wymiana radia seryjnego na inne (w II gen)

lukas

wymiana radia seryjnego na inne (w II gen)

Post autor: lukas »

posiadam probe 2.0 95.
Chce zmienić seryjne radio na jvc kolega który się tym zajmuje prosił mnie abym znalazł mu jakąś dokumentacje do tego radia.
Gdzie jest umieszczony zasilacz do radia?
Czy do tego zasilacza można podłaczyć nowe radio>?
Prosze o pomoc.
Awatar użytkownika
alex
Posty: 402
Rejestracja: 2002-10-02 11:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Outside Pl

Post autor: alex »

ja tez o ile naprawie probe to bede wymienial radio ale chyba cos Ci kolega namieszal bo o ile wydaje mi sie ze w tej kwestii sie orientuje to do radia nei ma zadnego zasilacza tylko poprostu ida kable zasilajace masa czyli minus i kabel plusa i rozne inne dodatkowe typu napiecie po stacyjce itd z radia z koleji wychodi syg na antene elektryczna i wyjscia glosnikow chyba ze w probe jest inaczej ale nei sadze wiec zasilacz hmmm to chyba jakas pomylka
lukas

Post autor: lukas »

on rozebrał radio i stwierdził że brak w nim wzmacniacza,
i nie wie gdzie on może być
Awatar użytkownika
alex
Posty: 402
Rejestracja: 2002-10-02 11:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Outside Pl

Post autor: alex »

wzmacniacz to inna sprawa ze schematu ktory sciagnalem z tej wlasnei strony wynika ze wzmacniacz miesci sie za drzwiami pasazera w boczku na dole przy podlodze przy tylnej kanapie ale nei mam pewnosci
Dave TDi
Posty: 18
Rejestracja: 2002-10-03 21:02
Samochód: brak
Lokalizacja: Opole

Post autor: Dave TDi »

Witam wszystkich, Alex ma racje odnosnie lokalizacji wzmacniacza, znajduje sie on po prawej stronie auta przy tylnej kanapie a dokladniej pod tylnym prawym glosnikiem ( jak sie go zdemontuje i wlozy reko to mozna wyczuc niewielka metalowa skrzyneczke). Ostatnio zmienialem glosniki i mialem okazje sie temu przyjzec. Mam osobny wzmacniacz z poprzedniego samochodu ale po wymianie radia (Sony Minidisc) stwierdzilem ze fabryczny jest wystarczajaco dobry i nie bede zmienial wzmachola. Co do radia to ja kupilem taka specjalna przejsciowke ktora pasuje do oryginalnych wyjsc fordowskich i przechodzi w wyjscia pasujace do Sonego (troche sie tu zamieszalem z tlumaczeniem), musialem tylko zamienic miejscami dwa kable w kostce bo po wylaczeniu zaplonu radio tracilo zapamietane wczesniej ustawienia. Jesli ktos potrzebuje to znalazlem gdzies stronke odnosnie audio w probie ( sa tam rady , schematy itd.) stronka jest wprawdzie po angielsku ale dobrze to wszystko jest wyjasnione (jaki kolor kabla za co odpowiada itd.). Jak by ktos mial problem ze zrozumieniem tresci moge pomoc w tlumaczeniu. Postaram sie ja znalesc i wrzuce link. To bybylo na tyle pozdrawiam.
P.S. Alex ja juz naprawilem swoj immobiliser, autko chodzi teraz jak buza ( KONIEC Z NIEKONTROLOWANYMI GASNIECIAMI) :D !!!
Dave TDi
lukas

Post autor: lukas »

dzięki za informacje, jeśli by to Ci nie sprawiało kłopoty to prosze o ten link
Awatar użytkownika
alex
Posty: 402
Rejestracja: 2002-10-02 11:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Outside Pl

Post autor: alex »

o widze ze juz jest dokkladne wyjasnienie jak bys tylko jescze dal ten link
ps. moj dalej u mechanika ale jest postep zapala tylko ze przy gazwaniu gasnie bo go chyba zalewa co jest dosc dziwne przy wtrysku
pozdrawiam
Dave TDi
Posty: 18
Rejestracja: 2002-10-03 21:02
Samochód: brak
Lokalizacja: Opole

Post autor: Dave TDi »

O to link o ktorym pisalem http://webcentrix.net/probe/audio/audio.html#Book_01
powodzenia...
Dave TDi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car audio”