Klimatyzacja - problem

Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klimatyzacja - problem

Post autor: Kocureq »

Wstaw to sobie w profilu, przyda się na przyszłość.

2,0 były na pewno bez klimy, więc musi też być gdzieś w ofijalnych dokumentach podana długość paska. Próbowałem znaleźć w Microcacie, ale nie znalazłem. W Haynesie też nie ma podanych długości, za to piszą, żeby wziąć ze sobą do sklepu stary pasek i porównać :)

Za to w sklepie Intercarsu znalazłem długości: 1165 mm z klimatyzacją, 1040 (lub 1025, zależnie którego producenta sprawdzałem) mm bez klimatyzacji.

-- dodano 2009-10-25 23:04 --

Kurde, w serwisówce nie ma długości pasków, są tylko numery części u Forda.

Może zadzwoń do ASO Forda / Mazdy i spytaj o długość?
Awatar użytkownika
wujeksex
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-09-08 21:09
Samochód: Probe II 93 2.0 BASE MTX USA
Galeria: viewtopic.php?t=14440
Lokalizacja: Żarowo, Stargard Szczeciński

Re: Klimatyzacja - problem

Post autor: wujeksex »

W sklepie z częściami powinni miec info jakiej długości pasek. Jak kupowałem pasek do alternatora to się pan zapytał czy z klimą, czy bez.
Więc w katalogach mają długości pasków do obydwu wersji.
Był Probe II 93 2.0 BASE LPG ATX USA
Probe II 93 2.0 BASE MTX USA
Odważni nie żyją wiecznie - Ostrożni nie żyją wcale...
Na rozstaju dróg..... redukcja i but :)
Kobieta - istota stabilna emocjonalnie, niczym powierzchnia szklanki wody, trzymanej przez osobę z chorobą Parkinsona, któremu palą się spodnie podczas tańczenia Lambady

Lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Klimatyzacja - problem

Post autor: Robert »

kocureq pisze:1165 mm z klimatyzacją, 1040 (lub 1025, zależnie którego producenta sprawdzałem) mm bez klimatyzacji.
Zgadza się

2.0: 45.7"-46" z klimą, 40"-40.5"-41" bez

2.5: 39.5"-40" z klimą, 34" bez

:arrow: http://www.performanceprobe.com/doityourself/parts/
:arrow: http://taylorsfarmsupply.ca/pdf_catalog ... change.pdf
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
tom87dg
Klubowicz
Posty: 574
Rejestracja: 2009-12-25 12:37
Samochód: probe 1993 2.5 v6
Galeria: viewtopic.php?t=16963
Lokalizacja: DG

Re: Klimatyzacja - problem

Post autor: tom87dg »

witam, moze ktos mi doradzic co i jak trzeba zrobic z ukladem klimy, jak kupilem probe nie bylo sprezarki bo padla, teraz kupilem sprezarke i ja zamontowalem, przewody szczelne i wszystko ok tylko nie wiem gdzie te kable podpiac od sprezarki co wychodza, ma moze ktos schemat albo fotki gdzie te kable sie znajduja ? jakie sa koszty nabicia tej klimy, dodam ze w tych wezach mam jakis plyn stary wiec to pewnie resztki po klimie wiec w gre wchodzi tez czyszczenie. Probe 2.5 v6 wiec jak ktos moze niech wysle fotki albo napisze gdzie te kable mam podlaczyc od zasilania sprezarki i jakie sa koszty nabicia klimy.
http://hydrografikadg.pl.tl --------> zapraszam osoby chcace zmienic wyglad w swoim woziku
Awatar użytkownika
S_H_A_D_O_W
Posty: 1448
Rejestracja: 2007-04-19 14:55
Galeria: viewtopic.php?t=14266
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Klimatyzacja - problem

Post autor: S_H_A_D_O_W »

