Wymieniłem łożysko - problem pozostał :(

Awatar użytkownika
Ronin
Posty: 957
Rejestracja: 2005-09-26 15:56
Galeria: viewtopic.php?t=7575
Lokalizacja: Oława

Wymieniłem łożysko - problem pozostał :(

Post autor: Ronin »

Witam!
Wymieniłem łożysko w lewym przednim kole(od strony kierowcy). Objawy były takie,że chuczało, wraz ze wzrostem prędkości chałas narastał. Na 90% byłem przekonany że to ta strona jest uwalona, nasłuchiwałem, wsłuchiwałem i np. na zakręcie w prawo(gdy lewa strona auta jest mocno dociążona) chałas ten też narastał. Tak czy siak wymieniłem to łożysko i jak chałasowało tak dalej chałasuje. Mam pytanie czy możliwe aby oba łożyska siadły równocześnie? Czy może opony ząbkują(jak to ew sprawdzić)? Z góry dziękuję za rady. Frustruje mnie jazda w takim stanie a i skala na potencjometrze w radiu też się kończy :P
Probe 2.5 V6 MTX USA 97r
Young men - enjoy with Your youth... :-)
Awatar użytkownika
Basf_Wrocław
Posty: 956
Rejestracja: 2004-08-26 11:44
Samochód: R4 94
Galeria: viewtopic.php?t=5626
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Basf_Wrocław »

Mi też huczało. Byłem pewny, że to łożysko :) Okazało się, że huk towarzyszył ślizganiu się sprzęgła na 5 biegu :)
Obrazek
2.0, 16v, Klima, 94 r,
Awatar użytkownika
Ronin
Posty: 957
Rejestracja: 2005-09-26 15:56
Galeria: viewtopic.php?t=7575
Lokalizacja: Oława

Post autor: Ronin »

To na bank nie sprzęgło(na szczęście :) ). Ale sam już nie wiem co to jest. :(
Probe 2.5 V6 MTX USA 97r
Young men - enjoy with Your youth... :-)
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

zabkowane opony? :roll: jesli to znaczy to co mysle to wystarczy jak ją obejrzysz jesli (najczesciej) co druga "lamelka" jest nizsza od kolejnej to masz wywalony amortyzator i to jest przyczyna tak zuzywanych (niszczonych) opon. To tez moze powodowac szum, podobnie jak i sam rodzaj opony.
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
Jaarecki
Posty: 75
Rejestracja: 2005-10-16 15:13
Galeria: viewtopic.php?t=6634

Post autor: Jaarecki »

Mój braciak stryjeczny miał taki sam problem tylko że w VW Sharanie i okazało sie że właśnie siadła opona czyli zaczeła ząbkować jak to powiedział już kolega wcześniej. Moja propozycja to zamień na dojazdówkę na parę minut i zobaczysz jak jest. Życzę powodzenia :)
Ford Probe II
Awatar użytkownika
tofil
Posty: 458
Rejestracja: 2005-03-08 21:19
Samochód: brak
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wymieniłem łożysko - problem pozostał :(

Post autor: tofil »

Ronin pisze: np. na zakręcie w prawo(gdy lewa strona auta jest mocno dociążona) chałas ten też narastał.
Nie dalej jak wczoraj wymieniałem u siebie łożysko lewy przód ale u mnie huczenie narastało wraz ze skrętem w lewo więc może wymieniłeś nie to łożysko. Podnieś prawe koło, odpal silnik, wrzuć np 4 i powinieneś usłyszeć lekkie (w zależności od stopnia zużycia łożyska) huczenie lub po przejechaniu samochodem kilku km porównaj temp. przednich alusów. Ten ze zużytym łożyskiem będzie cieplejszy albo...... jedź do porządnego mechanika :wink:
Czarne Probe II 2.0 1995 manual + LPG
Awatar użytkownika
el_talerzos
Posty: 375
Rejestracja: 2005-08-09 20:05
Samochód: model wiadomy,94r 2.0
Galeria: viewtopic.php?t=7985
Lokalizacja: Łódź - Bournemouth

Post autor: el_talerzos »

Ronin - miałem ten sam problem - tyle że z tyłem - i też już się zabierałem za wymienę łożyska a okazało się że to była wina opon - mimo, że wyglądały ok - okazało się że była to wina nierównej opony - nierówno się pościerała- wymieniłem oponki i jest ok - nic nie huczy
Probek 2.0 16V 94r. + sekwencja - granatowe dziecko (seria - już niedługo)
Azev 17" + eliptyczne montii
Awatar użytkownika
Ronin
Posty: 957
Rejestracja: 2005-09-26 15:56
Galeria: viewtopic.php?t=7575
Lokalizacja: Oława

Post autor: Ronin »

Hej!
Dziękuję za porady, najdalej pojutrze zastosuję się do Waszych wskazówek i będę meldował co i jak :)
Probe 2.5 V6 MTX USA 97r
Young men - enjoy with Your youth... :-)
Gturbo
Posty: 202
Rejestracja: 2006-02-02 21:31
Samochód: brak
Lokalizacja: New York Kielce

Post autor: Gturbo »

Tego typu skutki jest ciezko stwierdzi ktore to moze byc lozysko. Z doswiadczenia wiem ze czesto lozsyka sie psuja jak wpadasz w dziure lub uderzasz bokiem w kraweznik. Dobrze by bylo abys wziol auto na podkosnik i krecil kazdym kolem az stwierdzisz skutki. Natomiast dobrze by tez bylo sprawdzic czy opony nie szumia. Ja ma tak teraz u siebie w Audi. Jedna opona ma bicia ale babla nie widac. Natomaist wydatek 190 zl za lozysko moze nie jest duzo ani malo, ale wymiana zlego jest sporym i frustrujacym wydatkiem. Najwazniejsze aby te nowe nie bylo za mocno przykrecone ani uderzane przy motowaniu bo beda miec takie same skutki jak te stare. Ja na twoim miejscu pojechal bym do warsztatu sie upewnic.
Ronin mysle ze dojdziesz co i jak.
BLADE
Posty: 43
Rejestracja: 2003-08-03 00:04
Lokalizacja: Częstochowa - Potsdam.de
Kontakt:

Post autor: BLADE »

zna ktoś numer katalogowy łożyska?? musze u mnie zmienić z przodu i moze zalatwie nówki w dobrej cenie.
obecnie bez proba
gadu-gadu: 2649394
email: jakub001@poczta.onet.pl
Awatar użytkownika
Ronin
Posty: 957
Rejestracja: 2005-09-26 15:56
Galeria: viewtopic.php?t=7575
Lokalizacja: Oława

Post autor: Ronin »

Uff. Dzisiaj znalazłem czas i wymieniłem prawe łożysko, czyli to które generalnie prędzej siada(zwłaszcza w polskich warunkach :evil: ). Okazało się że to jednak prawe(od str pasażera) a nie lewe było uwalone. teraz cisza jak makiem zasiał(tylko V6 mruczy :P ).
Dziękuję Wam za cenne porady.
Pzdr.
Probe 2.5 V6 MTX USA 97r
Young men - enjoy with Your youth... :-)
Awatar użytkownika
Kamil_01
Posty: 493
Rejestracja: 2005-12-30 00:34
Galeria: viewtopic.php?t=9319
Lokalizacja: Górzyca Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Kamil_01 »

Ja miałem to samo Ronin, tyle że w tylnim prawym kole ale nie ......m się z łożyskiem i kupiłem całą piaste :twisted: i racja cisza jak makiem zasiał aż się chce jeździć :twisted: :wink: i nareszcie słysze swoje wymarzone V6 :D
..::Ford Probe 2,5 V6 GT USA; rok 1993::..
....:::::::::::PROBE RULEZ:::::::::::....
Człowiek, który się nie myli, drzewo, które się nie pali - nie istnieją.

Obrazek
BLADE
Posty: 43
Rejestracja: 2003-08-03 00:04
Lokalizacja: Częstochowa - Potsdam.de
Kontakt:

Post autor: BLADE »

A da się wogóle wymienić z tyłu samo łożyslko??
obecnie bez proba
gadu-gadu: 2649394
email: jakub001@poczta.onet.pl
Awatar użytkownika
Kamil_01
Posty: 493
Rejestracja: 2005-12-30 00:34
Galeria: viewtopic.php?t=9319
Lokalizacja: Górzyca Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Kamil_01 »

w tym sęk że nie, ale spotkałem się z opiniami ludzi którzy twierdzili że się da a to gó... prawda :wink: :D
..::Ford Probe 2,5 V6 GT USA; rok 1993::..
....:::::::::::PROBE RULEZ:::::::::::....
Człowiek, który się nie myli, drzewo, które się nie pali - nie istnieją.

