Co powiecie na takie żarówki ?

Awatar użytkownika
TYGRYSEX
Posty: 1713
Rejestracja: 2008-03-19 15:25
Samochód: JEEP GRAND CHEROKEE Limited 4.7 V8 USA
Galeria: viewtopic.php?t=14841
Lokalizacja: Kalisz/Opatówek, Wieruszów

Re: Co powiecie na takie żarówki ?

Post autor: TYGRYSEX »

Maciucha pisze: Z osrama nie kupuj tylko czasem night brike'rów, te świecą bardzo, bardzo jasno, ale bardzo szybko się palą.
Ok . Dzięki za info . Więc takie zapakuję w oczka Probkowi . O night brikerach nie myślałem nawet . Coś ta jasność świecenia dla mnie jest podejrzana - zapewne kosztem trwałości tak jak piszecie .A jaki kolor świecenia będzie to zobaczymy ...
BYŁ : "Srebrna Strzała" 2.5 V6 USA 93' wersja SE LPG
BYŁ : "Czarny Kocur " 2.5 V6 USA 93' wersja GT Pb98
JEST : "Bulgotek " 4.7 V8 USA 00' wersja LIMITED Pb95

Obrazek
meg_82
Posty: 44
Rejestracja: 2008-01-12 18:52
Galeria: viewtopic.php?t=16461

Re: Co powiecie na takie żarówki ?

Post autor: meg_82 »

Mam takie żarówki u siebie w probe od pół roku i nie narzekam,jest dużo lepsza widoczność w nocy.a i święcą na biało.ja osobiście polecam :lol:
kocurro
Posty: 484
Rejestracja: 2007-03-25 18:50
Samochód: była skoda superb
Lokalizacja: Gdańsk Bartoszyce

Re: Co powiecie na takie żarówki ?

Post autor: kocurro »

ja bym coś napisał o philips BV bo też je miałem ale po miesiącu spaliła mi się jedna a po kilku dniach 2, wieć chyba mam coś nie tak w instalacji :(
wszyscy mają PROBE. miałem i ja:(:( 2.0 16v,94r.
Awatar użytkownika
MISIEK
Posty: 813
Rejestracja: 2004-02-09 01:40
Samochód: brak
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Re: Co powiecie na takie żarówki ?

Post autor: MISIEK »

Zapewne już w tym temacie pisaliście o żarówkach H4 Philips powet2night GT150
uważam, że są jednymi z najlepszych - wadą jest jedynie cena ;)

Tak więc jak ktoś ma znicze zamiast świateł to sprawa jest prosta (Dwa kroki) !
1- wymiana kloszy
2- wymiana żarówek na GT150 :)
Awatar użytkownika
Natan
Posty: 1521
Rejestracja: 2005-03-13 22:13
Samochód: IIGen 95' 2,5 V6 24V
Galeria: viewtopic.php?t=7333
Lokalizacja: Zawidów

Żarówki przód FP 2

Post autor: Natan »

WITAM czy moge załorzyc do przednich lamp w swoim Probku zarowki 100W dzieki za wskazowki pozdrawiam :o :shock: :D :roll: :wink:
był F Probe 1 GT 89r USA ( ful opcja ) zginął śmiercią wypadkową ( CZECHY )
był F Probe 2 6V 24 V 96r zginał śmiercią wypadkową ratując życie właścicielowi !!!!!!!!!!! ( okolice Zielonej Gory )
jest F Probe 2 6V 24 V 95r jeszcze żyje ..............
........................................................................................
Nie bądz pewien,że czas masz,bo pewność niepewna.
Awatar użytkownika
jarsonik
Posty: 993
Rejestracja: 2007-07-22 12:03
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=13697
Lokalizacja: Białystok

Re: Żarówki przód FP 2

Post autor: jarsonik »

założyć mozesz, ale to nei zgodne z przepisami to po raz, a po dwa to odbłysniki ci się wypalą szybko no i szkło może pęknąć
2,5 V6 Generation two. 93r. Czarna perełka
Piliście, to kto u was prowadzi samochód?? cruise control. hahahah
MISIEK: "żałuję tego, że tak Cię usunąłem.."
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Re: Żarówki przód FP 2

Post autor: 2Ya »

a po 3 kostki do zarówek oraz przewody elektryczne itd, będą ci się bardziej grzać.

