alufelgi-renowacja,chrom,piaskowanie,malowanie,prostowanie,.

Tematy powracające jak bumerang.
Awatar użytkownika
lajman
Posty: 93
Rejestracja: 2003-10-07 18:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: lajman »

z tego co sie dowiadywalem po polerce wystarczy jakis dobry twardy lakier i po sprawie
znajomy tak robil metoda garazowa i efekt jest z a j e...
gg: 1549665
2,5 GT - poszło w ręce brata
Awatar użytkownika
Yaneeck
Posty: 408
Rejestracja: 2003-03-20 12:30
Samochód: brak
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Yaneeck »

witam,

nie wiecie czasem gdzie w okolicach Katowic można odnowić felgi ? dzwoniłem do kilku firm i ceny są dość wysokie - od 200zł za sztukę.

Wy piszecie o cenach od 40zł do 60zł co jest jak najbardziej do zaakceptowania...
<(k)night rider>

miałem probe :)
Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Pelot »

faktycznie w Otwocku kolo Wawy dowiadywalem sie to 57 zl za szt.

200zl to raczej a komplet
Pozdrawiam
Obrazek
swoosh
Posty: 259
Rejestracja: 2004-09-17 23:08
Samochód: brak
Lokalizacja: Zakopane

Post autor: swoosh »

Yaneeck pisze:witam,

nie wiecie czasem gdzie w okolicach Katowic można odnowić felgi ? dzwoniłem do kilku firm i ceny są dość wysokie - od 200zł za sztukę.

Wy piszecie o cenach od 40zł do 60zł co jest jak najbardziej do zaakceptowania...
Jeśli Ci to pomoże to Asdero znalazł fajny zakład:
http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic.php?t=3848
fast and furious
PROBE I GEN. 2,2 GT (był) ale będzie kolejny;)
Awatar użytkownika
butcherr1
Posty: 32
Rejestracja: 2005-01-28 18:53
Samochód: brak
Lokalizacja: Płock

polerowanie alu

Post autor: butcherr1 »

O widzę że trafiłem na to co wiem dobrze jak zrobić bo już dwa razy robiłem.hhhmmmmmmmmmmm
to jest niezła rzeźba wypolerować felgi to jeszcze zależy jaki wzór czy ma dużo rantów zakamarków i czy przypadkiem nie są szprychowe bo tego to chyba nikt nie jest w stanie zrobić.
mianowicie do tego typu
preparat skansol (płyn do zdarci farby z aluska)
a po oczyszczeniu farby z felg to już tylko żmudna praca papierem ściernym, zaczynamy od papieru 150 kończąc na 2000, po zakończeniu pracy papierem trzeba nabyć preparat o nazwie Auto Max oraz filc na wiertarke, którym się poleruje do wysokiego połysku.
odrazu informuje że na jedną felge trzeba przeznaczyć około 17-20 godzin pracy jak się oczywiście dobrze staramy.
ja osobiście robiłem taki komplet felg, 150 za sztukę.efekt niesamowity.
jak by ktoś potrzebował jakiejś porady proszę o pytanie, spróbuje odpowiedzieć.
miłej pracy!!!!!!!! :lol: :lol:
Lepiej umierać w samochodzie niż na łóżku 24v.
Pozdrawiam Suchy
Gość

Post autor: Gość »

Dobra załużmy że jesteśmy po tych, bagatela 60 godzinach pracy, a nasza felga świeci się jak psu jaja :P . To czym ją potem zabezpieczyć żeby nie śniedziała?? Jakiś lakier bezbarwny samochodowy o podwyższonej twardości i wytrzymałości?? Gdzie go dostać??
Awatar użytkownika
butcherr1
Posty: 32
Rejestracja: 2005-01-28 18:53
Samochód: brak
Lokalizacja: Płock

Post autor: butcherr1 »

Ja niczym nie zabezpieczałem żadnymi lakierami, tylko wiadomo, że o takie cacka trzeba dbać, ja osobiście myje auto średnio, co dwa dni też po każdym myciu trzeba felgę przetrzeć pastą jak najdrobniejszą ja miałem taki preparat do karoserii do nabłyszczania i tym robiłem, przede wszystkim przednie felgi się brudzą od klocków. Jeszcze dodam, że w lato jest trochę mniej roboty, bo auto, z reguły się tak szybko nie brudzi.
Lepiej umierać w samochodzie niż na łóżku 24v.
Pozdrawiam Suchy
Gość

Post autor: Gość »

