jak wymienić żarówkę "stopu"?

Awatar użytkownika
romulus
Posty: 193
Rejestracja: 2005-04-09 17:19
Galeria: viewtopic.php?t=5578
Lokalizacja: Gdańsk

jak wymienić żarówkę "stopu"?

Post autor: romulus »

kurcze już odkręciłem tą jedną śrubkę i zdjąłem plastik z góry ale lampa ani drgnie czy są jeszcze jakieś zaczepy? jak dostać się do tej żarówki?
Był Probe 2,5 V6 93' turkus metalik
Jest BMW730i E-38
Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Lampę po odkręceniu tej jednej śrubki, wystarczy mocno przesunąć w prawo lub lewo w zależności do której się chcesz dostać. 8) :D
ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
Awatar użytkownika
KITT
Posty: 885
Rejestracja: 2005-06-26 19:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Sin City

Post autor: KITT »

Jeśli odkręciłeś śrubę i wywaliłeś ten czarny kwadratowy plastik z napisem OPEN to teraz powinieneś przesunąć lampę poziomo w kierunku do obrysu samochodu. Jeśli to lampa za kierowcą to musisz przesunąć ją w lewo (patrząc z tyłu) a jeśli to ta za pasażerem to w prawo. Lampa pójdzie w bok poziomo. Trzeba uważać aby nie poszła za daleko bo napniesz kable. Lampa siedzi na 5 bolcach. Jeden w górnym rogu od środka samochodu, 3 na dole i jeden w rogu lampy, tam gdzie koniec, róg kierunkowskaza (mówię o nowej wersji euro).

Na początek może spróbuj podważyć trochę róg lampy, tam gdzie jest róg kierunka, to jest już właściwie z boku samochodu. Tylko delikatnie. Powinien wyskoczyć w tym miejscu z zaczepu. Potem, jak już w tym miejscu wyskoczy wystarczy przesunąć całą lampę.

----

EDIT: Nie jestem do końca przekonany czy podważanie to dobry pomysł. Możesz w ten sposób ukruszyć lampę lub lakier. :( Lampa powinna wyjść jednym gwałtownym, poziomym ruchem i tyle.

Chodzi o to że najbardziej trzyma ten zaczep w rogu z boku samochodu i trzeba sobie jakoś z tym poradzić. :?
Obrazek
Awatar użytkownika
romulus
Posty: 193
Rejestracja: 2005-04-09 17:19
Galeria: viewtopic.php?t=5578
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: romulus »

dzięki popróbuję w dzień, bo jak dziś stanąłem po ciemku na stacji z zamiarem kupna żarówki to się mocno zdziwiłem, że tego zdemontować nie mogę :x
Był Probe 2,5 V6 93' turkus metalik
Jest BMW730i E-38
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”