Maksymalna wielkośc felgi i opony

Awatar użytkownika
_/Damian\_
Posty: 493
Rejestracja: 2005-10-18 14:32
Samochód: Ford PROBE II ECP, 1994 2,5V6 24V
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Maksymalna wielkośc felgi i opony

Post autor: _/Damian\_ »

Witam!
Stoję przed wyborem dokonania zakupu opon i felg,ale... mam kilka dylematów podyktowanych też moją niewiedzą :( I tak np. nie wiem jak duże koło (maksymalnie cali ) można założyć do Probe GT z 94 roku. Spotykam się z różnymi stronami, które podają możliwość założenia koła nawet 20"' ale nie podają już jaka powinna być opona :( Może ktoś z Was się orientuje czy np. mogę założyć 19" i....do tego oponę 225/35/19 czy może lepiej (większa szerokość przy tym samym profilu = wyższy bok opony i tym samym mniejsze szanse na uszkodzenie koła) przy oponie w rozmiarze 235/35/19? Ale..... I tutaj mam obawy czy taka guma nie będzie czasem ocierać o sprężynę/amorek? Jak myślicie? Może ktoś z Was ma już jakieś doświadczenia w tym temacie?
Pozdrawiam:
Sebastian
Nie Sprzedam ;)
Gen II 94
V6 2,5L
Awatar użytkownika
Flyke
Posty: 712
Rejestracja: 2006-10-18 22:00
Galeria: viewtopic.php?t=10424
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Flyke »

ja mysle ze 18 to MAX na nasze drogi w probe ... chyba ze chcesz oddawac je co chwila do prostowania :(
24v wykorzystane az do granic - BYłOOOOOOOOOOOOO
e46 z ....:) - JEsttttttttttt
Awatar użytkownika
KASZCZU
Posty: 572
Rejestracja: 2004-12-29 16:48
Galeria: viewtopic.php?t=12249
Lokalizacja: Kraków

Re: Maksymalna wielkośc felgi i opony

Post autor: KASZCZU »

_/Damian\_ pisze:Witam!
Stoję przed wyborem dokonania zakupu opon i felg,ale... mam kilka dylematów podyktowanych też moją niewiedzą :( I tak np. nie wiem jak duże koło (maksymalnie cali ) można założyć do Probe GT z 94 roku. Spotykam się z różnymi stronami, które podają możliwość założenia koła nawet 20"' ale nie podają już jaka powinna być opona :( Może ktoś z Was się orientuje czy np. mogę założyć 19" i....do tego oponę 225/35/19 czy może lepiej (większa szerokość przy tym samym profilu = wyższy bok opony i tym samym mniejsze szanse na uszkodzenie koła) przy oponie w rozmiarze 235/35/19? Ale..... I tutaj mam obawy czy taka guma nie będzie czasem ocierać o sprężynę/amorek? Jak myślicie? Może ktoś z Was ma już jakieś doświadczenia w tym temacie?
Pozdrawiam:
Sebastian
temat wałkowany dziesiatki razy -->> "szukaj"

19" daruj sobie bo to już nawet nie szpanerstwo a głupota na nasze drogi

18" to jest max i do tego opona o profilu 40 bo przy 45 może obcierać.
Awatar użytkownika
Lukask
Posty: 1980
Rejestracja: 2005-10-14 14:09
Samochód: Bardzo szybki :P
Galeria: viewtopic.php?t=6860
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Lukask »

Najlepiej wejdź na jakąś stronkę z oponami tam mają kalkulatory do przeliczania rozmiarów opon i dla każdego rozmiaru felgi poda ci rozmiar opony jaka podejdzie bez znacznej zmiany wymiarów całego koła.
Awatar użytkownika
_/Damian\_
Posty: 493
Rejestracja: 2005-10-18 14:32
Samochód: Ford PROBE II ECP, 1994 2,5V6 24V
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: _/Damian\_ »

Do Pana Kaszczu :)
Witaj jeśli jeździsz , bądź jeździłeś na kołach 18" to pewnie znasz różnicę w komforcie i bezpieczeństwie jazdy niż na np. standardowych 16" Jeśli możesz to powiedz czy czułeś się bezpieczniej i pewniej czy auto (choć w to raczej nie wierzę) zachowywało się gorzej, hmmmm?
Pozwoliłem sobie zerknąć na stronę z przelicznikami opon i sprawa przedstawia się to następująco:

http://www.ostragorka.eu.org/~swietokrzyska/opony.html

- 225/50/16 (mój obecny rozmiar) wynosi 631,4mm

A moim dylematem i wielkim zainteresowaniem jest:

- 225/40/18 i tutaj felga wraz z oponą wynosi 637,2mm (tutaj wiem, że nie ma żadnych problemów z montażem takiej opony)

- 225/35/19, gdzie rozmiar felgi wraz z oponą wynosi 640,1mm

- 235/35/19, gdzie rozmiar felgi wraz z oponą wynosi 647,1mm

Jeśli chodzi o felgi 19" i dwie wyżej przytoczone opony to interesuje mnie czy nie będą one obcierać o sprężynę/amorek, bo w sprawie różnic/przekłamania na liczniku to mam świadomość.
Pozdrawiam:
Sebastian
Nie Sprzedam ;)
Gen II 94
V6 2,5L
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

Panowie widze ze towarzystwo sie rozbrykalo pod nieobecnosc ewentualnie przez okrojony sklad modow.

Co to za pyskowki w kolejnym temacie jaki czytam? |-( :-k

Jak bedziecie gdybac co sie stalo z waszymi postami ktore byly wyzej, to odpowiedzia jaka daje w tej jest moj powrot z urlopu i moja obecnosc na forum.
Ostatnio zmieniony 2007-08-13 16:07 przez wingerman, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
Awatar użytkownika
toms
Posty: 62
Rejestracja: 2006-07-23 22:09
Samochód: brak
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: toms »

Mam 17'' z oponami 225/45. Komfort w porównaniu do oryginalnych kół 16/225/50 spadł bardzo wyczuwalnie. Na 18'' będzie jeszcze gorzej.

Jeśli poruszasz sie tylko po autostradach to OK, ale po normalnych polskich drogach jazda na felgach 18'', to będzie tragedia.
wiśniowe gt 96'
Awatar użytkownika
_/Damian\_
Posty: 493
Rejestracja: 2005-10-18 14:32
Samochód: Ford PROBE II ECP, 1994 2,5V6 24V
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: _/Damian\_ »

Zgodnie ze wskazówką Roberta zadaje następujące pytanie w tym oto wątku, bo poprzedni wątek został zamknięty, choć nie wszystko zostało wyjaśnione i ja np. w dalszym ciągu nie wiem jakie ET ma seryjna felga aluminiowa w wersji GT z 1994 roku? Jakie powinno być min. a jakie max. ET dla tego auta?
Pozdrawiam:
Sebastian
Nie Sprzedam ;)
Gen II 94
V6 2,5L
Awatar użytkownika
Lukask
Posty: 1980
Rejestracja: 2005-10-14 14:09
Samochód: Bardzo szybki :P
Galeria: viewtopic.php?t=6860
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Lukask »

ET 38 :wink:
Awatar użytkownika
toms
Posty: 62
Rejestracja: 2006-07-23 22:09
Samochód: brak
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: toms »

Różnice wartości ET w stosunku do oryginału (wartość 38) powiedzą Ci na ile koło wejdzie głębiej w nadkole (to jest wtedy jeśli ET jest większe niż fabryczne 38) lub będzie wystawać na zewnątrz (czyli efekt poszerzenia - jeśli ET będzie mniejsze niż fabryczne).

Taki przykład:
Masz felgi, które mają ET 42 > czyli wejdą głębiej w nadkole o 4mm
przy felgach mających ET 30, rozstaw kół poszerzy Ci się o 8 mm z każdej strony.

To przy założeniu, że przedstawione wyżej felgi mają taką samą szerokość jak oryginał (7 cali). Jeśli mają więcej, trzeba to doliczyć (+12,5 mm na każdy cal).

Małe ET spowoduje, że felga będzie wychodzić na zewnątrz auta, więc problem obcierania raczej odpada. Oczywiście nie może być przesadnie małe (zwłaszcza przy szerokich felgach), bo koło wyjdzie poza obrys błotnika i to już jest niezgodne z prawem.

Przy dużym ET (powiedzmy 50) koło wejdzie Ci głęboko w nadkole i może obcierać o amor ....no i będzie głupio wyglądać. Wtedy potrzebne są dystanse, żeby przesunąć koło z powrotem na zewnątrz.

Ja mam felgi z ET 55 i niestety dystanse to konieczność (w moim przypadku 20 mm z każdej strony).

