Tylny zacisk hamulcowy w probe2.5V6 (Demontaż-fotostory)

Tematy powracające jak bumerang.
Awatar użytkownika
Kamil_01
Posty: 493
Rejestracja: 2005-12-30 00:34
Galeria: viewtopic.php?t=9319
Lokalizacja: Górzyca Lubuskie
Kontakt:

Tylny zacisk hamulcowy w probe2.5V6 (Demontaż-fotostory)

Post autor: Kamil_01 »

Witam, ostatnio zdarzył mi się problem z probkiem, a mianowicie puściła gumowa uszczelka w zacisku hamulcowym, która uszczelniała trzpień od hamulca ręcznego, pytałem dużo osób, jak rozebrać zacisk, usłyszałem wiele odp. typu "nie wiem", nie pamiętam", "kup nowy zacisk" niestety jestem bardzo uparty :D no i kupiłem, ale reparaturke do zacisku, tu pomógł mi Maciucha ;) z góry dzięki Ci :) (zdjęcie reparaturki poniżej)
Obrazek

Chciałbym przedstawić małe real fotostory z naprawy, myśle że, może nie każdemu się to przyda, ale kilka osób skorzysta ;)

Więc zaczynamy :

1. Pierwszą czynnością jest wymontowanie zacisku hamulcowego z tarczy i odkręcenie gumowego przewodu, z tym na pewno nikt nie będzie miał problemów;)
2. Do rozkręcenia zacisku potrzebne będą klucze płaskie i nasadowe, kilka śrubokrętów, papier ścierny, szczota druciana, szczypce do segera min 70mm oraz WD-40:D, miałem wielki problem dostać takowe szczypce więc zrobiłem sam :) z nożyczek i tu foto poniżej:
Obrazek
zeszlifowałem je z obu stron i ściąłem ostre czubki.
3. W pierwszej kolejności wykręcamy w lewo tłoczek zacisku
4. Następnie wykręcamy śrubę z tyłu zacisku i ukaże nam się następna śruba na imbus, wyciągamy ją (fot. poniżej)
Obrazek
5. Teraz najlepsze :D tak zwany meksyk :P trzeba wyciągnąć seger :D:D:D do tego są potrzebne szczypce do segera w moim przypadku przerobione nożyczki :)
chwytamy dwa kółka od segera i wyciągamy dziada, do skutku musi wyjść :D (fot. poniżej):
Obrazek
6. Gdy już go wyciągniemy ukażą nam się o takie częsci:
Obrazek
7. Teraz czyścimy zacisk z całego syfu w środku i wszystkie jego części (dokładnie)
8. Następnie gdy już wyczyściliśmy wszystko, zakładamy nowe "gumki" :) nie na siebie tylko na części :D (na fot. poniżej które do czego)
Obrazek
9. Teraz skręcamy wszystko w odwrotnej kolejności do stanu poprzedniego ;) i montujemy zacisk na tarczy.

Życze wszystkim przyjemnej zabawy :D mi to zajeło prawie 2 tygodnie z powodu braku szczypiec i chęci :D:D:D

a zapomniałem :D do tego wszystkiego niezbędna jest butelka żubra ;) poprawia myslenie :)


czy mógłbym prosić, aby Kochani moderatorzy przenieśli ten temat w dział FAQ ?? :P:)

pozdrawiam Kamil ;)
Awatar użytkownika
Pitbull
Posty: 448
Rejestracja: 2006-10-20 12:48
Samochód: Ford Probe II 2.5v6 96'
Galeria: viewtopic.php?t=14340
Lokalizacja: Lublin

Re: jak rozebrać tylni zacisk hamulcowy w probe2.5V6 (fotostory)

Post autor: Pitbull »

Dobra robota :1111_ok: :1111_ok: Ja też musze zregenerować sobie zaciski z tyłu bo prawie nie hamuje mi na tył, gdzie kupiłeś ten zestaw naprawczy?

Pozdro
Był: Ford Probe 2 2.0 97' violet Był: Ford Probe 2 2,5 v6 KLZE 97' black
Był: Ford Probe 2 2.0 97' black Był: Ford Probe 2 2,5 v6 96'
Była: Alfa Romeo 159 SW 07' JTDM Był Ford Probe 2 2.5 v6 96'
Awatar użytkownika
Kamil_01
Posty: 493
Rejestracja: 2005-12-30 00:34
Galeria: viewtopic.php?t=9319
Lokalizacja: Górzyca Lubuskie
Kontakt:

Re: jak rozebrać tylni zacisk hamulcowy w probe2.5V6 (fotostory)

Post autor: Kamil_01 »

..::Ford Probe 2,5 V6 GT USA; rok 1993::..
....:::::::::::PROBE RULEZ:::::::::::....
Człowiek, który się nie myli, drzewo, które się nie pali - nie istnieją.

Obrazek
Awatar użytkownika
seru
Posty: 55
Rejestracja: 2009-03-13 14:46
Samochód: brak
Lokalizacja: Końskie

Re: jak rozebrać tylni zacisk hamulcowy w probe2.5V6 (fotostory)

Post autor: seru »

Powiedz jak zalożyłeś tę największą gumę. Ta zewnętrzna uszczelniająca tłok, która musi jednocześnie wejść w rowek w cylinderku. Ja po ponad godzinnych próbach zrezygnowałem i założyłem na odwal się, już nie miałem siły z nią walczyć...
Był: Probe II GT (USA) 2.5 V6 + LPG , Bordowe - również wewnątrz :D
Jest: BMW E39 540i 4.4 V8 + LPG = ok. 300KM
Awatar użytkownika
Destroyer
Posty: 1260
Rejestracja: 2007-06-13 09:37
Samochód: II gen 2.5 V6
Galeria: viewtopic.php?t=13662
Lokalizacja: Radom

Re: Tylny zacisk hamulcowy w probe2.5V6 (Demontaż-fotostory)

Post autor: Destroyer »

Tutaj podaję linka zapożyczonego z mazdaspeed http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=64160 a podanego przez 2Ya w tym wątku: http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic ... 3&start=50

Znajduje się tam również, fotorelacja z naprawy zacisków hamulcowych ale nieco bardziej obszerna i poparta większą ilością zdjęć :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „F.A.Q.”