pyt. wyciąganie silnika???

totmes (gonciu)
Posty: 379
Rejestracja: 2005-09-30 16:45
Galeria: viewtopic.php?t=10331
Lokalizacja: Radomsko

pyt. wyciąganie silnika???

Post autor: totmes (gonciu) »

mam pytanie dotyczące klimy i wentylatorów z mią związanych, jak to jest wreszcie kiedy klima jest włączona to czy powiniem chodzić jakis wentylator czy dwa czy zaden??? to który powinien działac wraz z klimą a który powinen sie dołączyc póżniej jak sie nagrzeje??? bo u mnie (jak stoje przed silnikiem) to z klima chodzi prawy a lewy nic(na krótko patrzyłem i działa)

i czy u was jest tak jak sie nagrzeje to wiadomo załącza sie wentylator a jak kluczyk wyciągniecie ze stacyjki to wentylator dalej powinien działac czy moze wyłącze sie wraz ze zapłonem???
bo widziałem probe ze wentylator chodził jak zapłon był wyłączony, u mnie jak zapłon wyłącze to wentylator też sie wyłącza,

co do klimy to czy u was klima załącza sie jak włączycie opkrętło na pozostałe opcie (MIX, DóŁ) u mnie klima załącza sie na każdej pozycji i tez jak nawiew jest wyłączony?? czy u was jet tak samo???



pytanie ma o wyciągnięcie silnika w jaki sposób najłatwiej wyciągnąć silnik?? czy górą czy moze dołem i z skrzynia wyciągać czy bez, wydaje mi sie ze lepiej bedzie go w dół opuścić i bez skrzyni ale czy wyjdzie??? bo dórą to nie mam zabardzo czym go podnieść, jak radzicie?? z góry dzieki
Obrazek
nowe fele 17' opony235/45 i tył 255/40
i po hamowni-prawie 200
nowy kolektor wydechowy
http://tommyjnia.eu.interia.pl/
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Nie wiem jak jest z klimą w dwójce ale powiem ci coś na temat wyciągania silnika. W fabryce to silnik jest wkładany do karoserii dołem a dokładniej karoserię na niego opuszczają. Wondpię abyś uniósł budę samochodu na około 1 m. No chyba że opuścić silnik do kanału ale to i tak więcej roboty. Radze ci skołować jakiś podnośnik odkręcasz maskę, wszystkie przewody, półosie i to co jeszcze będzie przeszkadzało przy wyciąganiu i w górę ;) Powodzenia w pracy ;)
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
totmes (gonciu)
Posty: 379
Rejestracja: 2005-09-30 16:45
Galeria: viewtopic.php?t=10331
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: totmes (gonciu) »

ok, a co ze skrzynią wyciągam z czy bez?? czy wyjdzie silnik bez skrzyni,

mój plan jest taki: na kanał, i w góre około 0.5m i silnik opuszczam na dół?? no ale nie wiem czy da radę, no chyba ze rozdziele silnik od skrzyni i silnik w górę???

juz góre całą rozebrałem (kable, kolektory, cały osprzet) i teraz kwestja wyciągania ???
Obrazek
nowe fele 17' opony235/45 i tył 255/40
i po hamowni-prawie 200
nowy kolektor wydechowy
http://tommyjnia.eu.interia.pl/
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Re: pyt. o klime i wyciąganie silnika???

Post autor: Tomasz S »

goncia1 pisze:mam pytanie dotyczące klimy i wentylatorów z mią związanych, jak to jest wreszcie kiedy klima jest włączona to czy powiniem chodzić jakis wentylator czy dwa czy zaden??? to który powinien działac wraz z klimą a który powinen sie dołączyc póżniej jak sie nagrzeje??? bo u mnie (jak stoje przed silnikiem) to z klima chodzi prawy a lewy nic(na krótko patrzyłem i działa)

i czy u was jest tak jak sie nagrzeje to wiadomo załącza sie wentylator a jak kluczyk wyciągniecie ze stacyjki to wentylator dalej powinien działac czy moze wyłącze sie wraz ze zapłonem???
bo widziałem probe ze wentylator chodził jak zapłon był wyłączony, u mnie jak zapłon wyłącze to wentylator też sie wyłącza,

co do klimy to czy u was klima załącza sie jak włączycie opkrętło na pozostałe opcie (MIX, DóŁ) u mnie klima załącza sie na każdej pozycji i tez jak nawiew jest wyłączony?? czy u was jet tak samo???



