Info na temat Probe!!!

KarlMen

Info na temat Probe!!!

Post autor: KarlMen »

Witam was chłopaki. Chciałbym za jakiś czas kupić probe 2.5 V6 i przerobić je na gaz. Macie może trochę fajnych informacji na temat tego super autka. Jakaś dokumentacja, fajne strony?! :?: :?: :?: Ps jak zachowuje się na gazie i ile pali???
BLACK PROBE
Klubowicz
Posty: 394
Rejestracja: 2002-09-03 20:54
Samochód: brak
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Info na temat Probe!!!

Post autor: BLACK PROBE »

Najlepsza strona jest oczywiście ta. :D Nigdzie nie znajdziesz tyle praktycznych i potwierdzonych informacji jak na tym forum. Wystarczy trochę poszukać i prawie na wszystko znajdziesz odpowiedź. Inna fajna strona (Polska) to www.performacneprobe.pl Więcej Polskich stron nie znajdziesz. Jeśli chodzi o gaz to sprawdź na forum poniżej temat instalacja gazowa. A tak wogóle to zastanów się :idea: :idea: :idea: Po co Ci 2,5 i walić do tego instalację :!: :!: Już lepiej kup 2,0 i nie wkładaj gazu - wyjdzie prawie na to samo a kasa z instalacji zostanie w kieszeni. :!: :!:
KarlMen

Post autor: KarlMen »

teraz mam opla senatora 3.0 na gaz i dość dobrze na tym wychodzę. mi samochód służy do pracy, jestem wdrożeniowcem i zaarabiam na kilometrówce, a jeżdze ok 200 km dziennie
Awatar użytkownika
flanker
Posty: 350
Rejestracja: 2002-10-21 08:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Gaz

Post autor: flanker »

Generalnie Black to nie jest to samo. Jak masz dobra instalacje gazowa to samochod idzie jak na benzynce, a 2.5V6 ma zdecydowanie wiekszego kopa od 2.0. Ja mam 3.0V6 i chociaz z problemami w tej chwili prawie nie ma roznicy miedzy gazem a benzynka a w przyszlym tygodniu wymieniam komputer od gazu i wtedy powinny zniknac wszelkie problemy. Pali teraz od 18-20 w miescie i 9 na trasie (gazu) benzynki bral 15 w miescie i 8-9 na trasie.
Awatar użytkownika
amra
Posty: 467
Rejestracja: 2002-11-18 14:48
Samochód: brak
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: amra »

gaz, gaz, gaz, wiecej gazu

nie patrz chlopie na nic tylko montuj, tylko sobie oszacuj jaka instalacje, za ile i kiedy ci sie zwroci. moja sie juz zwrocila - 1800PLN po ok. 6 miesiacach

gaz, gaz, gaz, wiecej gazuuuuuuuuuuuuu
amra 2.5 94 V6 24V
BLACK PROBE
Klubowicz
Posty: 394
Rejestracja: 2002-09-03 20:54
Samochód: brak
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: BLACK PROBE »

" na sprzedasz f.probe 2.5v6 pelne wyposarz + skora + inst gaz na wtrysku 2 lata gwarancji 1996/97 130000 km zadbany "
kontakt z gościem:
karapyta@interia.pl tel. 607544447

mam jego zdjęcie - ładne felgi gwiazdy 5 ramienne, kolor bordowy - wygląda "apetycznie"

Cena 29 tys. zł - ogłoszenie również jest na allegro (ze zdjęciem) lokalizacja Szczecinek koło Koszalina. Z tego co widze na allegro ci sami goście mają do sprzedania również 2,0 złoty metalik z 95 r. cena wywoławcza 7500 zł - chyba sobię kupię. :lol:
Ostatnio zmieniony 2003-01-09 18:21 przez BLACK PROBE, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
flanker
Posty: 350
Rejestracja: 2002-10-21 08:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: flanker »

Jaka cena?
BLACK PROBE
Klubowicz
Posty: 394
Rejestracja: 2002-09-03 20:54
Samochód: brak
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: BLACK PROBE »

Instalacja gazowa do mojej AR kosztuje 2800 zł - ponieważ mam plastykowy kolektor montują jakieś zawory które jakby co to wypuszczają iskrę, do tego osłona katalizatora, zbiornik w koło zapasowe, gaz się sam będzie przełączał po przekroczeniu iluśtam tys obrotów, 2 lata gwarancji - muszę się zastanowić bo jakoś nie jestem przekonany. Ale jak już sportowe probe 2,5 jeździ na gazie to chyba warto spróbować (mam nadzieję, że jakiś 126 p mnie później nie "weźmie"). :twisted:
KarlMen

Post autor: KarlMen »

Black spoko!!! gaz jest ok. Tylko pamietaj, lepiej dołożyć i kupić z komputerem. Masz wtedy spokuj i nic Ci nie strzela. Autko nic nie traci na mocy a jeździsz dużo taniej. Słyszałem tylko że autko 24V gorzej chodzą na gazie niż gaznikowe i 12V nie wiem tylko ile w tym jest prawdy!!!
Awatar użytkownika
amra
Posty: 467
Rejestracja: 2002-11-18 14:48
Samochód: brak
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: amra »

panowie z racja jest jak z d...ą - kazdy ma swoja. nikt kto zalozyl gaz nie bedzie teraz za bardzo krytykowal tego rozwiazania (no chyba ze jest supersamokrytykiem). ma ono swoje wady i zalety czyli plusy i minusy i jak mawial p. Tym w "misiu" o kapitalizmie - "pamietajcie aby te plusy nie przyslonily wam minusow"
amra 2.5 94 V6 24V
Awatar użytkownika
flanker
Posty: 350
Rejestracja: 2002-10-21 08:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: flanker »

Ja walczylem ze swoim gazem 3 miesiace. Dopiero jak sam zaczalem sie informowac o instalacjach to firma gdzie montowalem gaz robila jak im kazalem. Wymienili mi wszystko lacznie z zaworem na butli.
Wczesniej palil mi 45l gazu na 100 :(( W poniedzialek wymieniam jeszcze komputer i mysle ze zacznie dzialac normalnie tzn tak jak na benzynce.

Poza tym odradzam wszystki tankowanie gazu na StatOil. Dwa razy tam zatankowalem i 2 razy mialem problemy na wysokich obrotach.
Awatar użytkownika
amra
Posty: 467
Rejestracja: 2002-11-18 14:48
Samochód: brak
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: amra »

ja mam jeszcze jedna ciekawa sprawe. po zatankowaniu i odpaleniu samochodu i po przelaczeniu sie na gaz nie chce za bardzo jechac pow. 110 km/h. jak go zgasze i zapale jeszcze raz to pracuje juz normalnie. moze jest to sprawa tego ze zawsze wypalam zbiornik do konca i gaz na poczatku nie dochodzi do kolektora albo co?....
amra 2.5 94 V6 24V
Awatar użytkownika
flanker
Posty: 350
Rejestracja: 2002-10-21 08:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: flanker »

Moze to byc problem kiepskiego gazu. Tankuj gaz zimowy na dobrych stacjach np. BP lub Aral.
Mozesz tez po przelaczeniu sie na gaz i duzych predkosciach (90-130) przelacz sie na benzynke, daj wysokie obroty i po jakims czasie przelacz sie na gaz. Powinno pomoc. Zobacz tez czy nie dochodzi za zimne powietrze z filtra. Chociaz u mnie dochodzi lodowate z rury dolotowej i nie mialem takich problemow ostatnio. Jedynie jak wlalem kiepski gaz
kollek
Posty: 1052
Rejestracja: 2002-09-08 10:31
Samochód: brak
Lokalizacja: Paszkówka

Post autor: kollek »

Witam!
Z tego co wiem (bo sam jeszcze nie zdążyłem przetestować) to jest przy gazie taki efekt że jak się kończy gaz w butli albo jak jest go mało to auto nie chce jechać.
Normalnie jedziesz jeszcze przez kilkanaście kilometrów i nie ma problemu tylko go musisz muskać po gazie.

Pozdrawiam, Karol
BLACK PROBE
Klubowicz
Posty: 394
Rejestracja: 2002-09-03 20:54
Samochód: brak
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: BLACK PROBE »

Gdy jest mało gazu w butli to nie wchodzi na wysokie obroty. Dochodzi np. do 3 - 3,5 tys. i nic. Możesz włączyć wyższy bieg a po dojściu do tych obrotów znowu dalej nie pójdzie. Jest to oznaka że gaz się kończy. Ale nie powinno to mieć nic wspólnego z tym że nie chce mu jechać powyżej 110 km. - coś musi być nie tak. Gdybanie co może być przyczyną na Waszym forum nic nie pomoże - trzeba jechać do warsztatu na regulację.

Sebek

Ps. To pisał kumpel z mojego kompa - jeździ Hondą Accord na gaz od roku.
Black Probe
kollek
Posty: 1052
Rejestracja: 2002-09-08 10:31
Samochód: brak
Lokalizacja: Paszkówka

Post autor: kollek »

Witam!
Jakto nie powinno mieć nic wspólnego z tym powyższym??????
Przecierż np. jak ja jadę swoim na piątym biegu i mam 3 tys. obrotów to mam naliczniku 110, 115 km/h!!! Więc????
Jeśli jechał na 5 i kończył mu się gaz mógł więcej nie uciągnąć.
A poza tym to fakt że najlepiej jechać do mechanika.

Pozdrawiam, kollek
BLACK PROBE
Klubowicz
Posty: 394
Rejestracja: 2002-09-03 20:54
Samochód: brak
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: BLACK PROBE »

Amra wyraźnie napisał, że po odpaleniu za drugim razem problem znika. Więc na pewno nie jest to kwestia ilości gazu. Może jakiś paprok coś raz przytyka a innym razem nie :?:
Awatar użytkownika
amra
Posty: 467
Rejestracja: 2002-11-18 14:48
Samochód: brak
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: amra »

poza tym jest to problem nieregularny i tankuje w 99% na BP bo zbieram punkty na wkretarke hehe
amra 2.5 94 V6 24V
kollek
Posty: 1052
Rejestracja: 2002-09-08 10:31
Samochód: brak
Lokalizacja: Paszkówka

Post autor: kollek »

A no fakt! Sorry. Następnym razem będe uważniej czytał posty.

Pozdrawiam
Gość

Post autor: Gość »

Jak jezdzilem 2.0 to z gazem nie mialem problemow. Jak sie konczy gaz to jak jedziesz na jakimkolwiek biegu (nawet w automacie) to jak dodasz gazu to samochod nie idzie. Natomiast mozna sie pobujac lekko smyrając pedał jeszcze jakies kilkadziesiąt km. Jezdzilem na gazie 2 lata w 2.0 i jest to fakt super dla portfela. Jest roznica w stacjach. Tankujac na jednej mozna zrobic 450 km/butla a na innej 200. Mialem przypadek jadąc do niemiec, ze zatankowalem na ostatniej stacji przed granicą. Butla 60 - 48 litrów gazu starczyla mi na 200 km! Nastepnym razem tankowalem 2 km wczesniej i robilem normalny przebieg(450 km).
ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG”