Dymi jak z komina

Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Probe 95r. 2.0 16v Przepływka?

Post autor: Kocureq »

To co o tym przplywomierzu pisales? Sprawdzales go jakos?

Na cieplym (ale bez katunku ;) ) tez dymi na bialo?Jesli tak to moze byc ci zjadac plyn.
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dymi jak z komina

Post autor: OLEY »

[o]Przeniosłem Was, a Wy jak chcecie możecie się dalej katunkować.[/o] :D :wink:

Przyczyn kopcenia może być sporo...

Jeśli Ci kopci na czarno, może być walnięty przepływomierz, lub jego brak, może to być sonda lambda, lejące wtryski, słaby zapłon, przestawiony rozrząd...

Jeśli Ci dymi na biało, to albo odparowuje wodę z wydechu (wtedy po nagrzaniu powinno przestać), albo faktycznie przez brak planowania dostaje ci się płyn chłodniczy do cylindrów.
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
paq19
Posty: 45
Rejestracja: 2012-01-20 22:38
Samochód: Probe II, 95r, 2.0 16V
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Dymi jak z komina

Post autor: paq19 »

-- oryginalny post 2012-01-22 11:04 --

Za chwilę planuję odpalić probe i wrzuce filmik jak dymi może coś jeszcze doradzicie. Dodam jeszcze że dym strasznie cuchnie benzyną jakby była nie dopalana. Na zimnym dymi na czarno gdy się nagrzeje kopci na biało i tak raz kopci a raz nie i to jest zagadka. Ale jakby uszczelka gdzieś puszczała pod głowicą to temp by probuś trzymał w normie caly czas?

-- dodano 2012-01-22 17:06 --

Witam oto linki do filmiku nakręconego rano przy odpaleniu silnka? Pierwszy link zimny silnik, drugi link ciepły silnik, jak macie pomysły piszcie od czego zacząć by uniknąć bezsensownych wydatków.
http://youtu.be/8gKBUPuKX_Y
http://youtu.be/Fdsy5d7YZb8
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dymi jak z komina

Post autor: Kocureq »

A jak po przejechaniu jakiejś trasy, typu 20km? Też kopci tak białawo?


Nie ubywa Ci płynu chłodniczego?
paq19
Posty: 45
Rejestracja: 2012-01-20 22:38
Samochód: Probe II, 95r, 2.0 16V
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Dymi jak z komina

Post autor: paq19 »

kopci zawsze na zimnym silnku na biało jak na filmku. Gdy jest ciepły kopci ale mnie, w czasie jazdy czasem woogle nie za kopci a czasem to na czarno zadymi jak na swiatłach stoje. Silnik pracuje w miare ok ale ma troszkę za niskie obroty. Sprawdziłem spalanie wlalem 5 l i zrobiłem 55 km w miescie. Płyn ok, olej czysty tzn bez śladów płynu chłodniczego i bez babelek. I teraz pytanie i zabierac się za generalny remont czy macie jakies pomysły??
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dymi jak z komina

Post autor: Kocureq »

Remont generalny to raczej nie ma sensu, chyba, że masz nadmiar czasu i pieniędzy :)

Robiłeś ostatnio jakąś trasę? Po niej też kopcił na biało? Bo może Ci po prostu wilgoć z wydechu odparowuje i stąd ten biały dym?
paq19
Posty: 45
Rejestracja: 2012-01-20 22:38
Samochód: Probe II, 95r, 2.0 16V
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Dymi jak z komina

Post autor: paq19 »

Auto kupiłem wczoraj od znajomego. Nie jadę w trasę bo się boje że mi dowód zabiorą za to dymienie. Oczywiście znajomy mnie poinformował że dymi, też wiedziałem co kupuję. Wydech sprawdzony jest ok.
Awatar użytkownika
Pajda16v
Posty: 543
Rejestracja: 2011-12-01 14:30
Samochód: osobowy 1995 4-suw
Galeria: viewtopic.php?t=19719
Lokalizacja: Malediwy

Re: Dymi jak z komina

Post autor: Pajda16v »

Aż chciało by się zaśpiewać ,, już nie jest sam chcesz czy nie, już nie jesteś sam uwierz że.....'' mój też dymi na zimno i to przegina z tym :D I też szaro niebieski, czekam na drugi silnik za 2 miechy będę miał narazie leje gęstszy olej i na zimno zbijam go na jak najniższe obroty... Jak się nagrzeje to już jest git :) Zauważyłem że jeszcze jak hamuje silnikiem i potem depnę gaz to chmurkę puści niebieską i według mnie mam uszczelniacze posypane... Teraz tłumacze w razie czego proszę mnie poprawić :) Gdy hamuje silnikiem silnik ma zamknięta przepustnice też robi się duże podciśnienie w ssącym i ciągnie przez uszczelniacze olej(Przeżyły 200tyś.) Rozbierałem 2 silniki FS i w dwóch przypadkach pierścienie olejowe były zapieczone.... Nie wiem jak u mnie to wygląda ale pewnie tez trochę są zapieczone... Jeżdżę na elfie 15w40 Czy jest sens wymieniać uszczelniacze żeby chociaż trochę mniej na zimno kopcił ?? (2-3 miesiące mam silniczek zdrowy z pewnego miejsca :) )
Probe to nie samochód, to styl życia...
paq19
Posty: 45
Rejestracja: 2012-01-20 22:38
Samochód: Probe II, 95r, 2.0 16V
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Dymi jak z komina