pytanie ma o wyciągnięcie silnika w jaki sposób najłatwiej wyciągnąć silnik?? czy górą czy moze dołem i z skrzynia wyciągać czy bez, wydaje mi sie ze lepiej bedzie go w dół opuścić i bez skrzyni ale czy wyjdzie??? bo dórą to nie mam zabardzo czym go podnieść, jak radzicie?? z góry dzieki
Jeśli chodzi o klimę temat był kiedyś wałkowany .
Jeśli mnie pamięć nie myli to różne modele różnie miały ...
U mnie , obecnie "MIX" załącza klimę
Obrazek
Awatar użytkownika
Ronin
Posty: 957
Rejestracja: 2005-09-26 15:56
Galeria: viewtopic.php?t=7575
Lokalizacja: Oława

Post autor: Ronin »

Nie wiem jak jest z wentylatorem klimy ale sama klima mi działa i wentylator nie pracuje permamentnie. Co do wyciągania silnika to odpinasz półosie, wszystkie wiązki i inne pierdoły, następne do góry i wyciągasz razem ze skrzynią. Oczywiście sam raczej nie jesteś w stanie tego wykonać.
Probe 2.5 V6 MTX USA 97r
Young men - enjoy with Your youth... :-)
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

No sam to nie dasz rady nawet bezpieczniej w przynajmniej 2 osoby bo to lekkie nie jest I silnik wyciagasz ze skrzynią i na pewno wyjdzie w te czy w druga stronę kwestja tylko odkręcenia tego co przeszkadza w wyciąganiu. ja tam bym ci radził wyciągać w górę ale jak uważasz. Pozdrawiam
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 967
Rejestracja: 2005-09-12 16:14
Galeria: viewtopic.php?t=8692
Lokalizacja: Berlin

Post autor: Sebastian »

Ronin pisze:Nie wiem jak jest z wentylatorem klimy ale sama klima mi działa i wentylator nie pracuje permamentnie. Co do wyciągania silnika to odpinasz półosie, wszystkie wiązki i inne pierdoły, następne do góry i wyciągasz razem ze skrzynią. Oczywiście sam raczej nie jesteś w stanie tego wykonać.
..trzeba zgranego zespolu 8)
"Byłoby lepiej, gdyby ludzie bardziej przypominali zwierzęta (...) i w większym stopniu kierowali się instynktem; czyniąc coś, nie powinni być aż tak dalece świadomi tego, co robią."

"Strach i głupota zawsze leży u podstaw większości ludzkich działań."
totmes (gonciu)
Posty: 379
Rejestracja: 2005-09-30 16:45
Galeria: viewtopic.php?t=10331
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: totmes (gonciu) »

dzis zrobiłem tak; podniosłem samochod o około 80cm (na pustakach-wygląda jak terenówka :D ) odkręciłem cały dolny osprzęt, wiec pozostaje mi tylko główne śruby, i chece dołem wyciągnąc na chydrałlicznym podnosniku, bo górą to nie mam zabardzo czym go udźwignąć, wiec chyba jednak dołem polece ---chyba moze tak być bo i tak cały dół prawie rozebrałem (mósze go naprawić (gumy itp)+ podwujny wydech bede robił :D )


teraz koledzy kwestja taka: czy ktos miałby kompa od kl-ze i mógł by mi zgrać wszystko do mojego kompa?? lub ewentualnie sprzedać kompa kl-ze? albo znacie kogoś kto by mi wgrał (eprom)oprogramowanie do mojego kompa?
Obrazek
nowe fele 17' opony235/45 i tył 255/40
i po hamowni-prawie 200
nowy kolektor wydechowy
http://tommyjnia.eu.interia.pl/
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.5 V6 KL”