regaciarz

Kolekcje fotek.
Awatar użytkownika
Agusia
Klubowicz
Posty: 2379
Rejestracja: 2007-12-25 21:54
Samochód: ProbekIIgen & ToyotaYaris prezentY od ukochanego OLEYKA
Galeria: viewtopic.php?t=14778
Lokalizacja: SPARCIAŁE KASZTANy

Re: regaciarz

Post autor: Agusia »

regaciarz pisze:...ale jak widać wyprzedzanie tirów na trójce
( mało mocy na niektórych odcinkach aby na czwórce lecieć)
z włączoną klimą nie robi na nim wrażenia :D
He he.
Tak brak mocy w dwójce, to najgorsza z możliwych wad :P .
Zwłaszcza, jak piszesz, przy wyprzedzaniu. Muli się to, że ho ho.
A jeśli jeszcze masz porównanie jak to jest wyprzedzać GT-kiem,
to można nabawić się żółwiej choroby :mrgreen:
"Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba." Algernon Charles Swinburne
Awatar użytkownika
jarsonik
Posty: 993
Rejestracja: 2007-07-22 12:03
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=13697
Lokalizacja: Białystok

Re: regaciarz

Post autor: jarsonik »

A gdzie ty w tej Sokółce rozpędzasz sie do jakiś większych prędkości?? A o wyprzedzaniu cięzarówek w Sokółce to moze juz nie pisz, bo zastanawiam się tylko w którym miejscu jest taka mozłiwość?? No moze w okolicach Verde, albo w druga stronę w okolicach sklepu u Mańka , bo tamten teren to jeszcze miasto nie?? BO jeżeli naprawdę wyprzedzasz w mieście, to ja ci już współczuję....wszędzie przejścia dla pieszych, wyjazdy z uliczek, No i to skrzyżówanie Swietlne. też naprawdę mnie to zastanawia.....

A co do mocy, to moze zastanów sie nad swapem na 2,5 v6....Dostaniesz wtedy większy zastrzyk mocy (50 KM około), a przy spokojnej jeżdzie spali ci około 10l/100km.
2,5 V6 Generation two. 93r. Czarna perełka
Piliście, to kto u was prowadzi samochód?? cruise control. hahahah
MISIEK: "żałuję tego, że tak Cię usunąłem.."
Awatar użytkownika
regaciarz
Posty: 29
Rejestracja: 2011-02-19 07:13
Samochód: Probe II 2.0 euro 97'
Galeria: viewtopic.php?t=18793
Lokalizacja: Sokółka

Re: regaciarz

Post autor: regaciarz »

a kto mówił o wyprzedzaniu w mieście? Chodzi mi o trasę do Białego...
Awatar użytkownika
jarsonik
Posty: 993
Rejestracja: 2007-07-22 12:03
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=13697
Lokalizacja: Białystok

Re: regaciarz

Post autor: jarsonik »

regaciarz pisze:.................
Próbówka ciągle zaskakuje mnie spalaniem, dzisiaj na dość mocnym bucie nie spaliła 10l/100 km( w tym przelot przez miasto 10 km w tę i z powrotem bardzo szybkim tempem). Spodziewałem się, ze przy mojej jeździe te 10l spokojnie łyknie, ale jak widać wyprzedzanie tirów na trójce( mało mocy na niektórych odcinkach aby na czwórce lecieć) z włączoną klimą nie robi na nim wrażenia :D
wykropkowałem zbędną wypowiedź i jakoś nadal widze tutaj twój "przelot" przez miasto.....A skoro mieszkasz w Sokółce i nie wymieniasz w wypowiedzi innego miasta, to dla mnie wynika na to, że mówisz o Sokółce. Stąd moje pytanie
2,5 V6 Generation two. 93r. Czarna perełka
Piliście, to kto u was prowadzi samochód?? cruise control. hahahah
MISIEK: "żałuję tego, że tak Cię usunąłem.."
Awatar użytkownika
regaciarz
Posty: 29
Rejestracja: 2011-02-19 07:13
Samochód: Probe II 2.0 euro 97'
Galeria: viewtopic.php?t=18793
Lokalizacja: Sokółka

Re: regaciarz

Post autor: regaciarz »

-- oryginalny post 2011-04-09 20:26 --

akurat chodziło mi o przejazd głównymi ulicami Białegostoku w porze wieczornej, musiałem pilnie być na drugim końcu miasta. Oczywiście nie przeginałem za mocno, nie przekraczałem 100 km/h na trzypasmówce, tam, gdzie było ciaśniej nie przekraczałem 80 km/h, lecz spod każdych świateł ruszałem najszybciej jak się dało i nie żałowałem obrotów

