jak wciskacie tloczki w zaciskach ham. przy wymianie klockow

Awatar użytkownika
brzoza
Posty: 63
Rejestracja: 2004-04-11 10:52
Samochód: brak
Lokalizacja: Lublin

jak wciskacie tloczki w zaciskach ham. przy wymianie klockow

Post autor: brzoza »

pytanie dotyczy 2 gen 2.5 gt 93r i pojawil sie problem tarzce przetoczone klocki nowka a za cholere nie moge wcisnac na miejsce tloczkow w zaciskach :( czy tam jest jakas reg. cos trzeba moze wkrecic a moze wykrecic moze macie jakies sposoby bo ja juz swoje przerobilem i zero efektow doslownie brak 4 mm aby wszystko znalazlo sie na miejscu niby tak malo a tak wiele :(
wszelkie rady mile widziane czekam na pomoc z waszej strony pozdro brzoza
Lublin rosnie w sile :)
2gen.2.5gt93r
Gość

Post autor: Gość »

u mnie to wygladalo to nastepujaco ,miedzy zacisk wkladasz cos plaskiego w miare twardego a nastepnie za pomoca np trzonka od mlotka robisz dzwignie i powinnien tloczek wcisnac sie bez wiekszego wysilku
Awatar użytkownika
brzoza
Posty: 63
Rejestracja: 2004-04-11 10:52
Samochód: brak
Lokalizacja: Lublin

Post autor: brzoza »

nie dodalem ze chodzi o tylne zaciski za cholere zadna dzwignia nic nie idze brakuje jakies 4mm a moze klocki jakies za grube ile powinny miec grubosci nowe klocki do probka tylne i przednie moze tu jest problem
Lublin rosnie w sile :)
2gen.2.5gt93r
Gość

Post autor: Gość »

Z tyłu jest śrubka na klucz 14, musisz ja odkrecic nastepnie w srodku jest sruba do regulacji - chyba na imbus 5 lub 6. musisz ja wykrecic inaczej tłoczek za chole re nie cofnie sie. Tym samym regulujesz odstep klocków przy tarczy przy ham recznym.

hehe tez mialem ten problem kiedys - probowalem skrecic plaskownikami - pogiąlem plaskownik 20x30 :D
Gość

Post autor: Gość »

Z przodu nalezy poluzowac odpowietrznik i wcisnac tloczek.

Z tylu tloczek mozna schowac kreca nim w lewo.

Wez tez pod uwage, ze przy wymianie klockow koniecznie trzeba odpowietrzyc uklad lub co najmniej sprawdzic.
Awatar użytkownika
brzoza
Posty: 63
Rejestracja: 2004-04-11 10:52
Samochód: brak
Lokalizacja: Lublin

Post autor: brzoza »

:lol: wielkie dzieki chlopaki mozan na was liczyc wasze rady bardzo sie przydaly i gdyby nie one to pewni bym rozebral cale zaciski bez potrzeby :oops: lub usiadl w koncie i cicho zaplakal :wink: a tak probek juz ma nowe klocki i chyba sie z tego ucieszyl bo jakos pewniej smiga :twisted: pozdrawiam
Lublin rosnie w sile :)
2gen.2.5gt93r
tomasz
Posty: 85
Rejestracja: 2011-04-27 18:59
Samochód: Probe II 1997 2.5 v6
Lokalizacja: Wieliczka

Re: jak wciskacie tloczki w zaciskach ham. przy wymianie klockow

Post autor: tomasz »

Cześć. Też będę niedługo musiał wymienić klocki hamulcowe z tyłu. Więc jak to jest ze schowaniem tego tłoczka?
Spróbować objąć go np. żabką i przekręcić w lewo (czyli w tym kierunku jak bym odkręcał nakrętkę z jakiejś śruby z normalnym gwintem)?
Czy też odnaleźć jakieś tajemnicze miejsce na imbus pod śrubą na klucz 14 (jest tam taka z tyłu zacisku koło dźwigienki linki ręcznego) i czy w tedy nie wyleje się płyn hamulcowy?
Na forum Mazdy też jedni prawią o imbusie pod śrubą na klucz 14 inni o przekręceniu tłoczka (ale nie podają w jakim kierunku). Rozmawiałem z gościem co naprawia auta to twierdził, że przy wymianie klocków z tyłu zawsze trzeba było przekręcić tłoczek (nie zawsze tylko przy lewym i prawym zacisku kierunek wkręcania tłoczka miał być ten sam), a nigdy ów gość nie spotkał się by w jakimś aucie trzeba było odszukiwać jakieś tajemnicze miejsce na imbus i dopiero ten ostatni ponoć wkręcać.
Więc jak to jest na prawdę?
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: jak wciskacie tloczki w zaciskach ham. przy wymianie klockow

Post autor: Romas »

Prawy tloczek w prawo, a lewy w lewo
tomasz
Posty: 85
Rejestracja: 2011-04-27 18:59
Samochód: Probe II 1997 2.5 v6
Lokalizacja: Wieliczka

Re: jak wciskacie tloczki w zaciskach ham. przy wymianie klockow

Post autor: tomasz »

Lewy tylny tłoczek też trzeba obracać w prawo aby się schował.
Zmieniłem te klocki.
Tylko dlaczego ręczny przestał działać na tylne lewe koło? Nie wiem czemu dźwigienka ręcznego przy lewym tylnym zacisku nagle bardzo lekko i daleko chodzi i ręczny nie działa. Co się dzieje w lewym zacisku?
W prawym wszystko jest dobrze. Ręczny normalnie zaczął działać po kilku przyciśnięciach hamulca nożnego przy włączonym silniku.
Tylko dźwigienka lewego zacisku bardzo luźno chodzi i ręczny na ten zacisk przestał łapać.
Wcześniej ręczny działał normalnie na obydwa zaciski.
Co się nagle stało?
Awatar użytkownika
Spider33
Posty: 1241
Rejestracja: 2008-01-05 12:23
Samochód: Probe x ∞
Galeria: viewtopic.php?t=20740
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Re: jak wciskacie tloczki w zaciskach ham. przy wymianie klockow

Post autor: Spider33 »

Już Ci mówię o co chodzi. Odkręciłeś tłoczek trochę za dużo i dlatego ręczny nie łapie klocka. Odkręć magiczną śrubkę z tylu zacisku i wyreguluj wysunięcie tłoczka imbusem. Tylko nie skręć go za mocno bo zacisk bedzie trzymał koło.
tomasz
Posty: 85
Rejestracja: 2011-04-27 18:59
Samochód: Probe II 1997 2.5 v6
Lokalizacja: Wieliczka

Re: jak wciskacie tloczki w zaciskach ham. przy wymianie klockow

Post autor: tomasz »

Dzięki. Już na to wpadłem godzinę temu. Odkręciłem śrubę na klucz 14 i imbusem 4 chyba w miarę dobrze wyregulowałem.
Ale to dziwne prawy tylny zacisk wystarczyło tylko kręcenie tłoczkiem i jest ok, a w lewym tak dziwnie się porobiło.
Cześć i dzięki za pomoc.
szadu
Posty: 44
Rejestracja: 2017-11-04 07:37
Samochód: == Probe II - V6 - 1992 ==
Lokalizacja: Warszawa

Re: jak wciskacie tloczki w zaciskach ham. przy wymianie klockow

Post autor: szadu »

Spider33 pisze: 2019-06-11 12:42 Już Ci mówię o co chodzi. Odkręciłeś tłoczek trochę za dużo i dlatego ręczny nie łapie klocka. Odkręć magiczną śrubkę z tylu zacisku i wyreguluj wysunięcie tłoczka imbusem. Tylko nie skręć go za mocno bo zacisk bedzie trzymał koło.
Czy ktoś wie, jaki powinien być odstęp (szczelina) pomiędzy tłoczkiem a klockiem, tudzież klockiem a tarczą?
Schowałem tłoczek kręcąc imbusem. Teraz chcę go wysunąć i boję się, że coś sknocę.

Jak więc najlepiej sprawdzić, czy tłoczek jest wysunięty w sam raz ???
== PURE PETROL ==
Awatar użytkownika
lucas
Posty: 332
Rejestracja: 2019-01-16 19:41
Samochód: Ford Probe '95 2,5 V6
Galeria: viewtopic.php?t=25155
Lokalizacja: Siedlce

Re: jak wciskacie tloczki w zaciskach ham. przy wymianie klockow

Post autor: lucas »

Między tłoczkiem a klockiem to żaden, a między klockiem a tarczą to bardzo niewielki. Pod tym linkiem masz opis jak regulować.
viewtopic.php?f=78&t=25222
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”