No to ja musze czymś pomalować bezbarwnym ewentualnie. Bo w zime często nie myje samochodu tak raz na dwa 3 tyg. Bo na myjnie nie pojade bo nie jeżdże szkoda mi lakieru dla tych ich perfidnych szczotek. W lato ok.
Awatar użytkownika
butcherr1
Posty: 32
Rejestracja: 2005-01-28 18:53
Samochód: brak
Lokalizacja: Płock

Post autor: butcherr1 »

wiesz co ja na automatycznej ze szczotkami to myłem raz jak na wesele jechałem i dojeżdżałem do miejsca zatrzymania i ręcznej nie było to wjechałem na automat ale i tak polecam polerke ja osobiście jak będę mógł wziąść urlop to się poświęcę trzeci ale chyba już ostatni raz na polerowanie w soim probiaku będzie wyglądał rewelacyjnie, wiem po astrze którą miałem wcześniej i wygladała bosko.
Lepiej umierać w samochodzie niż na łóżku 24v.
Pozdrawiam Suchy
Awatar użytkownika
Yaneeck
Posty: 408
Rejestracja: 2003-03-20 12:30
Samochód: brak
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Yaneeck »

sorki ale 20 godz. MINIMUM na jedną felgę to jest jakieś 1,5 miesiąca licząc ze nie bedzie mi sie chciało siedzieć wiecej niż 2 godziny dziennie odliczając weekendy....


człowieku SZKODA ZYCIA... :twisted:

szukam dalej jakiegos zakładu...
<(k)night rider>

miałem probe :)
Awatar użytkownika
butcherr1
Posty: 32
Rejestracja: 2005-01-28 18:53
Samochód: brak
Lokalizacja: Płock

Post autor: butcherr1 »

czasem trzeba sie poświęcić, jak byś się dobrze sprężył to wyrobisz się w tydzień.
Lepiej umierać w samochodzie niż na łóżku 24v.
Pozdrawiam Suchy
Gość

Post autor: Gość »

Ale jaka frajda z własnej roboty, no chyba że ktoś dba o paznokietki, ja tam czasem lubie się spocić ja świnia, wysmarować się smarem i cieszyć się ze swojej roboty dla mojego probka. Niektórzy nie mają takich możliwości jak ja, albo chęci badź czasu.
Awatar użytkownika
Yaneeck
Posty: 408
Rejestracja: 2003-03-20 12:30
Samochód: brak
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Yaneeck »

nie mam garazu, chęci ani ochoty :twisted:

poza tym nawet tygodnia czasu mi szkoda bo musiałbym zrezygnować chocby z treningów, a wole machać żelazem niż szmatką po aluminum 8)
<(k)night rider>

miałem probe :)
Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Pelot »

cos kosztem czegos :?
zelazo lub szmatka?? :wink:
ja osobiscie wolabym teraz szmatke,mania zelastwa szybko mi przeminela :evil:
swoje juz kiedys osiagnolem :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
piotrek
Posty: 793
Rejestracja: 2004-06-22 18:33
Samochód: brak
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: piotrek »

Sqad pisze:Dobra załużmy że jesteśmy po tych, bagatela 60 godzinach pracy, a nasza felga świeci się jak psu jaja :P . To czym ją potem zabezpieczyć żeby nie śniedziała?? Jakiś lakier bezbarwny samochodowy o podwyższonej twardości i wytrzymałości?? Gdzie go dostać??
Niestety jak wypolerujesz felge i pomalujesz bezbarwnym to felga straci ten połysk przerabiałem temat z kolegą lakiernikiem , wypolerowaliśmy felge specjalną pastą do aluminium (lakiernicze pasty niedają tego efektu)
i po pomalowaniu bezbarwnym :? cała robota na nic felga zrobiła sie jakby matowa zdarliśmy bezbarwny , jeszcze raz polerka i zostawił nie pomalowane , nie mówie jak te felgi wygłądały po miesiącu szkoda na nie było patrzeć.
Najlepiej pomalować srebrną bazą i bezbarwnym .
Mechanika samochodowa
Pranie czyszczenie tapicerek
Awatar użytkownika
piotrek
Posty: 793
Rejestracja: 2004-06-22 18:33
Samochód: brak
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: piotrek »

Jeżeli lakier o podwyższonej twardości i wytrzymałości to nie radze jest okropnie drogi i koszt pomalowania jednej felgi byłby strasznie drogi . Te lakiery stosuje PPG ale malowane są najdroższe auta Mercedes , Bmw
te auta zawsze sie świecą nigdy nie widać rys na karoseri.
Mechanika samochodowa
Pranie czyszczenie tapicerek
Awatar użytkownika
MiH
Posty: 1894
Rejestracja: 2003-04-30 23:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MiH »

piotrek pisze:Jeżeli lakier o podwyższonej twardości i wytrzymałości to nie radze jest okropnie drogi i koszt pomalowania jednej felgi byłby strasznie drogi . Te lakiery stosuje PPG ale malowane są najdroższe auta Mercedes , Bmw
te auta zawsze sie świecą nigdy nie widać rys na karoseri.
no jak nic to coś dla Probe....
Mówię bo wiem, a nie wiem bo mówię.....

