Uszczelka szyby przepuszcza :(

Awatar użytkownika
nerVous
Posty: 238
Rejestracja: 2003-08-13 12:54
Samochód: brak
Lokalizacja: Wejherowo

Uszczelka szyby przepuszcza :(

Post autor: nerVous »

Przecieka uszczelka miedzy dachem a boczna tylna szyba na wysokosci slupka srodkowego.I teraz najwazniejsze:co zrobic zeby przestalo leciec??Nie chcialbym demontowac szyb,moze silikon?? :wink: Pomozcie :(
kom. 504308665
reddi28@wp.pl
II gen.2.0 93'USA
Quaki
Posty: 774
Rejestracja: 2003-07-30 15:47
Galeria: viewtopic.php?t=7505
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Quaki »

czesc nervous
Klej do szyb (poliuretan w tubce) i wciskasz miedzy szybe a karoserje od srodka u mnie to pomoglo tylko trzeba zciagnac gore tapicerki
Pozdrawiam
2-gen 93 2.5 V6
1-gen 90 2.2 GT
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

Kiedys jak mialem taka sytuacje w innnym samochodzie, to kupowalem taki rzadki sylikon (specjalny dio tego typu usterek). Niewiele sie go wyciska a on powoli sie sam rozlewa po szczelinach.
Bardzo ciekawy wynalazek i co wazniejszy SKUTECZNY. Niestety nie pamietam nazwy :(, mysle jednak ze jak zglebic ten temat to mozna go odnalezc, chocby przez net.
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
Awatar użytkownika
nerVous
Posty: 238
Rejestracja: 2003-08-13 12:54
Samochód: brak
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: nerVous »

Sprawa o tyle ciekawa ze gdy poleje wode na dach to pokazuje sie dopiero pod tylnym siedzeniem pasazera.Po szybie nie cieknie :?
kom. 504308665
reddi28@wp.pl
II gen.2.0 93'USA
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

ale gdzies tam bierze swoj poczatek :?
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
Awatar użytkownika
Ronin
Posty: 957
Rejestracja: 2005-09-26 15:56
Galeria: viewtopic.php?t=7575
Lokalizacja: Oława

Post autor: Ronin »

Bezpośrednio po szybie raczej nie bdzie ciekło. Ja też podczas deszczu miałem kałużę na tylnim siedzeniu(ale pod siedziskiem są gumowe kroki, jakby co :D ). Jak zdejmiesz podsufitkę(uważaj co by nie połamać zatrzasków!) to w miejscu łączenia górnej krawędzi szyby idzie słupek, przez ten profil od środka tego nie uszczelnisz. Najlepszą i skuteczną metodą jest wycięcie i ponowne wklajenie szyby. Możesz też uszczelnić od zewnątrz.
Probe 2.5 V6 MTX USA 97r
Young men - enjoy with Your youth... :-)
Awatar użytkownika
nerVous
Posty: 238
Rejestracja: 2003-08-13 12:54
Samochód: brak
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: nerVous »

Tak sie zastanawiam jak wyglada sprawa z uszczelkami bocznej szyby??Czy przy wycinaniu i ponownym wklejeniu nie zostana uszkodzone ?:?
kom. 504308665
reddi28@wp.pl
II gen.2.0 93'USA
alukard88
Posty: 32
Rejestracja: 2009-10-06 22:46
Samochód: Probe 94r, 2.5 24V

Re: Uszczelka szyby przepuszcza :(

Post autor: alukard88 »

Wydaje mi się, że to będzie najbardziej odpowiedni temat, mianowicie ostatnio zauważyłem, że odchodzi mi boczna tylna szyba, z tymże od dołu, jak myślicie idzie to potraktować jakimś silikonem (jeśli tak to jaki)? Wolałbym, żeby nie odpadła mi podczas jazdy :)
Awatar użytkownika
vitek
Klubowicz
Posty: 1749
Rejestracja: 2007-11-22 17:26
Galeria: viewtopic.php?t=13010
Lokalizacja: Skarżysko

Re: Uszczelka szyby przepuszcza :(

Post autor: vitek »

Do wklejania szyb to najlepszy jest "Klej do szyb samochodowych" Takie czarne coś, w pojemniku jak silikon. Czas do całkowitego wyschnięcia 4-5 godzin. Trzyma już po dwóch godzinach. Cena, jak dobrze pamiętam, 47 zł.
był Ford Probe 2.0 16V - '96 Grey Green Metallic
jest Mondeo MK3 2.0 16V 145 KM ATX
Awatar użytkownika
black_martines
Posty: 1217
Rejestracja: 2006-11-27 08:39
Samochód: czołg w wersji sport
Galeria: viewtopic.php?t=13292
Lokalizacja: Gdzieś W Polsce

