Szarpie podczas dodawania gazu

kocurro
Posty: 484
Rejestracja: 2007-03-25 18:50
Samochód: była skoda superb
Lokalizacja: Gdańsk Bartoszyce

Re: Szarpie podczas dodawania gazu

Post autor: kocurro »

ostatnio problem z szarpaniem pojawił się i w moim probku tylko że u mnie szarpie tylko gdy jest mokro. byłem przekonany że to kable WN mają przebicie więc zmieniłem je wraz ze świecami i dalej szarpie. miał ktoś taki przypadek???????
wszyscy mają PROBE. miałem i ja:(:( 2.0 16v,94r.
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szarpie podczas dodawania gazu

Post autor: Kocureq »

kopułka / palec? Przy okazji sprawdź czy uszczelka pod kopułką jeszcze trzyma czy sparciała.
kocurro
Posty: 484
Rejestracja: 2007-03-25 18:50
Samochód: była skoda superb
Lokalizacja: Gdańsk Bartoszyce

Re: Szarpie podczas dodawania gazu

Post autor: kocurro »

no tego nie sprawdzałem. jutro jak będzie pogoda to zobaczę i raczej też wymienie bo przy jeździe skokami krew mnie zalewa i obciach wsród innych kierowców
wszyscy mają PROBE. miałem i ja:(:( 2.0 16v,94r.
Awatar użytkownika
Pawel_-5
Posty: 373
Rejestracja: 2010-06-09 21:29
Samochód: Probe 2.5 V6 96r
Galeria: viewtopic.php?t=18025
Lokalizacja: Gdynia

Dziwne drgania podczas jazdy, skrzynia?

Post autor: Pawel_-5 »

Witam!
Mam dziwny problem w moim probe :( Otóż gdy normalnie od zera przyspieszam, samochód jedzie elegancko, płynnie natomiast gdy skrzynia automatyczna załaduje 3 bieg i przycisnę gaz a obroty są ok 2500 tys/obr. to samochód zaczyna drgać, im więcej dam gazu to większe drgania natomiast gdy pedał gazu puszcze to auto jedzie płynie. Czasem dzieje się tak na 2 biegu a ogólnie problem pojawił się jakieś 3 miesiące temu a dziś znów powrócił. Problem po jakimś ustępuje. Nie wiem co jest przyczyną ale podejrzewam skrzynie, zastanawiałem się czy to może być też za mocne paliwo bo zatankowałem cały bak Shell V-Power. Myślałem też o świecach ale te mam nowe. Jeśli ktoś miał albo wie co to może być to proszę o rady, bo jeśli to skrzynia to się załamię :cry: Chociaż wydaje mi się że skrzynie mam w dobrym stanie bo nie szarpie a przerzuca biegi płynnie.
Pozdrawiam!
2.2 GL 1989r. w automacie - BYŁ :(
2.5 GT v6 1996r. - JEST :)
Awatar użytkownika
Prezes
Klubowicz
Posty: 1767
Rejestracja: 2008-09-27 13:31
Samochód: Probe 2.2 GT 92r.
Galeria: viewtopic.php?t=15588
Lokalizacja: Przytoczno woj. Lubelskie

Re: Szarpie podczas dodawania gazu

Post autor: Prezes »

Zajrzyj sobie tutaj na początek :arrow: http://www.performanceprobe.com/index2. ... s/atst.php. A jakiego typu to drgania tzn. czujesz, że gdzieś na kołach czy właśnie w skrzyni? :roll: . W całym zakresie prędkości występuje czy tylko przy wyższych indeksach? Zawiechę masz na bank dobrą, przeguby itp? Ja bym tu skrzynię obstawiał, ale niestety nie pomogę bo styczności nie miałem z automatami.
„Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem.”
Awatar użytkownika
Pawel_-5
Posty: 373
Rejestracja: 2010-06-09 21:29
Samochód: Probe 2.5 V6 96r
Galeria: viewtopic.php?t=18025
Lokalizacja: Gdynia

Re: Szarpie podczas dodawania gazu

Post autor: Pawel_-5 »