Reasumując: Myśle, że z ET w przedziale 30-45 nie będzie żadnego problemu, jeśli felgi będą miały 7 cali ...jeśli więcej, to ta górna wartość może się zmniejszyć, ale to już trzeba byłoby zmierzyć na autku.
wiśniowe gt 96'
Awatar użytkownika
_/Damian\_
Posty: 493
Rejestracja: 2005-10-18 14:32
Samochód: Ford PROBE II ECP, 1994 2,5V6 24V
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: _/Damian\_ »

Ooo :) To jest TO = Wyczerpująca odpowiedź:)
Pełen profesjonalizm-Dziękuję :)
Pozdrawiam:)
Sebastian
Nie Sprzedam ;)
Gen II 94
V6 2,5L
Awatar użytkownika
_/Damian\_
Posty: 493
Rejestracja: 2005-10-18 14:32
Samochód: Ford PROBE II ECP, 1994 2,5V6 24V
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: _/Damian\_ »

Witam Ponownie!
Temat 19" przeszedł do lamusa.
Znalazłem fajne felgi:
1 - 18x7,5" ET38
2 - 18x8" ET40
3 - 18x8,5" ET35
Planuje założyc jeden z niżej wymienionych rozmiarów opon:
225/40/18
235/40/18
Proszę o wskazówkę, która felga i na jakiej oponie będzie najbardziej odpowiednia?
Pozdrawiam:)
Nie Sprzedam ;)
Gen II 94
V6 2,5L
Awatar użytkownika
Ero
Posty: 1188
Rejestracja: 2007-10-04 20:32
Galeria: viewtopic.php?t=12278
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Ero »

Ja mam u siebie 235/40 i wszystko ładnie sie miesci wiec polecam ten rozmiar :D
Bylo Probe jest Vectra B z silniczkiem 3.0xe V6
Cichopek nago szybko klikaj: http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic ... 53#p215153
Awatar użytkownika
_/Damian\_
Posty: 493
Rejestracja: 2005-10-18 14:32
Samochód: Ford PROBE II ECP, 1994 2,5V6 24V
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: _/Damian\_ »

Witaj!
Dzięki za wskazówkę:) Mówię serio, Twoja informacja to już coś jak dla mnie:) Jeśli możesz to Proszę powiedz jakich rozmiarów masz felgę? Chodzi mi o szerokośc oraz ET, bo po rozmiarach opony wiem, że felga ma 18" :)
Pozdrawiam
Nie Sprzedam ;)
Gen II 94
V6 2,5L
Awatar użytkownika
Ero
Posty: 1188
Rejestracja: 2007-10-04 20:32
Galeria: viewtopic.php?t=12278
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Ero »

ojoj nie powiem Ci tego bo nie wiem i nie wiem jak zmierzyć.W mojej galerii jest opis na jakich dystansach jeżdżę może to Ci pomoże :D
Bylo Probe jest Vectra B z silniczkiem 3.0xe V6
Cichopek nago szybko klikaj: http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic ... 53#p215153
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Poszukaj może wątku zatytułowanego "Kupno większych felg, parametry, modyfikacje, skutki uboczne"
Sh(.)(.)ters pisze:Aby ułatwić życie klubiwiczom, którzy zamierzają zmienić kółka na większe, zapraszam posiadaczy większych rozmiarów niż seria do wpisywania swoich obserwacji.

Mam nadzieję, że w ten sposób powstanie swoisty przewodnik rozmiarowo/modyfikacyjny na przykład: nieodpowiednie ET --> musisz kupić dystanse, zbyt grube dystanse ---> musisz wymienić szpilki.
Myślę, że kilku klubowiczów będzie miało coś do powiedzenia...
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
cacek
Posty: 1378
Rejestracja: 2006-01-12 16:54
Samochód: Wołowina
Galeria: viewtopic.php?t=8555
Lokalizacja: Police

Re: Maksymalna wielkośc felgi i opony

Post autor: cacek »

Ludziska gdzie moge znaleźć dystanse do autka? na co zwracać uwage? potrzebuję tylko na przód #-o
dzięki za pomoc

pozdr
"...Jedni będą mnie szanować, drudzy znienawidzą..."
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Maksymalna wielkośc felgi i opony

Post autor: Sqad »

A to te nie podejdą ??
http://allegro.pl/listing.php/search?sg ... +5x114%2C3 jak otwór centrujący za mały to niech tokarz powiększy.
Awatar użytkownika
tom87dg
Klubowicz
Posty: 574
Rejestracja: 2009-12-25 12:37
Samochód: probe 1993 2.5 v6
Galeria: viewtopic.php?t=16963
Lokalizacja: DG

