Sprawa z moim probe zrobila sie powazna

Awatar użytkownika
alex
Posty: 402
Rejestracja: 2002-10-02 11:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Outside Pl

Post autor: alex »

znowu nic..... auto stoi
ale sprobuje jescze raz wszystko dokladnie opisac
po tym jak kupilem jezdzilem jakies dwa tygodnie i zaczelo sie najpier poprostu auto nie chcialo zapalic po czym postalo i zapalalo niebylo to zalezbe od temp czy innych czynnikow zew nasepnie zblokowalo sie calkowicie i na lawecie dotarlo do mechanika wtedy glownym problemem wydawal sie brak iskry samochod byl diagnozowany i po kilku dniach dostalem telefon ze jest ok pojechalem na jazde probna chodzil duzo lepeiej niz wczesniej wkrecal sie jak szalony i wrocilismy do warsztaatu i mechanik powiedzial z ewyreguilujemy jescze zaplon podlaczyl jakies swoje aparaty zaczal ustawiac po czym zgasilismy silnik i juz wiecej nie zapalil i doszedl opisywany wczesniej problem z immob po tym jak go przelutowalem immob sie rozbroil tzn lampka zgasla i samochod wrocil na warsztat gdzie po diagnozie wyszlo ze jedyne czego mju teraz brakuje to sterowanie wtryskiwaczami poprostu jest iskra idzie paliwo przewodami a paliwo nie jest wtryskiwane mechanik sugeruje z eto wina komputera a co wy o tym myslicie mnei zastanowilo tylko to ze po podlaczeniu immob po naprawie auto nie zapalilo ale dwa razy juz zalapywalo ale nie moglo zapalic na dzien dzisiejszy wszytko poza tym szczegolem jest ok bezpioeczniki iskra pompa itp wszystko dziala i teraz pytanie jakie moga byc powody tego ze paliwo nei jest wtryskiwane czy naprawde to wina komp??? a jesli tak to co moze w nim ten blad powodowac mechanik twierdzi ze wszystkie uklady czujniki itpo sa ok
moze komus z was cos przyjdzie do glowy bo ja zaczynam wymiekac samochod mam poltora miesiaca a jezdzilem dwa tygodnie......
pozdrawiam i licze ze cos wymyslicie...
Awatar użytkownika
alex
Posty: 402
Rejestracja: 2002-10-02 11:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Outside Pl

Post autor: alex »

nikt juz nie ma zadnego pomyslu?????
Awatar użytkownika
alex
Posty: 402
Rejestracja: 2002-10-02 11:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Outside Pl

Post autor: alex »

zaczynam watpic czy jescze ktos to czyta ????
BLACK PROBE
Klubowicz
Posty: 394
Rejestracja: 2002-09-03 20:54
Samochód: brak
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: BLACK PROBE »

Pewnie, że czytają - a przy okazji można się czegoś nauczyć i dowiedzieć. Osobiście jestem za rozwiązywaniem wszelkich problemów na forum a nie w prywatnej korespondencji. Martwi mnie tylko fakt, że jest z nimi dużo problemów - jak ktoś obcy wejdzie i to przeczyta to powie, że "probe to niezła kicha bo nic innego nie piszą tylko o problemach".
Trzeba też zamieszczać takie informacje: (oczywiście prawdziwa) - w tamtym tygodniu na obwodnicy w Nowym Sączu wyprzedziłem Porsche 911 - rocznik około 93-94 no ale prowadzi go dziewczyna i to bardzo młoda (dostała go od starego na 18, 2-3 lata temu - ojciec to właściciel firmy Koral - produkują lody), nalepsze jest to, że z przodu zawsze siedzą dwie laski a z tyłu gniecie się dwóch dupków - dumnych jakby to było ich porsche. I po co byle komu kupować taką bryczkę , ech !!! szkoda gadać.
Gość

Post autor: Gość »

Cześć Alex
Podobny problem miałem w starszym modelu Forada (auto paliło prawie bez problemu ,ale gdy już zostalo zgaszone po rozgrzaniu silnika tak już koniec,a po jakimś czasie całkiem padło ) wszyscy doszukiwali sie problemu w zapłonie i sterowaniu,a okazało się że przyczyna tkwi w całkiem innym miejscu ,mianowicie w układzie rozrządu z tym że tam była reczna regulacja zaworów,a tu masz hydropopychacze.Twój mechanik stwierdzil że wtryskiwacze nie pracują może to wina mechaniczna ,a nie wina elektroniki,no niestety nie jestem mechanikiem,ale mam nadzieję że wkońcu ktoś zaradzii temu problemowi :roll:
Awatar użytkownika
alex
Posty: 402
Rejestracja: 2002-10-02 11:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Outside Pl

Post autor: alex »

moj przyszly szwagier znalazl mi jakiegos extra elektronika do ktorego sie jutro wybieram co do tego co piszesz to mechanik sprawdzal oscyloskopem czy dochodza sygnaly to wtryskiwaczy zed ja raczej przychylam sie do opinii ze wina tkwi w komp albo czujnikach hallotronach jutro to sie wyjasni bo zamierzam do mojego mechanika pojechac z elektonikiem i w koncu cos zrobic z tym cudem jakie mi sie udalo kupic
jak tylko sprawa sie wyjasni dam znac (oby juz jutro )
Awatar użytkownika
flanker
Posty: 350
Rejestracja: 2002-10-21 08:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Hi Alex..