Ogólnie drgania są tylko i wyłącznie jak silnik ma wyższe obroty i potrzebuje więcej mocy(drgania nie przestają). Drgania są równomierne i ale tak jakby silnik przerywał gdy gaz puszcze żadnych drgań nie mam.
2.2 GL 1989r. w automacie - BYŁ :(
2.5 GT v6 1996r. - JEST :)
Awatar użytkownika
wujeksex
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-09-08 21:09
Samochód: Probe II 93 2.0 BASE MTX USA
Galeria: viewtopic.php?t=14440
Lokalizacja: Żarowo, Stargard Szczeciński

Re: Szarpie podczas dodawania gazu

Post autor: wujeksex »

Zacznij od prostych rzeczy, czyli sprawdź błędy. Jak nic nie wykaże, to wymień filtr powietrza i paliwa.
Przeczyść przepływomierz powietrza.
Kąt zapłonu może być zły.
Był Probe II 93 2.0 BASE LPG ATX USA
Probe II 93 2.0 BASE MTX USA
Odważni nie żyją wiecznie - Ostrożni nie żyją wcale...
Na rozstaju dróg..... redukcja i but :)
Kobieta - istota stabilna emocjonalnie, niczym powierzchnia szklanki wody, trzymanej przez osobę z chorobą Parkinsona, któremu palą się spodnie podczas tańczenia Lambady

Lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3825
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Re: Szarpie podczas dodawania gazu

Post autor: Maxxum »

U mnie kiedyś przy wyższych obrotach też tak przerywało. Wymieniłem kable, świece, palec, kopułkę i nic nie pomogło. Przyczyną było zaśniedziałe gniazdo cewki i brudna przepustnica.
Po wyeliminowaniu tych przyczyn - jak ręką odjął. Innym razem przyczyną podobnych objawów był pęknięty izolator na nowo założonej świecy.
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
Awatar użytkownika
Pawel_-5
Posty: 373
Rejestracja: 2010-06-09 21:29
Samochód: Probe 2.5 V6 96r
Galeria: viewtopic.php?t=18025
Lokalizacja: Gdynia

Re: Szarpie podczas dodawania gazu

Post autor: Pawel_-5 »

Ok sprawdzę dziś wszystkie rzeczy i napiszę, a co do filtra powietrza to mam nowy.
Pozdro
2.2 GL 1989r. w automacie - BYŁ :(
2.5 GT v6 1996r. - JEST :)
Awatar użytkownika
Sam
Posty: 471
Rejestracja: 2004-05-27 22:04
Samochód: Probe 96r, 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=17752
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Szarpie podczas dodawania gazu

Post autor: Sam »

nom ;D ja też sugeruje że to coś z zapłonem cewka kable świece - może kopułka, palec ;p
Dziś Probe 2.0 16V 96r
Kiedyś Probe 2.2 GL 90r

Niech gra muzyka i gaz do dechy :D
Komu w drogę temu pedał w podłogę :]
Awatar użytkownika
Pawel_-5
Posty: 373
Rejestracja: 2010-06-09 21:29
Samochód: Probe 2.5 V6 96r
Galeria: viewtopic.php?t=18025
Lokalizacja: Gdynia

Re: Szarpie podczas dodawania gazu

Post autor: Pawel_-5 »

-- oryginalny post 2010-09-19 09:37 --

Dziś jechałem i było wszystko w porządku silniczek pracuje bardzo równo ale pewnie za jakiś czas problem powróci. Kopułkę mam widać w stanie dobrym , kable WN też były wymieniane. A jak sprawdzić ten przepływomierz powietrza?

