Przyciemniane szybki

Awatar użytkownika
Ronin
Posty: 957
Rejestracja: 2005-09-26 15:56
Galeria: viewtopic.php?t=7575
Lokalizacja: Oława

Post autor: Ronin »

Czyli jak założę swoje porządne okularki przeciwsłoneczne(najlepiej al'a Rambo czyli tzw. stalonki :D ) to już nic nie będę widział...? :lol: :wink:
Probe 2.5 V6 MTX USA 97r
Young men - enjoy with Your youth... :-)
Awatar użytkownika
Afrael
Posty: 229
Rejestracja: 2006-05-07 14:40
Samochód: brak
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Afrael »

"Tyćkę" nie rozumiem. :) Czyli przepuszczalność mierzy się od wewnątrz czy od zewnątrz? Jeżeli od wewnątrz to piecowe z zewnątrz może być nawet 100% zaciemnione (to tylko spekulacja)?
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kocureq »

Wyglada na to ze mierza zgodnie z logika - swiatlo ma wpadac do srodka samochodu, czyli w srodku ma byc widac.

Z drugiej strony moze ktos byl na "normalnym" przegladzie z szybami zaciemnionymi tak ze w srodku wszystko widac a na zewnatrz nic? Bo wtedy przepuszczalnosc swiatla do srodka powinna przejsc.

Swoja droga jak przechodza przeglady limuzyny ktore firmowo maja "lusterka" badz kompletnie czarne szyby?
Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Nad jednym się jeszcze zastanawiam :roll: Wydaje mi się, że to od której strony zostanie dokonany pomiar jest mało istotne, bo wynik będzie taki sam. Urządzenie jest zbliżane maksymalnie do szyby i emituje własną wzorcową wiązkę światła która jest poddawana badaniu w odbiorniku po drugiej stronie szyby. Trzeba uwzględnić to, że folia ma jednolitą wartość przyciemnienia, a to, że zewnętrzna daje nam złudzenie nieprzejrzystości jest tylko i wyłącznie efektem dla naszego oka.
Podobnie jest z lustrem weneckim. W jednym pomieszczeniu po stronie błyszczącej widno w drugim zaś ciemno i wtedy od strony lustra nic nie widać co jest po drugiej stronie. W momencie zapalenia się światła po stronie ciemnej, lustro przestaje być nieprzezroczyste.
Tak na logikę by się z tym zgadzało, bo jak coś może być różnie przejrzyste po obu stronach. Tutaj kwestia polega chyba tylko na odbijaniu jak największej ilości promieni świetlnych od strony zewnętrznej.
Przyłóżcie sobie okulary lustrzanki do oczu raz z jednej strony raz z drugiej i podejrzewam, że będzie widać przez nie jednakowo :)
ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Matko ale teraz to już pokręciliście że nic nie rozumie. Może dał by ktoś jakiś przepisy jakie mówią jaką metodą przyciemnienia będzie zgodne z prawem. Pozdrawiam
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Każda metoda jest dozwolona, ale tylko w granicach wartości procentowych jakie dopuszczają przepisy i ot cała filozofia.
A to, że wszyscy przeglądy przechodzą bokiem lub dają łapówki niebieskim przy kontroli, to już inna historia. Po za tym przepisy mówią jasno, że każda przeróbka która wybiega po za fabryczne ramy jest niedozwolona. Więc policja jak będzie chciała zabrać dowód, to zabierze za dowolną pierdołę.
ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kocureq »

Voodoo pisze:Nad jednym się jeszcze zastanawiam :roll: Wydaje mi się, że to od której strony zostanie dokonany pomiar jest mało istotne, bo wynik będzie taki sam. Urządzenie jest zbliżane maksymalnie do szyby i emituje własną wzorcową wiązkę światła która jest poddawana badaniu w odbiorniku po drugiej stronie szyby. Trzeba uwzględnić to, że folia ma jednolitą wartość przyciemnienia, a to, że zewnętrzna daje nam złudzenie nieprzejrzystości jest tylko i wyłącznie efektem dla naszego oka.
Khem??

Jesteś tego pewien?

Nie mówię, że tak nie jest, ale... jak może być efektem dla naszego oka?

Jesli tak by było to wtedy wszystkie zdjęcia / nagrania kamerą z zewnątrz takiego samochodu by pokazały dokładnie co jest w środku, a tak nie jest.

Jak coś może przepuszczać światło tylko w jedną stronę? Nie wiem, ale to nie oznacza że tak się nie da zrobić. Np. widziałeś kiedyś reklamy na autobusach, takie gdzie są zalepione wszystkie okna? Jak się jedzie to sporo widać tego co się dzieje na zewnątrz, a w drugą stronę ni ch....

