Linka od podnoszenia szyby

Awatar użytkownika
Jedrek
Posty: 1134
Rejestracja: 2004-06-24 10:19
Samochód: Igen 1992 2,2GT
Lokalizacja: Ośno Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Jedrek »

Drzymek pisze:Można śmiało stosować rowerowe za 1,50 zł.
:1111_ok:
Fioletowy FORD PROBE I czywiście GT + LPG OMVL DREAM XXIN:):):):):)
Yamaha Xj 550 `83
Kawasaki ZZR600 `98
był: † Black Ford Frobe 2,2 Turbo GT `92 + LPG OMVL DREAM XXIN † A.D. 08.12.2006 Death! ;(
Awatar użytkownika
Natan
Posty: 1521
Rejestracja: 2005-03-13 22:13
Samochód: IIGen 95' 2,5 V6 24V
Galeria: viewtopic.php?t=7333
Lokalizacja: Zawidów

linka od podnoszenia szyby

Post autor: Natan »

I tak zostało zrobione szybko sprawnie mądrze i precyzyjnie jak ktoś jest fachowcem to tak to wyglada :P :P :P :P :P :P









Igen 2.2GT 89r USA FULIK bez skóry
_________________________________________
Awatar użytkownika
P.I.M.P.O.
Posty: 928
Rejestracja: 2004-09-20 20:55
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: P.I.M.P.O. »

a jak zarobić końcówkę? trzeba mieć jakiś specjalny sprzęt do tego?

pozdro
dwa i pół fał sześć, dziewięćdziesiąty trzeci rok ;)
Awatar użytkownika
Natan
Posty: 1521
Rejestracja: 2005-03-13 22:13
Samochód: IIGen 95' 2,5 V6 24V
Galeria: viewtopic.php?t=7333
Lokalizacja: Zawidów

linka do podnoszenia szyby

Post autor: Natan »

PIMPUS Andrzej miał kupioną linkę od roweru z jednej strony była zarobiona a drugą strone zarabialiśmy nakrętką 4 i imadło super to się robi schemat masz na moim poscie pozdrawiam CIĘ
:D :D :D :D :D







Igen 2.2 GT 89r USA FULIK bez skóry
Awatar użytkownika
P.I.M.P.O.
Posty: 928
Rejestracja: 2004-09-20 20:55
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: P.I.M.P.O. »

jaki schemat? gdzie? nic nie widzę... :(

pozdro
dwa i pół fał sześć, dziewięćdziesiąty trzeci rok ;)
Awatar użytkownika
Natan
Posty: 1521
Rejestracja: 2005-03-13 22:13
Samochód: IIGen 95' 2,5 V6 24V
Galeria: viewtopic.php?t=7333
Lokalizacja: Zawidów

linka od podnoszenia szyby

Post autor: Natan »

sory nie schemat tylko ROBERT pokazał całą prowadnicę jak to ma wyglądać byłem myslami w wirtualnym swiecie i nie myslałem co piszę i tak nieraz to wygląda przepraszam to jest na pierwszej stronie tego postu pozdrawiam :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:









Igen 2.2 GT 89r USA FULL VeRsIoN
Awatar użytkownika
pytlar
Posty: 954
Rejestracja: 2006-06-05 11:04
Galeria: viewtopic.php?t=8824
Lokalizacja: Prabuty

Post autor: pytlar »

no i ja dzisiaj sie niezle wkur*** jak zajechalem do sklepu, zamknelem dzwi i nagle uslyszalem jakies walniecie... po czym okazalo sie, ze mi wsiąklo moją szybe:evil:
wiec w wczesnym popoludniem wzielem sie za szybe... na poczatku sadzilem ze spadla z jakiejs prowadnicy, albo cos... ale po jakies 2 godz kombinowania postanowilem kompletnie rozmontowac wszystko ze srodka drzwi!! i moim oczom ukazala sie peknieta linka... wiec czym predzej do miasta po linke od hamulow do roweru!!
Drzymek pisze: Można śmiało stosować rowerowe za 1,50 zł.
u mnie po 4zl :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