-- dodano 2010-09-21 08:57 --

Zaczynam od skrzyni, już kupiłem olej i filtr do skrzyni. Za wymianę oleju i filtru życzą sobie aż 120zł :|
2.2 GL 1989r. w automacie - BYŁ :(
2.5 GT v6 1996r. - JEST :)
Awatar użytkownika
czareq
Posty: 6
Rejestracja: 2010-12-21 18:59
Samochód: Probe 24v 95r
Lokalizacja: Tomaszow Mazowiecki

Re: Szarpie podczas dodawania gazu

Post autor: czareq »

Witam serdecznie. Od dwoch tygodni jestem szczesliwym posiadaczem Probulca 2.5 1995 rok. Podczas jazdy probnej tez mi szarpalo przy zwiekszaniu obrorow, ale po zakupie furki dolalem oleju, ktorego bylo ponizej minum i przestalo szarpac... dziwne, ale to chyba nie powinno miec z tym nic wspolnego :?:
lecz pamietaj, naprawde nie dzieje sie nic...
resko
Posty: 1440
Rejestracja: 2009-11-09 21:26
Samochód: chrysler 300M 3.5V6.alfa romeo 156

Re: Szarpie podczas dodawania gazu

Post autor: resko »

czareq pisze:Witam serdecznie. Od dwoch tygodni jestem szczesliwym posiadaczem Probulca 2.5 1995 rok. Podczas jazdy probnej tez mi szarpalo przy zwiekszaniu obrorow, ale po zakupie furki dolalem oleju, ktorego bylo ponizej minum i przestalo szarpac... dziwne, ale to chyba nie powinno miec z tym nic wspolnego :?:
Kolego a ty potrafisz poprawnie pisać?Normalnie tragizm #-o Znajdź temat do przywitania się a nie w temacie szarpania itd.Zresztą wątpię aby nie wielki brak oleju wpłynął aż w taki sposób żeby auto szarpało.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Bluu
Posty: 13
Rejestracja: 2010-11-11 14:11
Samochód: Probe II '97 2.0 EURO
Lokalizacja: Łaziska G. - G. Śląsk

Re: Szarpie podczas dodawania gazu

Post autor: Bluu »

Kabelki WN pisałeś, że wymieniłeś ale kiedy ?? jak dość dawno - warto by było je sprawdzić ja kiedyś kupiłem firmy, chyba „Sentech” ~90zł i po 8 miesiącach miałem pod maską choinkę jak na Święta :D teram mam NGK ~230zł i naprawdę niekiedy warto „przepłacić” :)
Domowy sposób sprawdzenia - „na choinkę” :D w ciemnym miejscu zapalasz silnik otwierasz maskę i patrzysz czy te małe elektrony spier…pszają z kabelków, możesz też dotknąć się masy i przejechać dłonią po kablach tylko tu uwaga :!: elektrony umieją się bronić :scramble :D
pe3lwroc
Posty: 151
Rejestracja: 2010-12-14 14:00
Samochód: PROBE II 2.0 16V 95.R
Galeria: viewtopic.php?t=18768
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szarpie podczas dodawania gazu

Post autor: pe3lwroc »

Witam nie zakładając nowego tematu...Probe 2.0 16V po odpaleniu po nocy auto gaśnie zapala sie "silnik" odpalam ponownie ,przejadę parę matrów i znów to samo, trzecia próba jade już normalnie nic się nie swieci ,lecz jest zamulony,brak mocy po depnieciu nie idzie. Kable nówki świece przeczysczone w dobrym stanie.Kat raczej nie zapchany Może aparat? już nie mam pomysłów. . . .
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Re: Szarpie podczas dodawania gazu

Post autor: 2Ya »

A błędy sprawdziłeś ?
Obrazek
pe3lwroc
Posty: 151
Rejestracja: 2010-12-14 14:00
Samochód: PROBE II 2.0 16V 95.R
Galeria: viewtopic.php?t=18768
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szarpie podczas dodawania gazu

Post autor: pe3lwroc »

A tego niestety nie potrafię.. podlecę chyba jutro do jakiegoś maga niech sprawdzi.. :oops:
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szarpie podczas dodawania gazu

Post autor: OLEY »

Do tego nie trzeba maga. Wystarczy dobrze przejrzeć forum. :wink:
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Re: Szarpie podczas dodawania gazu

Post autor: 2Ya »