Pzdr. & c ya..
Obrazek
Awatar użytkownika
Destroyer
Posty: 1260
Rejestracja: 2007-06-13 09:37
Samochód: II gen 2.5 V6
Galeria: viewtopic.php?t=13662
Lokalizacja: Radom

Re: Co powiecie na takie żarówki ?

Post autor: Destroyer »

A jak to badziewie oślepia :evil: Poza tym światełka "krótkie" świecące tak jasno jak "długie" to pierwsza rzecz na którą milicja zwróci uwagę. Ewentualnie jeżeli bardzo zależałoby ci na tych 100 W to możesz kupić 55/100W, krótkie świecą wtedy normalnie (55W), a długie zdecydowanie jaśniej niż zwykłe (100W). Na długich nie jeździ się często więc i temperatura nie będzie wyższa podczas jazdy po mieście itd. Ja jednak osobiście bym nie zaryzykował, zakładając to do siebie :mrgreen:
Był PROBE GT 2.2 Turbo '89 Full Opcja z Qresko Red Inside :( :( :(
Jest PROBE 2.5 V6 '94. Dostał nowe serduszko dzięki 2Ya :)
Jest SCENIC II ph I 2003 Lux Privilege pierońskie 1.6 115 KM :D
Marcin G
Posty: 54
Rejestracja: 2009-07-11 11:43
Samochód: Probe II 2.0 94r. EUR

Re: Co powiecie na takie żarówki ?

Post autor: Marcin G »

Jeżeli instalacja jest dostosowana do żarówek 55/60W to z tej 100Watowej żarówki i tak nie wyciągniesz całej mocy bo ci napięcie spadnie na kablach, bo są za cienkie do takiej mocy
Awatar użytkownika
wonski27
Posty: 96
Rejestracja: 2009-02-09 12:49
Samochód: II '94 2,5 V6
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co powiecie na takie żarówki ?

Post autor: wonski27 »

Ja wymieniłem żarówki na NB Osrama zaraz po kupnie auta, czyli jakieś 9 m-cy wstecz i nie narzekam, może koledzy trafili na jakąś wadliwą partię. Co do żarówek jestem zadowolony świecą bardzo dobrze, a przy tym nie grillują błota, które mamy zaszczyt zbierać jadąc za dowolnym samochodem :evil:
IBM TopGun... Passed
Awatar użytkownika
wazir
Posty: 71
Rejestracja: 2009-01-15 15:38
Samochód: Probe USA 2.5 V6 GT
Lokalizacja: Białystok

Re: Co powiecie na takie żarówki ?

Post autor: wazir »

Wszystko pieknie ładnie ale te nieco mocniejsze żarówki jak sie przepalaja to praktycznie dwie na raz... :roll: też jak sie ktoras zfajczy to proponuje kupic odrazu dwie nowe bo dzień dwa i będzie po drugiej :D
Awatar użytkownika
wonski27
Posty: 96
Rejestracja: 2009-02-09 12:49
Samochód: II '94 2,5 V6
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co powiecie na takie żarówki ?

Post autor: wonski27 »

Żarówki zawsze wymieniałem parami, przynajmniej tak mnie nauczono. Co do tych "extra mocnych" żarówek to zastanawiałem się czy w takim przypadku nie warto kupić w komplecie jakiegoś Gilette'a do skrobania błota zwłaszcza teraz :mrgreen:

-- dodano 2010-02-04 12:14 --

A wiecie, że Philips reklamuje swoje żarówki przy pomocy probka :) Power2Night GT150 ... http://www.lighting.philips.com/pl_pl/c ... ng&lang=pl
IBM TopGun... Passed
Awatar użytkownika
TYGRYSEX
Posty: 1713
Rejestracja: 2008-03-19 15:25
Samochód: JEEP GRAND CHEROKEE Limited 4.7 V8 USA
Galeria: viewtopic.php?t=14841
Lokalizacja: Kalisz/Opatówek, Wieruszów

Re: Co powiecie na takie żarówki ?

Post autor: TYGRYSEX »

wonski27 pisze:A wiecie, że Philips reklamuje swoje żarówki przy pomocy probka
Heh - w końcu zaliczają go już do klasyków :twisted: :arrow: http://fordprobe.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=3904
BYŁ : "Srebrna Strzała" 2.5 V6 USA 93' wersja SE LPG
BYŁ : "Czarny Kocur " 2.5 V6 USA 93' wersja GT Pb98
JEST : "Bulgotek " 4.7 V8 USA 00' wersja LIMITED Pb95

Obrazek
Marcin G
Posty: 54
Rejestracja: 2009-07-11 11:43
Samochód: Probe II 2.0 94r. EUR

Re: Co powiecie na takie żarówki ?