Wtyczka do sprezarki znajduje sie stojac przed autem po lewej stronie pomiedzy, lampa a chlodnica, dokladnie wychodzi za chlodnicy,to jeden przewod koloru czarnego z wtyczka typu zenskiego :mrgreen: koszt nabicia z czyszczeniem ok 150zl
...w niebie mnie nie chcą, a w piekle boją się, że nim zawładnę ...
Czarne 2.5V6 USA 92r
Awatar użytkownika
szpagat
Posty: 205
Rejestracja: 2007-02-03 14:34
Galeria: viewtopic.php?t=11166
Lokalizacja: Piła

Re: Klimatyzacja - problem

Post autor: szpagat »

S_H_A_D_O_W pisze:Wtyczka do sprezarki znajduje sie stojac przed autem po lewej stronie pomiedzy, lampa a chlodnica, dokladnie wychodzi za chlodnicy,to jeden przewod koloru czarnego z wtyczka typu zenskiego :mrgreen: koszt nabicia z czyszczeniem ok 150zl
z tym kosztem nabicia to się zgadzam 150-200, tylko że kolega ma rocznik 93 co oznacza stary czynnik r12 - chyba może mieć pewne problemy z nabiciem klimy jeśli się nie mylę
Fight like a man!!!
Awatar użytkownika
tom87dg
Klubowicz
Posty: 574
Rejestracja: 2009-12-25 12:37
Samochód: probe 1993 2.5 v6
Galeria: viewtopic.php?t=16963
Lokalizacja: DG

Re: Klimatyzacja - problem

Post autor: tom87dg »

dzieki wielkie, a mam takie pytanie bo jak chodzi o napelnianie klimy to nie mam zadnego pojecia, wiec w przewodach mam tam jakis plyn bo przewody byly odczepione i zatkane korkiem gumowym, i moje pytanie jest takie co sie stanie jak podlacze sprezarke z tym starym plynem bedzie to w ogole dzialac czy moge cos tym uszkodzic?
http://hydrografikadg.pl.tl --------> zapraszam osoby chcace zmienic wyglad w swoim woziku
Awatar użytkownika
szpagat
Posty: 205
Rejestracja: 2007-02-03 14:34
Galeria: viewtopic.php?t=11166
Lokalizacja: Piła

Re: Klimatyzacja - problem

Post autor: szpagat »

tom87dg pisze:dzieki wielkie, a mam takie pytanie bo jak chodzi o napelnianie klimy to nie mam zadnego pojecia, wiec w przewodach mam tam jakis plyn bo przewody byly odczepione i zatkane korkiem gumowym, i moje pytanie jest takie co sie stanie jak podlacze sprezarke z tym starym plynem bedzie to w ogole dzialac czy moge cos tym uszkodzic?
wedle mojej wiedzy (ale niech się mądrzejsi wypowiedzą) to nie podłączaj bo na pewno coś uszkodzisz. Klimę napełnia sie gazem, to co masz w przewodach to albo jakieś resztki skroplonego starego gazu albo zwykła brudna woda. Może inaczej - podłączyć możesz ale nie załączaj kilamtyzacji - i pamiętaj że w probe bodajże przy ustawieniu nawiew na szyby pomimo że masz ustawiony zwykły wentylator to i tak leci też z klimy
Fight like a man!!!
Awatar użytkownika
S_H_A_D_O_W
Posty: 1448
Rejestracja: 2007-04-19 14:55
Galeria: viewtopic.php?t=14266
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Klimatyzacja - problem

Post autor: S_H_A_D_O_W »

To co ma w przewodach to pozostalosci starego oleju, bo uklad to nie tylko sam gaz ale i olej, jak podlaczysz sprezarke nic sie nie stanie, bo bez gazu sie nie zalaczy. Jak pojedziesz na nabicie powiedz im o wymianie sprezarki, wyplukaja uklad i nabija. Czynnik R12 jest juz nieosiagalny, ale nic nie stoi na przeszkodzie nabicia nowym czynikiem, co do kosztow to ok 200zl pierwsze nabicie klimy starego typu przynajmniej u mnie w miescie, wtedy uklad jest plukany ze starego czynnika i nabijany nowym. Moje auto lata juz tak 4 rok i klima dziala bez problemu, poprzednie 3 lata klima powedrowala do innego i jezdzi dalej.
...w niebie mnie nie chcą, a w piekle boją się, że nim zawładnę ...
Czarne 2.5V6 USA 92r
Awatar użytkownika
tom87dg
Klubowicz
Posty: 574
Rejestracja: 2009-12-25 12:37
Samochód: probe 1993 2.5 v6
Galeria: viewtopic.php?t=16963
Lokalizacja: DG

