Koszt utrzymania Probe I Gen.

Tematy powracające jak bumerang.
Piotr

Koszt utrzymania Probe I Gen.

Post autor: Piotr »

Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy Forda Probe. NIe owijając w bawełnę chciałbym sie dowiedzieć jak wyglądają koszt utrzymania Forda Probe (rocznik 89-91), wiem że to za bardzo ogólne pytanie, ale moze jakieś sugestie...I jeszcze jedno czytając posty zauważyłem że niektórzy maja problemy z dostępem do części. Czy to dotyczy wszystkich części czy tylko specyficznej grupy. I jak wygląda sprawa zamienników.


pozdrowienia
kollek
Posty: 1052
Rejestracja: 2002-09-08 10:31
Samochód: brak
Lokalizacja: Paszkówka

Post autor: kollek »

Witam!
Ja mam Probe 2.2 89 bez turbo :cry: :cry: :cry: .
Rocznie w PZU z 50% zniżki na OC płacę 808 zł.
Spalanie na 100 km (wierzcie lub też nie) 7,5L przy spkojnej jeździe. Tak jak teraz w zimie lub jak sobie podeptam lub jeździłem z klimą spalał 9-10L. Więc jak przykładowo jeździsz miesięcznie 2000km to będzie Cię to kosztować ok. 550 - 650 zł m-c.
Co do części to możesz mieć problem z elementami karoserii (przynajmniej tak było u mnie) ale spoko, wszystko można załatwić. Prawdę mówiąc nie były tanie. Inaczej ma się sprawa wg mnie co do części mechanicznych. Wszystko pasuje z mazdy 626 i wcale nie jest drogie. Np.
filtr oleju - 22 zł
filtr powietrza - 24 zł
filtr paliwa - 35 zł
pasek rozrządu 137 zł napinacz 70 zł rolka 65 zł.
Części oczywiście oryginalne japońskie, nie jakieś zamienniki. Ceny jak najbardziej aktualne bo sprawdzałem nawet dziś tj 18.12.2002 w Auto Japan Car w Krakowie.
To są żeczy podstawowe które i tak trzeba kiedyś wymienić.
Kupywałem jeszcze np. kompletne sprzegło tj tarcza, docisk i łożysko. Kosztowało mnie to 470 zł.
A tak po za tym to nic mi się nie psuje (odpukać) :-). Aha komplet świeć NGK tj 4 szt kosztują 80 zł.

Problemy jakie z nim miałem to:
-skorodowany kabelek od bezpiecznika wstrząsowego, efekt: auto kręciło ale nie paliło bo nie działała pompa paliwa.
-problem z migaczem lewym, przyczyna - zimny lut w przerywaczu
-problem z silnikiem od podnoszenia lewego lefrektora
-spalona żarówka od podświetlania radyjka :-).
Jak widać bezproblemowo :-)

Zakładam teraz instalację gazową, Koszt 1900 zł + 100 zl za zbiornik torroidalny. Instalacja z kompterkiem do ochrony katalizatora. Aha no rurę od tłumika spawałem bo mi dziura wyleciała.
Jeszcze mi się przypomniało że mi cieknie spod uszczelki pod misa olejową ale to koszt 14 zł za nową uszczelkę no i ma prawo cieknąć po tylu latach.

To tyle, Pozdrawiam, Karol
Gość

Post autor: Gość »

dzkięki za wyczerpującą odpowiedź :)
Gość

pzu

Post autor: Gość »

do Kollka. ja w warcie przy 60 % zniżkach płące około 420/rok razem z NW
Awatar użytkownika
Artek
Posty: 719
Rejestracja: 2002-10-14 09:06
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Artek »

Możliwe.
Bo wysokość składki ubezpieczeniowej OC zależy w głównej mierze od rejonu w którym zarejestrowany jest samochód.
W większych miastach ta składka jest wyższa bo jest większe ryzyko wypadku.
Awatar użytkownika
tris
Posty: 272
Rejestracja: 2002-11-20 15:57