Post autor: Marcin G »

Witam! Nadeszła pora na wymianę żarówek w moim probku. Wybór padł na Tungsram H4 MEGALIGHT ULTRA +90% ze względu iż są tanie ponieważ zapłaciłem 28zł i mają sporo pozytywnych opinii. Przy przekładce okazało się że w aucie były włożone jakieś żarówki 100\90W i dodam że nie byłem z nich zadowolony, wystarczyło trochę deszczu i nic nie widziałem na poboczu, szczerze to myślałem że są włożone jakieś badziewne o standardowej mocy żarówki w dodatku na wykończeniu. Na nowych żarówkach jak na razie zrobiłem 15km i w dodatku w deszczowy dzień. Jak na razie nie olśniły mnie porażająco te żarówki ale to pewnie przez dzisiejszą deszczową pogodę i fakt że ciągle droga była oświetlana ale i tak jest dużo jaśniej i pomimo deszczu wszystko widzę, ładnie odbijają się pasy na jezdni i znaki drogowe. Teraz widzę że moje światła świecą :D a nie tylko próbują z marnym efektem. Pewnie przy bardziej pogodnych nocach efekt będzie o wiele lepszy. Na nowych żarówkach dziś zrobiłem tylko 300metrów na nieoświetlonej drodze i na starych żarówkach zrobiło się naprawdę ciemno w tym punkcie a nowe żarówki bardzo dobrze oświetliły drogę. Nawet moja dziewczyna pochwaliła te żarówki 8)
Jeszcze nie wiem jak będzie z ich wytrzymałością ale jak na razie nie żałuję tych pieniędzy i czasu bo każdy chyba wie że trochę go potrzeba na wymianę żarówek w probku.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Destroyer
Posty: 1260
Rejestracja: 2007-06-13 09:37
Samochód: II gen 2.5 V6
Galeria: viewtopic.php?t=13662
Lokalizacja: Radom

Re: Co powiecie na takie żarówki ?

Post autor: Destroyer »

Ostatnio ja również wymieniałem lampki, wybór padł na TUNGSRAM MEGALIGHT ULTRA +90% :arrow: http://allegro.pl/zarowki-tungsram-h4-m ... 97806.html
Wcześniej jeździłem na Philips Premium +30% i muszę powiedzieć, że na Tungsramach jest zdecydowanie lepiej. Droga jest lepiej oświetlona białym mocnym światłem. Philipsy dawały światło cieplejsze, bardziej żółte i jednocześnie ciemniejsze.
Gdy miałem w jednym "oczku" tungsrama a w drugim philipsa, efekt był mniej więcej taki, jakbym miał jedną kostkę od świateł upaloną ;)

Tutaj link do forum mazdaspeed, ze zdjęciami porównawczymi zwykłych żarówek i MEGALIGHT ULTRA :arrow: http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopi ... &start=620 Mniej więcej taką różnicę zauważyłem u siebie.

Na innym forum znalazłem zdjęcia porównawcze Osram Night Breaker i Tungsram Megalight Ultra i stwierdzam, że różnica jest praktycznie niewidoczna z lekką przewagą tungsrama.

Czytając opinie o osramach, lekko się zaniepokoiłem ich trwałością. Wiadomo żarówki "wzmocnione" +XX%, mają mniejszą żywotność, ale gdy wydaję 60 zł na osramy to chciałbym żeby trochę poświeciły, a tu jednemu po 4 miesiącach padły, drugiemu podczas dużego mrozu. Przykłady można mnożyć w nieskończoność. Jeżeli po 4-5 miesiącach padną mi tungsramy za 28 zł / komplet, nie będzie to tak strasznie bolało ;)

Mogę z czystym sumieniem polecić te żaróweczki, bo za niską cenę otrzymujemy na prawdę dobry produkt.
Był PROBE GT 2.2 Turbo '89 Full Opcja z Qresko Red Inside :( :( :(
Jest PROBE 2.5 V6 '94. Dostał nowe serduszko dzięki 2Ya :)
Jest SCENIC II ph I 2003 Lux Privilege pierońskie 1.6 115 KM :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”