Post autor: flanker »

Miales do mnie mailowac jak byles w Poznaniu! :)
Znam goscia, ktory by Ci pomogl, ale niestety jest w Poznaniu...
W najgorszym wypadku laweta i moze sie uda :)
Awatar użytkownika
alex
Posty: 402
Rejestracja: 2002-10-02 11:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Outside Pl

Post autor: alex »

jak jechalem do poznania siedzialem na czacie zeby sie z Toba zgadac a Ciebie nei bylo ...
jak w juz wyczerpie wszystkie mozliwosci u mnei to jest tez firma GRABOWSKI w wawie zawsze blizej niz do poznania ale ja licze ze juz na dniach zaczne jezdzic ....
pozdrofka flanker jak bede jechal to dam Ci znac ale narazie sie nei wybieram do poznania mam sporo spraw na miejscu u siebie
Awatar użytkownika
alex
Posty: 402
Rejestracja: 2002-10-02 11:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Outside Pl

Post autor: alex »

do wszystkich zainteresowanych :
samochod bede mial w poniedzialek do odbioru zaprowadzilem go do innego mechanika ktory specjalizuje sie w elektronice i odrazu znalazl usterke :twisted: jest tylko jeden problem kasa :evil: nigdy nie przypuszczalem ze naprawa amerykanskiej mazdy jest tak kosztowna reasumujac skopany byl uklad wysylajacy sygnal na wtryskiwacze i wysylal znieksztalcone impulsy i dlatego byly problemy z paleniem pozatym byl jeszcze jakis inny problem ze po nagrzaniu silnika ktorys czujnik mial przeklamania i tez nie chcial palic jak byl nagrzany a teraz juz tylko czekam na poniedzialek i odbieram go :twisted: :twisted: :twisted: no i niech mnie teraz ktos przebije ze mial bardziej ........ usterke :P
pozdrawiam wszystkich sledzacych moj watek
Raf
Klubowicz
Posty: 1830
Rejestracja: 2002-09-02 11:46
Galeria: viewtopic.php?t=5495
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Raf »

Tzn. facet wymienia kompa, czy naprawia kompa ?
Awatar użytkownika
alex
Posty: 402
Rejestracja: 2002-10-02 11:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Outside Pl

Post autor: alex »

naprawil i cos przy pokzaji wymienil wszystko dokladnie opisze w poniedzialek ale gosc jest niesamowity w moim miescie naprawia kompy i inne uklady elektroniczne autoryzowanym serwisom gdy one sobie nie radza moge go szczerze polecic
Gość

..

Post autor: Gość »

Tez mam takich super elektroników w Poznaniu. potrafią zrobić wszystko
Awatar użytkownika
alex
Posty: 402
Rejestracja: 2002-10-02 11:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Outside Pl

Post autor: alex »

juz jezdze i jestem szcesliwy wprawdzie sporo biedniejszy ale szczesliwy :))))))))))))))))))))))))
Gość

Post autor: Gość »

o ile biedniejszy ?
co masz przez to na mysli ?
Awatar użytkownika
alex
Posty: 402
Rejestracja: 2002-10-02 11:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Outside Pl

Post autor: alex »

biedniejszy oczywiscei o spora garsc pln-ow ale za to szcdesliwy bo autko chosdzi jak marzenie tylko jeszce musze (chyba) zaplon podregulowac bo cos mi szarpie w przedziale 2-2.5tys obrotow pozdrawiam
Raf
Klubowicz
Posty: 1830
Rejestracja: 2002-09-02 11:46
Galeria: viewtopic.php?t=5495
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Raf »

Gratuluje !, ale nie bądź taki tajemniczy i powiedz ile i za co ? :twisted:

Pozdrawiam Rafał
Awatar użytkownika
Artek
Posty: 719
Rejestracja: 2002-10-14 09:06
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Artek »

Alex to super, że masz już sprawne autko.
Wreszcie będziemy mogli spotkać się w Lublinie i dokładnie obejrzeć swoje bolidy :)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
amra
Posty: 467
Rejestracja: 2002-11-18 14:48
Samochód: brak
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: amra »

jestem od wczoraj na www.probe.kim.pl

co do powyzszej sprawy to kupilem niedawno probowke juz z odcietym immobem. poprzedni wlasciciel mowil ze mu fixowal w czasie jazdy wiec go zdemontowal. a ja nie zamierzam sie wpuszczac w koszty wiec nie zamierzam tego robic. immob lezy na polce.

pozdrawiam (masz nerwy chlopie)
Awatar użytkownika
alex
Posty: 402
Rejestracja: 2002-10-02 11:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Outside Pl

Post autor: alex »

zainteresowanym opisze dokladnie o co chodzilo bo moze akurat komus sie to przyda a wiec tak jak przypuszcalem cala elektryka byla jako tako zlozona po wypadku i musiala kiedys sie ujawnic
pierwsza i podostawowa sprawa ktora nie pozwalala odpalac to zaklocone sygnal z czujnikow hallotronow (pozdrawiam RAF-a) i po wyeliminowaniu tego okazalo sie ze po nagrzaniu w moim mega sprawnym aparacie zaplonowym (bo jak wiecie mam inny bo po 95 byl inny ) cos sie pierdzielilo i gasl i nie chcial paklic az ostygnie poprostu ginela iskra ale elektronik zmienil chyba modul i juz jest oki
teraz zostalo mi tylko patrzec w lusterkop jak wszyscy zostaja za mna :twisted: i na szczesliwe miny sprzedawcow ze stacji benzynowych :twisted: :twisted: :twisted: no i musze jak przypuszcam ustawic zaplon bo mi lekko szarpie ale to juz detale a to ile zaplacilem zachowam dla siebie ale boli do teraz :? pozdrawiam i zakladam nowy watek bo znalazlem nastepny temat :P :P :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”