Problem z gumą między sprężyną a talerzem amora

Awatar użytkownika
geraldoff
Posty: 90
Rejestracja: 2013-11-25 01:23
Samochód: Probe'94 2.0
Galeria: viewtopic.php?t=22575
Lokalizacja: Warszawa

Problem z gumą między sprężyną a talerzem amora

Post autor: geraldoff »

Witam Panowie, potrzebuję waszej pomocy. Będę wymieniał sprężyny w zawieszeniu na MTSy i przy okazji chciałbym pozbyć się trzeszczenia podczas skręcania w prawym mcpersonie. Po wymianie łożysk mocowania amora zaczęło mi trzeszczeć w prawym mcpersonie. Głównie jak kręcę kierownicą w miejscu albo przy niewielkiej prędkości. Podejrzewam, że będzie to ta gumowa "podkładka" pod sprężyną / na sprężynie, czyli między sprężyną a talerzem amortyzatora. Nawet nie wiem pod jakim hasłem mam tego szukać w sklepach, ma ktoś jakieś namiary na te gumy? Albo może macie jakiś inny sprawdzony sposób? Słyszałem o docięciu kawałka szlaucha o średnicy takiej jak zwój sprężyny, jednak nie wiem czy to nie będzie profanacja :P Czy możliwe, że przyczyną trzeszczenia przy skręcaniu może być górne mocowanie amora, skoro wymieniłem w nim łożyska na nowe?

Pzdr
waldii
Posty: 204
Rejestracja: 2012-05-04 21:48
Samochód: mazda 323f BA KL-ZEX
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Problem z gumą między sprężyną a talerzem amora

Post autor: waldii »

a obraca sie prawidlowo,lekko??Odkrec amorek od zwrotnicy i kuknij jak to chodzi.A guma jakby co ma takie numerki GJ21-34-012
Awatar użytkownika
_/Damian\_
Posty: 493
Rejestracja: 2005-10-18 14:32
Samochód: Ford PROBE II ECP, 1994 2,5V6 24V
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Re: Problem z gumą między sprężyną a talerzem amora

Post autor: _/Damian\_ »

Witam :)
Ja też podpinam się pod wątek, bo właśnie robię przymiarki do remontu zawieszenia w moim autku. Zamierzam wymienić całe kolumny McPhersona wraz z ich mocowaniami. Znalazłem mocowanie amortyzatorów przednich KYB SM5308, amortyzatory Monroe przód: E4865R i E4866L, tył E4975 albo Sachs przód :030 638R i 030 639L, tył 030 640, sprężyny progresywne firmy HR (-35mm) oraz...oczywiście odboje, osłony amortyzatorów i gumy pod sprężyny. Niestety właśnie z odbojami, osłonami i gumami mam problem:P Albo trafiam do słabo wyedukowanych sprzedawców, albo faktycznie jest z tym problem, ponieważ nie mogą namierzyć mi tych części. Widzę, że kolega podał jak widzę wcześniej typ gumy GJ21-34-012, może wiecie też, jakie pasują odboje i osłony??? AAA i jeszcze jedno czy owe gumy, których symbol podany to coś w stylu "Made in China" czy coś z innej półki, pasuje do auta z silnikiem 2,0 czy 2,5 czy to akurat nie ma znaczenia oraz czy wiecie może czy owe gumy są na każdym amorku czy tylko na tylnej osi?
Nie Sprzedam ;)
Gen II 94
V6 2,5L
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”