Sprzęgło

Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Chip z niemiec ma nowe mapy zapłonu i zwiększone doładowanie do 16 psi.
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Ile zabuliłeś za ten chip?
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

A to grosze w porównaniu do ceny sprzęgła aby tym jeździć. :cry: Już jestem załamany :cry:
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
kicur
Posty: 290
Rejestracja: 2004-11-08 18:58
Samochód: I GT 90' 2,2 Turbo - Pełne wyposażenie
Galeria: viewtopic.php?t=6637
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: kicur »

tez wymienialem sprzeglo tyle ze to bylo seryjne - :D - zmiana okladzin i wyrownanie docisku 90 zl :) - robilem w krakowie i przejechalem juz jakies 20 tys i smiga bez zarzutow ;)
..kazda lala leci na kierowce czerwonego probala.. ;) PROBE JEDYNECZKA->FULL WYPAS GT tel.794560393
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Post autor: Mr. Cynk »

żeby ci nie przysżło do głowy zgodzić się z panem zza lady że GT i GL maja te same sprzęgło....

bo kupisz i zajedziesz je na amen w 2 tygodnie.

pasuje od jakieoś KIA i or któregoś Transita.

wymień tarczę i docisk. nie samą tarczę.
łożysko oporowe tez warto za jednym zamachem zmienić bo potem tylko roboty będzie.
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

A możecie powiedzieć ile kosztuje zrobienie dobrze sprzęgła i żeby nie siadało po dołożeniu parę koni ?? :?
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
MARCO
Posty: 76
Rejestracja: 2005-03-15 13:39
Samochód: brak
Lokalizacja: Wolin

Post autor: MARCO »

Docisk EXEDY 500 zł tarcza jakaś japońska 260 zł łożysko oporowe 65 zł. Wszystko dobrych firm więc troche pojeździ ,ale za podobną kase można mieć sprzęgło od Radzikowskiego które na pewno wytrzyma.Jak wykończe swoje to udam się do niego bo warto.
PROBE GT TURBO prawie MUSTANG COBRA

Moc jest Bogiem,prędkość nałogiem,maszyna moją miłością,turbo koniecznością !!!
anthh
Posty: 4
Rejestracja: 2006-02-23 15:08

sprzęgło, nie odbija

Post autor: anthh »

Witam wszystkich. Mam taki oto problem: gdy dociskam pedal sprzegla i po chwili puszczam to sprzeglo zostaje w pozycji docisnietej. Pewien mechanik stwierdzil, ze to wina pompki wspomagajacej sprzeglo, zrobil ją ale po 3 dniach pojawil sie ten sam problem. Czy niezbedna jest w takim razie wymiana calej pompki? Ktos przeprowadzal juz taka operacje? Jakie sa ceny pompek? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

Polece troche OFF'topic
Patrzac na aktrywnosc niektorych az nie chce sie zaglebiac w ich problemy (to oczywiscie moje zdane, lecz czy wylacznie, tego nie wiem).

W dn. 2006-02-23 dolaczyles do forum by nie napisac, ze do klubu. :roll:
W dn. 2006-02-24 ladnie sie przywitales i m.in. napisalec, cyt.:
...Otóż jeżdżę tym autem od trzynastu lat jestem z niego bardzo zadowolony i myślę że nigdy go nie sprzedam.Przyznam że jest trochę zaniedbany,ale w tym roku chcę sie nim zajac zeby odzykał swój blask....
Jak widac powyzej, twoje obcowanie z Probe to dluga historia czego nie mozna powiedziec o zyciu na forum i nie mam tu na mysli czasu kiedy do nas dolaczyles a ilosc postow jaka nas zasypales (do chwili gdy to pisalem 3 posty).

Moze i mam zly dzien, moze jestem upierdliwy ale i tak jakos nie odbieram ciejako potencjalnego klubowiczo-zlotowicza a raczej jako tonacego ktory chwyta sie brzytwy gdy juz woda zaczyna nalewac sie do ust.
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
anthh
Posty: 4
Rejestracja: 2006-02-23 15:08

Post autor: anthh »

moze sprostuje te cala sytuacje... wczesniejsze posty nalezaly do mojego taty lecz on, z powodu braku czasu na komputer, przestal go calkowicie uzywac. Ja jako mlody fan Forda Probe powoli przymierzam sie do jego przejecia :) i mając pare grosza chce zajac sie tym autem. Ponawiam prosbe...
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Wysprzęglik koszt nowego w JC nie powinien przekroczyć 100zł a może 200 kurde nie pamiętam. :)
Sh(.)(.)ters
Posty: 1703
Rejestracja: 2004-01-28 21:17
Galeria: viewtopic.php?t=5520
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sh(.)(.)ters »

