Słabnie wraz z wrostem temperatury silnika :(

Awatar użytkownika
malfoy12
Posty: 52
Rejestracja: 2015-10-16 00:50
Samochód: Ford Probe Mk2 2.5 V6 93r.
Galeria: viewtopic.php?t=23106
Lokalizacja: Żory, Polska

Słabnie wraz z wrostem temperatury silnika :(

Post autor: malfoy12 »

Witam pacjent 2,5 V6 93r. Problem jest taki, że nie ma mocy gdy nagrzeje sie do temperatury roboczej. Czuć njuta w dolnym zakręsie obrotów ale gdy chce go obudzić i wejść na wyższe obroty jakby coś go trzymało i nie chciało puścić. Gdy ma 1/4 zakresu czyli pewnie jakieś 40stopni czuć normalnie jakby miał turbo, wbija w fotel. Czasem potrafi poszarpać w okolicach 1,500-2000obrotów, tylko nie mówcie że aparat umiera... Ma ktoś jakiś pomysł? Narazie mam w planach wymienić świece, przewody , kopułke(lekko pęknięta) i palec, nowy układ wydechowy bo słychać dziurke i zimny dolot.
Obrazek
Awatar użytkownika
Benet
Posty: 471
Rejestracja: 2016-07-25 17:14
Samochód: Ford Probe 96' 2.0
Galeria: viewtopic.php?t=23694
Lokalizacja: Szczecin

Re: Słabnie wraz z wrostem temperatury silnika :(

Post autor: Benet »

jaki przebieg?
Probe 96' 2.0 EURO
Awatar użytkownika
Spider33
Posty: 1241
Rejestracja: 2008-01-05 12:23
Samochód: Probe x ∞
Galeria: viewtopic.php?t=20740
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Re: Słabnie wraz z wrostem temperatury silnika :(

Post autor: Spider33 »

malfoy12 pisze: Narazie mam w planach wymienić świece, przewody , kopułke(lekko pęknięta) i palec, nowy układ wydechowy bo słychać dziurke i zimny dolot.
Na przyszłość dla wszystkich taka rada. Najpierw wymienia sie przewody i świece a później szuka problemu. Jak nie znasz ich przebiegu to mozliwe ze są juz dawno zajechane. Obstawiam ze pomoże. Jak kopułka pęknięta to tez sie do wymiany nadaje.
Awatar użytkownika
malfoy12
Posty: 52
Rejestracja: 2015-10-16 00:50
Samochód: Ford Probe Mk2 2.5 V6 93r.
Galeria: viewtopic.php?t=23106
Lokalizacja: Żory, Polska

Re: Słabnie wraz z wrostem temperatury silnika :(

Post autor: malfoy12 »

Napisałem że będzie to wymienione w najbliższym czasie tylko pytam czy ktoś miał podobne objawy i mi podsunie jakiś pomysł czy coś obejrzeć/wymienić/sprawdzić :) Przebieg 220k
Obrazek
Awatar użytkownika
Benet
Posty: 471
Rejestracja: 2016-07-25 17:14
Samochód: Ford Probe 96' 2.0
Galeria: viewtopic.php?t=23694
Lokalizacja: Szczecin

Re: Słabnie wraz z wrostem temperatury silnika :(

Post autor: Benet »

Jak dla mnie to powodów może być multum. Nie jestem jakimś guru mechaniki, ale gdyby problem dotyczył mnie zacząłbym od sprawdzenia najważniejszego, czyli silnika. Weź się przejedź do jakiegoś mechanika żeby sprawdził kompresję na cylindrach, oczywiście na rozgrzanym silniku. Dużo nie zapłacisz, a będziesz wiedział mniej więcej co i jak. Jak kompresja będzie w porządku to przyczyny można szukać w rzeczach tańszych niż remont silnika.
Probe 96' 2.0 EURO
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Słabnie wraz z wrostem temperatury silnika :(

Post autor: Romas »

pierwsza rzecz. Czy masz lpg? jeśli tak to czy na LPG jest to samo. Jeśli nie masz, albo jest inaczej to wymień filtr paliwa i zobacz jakie jest ciśnienie za nim i jakie jest ciśnienie na listwie wtryskowej, bo może to być zarówno wina filtra, pompy paliwa jak i regulatora ciśnienia.
Pomierz te ciśnienia, sprawdź przebicia na zapłonach (np popryskać wodą z solą) sprawdź różne wtyczki czy nie pośniedziałe...
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.5 V6 KL”