Obrazek
Awatar użytkownika
sawmaster
Posty: 726
Rejestracja: 2007-06-27 15:54
Samochód: Ford Probe 97r 2.0 16v
Galeria: viewtopic.php?t=11616
Lokalizacja: Białystok

Post autor: sawmaster »

mam taki problem że ciągle huczy coś z przodu, myślałem że to opony lecz zmieniłem na inne i dalej to samo, im szybciej jedziesz tym bardziej huczy, trudno mi opisać ten dźwięk, tak jakbym jechał na bieżnikowanych oponach,
zaobserwowałem że jak autko przy większej prędkości wjeżdża na jakąś mini wniesienie i potem jak lekko się unosi to hałas ustaje na ćwierć sekundy, czy na bank łożyska kół?
Awatar użytkownika
sziaba
Posty: 168
Rejestracja: 2008-04-23 20:29
Samochód: Skoda Octavia Scout
Galeria: viewtopic.php?t=13751
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: sziaba »

To bardzo , bardzo prawdopodobne :evil: a jeszcze gorsze jest to że w niektórych przypadkach jest ciężko wyeliminować która to strona jest popsuta. :?
Najprościej podnieść autko i zakręcić kołem ; luzy lekkie itp. przy delikatnym ruszaniu kołem we w lewo prawo - góra dół , uczucie jakby piasku , gruchotanie , wycie to typowe dla łożyska :evil:
Jeżeli nic takiego nie znalazłeś to spróbuj metodę brania zakrętów w lewo i prawo - kiedy będzie głośniej: jak przy jeździe w lewo to prawe łożysko jest zepsute i z drugą stroną ta sama zasada. :idea:
Pozdrawiam
Byl sobie Probe 2,5 V6 24v
Była sobie Mazda MX-5 NC
Jest Skoda Octavia Scout
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Post autor: HellHound »

Albo wymień oba i będziesz miał spokój :D
Let The Galaxy Burn....
Awatar użytkownika
sawmaster
Posty: 726
Rejestracja: 2007-06-27 15:54
Samochód: Ford Probe 97r 2.0 16v
Galeria: viewtopic.php?t=11616
Lokalizacja: Białystok

Post autor: sawmaster »

najtaniej chyba 240zł około :/
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Post autor: HellHound »

Niekoniecznie. U mnie śmigały te:

http://moto.allegro.pl/item365349477_lo ... e_kia.html

I byłem bardzo zadowolony. Dla porównania, u mnie w sklepie chcieli 129zł za szt, najtańszego "szitu" co sam sprzedający odradzał, bo się za dwa miechy rozpadną :D
Let The Galaxy Burn....
Awatar użytkownika
Scyzor
Posty: 1267
Rejestracja: 2009-04-26 19:54
Samochód: 2.0'95 ; Jag X-Type 2,5'05
Lokalizacja: Bydgoszcz/Trzemeszno

Re: Wymieniłem łożysko - problem pozostał :(

Post autor: Scyzor »

Łożysko tylnego koła występuje w przyrodzie samopas czy tylko z piastą :?:
Obrazek
opus
Posty: 3
Rejestracja: 2019-06-19 11:04

Re: Wymieniłem łożysko - problem pozostał :(

Post autor: opus »

Akurat wymiana łożyska, to nie jest jakiś tam mocno skomplikowany temat. W zasadzie można to zrobić we własnym zakresie, pod warunkiem, że mamy ku temu odpowiednie możliwości.
Osprzęt: można zakupić bez większego problemu w hurtowni z częściami motoryzacyjnym.

Proponuję sprawdzić jeszcze tutaj pod linkiem jak coś: https://motoszef.pl/partscatalogue/ford,1-00036.aspx - maja tam całkiem duży wybór.
Ostatnio zmieniony 2019-06-26 09:22 przez opus, łącznie zmieniany 1 raz.
SzczawikSzarancza
Posty: 13
Rejestracja: 2020-04-21 21:10

Re: Wymieniłem łożysko - problem pozostał :(

Post autor: SzczawikSzarancza »

Mordo opony.
Przełóż tył z przodem i zobaczysz xD
Zanim wymienisz opony na nowe sprawdź zbieżność i geometrie. Kiedyś wymieniłem 4 piasty w astrze ( po własnych diagnozach) wydalem 800 zl a okazało sie ze to opona...
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”