Sqad pisze:Wysprzęglik koszt nowego w JC nie powinien przekroczyć 100zł a może 200 kurde nie pamiętam. :)
Ok. 70 pln w JC.
..........Obrazek.........
.....The Power of Dreams.....
Awatar użytkownika
Olaf
Posty: 89
Rejestracja: 2004-09-14 08:34
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Olaf »

Przed zakupem sprawdź jaki masz rodzaj mocowania, różnią się. A mianowicie mogą być dwa uchwyty mocujące po jednej stronie lub dwa uchwyty mocujące położone przeciwlegle. Poza tym nie występują już żadne różnice. W moim proboszczu wysprzęglik posiada dwa uchwyty mocujące położone przeciwlegle.
2.2GT I gen. 92r.
Gość

Post autor: Gość »

Ehh Winger, moze i masz troche racji, ale z drugiej strony... wiesz co to jest forum "USER FRIENDLY" :?: Mialem juz dawno to zaproponowac, ale oczywiscie brak czasu, Ty z reszta tez chyba go nie masz za duzo jak sie nie myle :wink:
Annth u mnie wystarczyla reperaturka z dokupionych o-ringow. Pompke dobrze jest zatopic na noc w nafcie i wymienic te uszczelki (sprawdz czy ona Ci nie cieknie wogole) i powinno byc ok. Reszte mozna podregulowac sila odbicia pedalu (sruba za sprezyna kolo niego) tylko nie przesadz bo sobie zrobisz silownie lewej nogi :lol:
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

A co o tym myślicie ??
:arrow: http://www.moto-sklep.pl/MAZDA/16/SPRZE ... A/F33022JC :roll: opłaca się to zakładać ?? :lol:
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

W maluchu to może i pojeździ.
Awatar użytkownika
philipe
Posty: 174
Rejestracja: 2004-05-31 10:43
Samochód: brak
Lokalizacja: Opole

Post autor: philipe »

Bogdan9999 pisze:A co o tym myślicie ??
:arrow: http://www.moto-sklep.pl/MAZDA/16/SPRZE ... A/F33022JC :roll: opłaca się to zakładać ?? :lol:
mi wszędzie odradzali tą tarczę i też nie zaryzykowałem, oryginalną japońską można kupić już od 300 zł...
Obrazek Obrazek Obrazek
89r. 2.2 GT (I) USA
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 947
Rejestracja: 2006-07-27 20:23
Galeria: viewtopic.php?t=9642
Lokalizacja: Rumia

Post autor: daniel »

witam
mam problem dokładnie taki sam jak cevinek..nie było płynu, dolałem i bierze na samym dole :evil:

jak odpowietrzyć sprzęgło???
było - 2.2GT 93r. przerobione
- MERCEDES CLK compressor

jest - SUBARU IMPREZA
Awatar użytkownika
emce
Posty: 351
Rejestracja: 2006-05-08 14:09
Galeria: viewtopic.php?t=10155
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: emce »

Witajcie :)

Ostatnio mam podobny problem ze sprzęgłem w swoim probku, choć nie do końca. Sprzęgło bierze normalnie czyli od początku nacisku w chwili kiedy samochód jest zimny (stoi np. po nocy), i działa tak przez pare, czasami paręnaście kilometrów (zależne od tego ile razy używam sprzęgła i od tego czy samochód się nagrzeje (taka moja dedukcja)). W każdym razie kiedy to już się staje, na pedale dostaje luzów :/ tzn. pedał łapie na końcu, a początkowe ok 70-80% nacisku to pustka, zdarza się nawet tak, że się pedał zatrzymuje i po wciśnięciu do końca, odskakuje tylko na odcinek tych 20-30% i tak nisko zostaje :/ Dodam, że odpowietrzenie działa tylko w fazie początkowej (pedałowanie - naciskanie go pare razy), później nie robi różnicy, a biegi zaczynają wchodzić coraz ciężej (jedynka, dwójka (reszta trochę lżej) :( Płyn jest i to full, żadnych wycieków nie ma :/ Jutro prawdopodobnie pojadę do mechanika i mam nadzieję, że problem uda się rozwiązać :?

ehhh... musiałem się z Wami podzielić swoim PROBElemem ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 947
Rejestracja: 2006-07-27 20:23
Galeria: viewtopic.php?t=9642
Lokalizacja: Rumia