Przydałby się ktoś kto się na tym zna. Ewentualnie jak komuś się nudzi to niech pogoogla.
Awatar użytkownika
Roswell
Posty: 441
Rejestracja: 2006-09-01 11:12
Galeria: viewtopic.php?t=9688
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: Roswell »

W środku auta nie ma źródła światła, więc chyba chodzi o przepuszczalność z zewnątrz do środka :?:
Probe II 2.0 93 USA

Jeżeli wsadzę ci palec do oka, to ty masz palec w oku i ja mam palec w oku, ale to nie to samo
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kocureq »

No niby tak, ale przecież oni przykładają swoje źródło światła dziennego i analizator tegoż, i teraz tylko od tego jak to jest zapisane w przepisach wykonawczych zależy w którą stronę będą mierzyć.

Na logikę powinni przykładać źródło światła na zewnątrz a analizator w środku, bo zwykle kierowca znajduje się jednak w środku samochodu, ale niech im coś odpali i będą to mierzyć w dwie strony?

Ktoś już taki "legalny" przegląd przechodził? Legalny to coś innego niż "ręczny działa? działa! no to jedź pan!"
Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Ja już wcześniej pisałem, że takowe badanie miałem przeprowadzone, ale nic konkretnego z tego nie wynikło. Po prostu wyszło, że i tak mam za ciemne :)

A co do przepuszczalności światłą przez folię to proponuję pewien eksperyment.
Kupić sobie taką tanią np. z giełdy czy Allegro za 40zł (żeby nie narażać się na wysokie koszty) i wykleić okno balkonowe :D w ciągu dnia zobaczyć w jakim kierunku lepsza jest widoczność (podejrzewam, że za dnia lepiej będzie widać z ciemniejszego pomieszczenia na zewnątrz niż stojąc na balkonie i patrząc do środka) i potem w nocy dokonać tego samego ale zapalając światło w pokoju (efekt powinien być zupełnie odwrotny).
ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
Awatar użytkownika
TYKWA
Posty: 1296
Rejestracja: 2005-04-03 18:31
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=6180
Lokalizacja: polska

Post autor: TYKWA »

Voodoo ma racje , jesli zapalimy swiatlo wewnatrz auta , to folia juz nie zadziala. Wiem to z autopsji, sam mialem folie na wszystkich szybach , oprócz przedniej i to zupelnie nielegalná "super dark" i wszystko bylo fajnie , nikt do srodka nie mógl zajrzec , ale któregos wieczora , robiac cos przy radiu , mialem lampe wewnatrz auta i juz folia stala sie przejrzysta, widac bylo dokladnie wnetrze. Wystarczy nawet przylozyc rece i spojrzec do wewnatrz i juz bedzie wszystko widac.
byl sobie Probek 2.5 - R.I.P - 01.05.08 :-(Obrazek
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kocureq »

No to powinno byc ok - zrodla swiatla daja na zewnatrz, analizator do srodka i folia powinna sporo przepuszczac. Tylko ze sporo nie oznacza wiecej niz 70% :)

A piecowym przodu chyba nie warto - nie dosc ze drogie, to jeszcze i tak nie skorzystamy z tego pomiaru na biezaco, zeby nie spac ponizej 70%, bo juz tyle mamy :) Z tylu to owszem, ale potem samochod srednio wyglada jak ma pol czarne pol jasne.
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

kocureq pisze: Z tylu to owszem, ale potem samochod srednio wyglada jak ma pol czarne pol jasne.
Ale Qkiemu się podoba smoła z tyłu biel z przodu to jak walka dobra ze złem :)
Awatar użytkownika
Qki G
Klubowicz
Posty: 2916
Rejestracja: 2004-08-20 09:04
Galeria: viewtopic.php?t=5511
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qki G »

Hehe sqadziu dobre

to prawda mi sie bardzo podoba, mam przyciemnione bez przednich i fajnie to wyglada :)


Zapraszam do galerri, w celi obejrzenia :)
Nowa moja ksywa: Qki Leoncio :)
Był:Ford Probe II 2.5 V6 24V 1997
Jest: Smart FourTwo Cabrio jako dojazdówka do pracy..... :)
Na wypady poza miasto jest już inne autko :)
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kocureq »

Sqad pisze:Ale Qkiemu się podoba smoła z tyłu biel z przodu to jak walka dobra ze złem :)
W sumie u Lukasa moze pasowac :) Chociaz Qkiego obadam kiedys na zywo...
Awatar użytkownika
TYKWA
Posty: 1296
Rejestracja: 2005-04-03 18:31
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=6180
Lokalizacja: polska

Post autor: TYKWA »

no to ja mam tez oryginalnie, tylko tylna szybke z folia :lol:

mialem wszystkie , prócz przedniej oczywiscie i to mi sie najbardziej podobalo , pózniej z przednich bocznych musialem zdjác ze wzgl na przeglad i jezdzilem tak i tez bylo fajnie, ale niestety zachcialo mi sie poprawic jedna strone i jak zaczalem , tak skonczylem zdzierajac w piec sekund folie w szyb bocznych i tak sie ostala tylko ta na tylnej szybie , ale przynajmniej nie razi jak ktos z tylu na dlugich jedzie :lol:

Osobiscie najbardziej mi sie podobal Probek z wszystkimi czarnymi szybkami i chce tak jeszcze raz zrobic , ale najpierw przeglad :D
Obrazek
byl sobie Probek 2.5 - R.I.P - 01.05.08 :-(Obrazek
Probiacz2000
Posty: 256
Rejestracja: 2006-02-07 22:22

Post autor: Probiacz2000 »

Witam.
Przed chwila doslownie skonczylem przyciemnianie przednich bocznych szyb w probe(wiem ze to nie legalne... ;) ). Mam pytanko do osob ktore maja szyby z przodu przyciemnione. Ile foli wyciac przy krawedzi szyby ? Poniewaz w probe przez bez ramkowe dzwi, szyba przy zamykaniu ociera o uszczelke i sie dociska. narazie zostawilem z otwartymi szybami, a folia jest ucieta prawie rowno z krawedzia szyby. Czy po wyschnieciu jak domkne/zamkne dzwi folia sie nie odkleii albo oderwie ? ? ?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
TYKWA
Posty: 1296
Rejestracja: 2005-04-03 18:31
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=6180
Lokalizacja: polska

Post autor: TYKWA »

Witam,Folia nie moze byc rowno z krawedzia szyby, powinna byc obcieta ok 3-4 mm od krawedzi, ja mialem w tych granicach i nidgy nigdzie sie nie zniszczyla od zamykania czy otwierania.
byl sobie Probek 2.5 - R.I.P - 01.05.08 :-(Obrazek
Awatar użytkownika
Lukask
Posty: 1980
Rejestracja: 2005-10-14 14:09
Samochód: Bardzo szybki :P
Galeria: viewtopic.php?t=6860
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Lukask »

Ja mam u siebie jakieś 1,5 mm i jest ok 8) 8)
Probiacz2000
Posty: 256
Rejestracja: 2006-02-07 22:22

Post autor: Probiacz2000 »

aha ok. no zrobilem tak mniej wiecej 2mm odstepu. A ile ta folia powinna "schnac" zeby byla juz mocno przyklejona do szyby i zebym mogl bez stresu szybe zamknąc ;] ?
Awatar użytkownika
Lukask
Posty: 1980
Rejestracja: 2005-10-14 14:09
Samochód: Bardzo szybki :P
Galeria: viewtopic.php?t=6860
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Lukask »

Mi gość mówił żebym 2 dni nie otwierał.
Probiacz2000
Posty: 256
Rejestracja: 2006-02-07 22:22

Post autor: Probiacz2000 »

juz mam wszystkie szyby zrobione na czarno. z przodu sam okleilem dobra folia i widocznosc jest bardz dobra nawet w nocy... i tak sie zastanawiam co mowicie policji jak was trzyma ? ? ? albo ile dajecie w lape ? ? ? ;]
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

Trafiło mi się i mogę za darmo przyciemnić szyby :P Mam tylko przynieść folię. Nie mam zamiaru oszczędzać - gdzie obecnie mogę dostać netem jakąś na prawdę dobrą folię? Na allegro sam syf jest.

Pzdr.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 947
Rejestracja: 2006-07-27 20:23
Galeria: viewtopic.php?t=9642
Lokalizacja: Rumia

Post autor: daniel »

wiem że w moim to robiła firma "DYSKRET" z bydgoszczy, nie wiem co za folie położyli ale według mnie jest bardzo dobrej jakości....z zewnątrz nic nie zobaczysz w środku, a patrząc od środka w ciągu dnia masz taki widok jakby folii praktycznie nie było, no i co najważniejsze nigdzie nie odchodzi nie ma jakiś pęcherzy itp. :D
było - 2.2GT 93r. przerobione
- MERCEDES CLK compressor

jest - SUBARU IMPREZA
Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Pelot »

RX pisze:Witam,

Trafiło mi się i mogę za darmo przyciemnić szyby :P Mam tylko przynieść folię. Nie mam zamiaru oszczędzać - gdzie obecnie mogę dostać netem jakąś na prawdę dobrą folię? Na allegro sam syf jest.

Pzdr.
poszukaj f-my warsfol(bądz cos takeigo) z warszawy
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Optyczny”