-- dodano 2011-04-24 13:25 --

Ok, trochę wieści z frontu:
Łożysko wymienione, partacze przy zakładaniu sworznia rozwalili mi gumę i niedługo znowu będzie trzeba rozbierać. Przy okazji wymienię tuleje wahacza.
Co do dymienia to mam aktualnie 4l mineralnego w bagażniku, dolewam, śmigam i szukam nowego serca ze skrzynią.
Na lato planuję troszkę modów, chcę wrzucić sobie jakiś inny wzór tapicerki( wzorki na moim są jakieś takie nijakie, ale zostaje czarny z szarym), dołożyć tempomat, wymienić światła dalekosiężne na prawie 2x większe( na styk się mieszczą i nieziemsko mi się podobają, znalazłem dwa nowe w piwnicy). Oczywiście dalsza rozbudowa audio, marzy mi się przeróbka lamp na soczewki.

-- dodano 2011-05-02 16:54 --

jako, ze mam wolny weekend to musiałem się zabrać za kilka spraw w moim struclu. Na pierwszy ogień poszedł wyłacznik klimatyzacji. Niestety moja wizja zaadoptowania do tego przycisku regulacji świateł( i tak regulacja nie działa) nie wypaliła z powodu mojego lenistwa, skończyło się na wywierceniu otworu 5mm z lewej strony tunelu i wstawieniu "pierwszego, co miałem pod ręką", czyli błyszczącego srebrnego przełącznika. Trochę mi się to nie podoba, ale cóż, ma działać :mrgreen:
Druga sprawa to zamiana anteny na magnesie( bałem się, ze mi hustlerka zmiecie przy wyższych prędkościach) a jako, ze jeszcze z czasów BMW e39 została mi w piwnicy Sirio Carbonium Black to kupiłem uchwyt na klapę i zamontowałem. Dodatkowo ukryłem przewód pod plastikami. Antena sprawdzona swr miarką, nie wymaga strojenia( strojąc na e39 uciąłem może z 10cm, jeszcze trochę i zostałoby 50cm bata :lol: )
Miałem jeszcze założyć te dalekosiężne, ale motywacji już zabrakło :mrgreen:

-- dodano 2011-05-07 17:18 --

i nacieszył się autem...
Wczoraj około godziny 21.00 miałem wypadek. Wyjechałem zza góry, widzę, ze przede mną jest wolne 1,5 km trasy to wyskoczyłem na lewy pas i zacząłem wyprzedzać 3-4 auta jadące 60-70 km/h. Gdy byłem na lewym pasie to kierowca Corsy B też postanowił wyprzedzać i wjechał mi pod samą maskę. W momencie uderzenia miałem około 120 km/h. Uderzyłem go w tylny błotnik i dobiłem w przedni, rozwalony cały bok i oba lewe koła skoszone. Mnie wyrzuciło w rów, na szczęście miałem tyle zimnej krwi, ze wykręciłem i zmieściłem się na trzy-cztero metrowym pasie zieleni między asfaltem a linią drzew, na asfalcie się nie utrzymałem( połamane zawieszenie z prawej strony i felga), na szczęście udało mi się płytko wlecieć w ten rów( od drzew dzieliło mnie 0,5 metra, blisko było). Na asfalcie walczyłem około 100-150 metrów( dwa czarne ślady niknące przed trawą), tyle samo w rowie. Na szczęście wleciałem w rów, bo po śladach widać, ze traciłem hamulce( coraz słabsze ślady mimo pedału w podłodze, w pewnym momencie brak śladu prawego koła i ledwo widoczne lewe, ścięło mi przewód hamulcowy z prawej strony) i widać, ze w rowie tylko wlokłem prawe koło i hamowałem podwoziem( przeorany pasek szerokości auta). Co mnie w pierwszym momencie zdziwiło- poduszki nie strzeliły, szyby całe.
Nic nikomu się nie stało, była policja, bezsprzeczna wina kierowcy Corsy. Teraz zastanawiam się co robić z wrakiem.
Co dostało:
-wyrwało sworzeń z wahacza, ścięty drążek kierowniczy, pewnie amorek dostał, wyrwało półoś ze skrzyni
-błotnik przedni lewy, nadkole plastikowe
-drzwi mają zadarcie blachy z przodu przy listwie, lusterko połamane, zrobiło rysy na drzwiach i szybie i uszkodziło uszczelkę z dołu szyby z prawej strony
-zderzak porysowany, ale nie pęknięty
-lampy całe, uszkodzony prawy halogen i uchwyt kierunkowskazu
-prawa felga w kawałkach, lewa straciła oponę
Maska, kielich wydają się być w porządku, drzwi się otwierają i zamykają jak przed wypadkiem( jedynie błotnik je blokuje i uchylają się na 10cm). Jak widać uszkodzenia na pierwszy rzut oka niewielkie. Ciekawe co z silnikiem, chyba nic nie wyciekło, zgasł podczas wypadku, lecz hamowałem nim w rowie :P
Sprzedam w całości, na części nie mam gdzie go rozbierać( ale z tym możemy się dogadać). Fotki w pierwszym poście.
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Re: regaciarz