Post autor: daniel »

u mnie podobny problem, raz na miesiąc albo żadziej musze dolać płynu do sprzęgła, jak wszedłem pod samochód to zauważyłem że z jednej strony do skrzyni wchodzi jakby pręt a na nim jest naciągnięta gumowa harmonijka ( chyba to jest od sprzegła :?: ) ale i spod tej harmonijki cieknie olej, czy po jej zdjeciu mozna coś tam dokręcić czy jak??
było - 2.2GT 93r. przerobione
- MERCEDES CLK compressor

jest - SUBARU IMPREZA
Awatar użytkownika
emce
Posty: 351
Rejestracja: 2006-05-08 14:09
Galeria: viewtopic.php?t=10155
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: emce »

daniel pisze:u mnie podobny problem, raz na miesiąc albo żadziej musze dolać płynu do sprzęgła, jak wszedłem pod samochód to zauważyłem że z jednej strony do skrzyni wchodzi jakby pręt a na nim jest naciągnięta gumowa harmonijka ( chyba to jest od sprzegła :?: ) ale i spod tej harmonijki cieknie olej, czy po jej zdjeciu mozna coś tam dokręcić czy jak??
Co do tego to ja osobiście Ci niestety nie pomogę, nie miałem nawet jak zajrzeć ostatnio pod spód. Tak czy inaczej u mnie płyn jest i nie chce wyciekać :)
Obrazek
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 947
Rejestracja: 2006-07-27 20:23
Galeria: viewtopic.php?t=9642
Lokalizacja: Rumia

Post autor: daniel »

ja robiąc wydech troche sie napatrzałem na to cudo od spodu :wink: , ale też bardzo żadko tam zaglądam
było - 2.2GT 93r. przerobione
- MERCEDES CLK compressor

jest - SUBARU IMPREZA
Awatar użytkownika
emce
Posty: 351
Rejestracja: 2006-05-08 14:09
Galeria: viewtopic.php?t=10155
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: emce »

I już wszystko wiadomo :) Do wymiany wysprzęglik, poci się trochę, kiedy cała reszta sucha. Jutro uderzam do sklepów i poszukuję owego sprzętu, zakładam i jazdaaaa :D


I po wszystkim :)

Na wstępie serdeczne podziękowania dla Kędziorka, Maverick'a, a przede wszystkim Weterana, który telefonicznie instruował mnie co i jak robić :)

Sprawa prosta, kupiłem nowy wysprzęglik, jak się jednak okazało mocowania były przesunięte, w porównaniu do oryginalnych, i tłoczek nie byłby tak popychany jak powinien, więc wymieniłem wszytko ze środka na nowe (przełożyłem z nowego wysprzęglika z nowego). W sumie robota na godzinkę, a teraz to już na pół :) Wszystko śmiga pięknie i gładko!
Obrazek
Awatar użytkownika
kosmita
Posty: 282
Rejestracja: 2006-02-03 15:38
Galeria: viewtopic.php?t=8651
Lokalizacja: Lubin

Post autor: kosmita »

Witam odnawiam temat
Powie mi ktos co sie dzieje z moim autkiem przychodze rano do autka wciskam sprzeglo pedal zostaje w podlodze, podnosze go reka znow wciskam zostaje do polowy a pochwili sam odbije. Kilka razy powciskam i jest ok poki nie odbije sam to nie moge wbic zadnego biegu. Sprzeglo bylo odpowietrzane ale nic to nie dalo.
Mozliwe ze to pompka lub wysprzeglik ale jak rozruszam (napompuje) sprzeglo to juz jest ok

Jak to samemu sprawdzic co padlo?
Dzieki za odpowiedz
Black Shadow GT 92r
Awatar użytkownika
emce
Posty: 351
Rejestracja: 2006-05-08 14:09
Galeria: viewtopic.php?t=10155
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: emce »

kosmita pisze:Witam odnawiam temat
Powie mi ktos co sie dzieje z moim autkiem przychodze rano do autka wciskam sprzeglo pedal zostaje w podlodze, podnosze go reka znow wciskam zostaje do polowy a pochwili sam odbije. Kilka razy powciskam i jest ok poki nie odbije sam to nie moge wbic zadnego biegu. Sprzeglo bylo odpowietrzane ale nic to nie dalo.
Mozliwe ze to pompka lub wysprzeglik ale jak rozruszam (napompuje) sprzeglo to juz jest ok

Jak to samemu sprawdzic co padlo?
Dzieki za odpowiedz
Pompuj i sprawdź czy wysprzęglik się poci, jest z przodu powinieneś go znaleźć ;) Jeżeli tak, to zestaw regeneracyjny powinien pomóc, prawdopodobnie przepuszcza uszczelka na tłoku. Miałem dokładnie to samo. Tutaj powinieneś znaleźć to samo, lub więcej ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.2 R4 Turbo”