Post autor: paq19 »

Nie jestem sam jak fajnie to brzmi... Jakbym wiedział, że kupię silnik bez osprzętu i przestanie dziśaj to robię ale nie mam takiej pewności, moge kupić silnik ale jak okażę się że to coś z osprzętu? Nie wiem naprawdę co robić. Na miasto zbytnio nie wyjeżdżam bo szkoda mi aut za mną noi pewnie policja z miejsca dowód zgarnia.
Awatar użytkownika
Pajda16v
Posty: 543
Rejestracja: 2011-12-01 14:30
Samochód: osobowy 1995 4-suw
Galeria: viewtopic.php?t=19719
Lokalizacja: Malediwy

Re: Dymi jak z komina

Post autor: Pajda16v »

Według mnie to nić z osprzętu tego nie robi tylko ,,słupek'' silnika... Ewentualnie wydech z oleju się wypali jak u mnie hehe :D Ja będę miał silnik z 95 też do mnie nie podejdzie z kolektorem ssącym wydechowy jest inny ale pasuje :) Ssący jest inny różni sie przepustnicą z ego co zauważyłem :)
PS.
Ale chamskie uczucie że probek to nam robi nie ??
Probe to nie samochód, to styl życia...
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dymi jak z komina

Post autor: Kocureq »

paq19 - skąd jesteś? może się spotkacie razem i zrobicie sobie "engine swap party"? :)
Awatar użytkownika
Pajda16v
Posty: 543
Rejestracja: 2011-12-01 14:30
Samochód: osobowy 1995 4-suw
Galeria: viewtopic.php?t=19719
Lokalizacja: Malediwy

Re: Dymi jak z komina

Post autor: Pajda16v »

Kocureq pisze:paq19 - skąd jesteś? może się spotkacie razem i zrobicie sobie "engine swap party"? :)
Zawody kto szybciej silnik przełoży :) Kto się zapisuje :d Z niebieskim własnoręcznie wyciągałem górą tylko kolektory miałem odpięte :) Katorga ale wyszedł :D
Probe to nie samochód, to styl życia...
paq19
Posty: 45
Rejestracja: 2012-01-20 22:38
Samochód: Probe II, 95r, 2.0 16V
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Dymi jak z komina

Post autor: paq19 »

Już drugi silnik z probe będe miał w garazu wypas. Co do party nie zly pomysł. Jeszcze odwiedzę paru mechaników i chyba trzeba bedzie silnik kupić jakiś.
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dymi jak z komina

Post autor: Kocureq »

Wiesz, jak dopiero co kupiłeś to auto to tak naprawdę nie wiadomo co mu jest. Spróbuj go normalnie używać, przejechać jakąś dłuższą trasę, niech się wydech rozgrzeje i ocenisz czy ci któregoś płynu nie ubywa, jak wtedy kopci.

Jak ci zabiorą dowód, to zrobisz / zmienisz silnik i odzyskasz - a tak jak ma auto stać, to po co Ci ten dowód? ;)



Jakby co to mam jeden nadmiarowy niepotrzebny :P Hm... ale czekaj, nie mam swojego, to nie - nie pożyczę ci, bo mi się bilans musi zgadzać ;)
Awatar użytkownika
Pajda16v
Posty: 543
Rejestracja: 2011-12-01 14:30
Samochód: osobowy 1995 4-suw
Galeria: viewtopic.php?t=19719
Lokalizacja: Malediwy

Re: Dymi jak z komina

Post autor: Pajda16v »

a skąd jesteś?? Jakbyś miał problemy i niedaleko to nawet mógłbym podjechać i pomóc bo lubię takie rzeczy :)
Probe to nie samochód, to styl życia...
paq19
Posty: 45
Rejestracja: 2012-01-20 22:38
Samochód: Probe II, 95r, 2.0 16V
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Dymi jak z komina

Post autor: paq19 »

mieszkam od ciebie jedyne 877.8km jak coś zapraszam hehe.
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dymi jak z komina

Post autor: OLEY »

Pajda16v pisze:Zawody kto szybciej silnik przełoży :) Kto się zapisuje :d Z niebieskim własnoręcznie wyciągałem górą tylko kolektory miałem odpięte :) Katorga ale wyszedł :D
He, he
Przypomniała mi się pewna historia:
MiH pisze:
OLEY pisze:Ale my z MiHem są dwa inteligenty i siłowo nie rozwiązujemy problemów. :D
hehe - a przedwczoraj? Jak nie siłowo. Ale wspólny cel! I osiągnięty! 3 silniki wyjęte w 6 godzin! Panowie! Można!
OLEY pisze:Baaa! :D
Powiedziałbym nawet, że 5 godzin. Z godzinę to zajęło nam
rozłożenie sprzętu, kluczy, pociągnięcie przedłużaczy, itd., potem
pozbieranie wszystkiego, śrub, kluczy, przewiezienie silników i zapakowanie ich na samochód. :D
Tak, że bijcie rekordy. :wink:
Kiedyś były takie czasy, że silniki były w cenie dzisiejszych dwójek.