Zerknij do FAQ - tam wszystko jest ;)
Obrazek
pe3lwroc
Posty: 151
Rejestracja: 2010-12-14 14:00
Samochód: PROBE II 2.0 16V 95.R
Galeria: viewtopic.php?t=18768
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szarpie podczas dodawania gazu

Post autor: pe3lwroc »

Czytałem i nie rozumiem tego.A jeśli chodzi o błędy podobno ostatni mechanik wszystkie skasował..poprawy brak muli ,nie jedzie ,pompa paliwa kable swiece sprawdzone,teraz karzą mi jechać do tłumikarza i wyciąć kata i dopiero wrócić :_ nie mam już siły do tego złoma :P PS.Może ma ktoś jakiegos dobrego mechanika z Wrocławia który zajmie się moim Probe i zna sie na rzeczy no i nie skasuje 500 zł za nic ;)
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Re: Szarpie podczas dodawania gazu

Post autor: 2Ya »

No to jak nic nie rozumiesz z tego,to raczej poprzez forum nikt ci doraźnie nie pomoże.
Odezwij się do niego ;) :

http://fordprobe.pl/forum/memberlist.ph ... file&u=430

poproś ładnie ;) powinien odpowiednio Cię nakierować ,na odpowiedniego mechanika ;)

Pozdro.
Obrazek
pe3lwroc
Posty: 151
Rejestracja: 2010-12-14 14:00
Samochód: PROBE II 2.0 16V 95.R
Galeria: viewtopic.php?t=18768
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szarpie podczas dodawania gazu

Post autor: pe3lwroc »

-- oryginalny post 2011-01-14 20:18 --

Ok.. będę próbować mimo wszystko dzięki za znak :)

-- dodano 2011-01-17 11:48 --

Witam jest postęp w akcji :P Chyba włożyłem łapy w dobre miejsce.Odkręciłem kopułke przeczyściłem te styki w środki oraz palec papierem sciernym i nagle.... auto odpala za kazdym czy cieply czy zimny , nie muli nie dlawi sie..a nie mogłem początkowo wyjechać z podwórka..
Lece zaraz wrzucić jeszcze nowe świece NGK V line bo moje mimo czyszczenia są okrutne.. Zobaczymy czy odmuli bardziej..następny zabieg pozbycie sie kata.. :P
Awatar użytkownika
Basf_Wrocław
Posty: 956
Rejestracja: 2004-08-26 11:44
Samochód: R4 94
Galeria: viewtopic.php?t=5626
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szarpie podczas dodawania gazu

Post autor: Basf_Wrocław »

Kata nie wywalaj jeśli nie jest zawalony.
Obrazek
2.0, 16v, Klima, 94 r,
Awatar użytkownika
Luna
Posty: 297
Rejestracja: 2009-12-07 03:41
Samochód: v
Lokalizacja: Łódź

Re: Szarpie podczas dodawania gazu

Post autor: Luna »

Kolega ma racje, jeśli nie jest zasyfiony to szkoda go wyrzucać. Tym bardziej jeśli nie masz gazu w aucie to nie wycinaj. Po wyjęciu go jedyne co odczujesz to smród spalin i nic poza tym. Ja wyciąłem u siebie i wstawiłem strumienice, ale tylko dlatego, że urwała mi się osłona kata i oryginalnej w nienaruszonym stanie nie dostałem. Teraz jak odpalam auto w garażu to już po minucie nie da się wytrzymać :(
Taka sytuacja...
Awatar użytkownika
anciap
Posty: 16
Rejestracja: 2010-06-06 17:46
Samochód: Probe2-1994-2,5v6 USA
Galeria: viewtopic.php?t=18062
Lokalizacja: Szczecin i Wolin

Re: Wolne obroty, szarpanie....

Post autor: anciap »

Witam klubowiczów,ja mam to samo przyjechalem w piatek ze Świnoujścia bylo ok wszystko,w poniedziałek rano chce jechać odpalam i szarpie okropnie nie wiem co jest grane check nie świeci na obroty wchodzi ,a na wolnych zdycha dodam ze świece byly kolor piaskowe teraz są suche i obkopcone , wie ktos co to może być?
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.5 V6 KL”