Re: Uszczelka szyby przepuszcza :(

Post autor: black_martines »

oj Vitek... drogo tam u Ciebie... saudal kosztuje 25 zeta za kartusz.....

ale tak jak Napisałeś tylko tak - klej do szyb w mglistą pogodę lub świeżo po deszczu i będzie miód....
Moją najulubieńszą złośliwością i sztuczką jest to, że moje milczenie umie się nie zdradzać milczeniem.
Awatar użytkownika
Basf_Wrocław
Posty: 956
Rejestracja: 2004-08-26 11:44
Samochód: R4 94
Galeria: viewtopic.php?t=5626
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uszczelka szyby przepuszcza :(

Post autor: Basf_Wrocław »

Jedź do szybiarzy. Ja płaciłem 40 zł za wycięcie i wklejenie bocznej szyby.
Obrazek
2.0, 16v, Klima, 94 r,
Awatar użytkownika
czyku
Posty: 59
Rejestracja: 2013-05-12 12:04
Samochód: Ford Probe 2.0 16v 1994

Re: Uszczelka szyby przepuszcza :(

Post autor: czyku »

Podbijam temat
Właśnie dziś zauważyłem, że mam wode wchłoniętą w gąbke na tylnich siedzeniach w nogach. Deszcze ostatnio padały obficie, ale zawsze zamykałem szyby przed deszczem.
Gdzie szukac przyczyny?
Probe 2.0 16v
Awatar użytkownika
quarth
Posty: 958
Rejestracja: 2011-09-02 19:52
Samochód: '93 USDM KL-DE
Lokalizacja: Łódź

Re: Uszczelka szyby przepuszcza :(

Post autor: quarth »

mnie sie lalo przez tylna szybe, odkleila sie i byla bardzo ladna jopa
life's 2 short 4 seals                                                         ~~~~~~ ‹=====|=======|-----]
     only ziligon
Awatar użytkownika
czyku
Posty: 59
Rejestracja: 2013-05-12 12:04
Samochód: Ford Probe 2.0 16v 1994

Re: Uszczelka szyby przepuszcza :(

Post autor: czyku »

Teraz pada i sprawdzałem, wszsystko jest suche w srodku. Tak , ze dziwne coś, mozliwe ze od spodu ?
Probe 2.0 16v
Awatar użytkownika
quarth
Posty: 958
Rejestracja: 2011-09-02 19:52
Samochód: '93 USDM KL-DE
Lokalizacja: Łódź

Re: Uszczelka szyby przepuszcza :(

Post autor: quarth »

zdejmij tylna kanape i odchyl wykladzine. z tego co pamietam sa tam otwory serwisowe, moze nie zostaly zaslepione
life's 2 short 4 seals                                                         ~~~~~~ ‹=====|=======|-----]
     only ziligon
Awatar użytkownika
czyku
Posty: 59
Rejestracja: 2013-05-12 12:04
Samochód: Ford Probe 2.0 16v 1994

Re: Uszczelka szyby przepuszcza :(

Post autor: czyku »

Miałem wstawić zdjęcia ale wstawie później bo u mnie w pracy nie czyta mojego telefonu..
Ogólnie jest tak , że przez kilka dni utrzymuje się ciągle ta mokrość. W jaki sposób mam zdjąć te siedzenia z tyłu? jeszcze jakieś sugestie co do tego?
Probe 2.0 16v
Awatar użytkownika
Sallmo
Klubowicz
Posty: 1886
Rejestracja: 2007-08-26 17:46
Samochód: Mazda Probe - 2,5 V6 USA 92r & Honda CBR 929RR FireBlade
Galeria: viewtopic.php?t=14192
Lokalizacja: Warszawa Praga Północ

Re: Uszczelka szyby przepuszcza :(

Post autor: Sallmo »

Jak pisze Quarth sprawdz po zdjęciu kanapy , czy leci po szybach tylnych - ja miałem podobnie i dwie szyby wklejałem na nowo u szklarza. A kanapa tył ma na dole dwa zapięcia - znajdziesz bez problemów-odpinasz i kanapę lekko do góry i lekko pociągnąć do siebie.
Wspomnienia..Probe 2,2 GL 89 USA jest......
Jedyna w Polsce Mazda Probe GT V6 93r.......a może i na świecie ?
"...nie mam RWD , bokiem jeździć nie muszę
wolę mieć przód napęd ale taki co ma Duszę ..."
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się rozkręcać; pięćdziesięciu, aby nauczyć się skręcać." (Sallmo)
"...Osiagnąłem już ten określony wiek, w którym moj mózg przeszedł z "lepiej abyś tego nie mówił" do "Je..Bać to ,zobaczymy co sie stanie "..."
Awatar użytkownika
Destroyer
Posty: 1260
Rejestracja: 2007-06-13 09:37
Samochód: II gen 2.5 V6
Galeria: viewtopic.php?t=13662
Lokalizacja: Radom

