Przyciemniane szybki

Awatar użytkownika
daniel
Posty: 947
Rejestracja: 2006-07-27 20:23
Galeria: viewtopic.php?t=9642
Lokalizacja: Rumia

Post autor: daniel »

boczne tylne oraz tylna możesz nawet zaspawać 8) , albo czarna farba zamalować, ale przednią i boczne przednie ( tzn. te które widzi kierowca robiąc ruch głową o kąt 90 stopni ) - to praktycznie nie ma takiej folii, ktorą byś zakrył te szyby i żeby można było legalnie sie poruszać po drogach, często nawet fabrycznie wypuszczane samochody nie spełniają już tych norm :wink:
było - 2.2GT 93r. przerobione
- MERCEDES CLK compressor

jest - SUBARU IMPREZA
Awatar użytkownika
pytlar
Posty: 954
Rejestracja: 2006-06-05 11:04
Galeria: viewtopic.php?t=8824
Lokalizacja: Prabuty

Post autor: pytlar »

mam pytanie do tych co przyciemniali szybki w probe:
Jak wy to do jasnej anielki robiliscie???????????????? bo ja dzisiaj zmarnowalem prawie cala rolke na jedna tylna boczna szybe i dalej du**!!!! :evil: :evil: za cholere nie moge jakos tej folii rozciagnac na tej szybie!!:[
Obrazek
Awatar użytkownika
TYKWA
Posty: 1296
Rejestracja: 2005-04-03 18:31
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=6180
Lokalizacja: polska

Post autor: TYKWA »

pytlar pisze:mam pytanie do tych co przyciemniali szybki w probe:
Jak wy to do jasnej anielki robiliscie???????????????? bo ja dzisiaj zmarnowalem prawie cala rolke na jedna tylna boczna szybe i dalej du**!!!! :evil: :evil: za cholere nie moge jakos tej folii rozciagnac na tej szybie!!:[
po przycieciu já na wymiar na zewnetrznej stronie okienka, nakladasz od wewnátrz i dawaj suszarká , az do usra... Ale bedzie ladnie ;) :wink:

JAk chcesz caly opis to Ci na pw wysle , bo moze to juz bylo na Forum , a nie chce powtarzac :wink:
byl sobie Probek 2.5 - R.I.P - 01.05.08 :-(Obrazek
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 947
Rejestracja: 2006-07-27 20:23
Galeria: viewtopic.php?t=9642
Lokalizacja: Rumia

Post autor: daniel »

u mnie najprawdopodobniej były wyciągane szyby, bo jak patrzysz to nie ma nigdzie widać ani skrawka nie pokrytego folią ( robiła to firma z bydgoszczy )
było - 2.2GT 93r. przerobione
- MERCEDES CLK compressor

jest - SUBARU IMPREZA
Awatar użytkownika
pytlar
Posty: 954
Rejestracja: 2006-06-05 11:04
Galeria: viewtopic.php?t=8824
Lokalizacja: Prabuty

Post autor: pytlar »

terie ja ludzie znam... oklejalem juz samochody i wychodzilo calkiem przyzwoicie... :wink: tylko teraz kupilem jakas cieniutka folie z allegro (poprzednie kupywalem u siebie w miescie i wydawaly mi sie nieco grubsze:P) i tych tylnych bocznych za cholere nie moge zeby nie bylo tych zalaman i babli na rogach.... suszarka nie pomaga :roll: dzisiaj musze isc po opalarke do wujka chyba...:]
Obrazek
Awatar użytkownika
TYKWA
Posty: 1296
Rejestracja: 2005-04-03 18:31
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=6180
Lokalizacja: polska

Post autor: TYKWA »

pytlar pisze:) i tych tylnych bocznych za cholere nie moge zeby nie bylo tych zalaman i babli na rogach.... suszarka nie pomaga :roll: dzisiaj musze isc po opalarke do wujka chyba...:]

do niedawna myslalem , ze mam kijowá folié , nie moglem poradzic sobie nie tyle z báblami , co z zalamaniami. Ostatnim razem suszarké méczylem godzine na kazdá stroné dosyc mocno grzejác foilé i po raz pierwszy wyszlo bez zadnej skazy. NIe jestem pewien jak w "jedynkach" , ale "dwójka" ma zajefajna szybe jak soczewka. Do przecierania uzywalem zwyklego miékkiego réczniczka.
Moze wlasnie ta folia jest podobna i tez potrzebuje bardzo dlugiego grzania. :wink:
byl sobie Probek 2.5 - R.I.P - 01.05.08 :-(Obrazek
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 947
Rejestracja: 2006-07-27 20:23
Galeria: viewtopic.php?t=9642
Lokalizacja: Rumia