po pewnym okresie meczarni zlozylem nowa linke:] jakies tam zebatki i sprzezynki widzialem w srodku wiec sadzilem, ze to system smaoregulacyjny:] mylilem sie... po wlaczeniu silniczka zmielilo mi nowe linki:[ a sklepy juz zamkniete byly... ale na szczescie jakas zapasowa linke znalazlem w garage i po pewnym czasie odkrylem ze trzeba pierw nawinac ta linke od podnoszenia na tą rolke w silniczku a nastenie jakas naciagnac ta od podnoszenia i wtedy zlozyc:] po paru godzinach udalo mi sie wszystko pieknie zlozyc i odziwo dzialalo elegacko:D:D:D
wiec wieczorem z dziewczyna wybralem sie na pizze:] i po pewnym czasie wychodzimy z pizzeri, wsiadamy do autka i jakos zimno w srodku!! i wtedy juz nie mialem nawet ochoty wyzywac tej szyby... poprostu szkoda nerwów... :? jutro zabawa od nowa poprostu :evil:
Obrazek
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Nie gadaj bzdur i się nie poddawaj!

Zrób tak:

Na początek to wyjmij szybę. Załóż linki na mechanizm podnoszący (polecam wyjęcie szyny z drzwi i przesmarowanie jej smarem żeby lżej chodził wózek - drugiej szyny też, przesmaruj też linki żeby lekko chodziły w pancerzach) i poprowadź je przez te rolki na górze i na dole. Zrób wszystko dokładnie, bo najmniejsze niedopatrzenia będą karane zerwaniem linek!

Jak już będziesz miał linki zamontowane na mechaniźmie, to wyciągnij je na zewnątrz razem z silniczkiem przez ten duży otwór przez który możesz też wyjąć prowadnicę (jest tylko jeden taki duży) i teraz tak: wózek ma być na samym dole. Sprawdź czy na kołowrotku nie zmieliło ścieżek dla linek, jeśli tak - poprwa je nożem ,albo czymś ostrym. Dłuższą linkę zaczepiasz na kołowrotek, wsadzasz kołowrotek na ten trzpień (tak żeby się zblokował) i kręcąc kołowrotkiem (chyba zgodnie z ruchem wskazówek zegara) podnosisz wózek na prowadnicy i zarazem nawijasz linkę. Robisz tak do samej góry (polecam użycie śrubokręta, bo im wyżej tym ciężej, możesz też wziąć kogoś do pomocy kto będzie Ci wózek podciągał do góry ręką- będzie dużo lżej). Jak już wózek będzie na samej górze, to zakładasz metalową nakładkę (kontrę) i teraz najlepsze: bierzesz klucz oczkowy i śrubokręt. Zakładasz klucz oczkowy na metalową kontrę a śrubokrętem przytrzymujesz na sztywno taki wystający element z kołowrotka (chodzi o to żeby kołowrotek się nie kręcił). Teraz kluczem oczkowym przekręcasz odwrotnie do wskazówek zegara, tak żeby przeskakiwał na zębach - tym sposobem szpanujesz obydwie linki. Tylko nie przesadź! Powinny być naprężone, ale nie przeginaj żeby nie urwać linek, albo żeby bolce nie wyleciały z linek! Jak już wszystko naszpanowałeś tak jak ma być, to złóż silniczek podepnij go do wtyczki włącz zapłon i pojeździj wózkiem w górę i w dół (rób to bardzo pomału, jednocześnie zwracając uwagę, czy o coś nie zahacza, albo czy nie wydaje dziwnych dźwięków). Jeżeli wszystko jest ok, to włóż silniczek do drzwi i przymocuj go na swoje miejsce a pancerzyki zepnij opaską zaciskową do blachy drzwi (chodzi o to żeby tak sobie swobodnie nie latały, bo mogą zaczepić o szybę i pourywa linki). Załóż szybę i pomalutku (po kawałku) pojeździj nią w górę i w dół. Jeżeli nic się złego nie dzieje, to znaczy że możesz już normalnie korzystać z udogodnienia jakim są elektryczne szyby! Zakładaj tapicerkę!!! :D
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
Jedrek
Posty: 1134
Rejestracja: 2004-06-24 10:19
Samochód: Igen 1992 2,2GT
Lokalizacja: Ośno Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Jedrek »

Podeprzyj kołkami i wal do Skorzęcina, zrobimy na miejscu w 0,5 (tym razem należy odczytać dokładnie jak napisano) godziny :wink:
Fioletowy FORD PROBE I czywiście GT + LPG OMVL DREAM XXIN:):):):):)
Yamaha Xj 550 `83
Kawasaki ZZR600 `98
był: † Black Ford Frobe 2,2 Turbo GT `92 + LPG OMVL DREAM XXIN † A.D. 08.12.2006 Death! ;(
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Jedrek pisze:...wal do Skorzęcina, zrobimy na miejscu w 0,5 (tym razem należy odczytać dokładnie jak napisano) godziny :wink:
skreślić "w" i "godziny" = "litra" :twisted:
Jedrek by pisze:...wal do Skorzęcina, zrobimy na miejscu 0,5 (tym razem...
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
pytlar
Posty: 954
Rejestracja: 2006-06-05 11:04
Galeria: viewtopic.php?t=8824
Lokalizacja: Prabuty