Post autor: tris »

Artek pisze:Możliwe.
Bo wysokość składki ubezpieczeniowej OC zależy w głównej mierze od rejonu w którym zarejestrowany jest samochód.
W większych miastach ta składka jest wyższa bo jest większe ryzyko wypadku.
..... oraz kradziezy ( czego nikomu nie zyczymy) :wink:
Awatar użytkownika
Artek
Posty: 719
Rejestracja: 2002-10-14 09:06
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Artek »

Hehe tu nie masz racji bo z OC nie otrzymasz odszkodowania z tytułu kradzieży tylko z AC.
Więc kradzież samochodu nie wpływa na wzrost szkodowości w OC, ale w AC
A to juz różnica :D
Awatar użytkownika
amra
Posty: 467
Rejestracja: 2002-11-18 14:48
Samochód: brak
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: amra »

jest jeszcze jeden haczyk: jesli wersja amerykanska to mozna sie spodziewac jakiejs zwyzki np. 5% w PZU

mnie udalo sie babe zakrecic przy rejestracji i ze starego dowodu w ktorym bylo napisane USA nie przepisala tego do nowego
amra 2.5 94 V6 24V
Awatar użytkownika
tris
Posty: 272
Rejestracja: 2002-11-20 15:57

Post autor: tris »

Artek pisze:Hehe tu nie masz racji bo z OC nie otrzymasz odszkodowania z tytułu kradzieży tylko z AC.
Więc kradzież samochodu nie wpływa na wzrost szkodowości w OC, ale w AC
A to juz różnica :D
Swieta racja, zwracam honor :wink:
kollek
Posty: 1052
Rejestracja: 2002-09-08 10:31
Samochód: brak
Lokalizacja: Paszkówka

Post autor: kollek »

Witam!
Do Konrada.
Nie złe masz te składki. Niestety ja mam autko zarejestrowane jako współwłaściciel razem z tatą i z tego tytułu że nie mam jeszcze 25 lat płacę więcej :-(.
Dodatkowo składkę płaciłem w dwóch ratach co też podniosło mi składkę.
Ale i tak jest spox.

Pozdrawiam wszystkich, Karol
asdero
Posty: 922
Rejestracja: 2002-09-03 23:10
Samochód: brak
Lokalizacja: Kraków

Post autor: asdero »

kollek pisze:Witam!
...Kupywałem jeszcze np. kompletne sprzegło tj tarcza, docisk i łożysko. Kosztowało mnie to 470 zł. ...
O q... qrcze ja jak jeszcze mialem Sierre to placilem 580 zl. za komplet :!:
Awatar użytkownika
Artek
Posty: 719
Rejestracja: 2002-10-14 09:06
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Artek »

amra pisze:jest jeszcze jeden haczyk: jesli wersja amerykanska to mozna sie spodziewac jakiejs zwyzki np. 5% w PZU

mnie udalo sie babe zakrecic przy rejestracji i ze starego dowodu w ktorym bylo napisane USA nie przepisala tego do nowego
W Warszawie prawie u wszystkich ubezpieczycieli składka za AC jest podwyższana o 50% gdy Probe jest wersją amerykańską :( .
Awatar użytkownika
amra
Posty: 467
Rejestracja: 2002-11-18 14:48
Samochód: brak
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: amra »

az o 50%. przeciez to zlodziejstwo!!!

ale tez trzeba przyznac ze latwo mi sie je zakrecilo bo malo kto wie (szczegolnie starsze panie) co to probowka. z wycena auta w PZU tez byl problem bo nie mogla go znalesc w Eurotaxie
amra 2.5 94 V6 24V
Gość

..

Post autor: Gość »

W Kole w WARCIE za USA tez jest 50% wzwyzki w AC.
ODPOWIEDZ

Wróć do „F.A.Q.”