Kompleksowa renowacja - szukam

bluetoth
Posty: 62
Rejestracja: 2007-01-25 16:30
Samochód: Probe 2.0, r. 94 x 2 szt
Lokalizacja: Kalisz

Kompleksowa renowacja - szukam

Post autor: bluetoth »

Witam
Jak w temacie szukam godnego zaufania i solidnego zakładu, który przeprowadził by kompleksową renowację auta.
W sumie samochód jest w dobrym stanie, jednak chcę w nim zrobić co poniżej:
1. wymiana progów - ale wpierw trzeba sprawdzić kamerą zasadność wymiany, gdyż w jednym powstała niewielka dziurka, i może wystarczy naprawa częściowa i odpowiednie zabezpieczenie wewnątrz.
2. renowacja podwozia - usunięcie starych powłok, ewentualnych śladów korozji i profesjonalne zabezpieczenie kilkuetapowe, oraz demontaż, piaskowanie i poliuretan na wahacze itp + wymiana elementów gumowych (te dostarczę)
3. lakierowanie całego auta na kolor fabryczny (bez zmiany koloru)
4. odświeżenie elementów plastikowych nadwozia (podszybie, listwy, itp.)
Czy szanowni koledzy są w stanie polecić jakiś zakład który zrobi to profesjonalnie na lata, i dodatkowo przysłowiowej skóry nie zedrze?
Zdaję sobie sprawę że za 4 czy 5tys nikt tego nie zrobi, ale też nie jestem w stanie wydać np. 20tys
Pozdrawiam
Mirosław
Ostatnio zmieniony 2023-01-27 15:28 przez bluetoth, łącznie zmieniany 1 raz.
Probe II, 2.0, 94r x 2szt :)
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kompleksowa renowacja - szukam

Post autor: Romas »

Kolego to 20k jeszcze musiał byś pomnożyć żeby ktoś ci to uczciwie zrobił :mrgreen: :mrgreen:
bluetoth
Posty: 62
Rejestracja: 2007-01-25 16:30
Samochód: Probe 2.0, r. 94 x 2 szt
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kompleksowa renowacja - szukam

Post autor: bluetoth »

Hmm, 2x20k to już chyba totalne przegięcie, nie uważasz? Taniej by mi było wsadzić 4 litery w auto i pojechać do UK. Tam za taką usługę (poza Londynem) wołają w okolicach 3tys GBP :-)
W ogóle to sądząc po zaporowych cenach Polskich "fachowców", i ich nastawieniu wyłącznie na naprawę i lakierowanie drzwi od nówki mercedesa lub BMW, to za chwilę połowa rodaków będzie jeździć na naprawę za granicę. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2023-02-09 20:30 przez bluetoth, łącznie zmieniany 2 razy.
Probe II, 2.0, 94r x 2szt :)
Awatar użytkownika
mysz
Klubowicz
Posty: 1941
Rejestracja: 2010-04-03 15:02
Galeria: viewtopic.php?t=18115
Lokalizacja: wwa

Re: Kompleksowa renowacja - szukam

Post autor: mysz »

Tak jak Romas pisze. To się tylko wydaje takie „hop-siup”. Policz sobie same koszta utrzymania warsztatu, do tego dodaj cenę materiałów oraz pracę(rozbiórka, praca blacharza, lakiernika, składanie). A pracy przy wiekowym aucie jest zawsze bardzo dużo. To jest wszystko czas, a czas kosztuje. Póki nie rozbierzesz, nie wyczyścisz to nie wiesz.

A co do
bluetoth pisze: 2023-02-09 20:18 W ogóle to sądząc po zaporowych cenach Polskich "fachowców", i ich nastawieniu wyłącznie na naprawę i lakierowanie drzwi od nówki mercedesa lub BMW, to za chwilę połowa rodaków będzie jeździć na naprawę za granicę. :mrgreen:
to powiem szczerze, że są ludzie na rynku, którzy brzydzą się nowymi samochodami. Robią tylko „stare padła”. Kompleksowo. Samochód jest rozbierany do ostatniej śrubki i składany na nowo.
Poniżej wstawiam zdjęcie wyliczenia kosztów z jednego warsztatu (to akurat to jest przegięcie)- auto podobne wiekowo do probe
Załączniki
11D030D9-AB87-420D-A73D-60020683BF12.jpeg
Było: Probe '94r
Jest: ST220 2005r
bluetoth
Posty: 62
Rejestracja: 2007-01-25 16:30
Samochód: Probe 2.0, r. 94 x 2 szt
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kompleksowa renowacja - szukam

Post autor: bluetoth »

Ale czy ja pisałem że to auto to złom, i jest przy nim multum roboty? Auto jest w doskonałym stanie, ma 68tys przebiegu, lakier jest w dobrym stanie, nie ma żadnych głębokich rys, a podwozie też zdrowe (jedyna zagwózdka to ta dziurka w progu. Chodzi głównie o odświeżenie.
Ale właśnie dostałem odpowiedź z zakładu w Reading. Podali orientacyjny zakres cen 3.600 do 4.200 GBP, czyli taniej niż w PL, a to nadal nie prowincja, bo blisko Londynu :-)
Co do przedstawionego przez ciebie kosztorysu, to z roboczogodzin wynika że gość chyba odbudowywał auto prawie z nicości :mrgreen: (co do ceny roboczogodziny to się nie wypowiadam, ale firmy informatyczne potrafią mieć niższe).
W każdym razie dziękuję za zainteresowanie, i uważam temat za zamknięty. Liczyłem raczej na konkretne namiary, a nie przerzucanie się szacunkami z obłoków.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2023-02-11 23:21 przez bluetoth, łącznie zmieniany 2 razy.
Probe II, 2.0, 94r x 2szt :)
Awatar użytkownika
mysz
Klubowicz
Posty: 1941
Rejestracja: 2010-04-03 15:02
Galeria: viewtopic.php?t=18115
Lokalizacja: wwa

Re: Kompleksowa renowacja - szukam

Post autor: mysz »

bluetoth pisze: 2023-02-11 23:12 Ale czy ja pisałem że to auto to złom, i jest przy nim multum roboty? Auto jest w doskonałym stanie, ma 68tys przebiegu, lakier jest w dobrym stanie
To w takim układzie nie jest mu potrzebny nowy lakier, a dobra korekta lakieru ;)
bluetoth pisze: 2023-02-11 23:12 Co do przedstawionego przez ciebie kosztorysu, to z roboczogodzin wynika że gość chyba odbudowywał auto prawie z nicości :mrgreen: (co do ceny roboczogodziny to się nie wypowiadam, ale firmy informatyczne potrafią mieć niższe).
Nie. Auto było normalnie jezdne, tylko lakierniczo w słabym stanie.

bluetoth pisze: 2023-02-11 23:12 Liczyłem raczej na konkretne namiary, a nie przerzucanie się szacunkami z obłoków.
Pozdrawiam
To nie są szacunki z obłoków. Chcesz namiar? Odezwij się na pw dostaniesz namiar na gościa, który robi tylko „calaki”
Było: Probe '94r
Jest: ST220 2005r
Awatar użytkownika
Onkel Schneider
Posty: 76
Rejestracja: 2013-07-17 19:38
Samochód: 2.2 GT, 1991

Re: Kompleksowa renowacja - szukam

Post autor: Onkel Schneider »

Ja w 2020 roku robiłem delikatne odświeżenie lakieru na moim Probe. Odświeżenie polegało na polerowaniu całego auta, pomalowaniu części dachu (ta niższa częśc za własciwym dachem zasłaniana przez tylną klapę), porobienie drobnych zaprawek. Cena 1000 PLN, Miechów, Małopolskie ! Ogólnie wyszło nieźle, a po woskowaniu Soft99 Fusso Coat Dark auto wygłada tak:
Załączniki
Probe.jpg
Ostatnio zmieniony 2023-02-13 20:07 przez Onkel Schneider, łącznie zmieniany 4 razy.
Wolniej pojedziesz, dalej dojedziesz.... Easy Driver mode: ACTIVATED
bluetoth
Posty: 62
Rejestracja: 2007-01-25 16:30
Samochód: Probe 2.0, r. 94 x 2 szt
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kompleksowa renowacja - szukam

Post autor: bluetoth »

Onkel Schneider pisze: 2023-02-13 20:02 Odświeżenie polegało na polerowaniu całego auta
Może bym się skusił, ale przecież to auto ma 28 lat, a wiadomo że 28 letni lakier nawet jak w miarę wygląda to niestety i tak jest DD, bo ma masę mikropęknięć, i tylko kwestią czasu jest kiedy zacznie odłazić płatami, tak jak na moim pierwszym aucie.
Probe II, 2.0, 94r x 2szt :)
Awatar użytkownika
Onkel Schneider
Posty: 76
Rejestracja: 2013-07-17 19:38
Samochód: 2.2 GT, 1991

Re: Kompleksowa renowacja - szukam

Post autor: Onkel Schneider »

bluetoth pisze: 2023-02-23 21:59 Może bym się skusił, ale przecież to auto ma 28 lat, a wiadomo że 28 letni lakier nawet jak w miarę wygląda to niestety i tak jest DD, bo ma masę mikropęknięć, i tylko kwestią czasu jest kiedy zacznie odłazić płatami, tak jak na moim pierwszym aucie.
Minęły prawie 2 lata i nic nigdzie nie pęka ani nie odpada. Lakier na Probe (w porównaniu np. do Mondeo) jest naprawdę gruby. Np. maska i ślady po uderzeniach kamieniami.... w Probe nie do znalezienia, w 5-cio letnim Mondeo z 2 razy mniejszym przebiegiem musialem robic zaprawki a pewnie za rok czy 2 będzie trzeba lakierować całą maskę !
Ostatnio zmieniony 2023-02-24 09:40 przez Onkel Schneider, łącznie zmieniany 4 razy.
Wolniej pojedziesz, dalej dojedziesz.... Easy Driver mode: ACTIVATED
bluetoth
Posty: 62
Rejestracja: 2007-01-25 16:30
Samochód: Probe 2.0, r. 94 x 2 szt
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kompleksowa renowacja - szukam

Post autor: bluetoth »

Mnie z pierwszego Probe w przeciągu kilku lat lakier zlazł po kawałku z całego tylnego błotnika, a teraz zaczął złazić z klapy bagażnika.
Poza tym ten drugi probek jest szykowany na "klasyka" (mam już żółte blachy), do sporadycznego użytkowania, i chcę aby wyglądał prawie jak z fabryki.
Ostatnio zmieniony 2023-02-24 22:38 przez bluetoth, łącznie zmieniany 1 raz.
Probe II, 2.0, 94r x 2szt :)
Awatar użytkownika
Onkel Schneider
Posty: 76
Rejestracja: 2013-07-17 19:38
Samochód: 2.2 GT, 1991

Re: Kompleksowa renowacja - szukam

Post autor: Onkel Schneider »

Tak z ciekowosci: dużo jest "zabawy" i kosztów, żeby dostać żółte blachy (bez nich juz niedługo do Krakowa nie wjadę - wprowadzają tę idiotyczną strefę czystego transportu (tffuuuuuu) !!!)
Wolniej pojedziesz, dalej dojedziesz.... Easy Driver mode: ACTIVATED
bluetoth
Posty: 62
Rejestracja: 2007-01-25 16:30
Samochód: Probe 2.0, r. 94 x 2 szt
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kompleksowa renowacja - szukam

Post autor: bluetoth »

Onkel Schneider pisze: 2023-02-26 23:19 Tak z ciekowosci: dużo jest "zabawy" i kosztów, żeby dostać żółte blachy
Trochę się napociłem aby zdążyć przed styczniem 2023, bo od tego momentu okienko się zamknęło. Teraz trzeba min 30 lat i koniec kropka, a do tego nie chcą wpisywać jakiegokolwiek auta po 30-ce, musi mieć pewne cechy unikalności.
Miałem też to szczęście że auto ma mały przebieg (67tys), jest w doskonałym stanie, więc rzeczoznawca mógł na to położyć nacisk (m. inn. oryginalność w 98%). To zaowocowało tym że wciągnęli do rejestru pomimo faktu że to dopiero 28 letnie auto.
Probe II, 2.0, 94r x 2szt :)
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kompleksowa renowacja - szukam

Post autor: Kocureq »

W sejmie trwają prace nad jeszcze większym uszczelnieniem systemu żółtych tablic więc warto się spieszyć
Awatar użytkownika
Onkel Schneider
Posty: 76
Rejestracja: 2013-07-17 19:38
Samochód: 2.2 GT, 1991

Re: Kompleksowa renowacja - szukam

Post autor: Onkel Schneider »

Dochodzę do wniosku, żę mogą mnie cmoknąć w palnik. Auto mam na wsi u rodziców, do Warszawy, Wrocławia i Katowic się nim nie wybieram. Z Krakowem to troche inna sprawa ale myślę, ze raz w roku mogę liczyć na wyrozumiałość policji (dalej nie wiadomo jak ma się obdywać weryfikacja wjeżdzających pojazdów). Niemcy zaczynają strefy eleminować:
https://spidersweb.pl/autoblog/niemcy-l ... tembergia/
a tutaj jak zwykle pęd dzikich świń w kierunku przepaści.
Ostatnio zmieniony 2023-04-06 13:57 przez Onkel Schneider, łącznie zmieniany 1 raz.
Wolniej pojedziesz, dalej dojedziesz.... Easy Driver mode: ACTIVATED
Awatar użytkownika
mario600
Posty: 133
Rejestracja: 2011-08-21 16:27
Samochód: ford probeII 93r 2,5 v6 24v
Galeria: viewtopic.php?t=20213
Lokalizacja: warszawa

Re: Kompleksowa renowacja - szukam

Post autor: mario600 »

Bez przesady chłopaki znajdzie się ktoś co to zrobi za 15k w jakiejś stodołopodobnym warsztacie
mario600
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”