Post autor: pytlar »

toz ja to juz sie wczoraj naumialem robic:] wiec dzisiaj poszlo bardzo szybko!! tylko pojawil sie problem... a mianowicie cos mi charczy!! jakby linka gdzies mocno tarla... ale nie wiem gdzie!!:/ robieralem wszystko ze 3 razy i jak recznie krece wszystkim to elegancko wszysciutko dziala!! a jak wezme skrece wszystko i wsadze to gdzies charczy...:/ za pare dni robiore i zobacze gdzie obciera:P bo teraz mi sie juz nie chce;]
Obrazek
Awatar użytkownika
miles
Posty: 215
Rejestracja: 2006-06-27 21:51
Samochód: brak
Lokalizacja: Pruszcz Gdański,Gosport

Post autor: miles »

A czy chociaż pizza była dobra? :twisted:
2.2 GT 92 black
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

pytlar pisze:toz ja to juz sie wczoraj naumialem robic:] wiec dzisiaj poszlo bardzo szybko!! tylko pojawil sie problem... a mianowicie cos mi charczy!! jakby linka gdzies mocno tarla... ale nie wiem gdzie!!:/ robieralem wszystko ze 3 razy i jak recznie krece wszystkim to elegancko wszysciutko dziala!! a jak wezme skrece wszystko i wsadze to gdzies charczy...:/ za pare dni robiore i zobacze gdzie obciera:P bo teraz mi sie juz nie chce;]
Stary, kuźwa błagam przeczytaj to co napisałem, bo nie złożysz tego poprawnie!!!
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
pytlar
Posty: 954
Rejestracja: 2006-06-05 11:04
Galeria: viewtopic.php?t=8824
Lokalizacja: Prabuty

Post autor: pytlar »

ty tu nie "kuzwuj":P i tak nie mam co do robotu, bo siedze aktualnie na bezrobociu wiec jutro zowu to rozbiore sobie kilka razy:] a co m itam :twisted: :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
pytlar
Posty: 954
Rejestracja: 2006-06-05 11:04
Galeria: viewtopic.php?t=8824
Lokalizacja: Prabuty

Post autor: pytlar »

Obrazek nieszczesny komplet do podnoszenia szyb...
Obrazek rozebrany nieszczesny komplet do podnoszenia szyb...
Obrazek peknieta sprezynka po nieudanej próbie zlozenia nieszczenego kompletu do podnoszenia szyb...

probowalem jakos nalozyc ta sprerzynke, ale pekla z drugiej strony wiec dalem sobie z nia spokoj...:] dziala bez niej tak samo jak z nią:P wazne ze szyba chodzi w gore i dol:P
:twisted: :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
Kamil_01
Posty: 493
Rejestracja: 2005-12-30 00:34
Galeria: viewtopic.php?t=9319
Lokalizacja: Górzyca Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Kamil_01 »

Ja też, mam problem a mianowicie gdy podnosze szybe w góre coś strzela :? i to bardzo głośno, rozebrałem tapicerke ale nic nie zauważyłem, możecie coś poradzić :?: co może być przyczyną tego ustrojstwa :( gdy szyba idzie w dół nieraz tylko strzeli a nie raz cichutko :? nie wiem co to moze być :/

pzdr. Kamil
..::Ford Probe 2,5 V6 GT USA; rok 1993::..
....:::::::::::PROBE RULEZ:::::::::::....
Człowiek, który się nie myli, drzewo, które się nie pali - nie istnieją.

