęcie tego czujnika, żeby każdy ko może pomóc był wstanie go zobaczyć z opisu i wyglądu.
Dodam, że serwisy rozkładają ręce nie wspomnę o mechanikach czy sklepach z częściami.
C130, a obok wyżej wymieniony MAP.
C130, a obok wyżej wymieniony MAP.
Pytanie moje brzmi, czy ktoś spotkał się z tym dodatkowym czujnikiem i jakimś niezwykłym cudem ma go jeszcze w posiadaniu i nie ma co z nim zrobić?
Czy też może to innego rodzaju usterka, choć raczej kody się nie mylą.
Ostatnio zmieniony 2017-07-22 18:08 przez Loganos69, łącznie zmieniany 1 raz.
Ford Probe 2.2 Turbo 1989 USA
"...tam, gdzie zaczyna się przyjemność kończy się ekonomia... "
Awatar użytkownika
Loganos69
Klubowicz
Posty: 243
Rejestracja: 2017-07-18 15:54
Samochód: Ford Probe '89, 2.2T
Galeria: viewtopic.php?t=24241
Lokalizacja: Tarnów

Re: Czujnik Ciśnienia Atmosferycznego (BP)

Post autor: Loganos69 »

Chodzi o ten po prawej stronie.
Chodzi o ten po prawej stronie.
Ford Probe 2.2 Turbo 1989 USA
"...tam, gdzie zaczyna się przyjemność kończy się ekonomia... "
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.2 R4 Turbo”