Prawo Konsumenckie - sprawdzanie paczek z Poczty Polskiej

Tematy powracające jak bumerang.
Awatar użytkownika
Kamil_01
Posty: 493
Rejestracja: 2005-12-30 00:34
Galeria: viewtopic.php?t=9319
Lokalizacja: Górzyca Lubuskie
Kontakt:

Prawo Konsumenckie - sprawdzanie paczek z Poczty Polskiej

Post autor: Kamil_01 »

SPRAWDZANIE PACZKI PRZED ODBIOREM

CYTUJE:
"Słyszałem, że robiąc zakupy przez internet, np w portalu Allegro, można przy odbiorze (przed uiszczeniem opłaty) sprawdzić zawartość paczki. Czy to prawda ?

Joanna XXXXXX

Rzeczywiście od 1 stycznia br. jest taka mozliwość. Jeśli płaci Pani za zamówioną rzecz przy odbiorze, to za dosatkowe 5 zł mozna zajrzeć do paczki jeszcze przed zapłatą. Taką przesyłkę wolno jednak odebrać tylko na poczcie, a jej zawartość sprawdza się w obecności pracownika poczty. Jeśli okaże się, że to, co zawiera paczka, nie zgadza się z dołączoną do niej specyfikacją, może Pan nie płacić i nie odbierać przesyłki.

Karolina Dutkiewicz "

Myśle, że ta informacja pomoże wielu kupującym w internecie, którzy są zestresowani, co dostane w paczce, może cegłówke, może uszkodzony przedmiot, a może g... w papierku
:lol: :D :)

Ja już wiem jedno już nikt nie wykiwa mnie przy zakupach z internetu.
Dziękuje to wszystko co chciałem powiedzieć :wink: :lol: 8)
..::Ford Probe 2,5 V6 GT USA; rok 1993::..
....:::::::::::PROBE RULEZ:::::::::::....
Człowiek, który się nie myli, drzewo, które się nie pali - nie istnieją.

Obrazek
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Tylko chęć sprawdzenia trzeba zgłosić w momencie nadania, nie odbioru:
:arrow: http://www.poczta-polska.pl/media_message.php?id=420
...
W momencie, gdy zamawiamy towar w Internacie i kontaktujemy się ze sprzedawcą, musimy zastrzec, by towar przysłał nam za pobraniem i dodatkowo zamówił usługę sprawdzenie zawartości paczki przez odbiorcę. Wtedy sprzedający, który wysyła towar, musi wypełnić specjalny druk, w którym pisze, jaka jest zawartość przesyłki. Jeden egzemplarz tego druku wkłada do środka paczii, drugi dołączony jest do dokumentów. Z kolei klient, który paczkę odbiera, może przy pocztowym okienku otworzyć ją i sprawdzić. Gdy wszystko jest w porządku, płaci całą należność. Jeśli nie - paczka wraca do nadawcy.
...
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Lisiu
Klubowicz
Posty: 3614
Rejestracja: 2005-04-05 17:40
Samochód: Corvette C4 LT1
Galeria: viewtopic.php?t=6117
Lokalizacja: Sieraków

Post autor: Lisiu »

to dotyczny sie tylko przeyłki poprzez poczte czy kurierskich też np. DHL itp :?:
EX:Probe 2.2 GT red perla
EX: Firebird 3.1 white
EX: W140 Coupe 6.0 black/red perla
Jest: Trans AM 5.0 black w trakcie odbudowy...
Awatar użytkownika
piotrek
Posty: 793
Rejestracja: 2004-06-22 18:33
Samochód: brak
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: piotrek »

Jak masz przesyłke przez kuriera to masz prawo sprawdzić czy towar dostajesz nie uszkodzony
swoją drogą kiedyś nie sprawdziłem i miałem uszkodzony towar ci pajace z DHL specjalnie rozwalają paczki zwłaszcza jak jest naklejka uwaga szkło
Mechanika samochodowa
Pranie czyszczenie tapicerek
Awatar użytkownika
Kędziorek
Posty: 3381
Rejestracja: 2004-11-24 22:32
Galeria: viewtopic.php?t=8098
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Kędziorek »

Apropos prawa konsumenckiego.
Gdzieś się natknąłem na informację, że w związku ze zmianą przepisów UE na aukcjach internetowych i w sklepach internetowych jeżeli nie jest podana konkretna adnotacja, że na towar NIE JEST UDZIELANA GWARANCJA to sprzedający ma obowiązek udzielenia gwarancji na ROK czasu.

Mam nadzieję, że w miarę jasno to wyraziłem, może się ktoś do tego ustosunkować??
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ada
Posty: 257
Rejestracja: 2004-08-06 16:35
Samochód: brak
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Ada »

Gwarancji udziela się zwykle na nowy sprzet i jest to dobra wola w większości przypadków producenta ( producent moze nie udzielić gwarancji na swój produkt, tylko pytanie kto go wtedy kupi??).
Co do rzeczy używanych jak i nowych obowiązuje oczywiście niezgodność z umową ( osoby fizyczne) oraz rekojmia ( osoby prawne) i tu już sprzedajacy daną rzecz nie może uchylać się od odpowiedzialności za sprzedaż tej że rzeczy. Oczywiście też istnieją niuanse odnośnie rzeczy nowej i używanej.
Co do aukcji internetowej i zakupu rzeczy ruchomej po za siedziba firmy sprzedającego, tyczą się przepisy na przyklad takie , że kupujacy może zwrócić zakupiona rzecz ( nową) do 14 dni roboczych sprzedającemu, co jest na przykład nie możliwe natychmiast zakupując tą rzecz w sklepie.

oto mały skrót konsumencki 8)
Szczęśliwy posiadacz czarnej bestii
Audi 2000 TT 4x4 1.8T
Probe 97 2,5 v6 GT KLZE było..
Probe 89 2,2 turbo USA było...
ODPOWIEDZ

Wróć do „F.A.Q.”