Post autor: daniel »

jak weźmie typową opalarke która osiąga nawet 750 stopni to folie moment podgrzeje. :wink:
było - 2.2GT 93r. przerobione
- MERCEDES CLK compressor

jest - SUBARU IMPREZA
Awatar użytkownika
Emil
Posty: 100
Rejestracja: 2006-05-03 19:57
Galeria: viewtopic.php?t=8658
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Emil »

Tylko uważaj żeby folia z szybą się nie zmieszała :wink:
Chrysler 300m 3.5 V6 2002
Jeep Cherokee KJ 3.7 V6 2003
Mercedes-Benz SLK 230 Kompressor 1999
Awatar użytkownika
mika_vixen
Posty: 140
Rejestracja: 2005-11-18 18:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: mika_vixen »

Podstawa z tylnymi szybami to dobra folia i dobra firma co to robi mam trzy lata przyciemnione szyby i żaden bąbel nie wyszedł,bez wyjmowania szyb a co dotyczy przednich bocznych to według przepisów to musi być 75 % przenikalności światła ,ale przy takiej opcji to lepiej nic nie robić.
FORD PROBE 89`turbo (prawie)GT.
Awatar użytkownika
pytlar
Posty: 954
Rejestracja: 2006-06-05 11:04
Galeria: viewtopic.php?t=8824
Lokalizacja: Prabuty

Post autor: pytlar »

no i 2 dni walki i prawie dwie rolki folii zmarnowane a i tak nie udalo mi sie z tylnumi bocznymi szybami :cry: :cry: :cry: nie wiem czemu ale mam wrazenie ze jak kupywalem folie 2 lata temu i troche ciemniejsza to wydaje mi sie ze byla jakos bardziej podatna na ukladanie... :roll: a teraz nie moge za cholere nawet z pomoca opalarki :cry: jednak chyba bede musial sie kiedys wybrac do jakiegos wiekszego miasta gdzie przyciemniaja szyby bo samemu to nie idzie... przeklete szyby :evil:
Obrazek
Awatar użytkownika
Flyke
Posty: 712
Rejestracja: 2006-10-18 22:00
Galeria: viewtopic.php?t=10424
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Flyke »

Pytlar , ja dokladnie to samo , zmarnowalem 2 rolki i lipa nie udalo sie przyciemnic :(
24v wykorzystane az do granic - BYłOOOOOOOOOOOOO
e46 z ....:) - JEsttttttttttt
Awatar użytkownika
york
Posty: 372
Rejestracja: 2005-08-15 21:07
Samochód: brak
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: york »

a tak a'propo wiecie cos na temat przepisow zwiazanych z folia w kolorze tzw weneckiego lustra.

kumpel mial,jezdzil ze 3 miechy po miescie az w zeszlym tygodniu wybral sie do kwidzyna,i wrocil z kwitkiem na dowod i kwitkiem na kwote 100 zl.
mowi ze sypnal mu skurczybyk paragrafami,i chcial lawete wolac,ale zrywal przy nim i darowal lawete.

jak myslicie mial prawo sie czepic?
byla czarna jedyneczka 2.2 GT USA

zbieram na 2.5v6...
Awatar użytkownika
Flyke
Posty: 712
Rejestracja: 2006-10-18 22:00
Galeria: viewtopic.php?t=10424
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Flyke »

skoro zerwal to czemu dowod zabrali :roll:
24v wykorzystane az do granic - BYłOOOOOOOOOOOOO
e46 z ....:) - JEsttttttttttt
Awatar użytkownika
duracell
Posty: 830
Rejestracja: 2006-06-17 22:25
Samochód: osobowy
Lokalizacja: CB

Post autor: duracell »

mika_vixen pisze:Podstawa z tylnymi szybami to dobra folia i dobra firma co to robi mam trzy lata przyciemnione szyby i żaden bąbel nie wyszedł,bez wyjmowania szyb a co dotyczy przednich bocznych to według przepisów to musi być 75 % przenikalności światła ,ale przy takiej opcji to lepiej nic nie robić.