Re: Uszczelka szyby przepuszcza :(

Post autor: Destroyer »

A propos panowie czy można wyciąć i powtórnie wkleić szybę przednią? Bo na rogu przy dachu wyłazi mi uszczelka, prawdopodobnie ktoś kiedyś zmieniał szybę i może ciut za nisko przykleił albo po prostu coś z tą uszczelką jest nie tak. Nic do środka się nie leje, jedynie ta uszczelka trochę wyłazi na samym rogu i po prostu wkurza ;) Szybiarze powiedzieli, że mogą takie coś zrobić i będzie kosztowało to około 100-150 zł, ale jest duże ryzyko, że szyba strzeli, bo już jest dosyć wiekowa i po prostu może być krucha, wtedy nowa szyba będzie mnie kosztowała jakieś 500-600 zł + montaż, a wcale mnie kieszeń nie swędzi. Zaznaczam, że gdy samochód stoi na słońcu w ciepły dzień, uszczelka mięknie i daje się ją naciągnąć i wepchnąć na właściwe miejsce. Więc może po prostu wcisnąć tam jakiegoś kleju, podgrzać uszczelkę i wepchnąć na miejsce, a później jakoś ją podkleić z góry żeby nie wychodziła do czasu utwardzenia kleju?
Był PROBE GT 2.2 Turbo '89 Full Opcja z Qresko Red Inside :( :( :(
Jest PROBE 2.5 V6 '94. Dostał nowe serduszko dzięki 2Ya :)
Jest SCENIC II ph I 2003 Lux Privilege pierońskie 1.6 115 KM :D
Awatar użytkownika
quarth
Posty: 958
Rejestracja: 2011-09-02 19:52
Samochód: '93 USDM KL-DE
Lokalizacja: Łódź

Re: Uszczelka szyby przepuszcza :(

Post autor: quarth »

no to szybiarze to jacys partacze, bo wyciecie szyby to zadne obciazenie dla niej, o ile sie to umie zrobic
life's 2 short 4 seals                                                         ~~~~~~ ‹=====|=======|-----]
     only ziligon
Awatar użytkownika
avel
Posty: 466
Rejestracja: 2009-04-26 17:16
Samochód: Probe II 2.0 1994
Galeria: viewtopic.php?t=20438
Lokalizacja: Unisław, kujawsko-pomorskie

Re: Uszczelka szyby przepuszcza :(

Post autor: avel »

Jak mi wymieniali szybę to oglądałem jak to robili. Wyciągnęli uszczelkę w ogóle bez dotykania szyby i byli wielce zdziwieni że ma takie same zatrzaski jak mazda. Potem dopiero wycinali stara pękniętą szybę czołową. Oryginalnie uszczelka zdaje się być tylko zatrząśnięta, ale nie wiadomo jak po wklejaniu nowej.

Co do szyb tylnych karoseryjnych, u mnie też przecieka i pewnie przecieka u wszystkich tylko w niewielkim stopniu tak że nie widać. Szyby karoseryjne z tyłu przenoszą na tyle duże obciążenia że z czasem odklejają się, a woda zaczyna przeciekać. Przede wszystkim do wnętrza progu, ale jak jest jej więcej to widać na siedzeniach i podsufitce.

Według mnie to jest główna przyczyna korozji progów w tylnej części. Gniją dziady od środka.
Stare i zardzewiałe! Probe II 2.0 1994, było :(
Audi A3 2.0TDI 170km quattro 2007, jest
Awatar użytkownika
czyku
Posty: 59
Rejestracja: 2013-05-12 12:04
Samochód: Ford Probe 2.0 16v 1994

Re: Uszczelka szyby przepuszcza :(

Post autor: czyku »

Sprawdzalem w srodku po szybach,dachach nic nie leci. Bagaznik tez nie leci. Jutro obczake te fotele. Czyli noc nie trzeba rozkrecac tylko te cycki dwa pociagnac i wyjac fotele i to jest pod siedzeniami rozumiem te dziiry? A czym to zatkac w razie czego?
Probe 2.0 16v
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”