Re: Klimatyzacja - problem

Post autor: tom87dg »

ok dzieki wielkie, to narazie przewodow od klimy nie bede podlaczal bo i tak bedzie czyszczona i oddam do jakiegos speca co sie na tym zna, dzieki wielkie jeszcze raz na info.
http://hydrografikadg.pl.tl --------> zapraszam osoby chcace zmienic wyglad w swoim woziku
Awatar użytkownika
S_H_A_D_O_W
Posty: 1448
Rejestracja: 2007-04-19 14:55
Galeria: viewtopic.php?t=14266
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Klimatyzacja - problem

Post autor: S_H_A_D_O_W »

Podlacz, bo klima nabijana i czyszczona jest przez dwa zawory jeden znajdujacy sie na osuszaczu na podszybiu a drugi z przodu przy chlodnicy klimy, i pamietaj o oringach jak bedziesz przewody podlaczal, ewentualnie zaslep czyms otwory w sprezarce by sie syf do nie nie dostal jezeli nie podlaczysz przewodów
...w niebie mnie nie chcą, a w piekle boją się, że nim zawładnę ...
Czarne 2.5V6 USA 92r
Awatar użytkownika
tom87dg
Klubowicz
Posty: 574
Rejestracja: 2009-12-25 12:37
Samochód: probe 1993 2.5 v6
Galeria: viewtopic.php?t=16963
Lokalizacja: DG

Re: Klimatyzacja - problem

Post autor: tom87dg »

oringi sa i wszystko mam kompletne, a powiedz mi ze sprezarki ida 3 wtyczki, 2 z nich trzeba spiac razem a 3 idzie dopiero do kabla zasilajacego ?
http://hydrografikadg.pl.tl --------> zapraszam osoby chcace zmienic wyglad w swoim woziku
Awatar użytkownika
S_H_A_D_O_W
Posty: 1448
Rejestracja: 2007-04-19 14:55
Galeria: viewtopic.php?t=14266
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Klimatyzacja - problem

Post autor: S_H_A_D_O_W »

Dokladnie jak piszesz
...w niebie mnie nie chcą, a w piekle boją się, że nim zawładnę ...
Czarne 2.5V6 USA 92r
Awatar użytkownika
tom87dg
Klubowicz
Posty: 574
Rejestracja: 2009-12-25 12:37
Samochód: probe 1993 2.5 v6
Galeria: viewtopic.php?t=16963
Lokalizacja: DG

Re: Klimatyzacja - problem

Post autor: tom87dg »

ok to dzieki wielkie, a tak troche schodzac z tematu ale tez dotyczy klimy, jaka jest dlugosc kaska od klimy bo teraz mam zalozony krotszy tylko na alternator a na klime idzie dluzszy, jak mozecie podajcie wymiar.
http://hydrografikadg.pl.tl --------> zapraszam osoby chcace zmienic wyglad w swoim woziku
Awatar użytkownika
S_H_A_D_O_W
Posty: 1448
Rejestracja: 2007-04-19 14:55
Galeria: viewtopic.php?t=14266
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Klimatyzacja - problem

Post autor: S_H_A_D_O_W »

Idziesz do sklepu i prosisz pasek do mazdy 626/mx6/xedos do alaternatora w wersji z klima :mrgreen: ja znajde podam ci symbol jutro
...w niebie mnie nie chcą, a w piekle boją się, że nim zawładnę ...
Czarne 2.5V6 USA 92r
Awatar użytkownika
tom87dg
Klubowicz
Posty: 574
Rejestracja: 2009-12-25 12:37
Samochód: probe 1993 2.5 v6
Galeria: viewtopic.php?t=16963
Lokalizacja: DG