Re: Maksymalna wielkośc felgi i opony

Post autor: tom87dg »

http://allegro.pl/dystanse-przykr-mitsu ... 74053.html te sa do probe pasuja idealnie ja mam 30mm, wykonanie bdb
http://hydrografikadg.pl.tl --------> zapraszam osoby chcace zmienic wyglad w swoim woziku
Awatar użytkownika
avel
Posty: 466
Rejestracja: 2009-04-26 17:16
Samochód: Probe II 2.0 1994
Galeria: viewtopic.php?t=20438
Lokalizacja: Unisław, kujawsko-pomorskie

Re: Maksymalna wielkośc felgi i opony

Post autor: avel »

Te, co podał tom87dg są ok. Pamiętaj żeby kupować takie, w których dystans oprze się na piaście (odpowiedni otwór centrujący) a felga na dystansie. Bo wiszenie na śrubach może być niebezpieczne.
Stare i zardzewiałe! Probe II 2.0 1994, było :(
Audi A3 2.0TDI 170km quattro 2007, jest
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Re: Maksymalna wielkośc felgi i opony

Post autor: HellHound »

Na takie problemy wymyślono pierścienie centrujące :wink:
Let The Galaxy Burn....
Escalade
Posty: 2
Rejestracja: 2011-11-01 18:57

Re: [K] Felgi stalowe

Post autor: Escalade »

Witam ponownie, kupiłem felgi mangels http://imageshack.us/photo/my-images/836/photo068x.jpg/ , na lato wylądują w proboszczu, mam pytanie czy opona o rozm 235 r14 profil 60 jak na zdjęciu nie będzie jakoś wadzić? Pozdrawiam.
Ford Probe II 2.0 SE 1996r
Awatar użytkownika
-michal-
Posty: 982
Rejestracja: 2011-12-10 03:04
Samochód: Yugo Koral :P
Lokalizacja: Lublin, Chełm

Re: Maksymalna wielkośc felgi i opony

Post autor: -michal- »

:shock: kupiłeś 14" mangelsy :roll:
Nie wiem, może lubisz opony jak balony, ale 14" w probe to naprawdę jest mało, 14 cali to jest najmniejszy rozmiar jaki da się założyć do probe, a odległość między zaciskiem a felgą jest z tego co pamiętam chyba 4mm. Wiem bo mam 14" stalówki z oponami zimowymi.
Może jakby te Twoje felgi miały większe ranty to jakoś by to wyglądało :roll: chociaż wątpię...

Z tego co się orientuje (bo sam swego czasu rozglądałem się za chromowanymi stalówkami do probe) to mangels produkuje największe chromy stalówki 16" wg mnie lepiej jakbyś poszukał takich właśnie 16".
17" chromowanych stalówek nigdy nie widziałem. Chyba nie robią takich rozmiarów, bo jakby nie patrzeć mangelsy jak i reszta chromowanych stalówek jest przeznaczona do terenówek.
Escalade pisze:czy opona o rozm 235 r14 profil 60
Zmieści się spokojnie, chyba, że et będzie większe niż 35
Oxanin pierwszej klasy :mrgreen:
mariusz35

Re: Maksymalna wielkośc felgi i opony

Post autor: mariusz35 »

Też miałem problem z doborem opon co jakiś czas wychodzą nowe modele i i marki jedne lepsze drugie gorsze, szukałem w necie znalazłem sklep http://tanieopony.co/ zadzwoniłem doradzili i jestem zadowolony nie naciągali na jakieś strasznie drogie ale uczciwie polecili. Zobaczymy jak In pójdzie z letnimi, zimowki dobrali ok. Poleciłem kumplowi do ciężarówki też nie było większego problemu na drugi dzień były, wiadomo każdy ma własne doświadczenia ale lepiej zaufać expertom.

[r]CBR wykazał się rewolucyjną czujnością, więc pomniejszyłem.
Jeśli ktoś jest zainteresowany przeczytaniem tego spamu, to sobie przeklei do googlarki i odkryje, że pani Agnieszka Czermak ma chyba problem ze swoją seksualnością, bo zasypuje się tym samym tekstem różne fora samochodowe, za każdym razem podpisując się innym, ale zawsze męskim, imieniem. :lol:
Robert[/r]
Awatar użytkownika
CBR
Posty: 1877
Rejestracja: 2009-02-06 00:20
Samochód: No Probe
Galeria: viewtopic.php?t=15220
Lokalizacja: Nie jestem z Poznania

Re: Maksymalna wielkośc felgi i opony

Post autor: CBR »

Czy Mariusz zasadził reklamę i znikł :?: 8)
No Probe no problem. Ufff...Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”