U mnie przyciemnienie przodu jest 10% i wygląda to tak :
Obrazek
i wydaje mi się , że jeśli ktoś chce to warto to zrobić .
Już przy tym przyciemnieniu praktycznie nie widać nawet w dzień kto siedzi w środku.
Pozdrowienia


Po umieszczeniu na imageshacku kopiujemy odsyłacz: Thumbnail for forums (1).
Zmieniłem.
Robert
„czysta krew, trzeźwy umysł”
Awatar użytkownika
york
Posty: 372
Rejestracja: 2005-08-15 21:07
Samochód: brak
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: york »

flyke widocznie trafil na podobnego skur!@#$% jak ja z czerwonymi kierunkami.norme z bloczkow ktos musi przecierz wyrobic.zastanawia mnie tylko jedno,mianowicie rzekome paragrafy na folie akurat w takim kolorze.

duracell,dolicz do swoich 10 % przyciemnienie fabryczne twoich szybek ktore to juz zdaje sie nie miesci sie w normie,i tez mozesz trafic na idiote.wyglada fajnie,obys jak najdluzej sie nimi cieszyl :D
byla czarna jedyneczka 2.2 GT USA

zbieram na 2.5v6...
Awatar użytkownika
duracell
Posty: 830
Rejestracja: 2006-06-17 22:25
Samochód: osobowy
Lokalizacja: CB

Post autor: duracell »

York ,
na swoje przednie szybki mam certyfikat i każda szyba ma wybity indywidualny numer seryjny przyciemnienia , Mam na to odpowiednie dokumenty. Montowała to firma która wykonuje to profesjonalnie . Nie jest to folia kupiona w CPN-nie za 20 złotych rolka :D i sam tego nie zakładałem .Stopień przyciemnienia mierzy się odpowiednimi urządzeniami i na podstawie tego wystawia się certyfikat... za co dziękuje poprzedniemu właścicielowi :D
„czysta krew, trzeźwy umysł”
Probiacz2000
Posty: 256
Rejestracja: 2006-02-07 22:22

Post autor: Probiacz2000 »

duracell pisze:
mika_vixen pisze:Podstawa z tylnymi szybami to dobra folia i dobra firma co to robi mam trzy lata przyciemnione szyby i żaden bąbel nie wyszedł,bez wyjmowania szyb a co dotyczy przednich bocznych to według przepisów to musi być 75 % przenikalności światła ,ale przy takiej opcji to lepiej nic nie robić.

U mnie przyciemnienie przodu jest 10% i wygląda to tak :
[img=http://img455.imageshack.us/img455/4016/szybynf7.th.jpg]
i wydaje mi się , że jeśli ktoś chce to warto to zrobić .
Już przy tym przyciemnieniu praktycznie nie widać nawet w dzień kto siedzi w środku.
Pozdrowienia

hehe... 10% to by nawet widoczne nie bylo... mysle ze masz 10% przepuszczalnosci swiatla, czyli 90% przyciemnienia ;]
A co do foli srebrnej (weneckie lustro) to nie ma znaczenia czy ona jest srebrna, zielona, niebieska, czy czarna. Wszystkie folie przyciemniaja, czyli zmniejszaja przepuszczalnosc swiatla...
pozdrawiam
Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Co do przyciemniania folią lustrzanką (lustra weneckie) przepisy polskie zabraniają tego typu praktyk ze względów bezpieczeństwa. Poruszanie się takim samochodem w nocy w kolumnie powoduje oślepianie jadącego samochodu za nami poprzez odbijanie jego własnych świateł. Więc mieli prawo zabrać dowód rejestracyjny nawet gdyby to były tylko tylne szyby.
Tył przyciemnić można sobie folią czerwoną, niebieską, a nawet różową jak ktoś ma taką ochotę i nie jest to zabronione żadnymi przepisami, natomiast lustrzanki powodują zagrożenie dla innych uczestników ruch i dlatego są zakazane.

Duracell, to Twoje przyciemnienie, to chyba ma właśnie tak jak napisał Probiacz2000, czyli tylko 10% przepuszczalności, bo inaczej się nie da. Już fabryczna szyba jest przyciemniona w stopniu 25-30%, bo czołowa właśnie też taka jest. :) Ja też mam papiery i o niczym to nie świadczy. Wcisnęli Ci po prostu kita. Jedź na diagnostykę i poproś o pomiar, to się dowiesz jaka jest prawda, tak jak i ja się dowiedziałem. Zerknij na zdjęcia które wcześniej wklejałem.
ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
Awatar użytkownika
york
Posty: 372
Rejestracja: 2005-08-15 21:07
Samochód: brak
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: york »

duracell pisze:York , na swoje przednie szybki mam certyfikat :D
nie no oki,tylko ze ten certyfikat,moze byc tak samo wazny,jak ten z folii po 20zl za rolke.ale nie widzialem na zywo,nie mierzylem przeuszczalnosci,wiec nie chce spekulowac.

pozdrawiam
byla czarna jedyneczka 2.2 GT USA

zbieram na 2.5v6...
Awatar użytkownika
pytlar
Posty: 954
Rejestracja: 2006-06-05 11:04
Galeria: viewtopic.php?t=8824
Lokalizacja: Prabuty

Post autor: pytlar »

a ja zakupilem przed chwila nowa rolke i ide dalej probowac :twisted: jak sie nie uda to chyba kupie spray do przyciemniania lamp i pomaluje szyby :lol: :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Ale folię możesz zerwać - w razie czego będziesz wybijał pomalowane szyby? :roll:
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Abo aceton wozić ze sobą :twisted:
Awatar użytkownika
pytlar
Posty: 954
Rejestracja: 2006-06-05 11:04
Galeria: viewtopic.php?t=8824
Lokalizacja: Prabuty

Post autor: pytlar »

Robert pisze:Ale folię możesz zerwać - w razie czego będziesz wybijał pomalowane szyby? :roll:
ale mi chodzi o tylne boczne:] przednie to przy tym pikus i mysle ze nie bedzie problemu okleic ich folia :wink:

a tak wogole to juz jedna przyciemnilem jakotako.... rewelacji nie ma bo w 3 miejscach za cholere nie moge wycinac powietrza i wogole sie zrobily tam taki czarniejsze pasecznki.... ale nie ma tragedii wiec narazie moze byc stuki nie kupie kiedys lepszej folii:] wazne zeby mi tak nie swiecilo w oczy i nie nagrzewalo tak samochodu:D
Obrazek
Awatar użytkownika
duracell
Posty: 830
Rejestracja: 2006-06-17 22:25
Samochód: osobowy
Lokalizacja: CB

Post autor: duracell »

Witam !!
Panowie jesteście niesamowici :lol: i za to was ..."kocham " :wink: . Widzę,że zostałem równo objechany - trudno :D moja strata i nie powinienem się odzywać gdy starszyzna gada . Jakie szyby mam wiem doskonale , i wiem też kto to robił i się pod tym podpisał - mnie wystarcza to w zupełności w kontaktach z policją .
Natomiast co do oryginalnego fabrycznego przyciemnienia około 30 % to ja u siebie czegoś takiego nie mam , może mój Probe jest jakiś badziewny i nie ma fabrycznie przyciemnionych szyb - nie wiem tego i moja instrukcja auta nic na ten temat nie mówi . Tył mam przyciemniony 25 % i jest naprawdę bardzo ciemno .
No chyba, że panowie w CPN dają od razu papierki na przyciemnienie to wtedy faktycznie przepłaciłem jakieś 580 złotych - moja strata.

...dobra kończę nim posypią sie na mnie następne gromy . Już nie mam nic więcej na swoją obrone :1111_worthy:
„czysta krew, trzeźwy umysł”
Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Powiem tylko tyle, że nie ma szkła które by miało 100%przepuszczalność, bo takiej nawet nie ma powietrze. Sprawdź sobie w necie. Nawet czysto-białe podwójne okna w domu wypełnione argonem mają około 70% przepuszczalności, ponieważ sam argon ma już współczynnik 90% przepuszczalności świetlnej. :)
A o ile się nie mylę, to w samochodzie mamy już lekko zabarwione szyby :P
ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Optyczny”