Re: Klimatyzacja - problem

Post autor: tom87dg »

wiem wiem, ale w sklepach juz nie raz jak bylem to jak slysza probe to pytaja a co to jest albo ze nie maja takiego auta w fordzie, jezeli chodzi o mazde to zazwyczaj znajduja tyle rodzajow czesci ze az sam nie wiem ktory jest wlascimy do probe, wiec lepiej isc z gotowcem i powiedziec np pasek 5x1184 i problem rozwiazany i czas zaoszczedzony :) sory ze odejde od tematu ale [r][CIACH][/r] jak ktos wie niech da znac na priv bo tutaj pewnie zablokuja :)
http://hydrografikadg.pl.tl --------> zapraszam osoby chcace zmienic wyglad w swoim woziku
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Klimatyzacja - problem

Post autor: Robert »

[r]Sorry, że odejdę od tematu, ale nie śmieć we wszystkich możliwych miejscach swoim problemem.
Tym bardziej, że temat, który założyłeś, wcale nie został zablokowany. Moderatorzy nie wyżywają się na użytkownikach, nie demonstrują swojej władzy dla wywyższania się, ale starają się zapewnić zachowanie jakiego-takiego porządku. Im dłużej ktoś tu jest, tym większe zrozumienie wykazuje dla naszych działań.
Jeśli czujesz się skrzywdzony, znajdź odpowiedni wątek (w Klubie) i wylej swoje żale. Albo przeczytaj go i poczekaj z odpowiedzią do jutra. Może, po zastanowieniu, uznasz nasze racje i dobro ogółu.[/r]
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
tom87dg
Klubowicz
Posty: 574
Rejestracja: 2009-12-25 12:37
Samochód: probe 1993 2.5 v6
Galeria: viewtopic.php?t=16963
Lokalizacja: DG

Re: Klimatyzacja - problem

Post autor: tom87dg »

sorki, podaj mi linka gdzie moge sie wyzalic, pozdro.
http://hydrografikadg.pl.tl --------> zapraszam osoby chcace zmienic wyglad w swoim woziku
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Klimatyzacja - problem

Post autor: Robert »

Jeśli nie potrafisz znaleźć, to i tak zaraz Komaross wyciągnie go na sam wierzch. :roll:
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
tom87dg
Klubowicz
Posty: 574
Rejestracja: 2009-12-25 12:37
Samochód: probe 1993 2.5 v6
Galeria: viewtopic.php?t=16963
Lokalizacja: DG

Re: Klimatyzacja - problem

Post autor: tom87dg »

mam jeszcze jedno pytanie odnosnie klimy, gdzie znajduje sie bezpiecznik od sprezarki? bo nie mam napiecia na tym kablu co idzie do sprezarki jak dam na krotko pod + to wszystko smiga elektromagnez sie wlacza, wiec jak mozecie powiedzcie co moze byc nie tak, wiem ze klima chodzi na ac max i ac normal a u mnie nie daje napiecia na sprezarke, czy mozna zrobic samemu podlaczenie + pod sprezarke i samemu wlaczac ja przelacznikiem czy chodzi ona w jakims cyklu np ze nie dziala ciagle tylko z przerwami.
http://hydrografikadg.pl.tl --------> zapraszam osoby chcace zmienic wyglad w swoim woziku
Awatar użytkownika
S_H_A_D_O_W
Posty: 1448
Rejestracja: 2007-04-19 14:55
Galeria: viewtopic.php?t=14266
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Klimatyzacja - problem

Post autor: S_H_A_D_O_W »

Poslalem ci link z rozpiską na pw
...w niebie mnie nie chcą, a w piekle boją się, że nim zawładnę ...
Czarne 2.5V6 USA 92r
Awatar użytkownika
tom87dg
Klubowicz
Posty: 574
Rejestracja: 2009-12-25 12:37
Samochód: probe 1993 2.5 v6
Galeria: viewtopic.php?t=16963
Lokalizacja: DG

Re: Klimatyzacja - problem

Post autor: tom87dg »

dzieki wielkie, klima juz dziala dla tych co nie wiedza i zeby byla jasnosc.