Post autor: Bogdan9999 »

Grunt ze żyjesz a probka kupisz innego lub może jakieś inne auto.
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
Prezes
Klubowicz
Posty: 1767
Rejestracja: 2008-09-27 13:31
Samochód: Probe 2.2 GT 92r.
Galeria: viewtopic.php?t=15588
Lokalizacja: Przytoczno woj. Lubelskie

Re: regaciarz

Post autor: Prezes »

Współczuję.. Najgorszy manewr jaki ostatnio obserwuje na naszych drogach. Wyprzedzasz pewny siebie kolumnę pojazdów i oczywiście komuś przed Tobą zachciewa się tego samego, jednak zapomina po co ma wsteczne lusterka.. #-o Ale tak jak Bogdan mówi pamiętaj, że mogło byc dużo dużo gorzej.. :|
„Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem.”
Awatar użytkownika
Natan
Posty: 1521
Rejestracja: 2005-03-13 22:13
Samochód: IIGen 95' 2,5 V6 24V
Galeria: viewtopic.php?t=7333
Lokalizacja: Zawidów

Re: regaciarz

Post autor: Natan »

Wspólczuję .... Ciesz się że widzisz jak słonko świeci ...... Pozdro ja kupiłem w nie cały miesiąc drugiego - Życia - nie kupisz bo nie ma takiej ceny .... Głowa do góry bedzie następny :1111_bye: :1111_bye:
był F Probe 1 GT 89r USA ( ful opcja ) zginął śmiercią wypadkową ( CZECHY )
był F Probe 2 6V 24 V 96r zginał śmiercią wypadkową ratując życie właścicielowi !!!!!!!!!!! ( okolice Zielonej Gory )
jest F Probe 2 6V 24 V 95r jeszcze żyje ..............
........................................................................................
Nie bądz pewien,że czas masz,bo pewność niepewna.
Awatar użytkownika
regaciarz
Posty: 29
Rejestracja: 2011-02-19 07:13
Samochód: Probe II 2.0 euro 97'
Galeria: viewtopic.php?t=18793
Lokalizacja: Sokółka

Re: regaciarz

Post autor: regaciarz »

-- oryginalny post 2011-05-11 20:48 --

ja się nie załamuję, od samego początku podszedłem do tego z uśmiechem widząc, ze od drzew dzieliło mnie 0,5 metra. Najbardziej cieszę się, ze nie straciłem głowy i próbowałem wyciągnąć bo gdyby nie to to najprawdopodobniej odbiłoby mnie w drzewa.
Następnego Probka niestety nie będzie. W niedzielę trafiłem na okazyjną Lagunę II kombi 1.9 DCI 100 koni. Muł bagienny, ale pali 5,5 litra przy normalnej jeździe( robię ponad 2000 km miesięcznie), jest wygodne i auto pewne. Wszystko robione w serwisie, rozrząd, zawieszenie, sprzęgło, kupiłem od znajomego. I nie ukrywam cieszy mnie fakt, ze Laguna ma 5 gwiazdek i 6 poduszek- ten wypadek uświadomił mi, ze jednak nawet jeśli jeżdżę ostrożnie to trafi się jakiś idiota, przez którego mogę wylądować w rowie. Sam to pół biedy, ale często jeżdżę z koleżanką i gdyby jej się coś stało :roll:
Rzeczoznawca był, szkoda całkowita, czekam na wycenę. Samochód mogę sprzedać tak jak stoi, ewentualnie mogę postawić go na koła aby była możliwość dojazdu. Cena do uzgodnienia.

-- dodano 2011-05-22 22:59 --

Laguna też poszła na całkowitą, Białorusin mi w tył wjechał xD
Co do Probe to już mam pieniądze na koncie, jeśli ktoś chce to mogę go oddać za 2 tyś zł( cena nie podlega negocjacji, ubezpieczenie na 4 miesiące i przegląd do lutego). Trochę dopieścić i za cenę tego rocznika na allegro można mieć auto po kapitalnym remoncie :wink:
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: regaciarz

Post autor: Kocureq »

Kupuj znowu Probka, Laguna jak widać nie chciała z Tobą zostać ;)
rudzik12
Posty: 39
Rejestracja: 2011-08-30 03:24

Re: regaciarz

Post autor: rudzik12 »

odnosnie do mitsubishi które miałeś to niezły kating przeżyło opisz coś o niej
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria”