Kołeczki, spinki, zaślepki

Awatar użytkownika
pureopium
Posty: 51
Rejestracja: 2006-10-15 21:51
Samochód: Red 2.2 GT '91
Lokalizacja: Wrocław

Kołeczki, spinki, zaślepki

Post autor: pureopium »

Mógłby ktoś napisać, które kołeczki, spinki, zaślepki (i w jakiej ilości) są do czego i czym ewentualnie można je zastąpić?
Chodzi mi zarówno o elementy zewnętrzne (listwy, spojlery) jak i wewnętrzne (przeróżne plastiki, osłony, maskownice) i to najlepiej do 2.2 GT :wink:

Mogłoby to wyglądać mniej więcej tak:
1. Nazwa elementu (np. dolna listwa drzwi)
2. Zdjęcie elementu (oczywiste)
3. Lista kołeczków/spinek/zaślepek (producent, oznaczenia itd.)
4. Zdjęcia lub rysunki kołeczków/spinek/zaślepek
5. Cena (w różnych sklepach)
6. Czym to można zastąpić (np. dwustronna taśma samoprzylepna)

Prędzej czy później (zważywszy na wiek naszych autek) każdego z Was to czeka, dlatego zachęcam do pisania.

P.S. Wiem, że można wszystko na silikonie, ale niektórzy (w tym ja) planują wyhodować egzemplarz kolekcjonerski i chcą mieć to zrobione dobrze.
Ostatnio zmieniony 2007-09-07 20:47 przez pureopium, łącznie zmieniany 4 razy.
Red 2.2 GT '91
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Dobrze znaczy fabrycznie, bo w moim rozumieniu zapinki w probach nie są najszczęśliwszym wynalazkiem. :)
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OLEY »

Racja.
Do tego trzeba wziąć pod uwagę, że takie kołeczki, spinki itd. są jednorazowe w sensie, że każde ich zdjęcie grozi trzeszczeniem plastików i innych elementów.

Temat uważam za troszkę bezsensowny, bo takie nowe kołeczki można kupić w każdym sklepie motoryzacyjnym. Ewentualnie z dobraniem koloru może być problem, ale czy warto?
Jeżeli już chodzi o ilość takich elementów w każdej z części, to myślę, że ludzie mają większe problemy z autami niż ilość i jakość kołeczków.
Aczkolwiek poczekam na wypowiedzi innych, maże jak ktoś złoży to w całość nada się do działu F.A.Q. :roll:
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

Pnowie, Robert w dziale FAQ w temacie o sklepach umiescil info o miejscu gdzie mozna dostac takowe rzeczy. Mozliwe ze nie wszystkie, lecz czy czasem (a chyba o to chodzi) nie bylby to przejaw dobrej woli by samemu cos zapoczatkowac. Osoba zainteresowana moglaby poswiecic troche czasu i poszukac tam takich zapinek jakie potrzebuje. Nastepnie wg. wlasnego pokazanego juz wczesniej wzoru opisac znane juz sobie plasticzki i tym samym da to mozliwosc uzupelniania listy wraz z sukcesywnym odkrywaniem i/badz wymienianiem tychze przez innych uzytkownikow.
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
Awatar użytkownika
pureopium
Posty: 51
Rejestracja: 2006-10-15 21:51
Samochód: Red 2.2 GT '91
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pureopium »

Sqad pisze:Dobrze znaczy fabrycznie, bo w moim rozumieniu zapinki w probach nie są najszczęśliwszym wynalazkiem. :)
Jaką proponujesz alternatywę?
OLEY pisze:Do tego trzeba wziąć pod uwagę, że takie kołeczki, spinki itd. są jednorazowe w sensie, że każde ich zdjęcie grozi trzeszczeniem plastików i innych elementów.
Nikogo nie namawiam żeby coś u siebie specjalnie demontował w tym celu, tylko przy okazji różnych napraw, prac blacharskich i lakierniczych czy innych, zobaczył gdzie co jest.
OLEY pisze:Temat uważam za troszkę bezsensowny, bo takie nowe kołeczki można kupić w każdym sklepie motoryzacyjnym.
Ja pytam jakie, a Ty na to "takie"...
wingerman pisze:Pnowie, Robert w dziale FAQ w temacie o sklepach umiescil info o miejscu gdzie mozna dostac takowe rzeczy. Mozliwe ze nie wszystkie...
I co z tego, że Robert wstawił link do sklepu, w którego ofercie są te rzeczy jak ja (i nie tylko) nie wiem co do czego.
wingerman pisze:...lecz czy czasem (a chyba o to chodzi) nie bylby to przejaw dobrej woli by samemu cos zapoczatkowac. Osoba zainteresowana moglaby poswiecic troche czasu i poszukac tam takich zapinek jakie potrzebuje. Nastepnie wg. wlasnego pokazanego juz wczesniej wzoru opisac znane juz sobie plasticzki i tym samym da to mozliwosc uzupelniania listy wraz z sukcesywnym odkrywaniem i/badz wymienianiem tychze przez innych uzytkownikow.
Chciałbym, ale jest pewien problem bo u mnie 99% tych elementów było montowane na silikonie, lepiku, taśmie i tym podobnym szicie. Dodając fakt, że połowy plastików ze środka nie miałem od kupna samochodu, rozwinięcie przeze mnie tego tematu będzie co najmniej trudne.

W każdym bądź razie będę niedługo składał swojego potwora (wydech kończy się na kacie :twisted: ) i postaram się opisać szczegółowo to co się da.
Red 2.2 GT '91
Awatar użytkownika
domo
Posty: 745
Rejestracja: 2006-04-08 20:45
Galeria: viewtopic.php?t=11027
Lokalizacja: Gubin

Post autor: domo »

plastiki w środku bagażnika da się zamocować kołkami od Malucha, takie dwuczęściowe, są szare i czarne
jedyny problem to powiększyć dziure z 5 na 6 mm
jak potrzeba zdjęcie to zrobie i wrzuce
Lecz nie skończyła się obława i nie śpią gończe psy
I giną ciągle wilki młode na całym Bożym świecie
Nie dajcie zedrzeć z siebie skór, brońcie się i wy
O, bracia wilcy brońcie się nim wszyscy wyginiecie
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

pureopium
I co z tego, że Robert wstawił link do sklepu, w którego ofercie są te rzeczy jak ja (i nie tylko) nie wiem co do czego
Ano to z tego, ze jesli cos chcesz z tego kupic, to bierzesz wzor przed monitor badz do sklepu i szukasz zamiennika.

Nizej Twoja odpowiedz na to o wlasnie wyzej napisalem.
Chciałbym, ale jest pewien problem bo u mnie 99% tych elementów było montowane na silikonie, lepiku, taśmie i tym podobnym szicie. Dodając fakt, że połowy plastików ze środka nie miałem od kupna samochodu, rozwinięcie przeze mnie tego tematu będzie co najmniej trudne.
W takiej sytuacji dobrze bedzie jesli osoby ktore beda cos rozbierac badz skladac zapodali nam tu fotki takowych zapinek i podali ich wymiary oraz miejsce w ktrym sa stosowane.
W ten sposob postanie katalog ktry pewnie wielu z nas sie przyda.
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
Awatar użytkownika
pureopium
Posty: 51
Rejestracja: 2006-10-15 21:51
Samochód: Red 2.2 GT '91
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pureopium »

Fajnie, że niektórzy rozumieją o co chodzi.

Na początek może ktoś napisze czego potrzeba aby zamontować te elementy i czy mają to w tym sklepie?

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony 2007-09-10 17:48 przez pureopium, łącznie zmieniany 2 razy.
Red 2.2 GT '91
Awatar użytkownika
Destroyer
Posty: 1260
Rejestracja: 2007-06-13 09:37
Samochód: II gen 2.5 V6
Galeria: viewtopic.php?t=13662
Lokalizacja: Radom

Post autor: Destroyer »

A na co są montowane te szerokie listwy przy drzwiach? Te od połowy do samego dołu z napisem turbo? Chodzi mi o tą część drzwiową bo przez nieuwagę oderwałem tą listwę i mi teraz odstaje, nie chce ściągać całej bo jak nigdzie tego nie dostane to nie będę jeździł z takimi drzwiami. Jak to wygląda i wogóle (wymiary itp)
Pozdrawiam!
Był PROBE GT 2.2 Turbo '89 Full Opcja z Qresko Red Inside :( :( :(
Jest PROBE 2.5 V6 '94. Dostał nowe serduszko dzięki 2Ya :)
Jest SCENIC II ph I 2003 Lux Privilege pierońskie 1.6 115 KM :D
Awatar użytkownika
pureopium
Posty: 51
Rejestracja: 2006-10-15 21:51
Samochód: Red 2.2 GT '91
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pureopium »

Dotyczy to również części drzwiowej.

Moulding, Body Side Protection -- Stick-on Type

Removal
1. Completely clean the sheet metal surface area around the moulding with isopropyl alcohol and a clean soft cloth.
2. Before removing the moulding or nameplate, mark its location on top and at each end using masking tape.
NOTE:
Heating the moulding nameplate or sheet metal will increase adhesion making it hard to remove. Cold temperatures of zero and below allow easier removal.
3. When removing mouldings, use a nylon wedge. Position the nylon wedge between the moulding and sheet metal and pull the moulding away with steady tension.
4. Remove and replace one moulding at a time.
5. Once a few inches of moulding are free, grip it with both hands and pull it slowly toward the front of the vehicle. Be careful not to damage the paint or sheet metal.
6. All of the adhesive tape will not come off with the moulding. White or gray acrylic tape can be removed by gently stretching it.
7. Grip tape at one end, lifting and pulling away slowly about 1/2 inch at a time. Small pieces can be removed by rolling with your thumb across the sheet metal surface.

Installation
1. When all tape is removed, wipe area with isopropyl alcohol and a clean soft cloth. Make sure that all tape residue and road dirt is removed. Use soap and water to finish cleaning the surface prior to installing the tape or moulding.
2. If paint surface is damaged during moulding removal, repair as required.
3. Apply the new moulding by pulling back adhesive tape protective cover about 3 to 4 inches at the front edge of the moulding. Do not touch or contaminate tape surface.
4. Align the new moulding with the masking tape applied during the removal procedure and gently press, removing the protective cover as you proceed forward.
Obrazek
5. Be sure that the moulding is lined up correctly; once the tape sticks the moulding cannot be removed.
NOTE:
Mouldings should not be installed on vehicles unless sheet metal surface temperatures exceed 80°F (27°C) and the moulding is at 70°F (21°C) minimum.
6. Remove the masking tape and wipe the area under the masking tape with isopropyl alcohol to remove residue.
7. Press the moulding on with a hand roller applying a minimum of 20 psi pressure to make sure of proper adhesion.

Źródło: Ford Technical Service Information - Electronic Publications
Red 2.2 GT '91
Awatar użytkownika
Destroyer
Posty: 1260
Rejestracja: 2007-06-13 09:37
Samochód: II gen 2.5 V6
Galeria: viewtopic.php?t=13662
Lokalizacja: Radom

Post autor: Destroyer »

Ale nie o to mi chodziło. Właśnie tak dwuznacznie napisałem. Chodzi mi o te plastiki szerokie które przykrywają drzwi od połowy do samego dołu, na których znajduje się ta czarna cieniutka listewka. Może teraz będzie jaśniej.
Był PROBE GT 2.2 Turbo '89 Full Opcja z Qresko Red Inside :( :( :(
Jest PROBE 2.5 V6 '94. Dostał nowe serduszko dzięki 2Ya :)
Jest SCENIC II ph I 2003 Lux Privilege pierońskie 1.6 115 KM :D
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OLEY »

Takie szerokie plastiki, mają tylko roczniki '89 i to nie wszystkie.
Możliwe, że jeszcze w '90 -tym występowały, ale bardzo rzadko.
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Awatar użytkownika
pureopium
Posty: 51
Rejestracja: 2006-10-15 21:51
Samochód: Red 2.2 GT '91
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pureopium »

To by wyjaśniało dlaczego nie znalazłem o tym wzmianki w serwisówce roczników '92.
Red 2.2 GT '91
Awatar użytkownika
Destroyer
Posty: 1260
Rejestracja: 2007-06-13 09:37
Samochód: II gen 2.5 V6
Galeria: viewtopic.php?t=13662
Lokalizacja: Radom

Post autor: Destroyer »

no właśnie ja mam takie '89 :D ale chyba znalazłem już coś o tym na forum. Oto link: http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic.php?t=11936 Tam jest to co służy do montażu właśnie tych szerokich plastików.
Był PROBE GT 2.2 Turbo '89 Full Opcja z Qresko Red Inside :( :( :(
Jest PROBE 2.5 V6 '94. Dostał nowe serduszko dzięki 2Ya :)
Jest SCENIC II ph I 2003 Lux Privilege pierońskie 1.6 115 KM :D
Awatar użytkownika
karakan
Posty: 469
Rejestracja: 2016-08-29 23:14
Samochód: Ford Probe 2.2 GT '89 USA
Galeria: viewtopic.php?t=24755
Lokalizacja: Warszawa/Lubin

Re: Kołeczki, spinki, zaślepki

Post autor: karakan »

Orientuje się ktoś co to za publikacja z której pochodzą te schematy i gdzie ją można znaleźć?
Biały Ford Probe 2.2 GT '89 USA :D
Był - Szary Ford Probe 2.2 GT '91 (zezłomowany :()

A poza Probe:
Saab 9-5 Aero '03 manual LPG - daily
Volvo 340 '83 1.4 manual LPG - niezły gruz, ale jeździ ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”