Sciemy ze starego typu instalacja klimy i ich nabijaniem to chwyt na naciaganie kasy, instalacja kiedys byla nabijana freonem ale to w niczym nie przeszkadza olej w sprezarce mi wymienili na nowy i dali nowy gaz taki co jest obecnie stosowany i klima dziala az milo, jak nie ma gazu w instalacji to na sprezarce nie pojawi sie napiecie wiec jak ktos szuka przyczyn czemu nie ma napiecia to sprawa prosta bez gazu nie zadziala sprezarka bo jest w instalacji zaworek ktory tym streruje. wiec wszystko dziala i bez problemu, pozdro.
http://hydrografikadg.pl.tl --------> zapraszam osoby chcace zmienic wyglad w swoim woziku
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3828
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Re: Klimatyzacja - problem

Post autor: Maxxum »

tom87dg pisze:dzieki wielkie, klima juz dziala dla tych co nie wiedza i zeby byla jasnosc.

Sciemy ze starego typu instalacja klimy i ich nabijaniem to chwyt na naciaganie kasy, instalacja kiedys byla nabijana freonem ale to w niczym nie przeszkadza olej w sprezarce mi wymienili na nowy i dali nowy gaz taki co jest obecnie stosowany i klima dziala az milo, jak nie ma gazu w instalacji to na sprezarce nie pojawi sie napiecie wiec jak ktos szuka przyczyn czemu nie ma napiecia to sprawa prosta bez gazu nie zadziala sprezarka bo jest w instalacji zaworek ktory tym streruje. wiec wszystko dziala i bez problemu, pozdro.
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twoja wypowiedź, ale w klimatyzacji która pracowała na czynniku R12 nie wystarczy wymienić czynnik i olej "i nie jest to chwyt na naciąganie kasy". Jeżeli nie wymienisz uszczelniaczy w całej instalacji to nowy czynnik nie utrzyma się zbyt długo. Wielokrotnie to sprawdzano. Niestety ktoś kto Ci nabijał klimę wprowadził Cię w błąd.
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
Awatar użytkownika
S_H_A_D_O_W
Posty: 1448
Rejestracja: 2007-04-19 14:55
Galeria: viewtopic.php?t=14266
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Klimatyzacja - problem

Post autor: S_H_A_D_O_W »

Maxxum piszesz ze wielokrotnie to sprawdzano, w moim Audi klima starego typu latala na nowym czynniku do momentu kolizji czyli 6 lat, w obecnym probku, mam tez stary typ i 5 rok smiga.
...w niebie mnie nie chcą, a w piekle boją się, że nim zawładnę ...
Czarne 2.5V6 USA 92r
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3828
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Re: Klimatyzacja - problem

Post autor: Maxxum »

S_H_A_D_O_W pisze:Maxxum piszesz ze wielokrotnie to sprawdzano, w moim Audi klima starego typu latala na nowym czynniku do momentu kolizji czyli 6 lat, w obecnym probku, mam tez stary typ i 5 rok smiga.
Jesteś pewny że miałeś R12 w tych instalacjach, stosowano różne czynniki starego typu. Z wieloma ludźmi rozmawiałem i wszyscy potwierdzili że nowy czynnik ucieka. Czytałem wiele na ten temat w różnych publikacjach i to samo pisze.

Kiedyś jeden gostek zarzekał się, że jak mi uzupełni nowym czynnikiem to nic nie zwieje. Twierdził, że nie miał jeszcze takiego przypadku. Potem okazało się, że kumpel u niego uzupełniał i trzymało 2 miesiące.

Być może miałeś szczęście że Ci działa klima na nowym czynniku, ale ten czynnik ma inną lotność i jest bardzo duża możliwość że się uleci w szybkim tempie.

No nic - pożyjemy i zweryfikujemy powyższe.
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.5 V6 KL”