Pojechaliśmy z MiH'em do Szwecji i wytargaliśmy dwie fałki i jeden 2.0 w parę godzin, bo
była sobota i zamykali szrot o trzynastej. :D
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
paq19
Posty: 45
Rejestracja: 2012-01-20 22:38
Samochód: Probe II, 95r, 2.0 16V
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Dymi jak z komina

Post autor: paq19 »

Widzę że umilkł temat.
Postanowiłem robić generalny remont silnika, tylko sprawdzę czy peknięć nie ma typu blok peknięty.
Planuję:
Wymiana uszczelki pod głowicą, planowanie głowicy oraz wymiana uszczelniaczy zaworów, wymiana pierścieni i wydaję mi się że ma być. Co o tym sądzicie?
Czy coś jesszcze wymienić by mieć pewność po zainwestowaniu pieniążków żby dymka nie puścił??
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dymi jak z komina

Post autor: Kocureq »

Kurde, paq, weź ty najpierw przejedź jakiś dłuższy kawałek tym autem, dowiesz się ile ci pali benzyny, czy ubywa olej, płyn chłodniczy... po 60 km to nic się nie da stwierdzić.
paq19
Posty: 45
Rejestracja: 2012-01-20 22:38
Samochód: Probe II, 95r, 2.0 16V
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Dymi jak z komina

Post autor: paq19 »

Ale jak mam jeżdzić jak mi kopci jak z komina, wczoraj stanołem na świetle czerwonym to zadymiłem gościa za mną i pół ulicy na wolnych obrotach stałem. Jak mu pizdne po gazie to chmura dymu utrzymuję się chwile za autem. Złapią mnie dowód zabiorą i po temacie.
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dymi jak z komina

Post autor: Kocureq »

No to może wygrzej go porządnie pod domem? Coś Ci musi parować, więc powinno ubyć płynu :)
Awatar użytkownika
Pajda16v
Posty: 543
Rejestracja: 2011-12-01 14:30
Samochód: osobowy 1995 4-suw
Galeria: viewtopic.php?t=19719
Lokalizacja: Malediwy

Re: Dymi jak z komina

Post autor: Pajda16v »

Ja zawsze pierwsze parę km zbijam go do jak najniższych obrotów,(starczą 4-5km 5-biegiem 80km/h i już jest git) zaraz zaczynam walkę z zalaniem naftą a w tym czasie uszczelniacze bez ściągania głowicy wywalczę.... może to pomoże na koniec zaleje go mobilem półsyntetykiem 10w40 wcześniej na elfie jeździł 15w40 może to nie zdrowo ale... zobaczymy co wyniknie... Wiem że taką operacją nie doprowadzę go do zerowego zużycia oleju ale chodziarz żeby tej chmury na zimno nie było :(
A kolega może niech gasi na czerwonym....
A katalizator jest ??
A teraz Cie pociesze hehe w niebieskim pod koniec zanim zawór pękł przy 180km/h na trasie było niebiesko za mną...
Probe to nie samochód, to styl życia...
paq19
Posty: 45
Rejestracja: 2012-01-20 22:38
Samochód: Probe II, 95r, 2.0 16V
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Dymi jak z komina

Post autor: paq19 »

katalizator został wycięty. W starym silniku jak był puściły pierścienie i żłopał olej. W katalizatorze pełno go było,
roman 1970
Posty: 14
Rejestracja: 2010-12-01 08:37
Samochód: PROBE 2.5 KLZE
Lokalizacja: KOWIESY

Re: Dymi jak z komina

Post autor: roman 1970 »

Zrób ze 300 kilometrów sprawdz stan przed i po tej trasie i wtedy bedziesz wiedział (ile oleju ubyło ) czy robic remont lub kupować drugi silnik .Przed decyzją o kupnie drugiego silnika zdejmij w swoim głowice i wyjmij tloki , raczej powinny pomóc pierścienie i uszczelniacze w glowicy chyba że cylindry są porysowane to tylko drugi silnik
Wspominaleś o remoncie : pierścienie , uszczelniacze, uszczelki i jeszcze panewki korbowe ale perścienie trzeba spasować w tłokach i w cylindrach i bedzie bez dymka .
paq19
Posty: 45
Rejestracja: 2012-01-20 22:38
Samochód: Probe II, 95r, 2.0 16V
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Dymi jak z komina

Post autor: paq19 »

Witam! Już jestem uówiony w piatek u mechanika swojego. Pogadalismy trochę i będziemy próbować dokręcać głowice na fuul. Jak nie przestanie dymić na ferie zostawiam mu auto i leci tak jak kolega wspomniał panewki, pierścienie, (tłoki okaże się) uszczelka, uszczelniacze, planowanie głowicy. I jak po tym zabiegu nie przestanie dymić to go zezłomuje albo nie wiem. He he
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.0 R4 FS”