alufelgi-renowacja,chrom,piaskowanie,malowanie,prostowanie,.

Tematy powracające jak bumerang.
Awatar użytkownika
lolek
Posty: 28
Rejestracja: 2004-04-23 08:05
Samochód: brak
Lokalizacja: Kielce

alufelgi-renowacja,chrom,piaskowanie,malowanie,prostowanie,.

Post autor: lolek »

w czarnym probe 95, 2,5 mam fele alu chromowane (ciekawy kształt) , lecz niestety zaczyna chrom się odwarstwiać od alu
miał ktoś podobny problem?
jak temu zaradzic, dodam że warstwa chromu ma grubość około 0,25 mm, i np. przy czyszczeniu można sobie zrobic ziazi w rączkę
była piękna, a te jej długie, czarne, kręcone zęby...
Gość

Post autor: Gość »

opcja szukaj...
np. felgi reaktywacja, renowacja felg, felgi ...
rick
Posty: 301
Rejestracja: 2003-03-17 14:50
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: rick »

Vincent ma takie same i częśc tez mu sie odwarstwiła, one chyba "tak mają". Ale wyglądają i tak nieźle :)
Awatar użytkownika
V-incent
Posty: 73
Rejestracja: 2003-12-21 22:13
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: V-incent »

Jeśli to oryginały tak jak moje to ciężka sprawa, tak mi się wydaje przynajmniej. Robione są jak widzisz metodą nakładania jakiejś osobnej powłoki metalowej, która po latach jednak odłazi :( podejrzewam, że regenaracja nie przywróci oryginalnego stanu, można to zedrzeć i dać do wypolerowania ale też pewny nie jestem bo aluminum na tej feldze nie jest gładkie i może być ciężko a malowanie na a'la chrom to też porażka. Widziałem niedawno na E-bay komplet prawie nowych coś za ok. 500$ :D
PROBE GT '95 USA electric blue
Gość

Post autor: Gość »

V-incent pisze: Robione są jak widzisz metodą nakładania jakiejś osobnej powłoki metalowej, która po latach jednak odłazi :(
nie ma osobnej powłoki - przed nałożeniem chromu fela aluminiowa jest poddawana operacji chromianowania i fosoranowania - stąd ten efekt niby innej warstwy.
Awatar użytkownika
AXEL
Posty: 415
Rejestracja: 2003-11-02 14:12
Samochód: brak
Lokalizacja: Narew

Post autor: AXEL »

Jeżeli jest to oddzielna powłoka metalowa,to wyglądałoby to na chrom,ale nie wiem czy proces chromowania elektrolicznego w przypadku aluminium w ogóle przebiega.
No i jeżeli można o to pokaleczyć rączki jak pisał lolek,to też jakby chrom.
Lub były malowane mokro.
Może jednak da się nałożyć chrom tak jak na metal,lecz po prostu nie trwale?
2.2 GT I '92 BLACK METALIC
I am a baaad boy!
marcus
Posty: 11
Rejestracja: 2004-02-04 02:29
Samochód: brak
Lokalizacja: milwaukee(lublin)

Post autor: marcus »

ja tez mam czarnego probasa 97 2,0 fele chromowana i ten sam problem ale i tak jast zaj..sty.
probe 2,016v 97 r.manual
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3825
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Maxxum »

Polerowane wyglądają super - ale cena jaką mi podali w jednym zakładzie w Dąbrowie Tarnowskiej powaliła mnie - 1500 PLN :shock: :shock: :!:
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3825
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

POLEROWANIE FELG - RAZ JESZCZE !!!

Post autor: Maxxum »

Jako że pora na zmianę ogumienia a niektórzy szczęśliwcy posiadają drugi komplecik felg, które to zakładają swoim probaskom na zime - felgi aluminiowe leżą sobie i czekają. Natknąłem się na gościa, który wypoleruje komplecik takich felg (wysłałem mu zdjęcie trójramiennych, oryginalnych) za 350 PLN 8) - jeśli kogoś to zainteresuje to jego adres: szymon40@op.pl lub tel. 509518245. Poznań
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
Gość

Post autor: Gość »

Wole piaskowanie i proszkowanie + 3 lata gwarancji na perforacje
Awatar użytkownika
enduro
Posty: 510
Rejestracja: 2004-10-01 16:38
Samochód: brak
Lokalizacja: Poznań

Post autor: enduro »

pytałem w lakierni proszkowej o piaskowanie i lakierowanie alusków,i o dziwo pan poinformował mnie że tego się nie robi!?!?!?!?Qrde chyba był pijany....dlaczego nie możnaby proszkowo pomalować alusków????
Gość

Post autor: Gość »

enduro15 pisze:pytałem w lakierni proszkowej o piaskowanie i lakierowanie alusków,i o dziwo pan poinformował mnie że tego się nie robi!?!?!?!?Qrde chyba był pijany....dlaczego nie możnaby proszkowo pomalować alusków????
Można można, był pijany tak jak mówisz.
Przynajmniej u mnie robią i dają gwarancje.
Awatar użytkownika
Brychu
Posty: 482
Rejestracja: 2003-05-25 00:32
Galeria: viewtopic.php?t=8101
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Brychu »

www.polerka.tk

To mogę z czystym sercem polecić bo widziałem efekty.

Edit: poprawiłem link.
Awatar użytkownika
Qki G
Klubowicz
Posty: 2916
Rejestracja: 2004-08-20 09:04
Galeria: viewtopic.php?t=5511
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qki G »

sluchajcie jesli chodzi o malowanie to tylko proszkowo wtedy nie odpada farba platami hehe.Do tego najlepiej jak sie pomaluje tak to dobrze jak pokrywaja felge lakierem bezbarwnym ktory dodaje uroku.Felga w tedy lekko sie swieci. U mnie po wareszawa jest koles ktory zrobi jedna taka felge za 65 zl jesli chodzi o felge powyzej 16cali i jesli sie nie myle to 50 zl za do 15 calowych\
pozdro
Nowa moja ksywa: Qki Leoncio :)
Był:Ford Probe II 2.5 V6 24V 1997
Jest: Smart FourTwo Cabrio jako dojazdówka do pracy..... :)
Na wypady poza miasto jest już inne autko :)
Gość

Post autor: Gość »

Jak pisalem wyżej moja lakiernia daje gwarancje malowanie, felg niezalaeżnie
od rozmiaru 220 albo 240 złoty. Ale robota kosmos.
Do tego lakierują każdą część jaką im się zawiezie nawet sprężyny i też
dostaje się na to gwarancje.
Awatar użytkownika
AXEL
Posty: 415
Rejestracja: 2003-11-02 14:12
Samochód: brak
Lokalizacja: Narew

Post autor: AXEL »

Ja za swoje cztery płaciłem jakieś 60 zł(szlikowanie,kąpiel i proszek).Teraz robię dla Boyasa,więc zobaczę,czy ceny się nie zmieniły.
Jeżdżę na swoich już X czasu i muszę przyznać,że są nie do za.......,po każdym myciu wyglądają jak nowe.
2.2 GT I '92 BLACK METALIC
I am a baaad boy!
Gość

Post autor: Gość »

AXEL pisze:Ja za swoje cztery płaciłem jakieś 60 zł(szlikowanie,kąpiel i proszek).Teraz robię dla Boyasa,więc zobaczę,czy ceny się nie zmieniły.
Jeżdżę na swoich już X czasu i muszę przyznać,że są nie do za.......,po każdym myciu wyglądają jak nowe.
Wysyłka mnie drożej wyjdzie 4 felg, a z tego co wiem to masz jakieś
dojścia do lakierni :)
Awatar użytkownika
AXEL
Posty: 415
Rejestracja: 2003-11-02 14:12
Samochód: brak
Lokalizacja: Narew

Post autor: AXEL »

Sqad pisze: Wysyłka mnie drożej wyjdzie 4 felg, a z tego co wiem to masz jakieś
dojścia do lakierni :)
Jakbyś zgadł :wink: ,ja właśnie pracuję na malarni,dlatego szewc nie chodzi w dziurawych butach :D .
2.2 GT I '92 BLACK METALIC
I am a baaad boy!
Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Pelot »

Jakbyscie mogli dac namiary na te lakiernie w Wa-wie i okolicach???? to bede bardzo wdzieczny bo moim sie klania taki zabieg mialem to robic samemu po zimie ale jak mowicie ze sa takie ceny za malowanie proszkowo to sie nie oplaca :shock:
Obrazek
Sh(.)(.)ters
Posty: 1703
Rejestracja: 2004-01-28 21:17
Galeria: viewtopic.php?t=5520
Lokalizacja: Warszawa

Prostowanie/centrowanie felg

Post autor: Sh(.)(.)ters »

Szukam speca najlepiej z okolic Warszawy od prostowania/centrowania alufelg. Na letnim komplecie kierownica tlucze powyzej 120 km/h. Na zimowych wszystko jest ok. wiec wnosze, ze to felgi.

Sory za brak polskich znakow, nawet restart nie pomogl - alt umarl 8) .[/u][/i]
..........Obrazek.........
.....The Power of Dreams.....
Awatar użytkownika
UkI
Posty: 67
Rejestracja: 2004-07-04 12:04
Samochód: brak
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: UkI »

Witam
Jak chcesz to moge podac ci namiar do mnie do Piaseczna. Firma nazywa sie Gumo-Hurt i maja naprawde dobry sprzet. Oczywiscie nie odbywa sie to za pomoca mlotka i przecinaka tylko naprawde pozadna maszyna. Juz raz u nich prostowalem 17-stki i wygladaly jak nowe. A ceny tez maja OK.
pozdro.
Probe II 2,5 V6
Gość

Re: Prostowanie/centrowanie felg

Post autor: Gość »

Sh(.)(.)ters pisze:Szukam speca najlepiej z okolic Warszawy od prostowania/centrowania alufelg. Na letnim komplecie kierownica tlucze powyzej 120 km/h. Na zimowych wszystko jest ok. wiec wnosze, ze to felgi.

Sory za brak polskich znakow, nawet restart nie pomogl - alt umarl 8) .[/u][/i]
Wyżuć swoje letnie gumy i nie gadaj że są w dobrym stanie bo je widziałem
:twisted:

PS. Mam klawiature COMPAQ'a za 15zł podłączana pod USB kolor szaro czarny
Gość

Post autor: Gość »

pelot pisze:Jakbyscie mogli dac namiary na te lakiernie w Wa-wie i okolicach???? to bede bardzo wdzieczny bo moim sie klania taki zabieg mialem to robic samemu po zimie ale jak mowicie ze sa takie ceny za malowanie proszkowo to sie nie oplaca :shock:
Jutro wezme z firmy.

A jak byś dzwonił i by ci sypneli chorą cene to daj znać to się przekręci do
nich
Sh(.)(.)ters
Posty: 1703
Rejestracja: 2004-01-28 21:17
Galeria: viewtopic.php?t=5520
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prostowanie/centrowanie felg

Post autor: Sh(.)(.)ters »

Alt nie dziela jedynie na forum, wiec problem nie lezy po mojej stronie. Prosze o ten namiar Uki.
..........Obrazek.........
.....The Power of Dreams.....
Awatar użytkownika
boyas
Posty: 19
Rejestracja: 2004-03-23 15:19
Samochód: brak
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: boyas »

Sqad pisze:
AXEL pisze:Ja za swoje cztery płaciłem jakieś 60 zł(szlikowanie,kąpiel i proszek).Teraz robię dla Boyasa,więc zobaczę,czy ceny się nie zmieniły.
Jeżdżę na swoich już X czasu i muszę przyznać,że są nie do za.......,po każdym myciu wyglądają jak nowe.
Wysyłka mnie drożej wyjdzie 4 felg, a z tego co wiem to masz jakieś
dojścia do lakierni :)
No Axel :lol: myślę, że inflacja nie poszła zbyt mocno do przodu a i złotówka mocna. Jutro jak obadam felunie ( a na pewno są lux ) i rachunek :shock: to chyba sprezentuję Ci komplet gumek ( wtajemniczeni wiedzą o soo chodzi :lol: )
Jak będą już na miejscu to cykne jakieś fotki, co by było można podziwiać ich błysk :idea: No i szykuj się na zamówienia z całej Polski a nie tylko lokalne.
czas się rozejżeć za jakimiś ładnymi laczkami na zimę...
Boyas
Obrazek '90 USA Silver Arrow
ODPOWIEDZ

Wróć do „F.A.Q.”