Obrazek
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Nie wiem jak jest w 2gen, ale w jedynce jak strzela przy podnoszeniu (czy opuszczaniu), to jest błąd w złożeniu mechanizmu. A mianowicie jak strzela, to oznacza że sprężynka w silniczku, w kołowrotku się kręci i ją przekręca - prędzej czy później coś się zepsuje w tym przypadku, najczęściej to bardzo zniekształci i wywinie sprężynę tą w środku kołowrotka (zawijana na ślimaka), no i zerwie, lub zmieli linki... :?
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Pelot »

Jedrek pisze:Podeprzyj kołkami i wal do Skorzęcina, zrobimy na miejscu w 0,5 (tym razem należy odczytać dokładnie jak napisano) godziny :wink:
Czyżbyś w ten sposób zapowiadał swoje przybycie:>
Obrazek
Awatar użytkownika
pytlar
Posty: 954
Rejestracja: 2006-06-05 11:04
Galeria: viewtopic.php?t=8824
Lokalizacja: Prabuty

Post autor: pytlar »

Drzymek pisze:Nie wiem jak jest w 2gen, ale w jedynce jak strzela przy podnoszeniu (czy opuszczaniu), to jest błąd w złożeniu mechanizmu. A mianowicie jak strzela, to oznacza że sprężynka w silniczku, w kołowrotku się kręci i ją przekręca - prędzej czy później coś się zepsuje w tym przypadku, najczęściej to bardzo zniekształci i wywinie sprężynę tą w środku kołowrotka (zawijana na ślimaka), no i zerwie, lub zmieli linki... :?
niekoniecznie:P u mnie nie ma juz sprezynki a chrupie:P poprostu te rowki co sa na linke mi juz zmielilo i linka jak sie zwija nie wchodzi rowno i nachodzi na siebie i ociera troche!! przez to powstaje te chrupanie... ma mto u siebie 8) :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

pytlar pisze:te rowki co sa na linke mi juz zmielilo i linka jak sie zwija nie wchodzi rowno i nachodzi na siebie i ociera troche!! przez to powstaje te chrupanie... ma mto u siebie 8) :P
No to można wziąć nóż i poprawić te rowki, pogłębić i dobrze wyrzeźbić!
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
piotrek
Posty: 793
Rejestracja: 2004-06-22 18:33
Samochód: brak
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: piotrek »

Pogłębić rowki można rozgrzanym drutem o odpowiedniej grubości
sprawdzony sposób :D :wink:
Mechanika samochodowa
Pranie czyszczenie tapicerek
Awatar użytkownika
pytlar
Posty: 954
Rejestracja: 2006-06-05 11:04
Galeria: viewtopic.php?t=8824
Lokalizacja: Prabuty

Post autor: pytlar »

juz mi sie nie chcialo.... wystarczajaco sie nadenerwowalem peknieta sprezyna:[ moze jak bede przyciemnial szyby to to wyciagne;]
Obrazek
Awatar użytkownika
Jedrek
Posty: 1134
Rejestracja: 2004-06-24 10:19
Samochód: Igen 1992 2,2GT
Lokalizacja: Ośno Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Jedrek »

Drzymek pisze:
pytlar pisze:te rowki co sa na linke mi juz zmielilo i linka jak sie zwija nie wchodzi rowno i nachodzi na siebie i ociera troche!! przez to powstaje te chrupanie... ma mto u siebie 8) :P
No to można wziąć nóż i poprawić te rowki, pogłębić i dobrze wyrzeźbić!
A po co, lepiej założyć cieńszą linkę od przerzutek i bez problemu, nawet jest lepsza, bo dokładniej układa się w rowkach.
Pelot pisze: Czyżbyś w ten sposób zapowiadał swoje przybycie:>
Jasnowidz czy co? :wink:
Fioletowy FORD PROBE I czywiście GT + LPG OMVL DREAM XXIN:):):):):)
Yamaha Xj 550 `83
Kawasaki ZZR600 `98
był: † Black Ford Frobe 2,2 Turbo GT `92 + LPG OMVL DREAM XXIN † A.D. 08.12.2006 Death! ;(
Awatar użytkownika
pytlar
Posty: 954
Rejestracja: 2006-06-05 11:04
Galeria: viewtopic.php?t=8824
Lokalizacja: Prabuty

Post autor: pytlar »

Jedrek pisze:
A po co, lepiej założyć cieńszą linkę od przerzutek i bez problemu, nawet jest lepsza, bo dokładniej układa się w rowkach.
ale o to chodzi, ze ja mam taka linke wlasnie...:] a wlasciwie linki, a nie linke bo za wczasu zmienilem dwie! 8)
Obrazek
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Jedrek pisze: A po co, lepiej założyć cieńszą linkę od przerzutek i bez problemu, nawet jest lepsza, bo dokładniej układa się w rowkach.
Ale jeżeli kołowrotek zmieliło tak, że mu ścieżki poprzestawiało to pomoże tylko wyżłobienie od nowa.
BEAUTY...POWER...SOUL...
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”