GG: nie używam
(mój numer tel jest na tym forum - chcesz pogadać - poszukaj)
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

Lajman a może wiesz ile kosztował go ten twardy lakier? To jest dobry pomysł bo jak widzimy - sprawdzony :-)

Pozdrawiam!
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
lajman
Posty: 93
Rejestracja: 2003-10-07 18:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: lajman »

nic go nie kosztowal bo robi w mieszalni farb albo w czyms takim i sobie za darmo wyniosl :)
gg: 1549665
2,5 GT - poszło w ręce brata
Awatar użytkownika
spown
Posty: 633
Rejestracja: 2004-09-23 20:49
Galeria: viewtopic.php?t=5507
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: spown »

A ja dzisiaj pytałem o renowację felg i powiedzili mi 75zł (uzupełnianie, malowanie, grzanie, bezbarwny lakier itp...), a za polerwoanie (uzupałnianie poprzez zaspawanie itd.) i pomalowanie bezbarwnym 200zł za sztukę... Myślę, że nie jest to masakrycznie dużo...
Mówią źle, mówią zły, mówią wariat...
Był: Ford Probe 2.2 GL ganz rot ;)
Jest: Mitsubishi Galant 2.5 V6
Awatar użytkownika
max
Posty: 93
Rejestracja: 2004-04-08 10:05
Samochód: brak
Lokalizacja: Łódź

Post autor: max »

Można odnowić chrom na felgach, czytałem o tym w GT Tunnig, ogłaszała się firma Fantachrom robią takie rzeczy pokrywaja elektrolitycznie chromrm od nowa i pewnie to porządnie robią takk to na reklamie wyglądało ale ciekaw jestem ile to kosztuje
Awatar użytkownika
Qki G
Klubowicz
Posty: 2916
Rejestracja: 2004-08-20 09:04
Galeria: viewtopic.php?t=5511
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qki G »

www.fantachrom.pl

podobno najlepszi :):):)
Nowa moja ksywa: Qki Leoncio :)
Był:Ford Probe II 2.5 V6 24V 1997
Jest: Smart FourTwo Cabrio jako dojazdówka do pracy..... :)
Na wypady poza miasto jest już inne autko :)
Awatar użytkownika
Jedrek
Posty: 1134
Rejestracja: 2004-06-24 10:19
Samochód: Igen 1992 2,2GT
Lokalizacja: Ośno Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Jedrek »

Zapożyczone z Calibra-Team: :twisted: :twisted: :twisted:

OK postaram się krok po kroku przedstawić wam opis polerowania np. dekielka z 16v.
1. Do polerki potrzebne nam będą (wszystko dostaniemy np. w CASTORAMIE ) :
- wiertarka z nasadką z filcu
- żel "SCANSOL" do usuwania powłok lakierniczych
- papiery ścierne - 400, 600, 800 na mokro, 1200 na mokro , 1500 na mokro, 2000 na mokro i 2500 na mokro .
- pasta polerska - może być to np. AUTOMAX w cenie 3 zł za tubkę , AUTO SOL w cenie ok. 14 zł za tubkę .Ja osobiście polecam Automax'a bo zostawia mniej rys i pozostawia większy połysk.
2. Nakładamy gruba warstwę Scansol'u. Jest bardzo żrący wiec raczej nie dotykajmy tego gołymi rączkami! Czekamy około 10-20 minut aż lakier zacznie pęcznieć i się łuszczyć. Może się zdarzyć ze po tym czasie lakier nie będzie schodził bardzo powoli, wtedy operacje trzeba powtórzyć kilkakrotnie, aż do skutku ewentualnie od razu zacząć drzeć to papierem ściernym ...
3. Drzemy papierami od najgrubszego aż do najdrobniejszego. Nie drzyjmy za mocno grubymi papierami, bo zostaną duże rysy.. Stopniowo zmniejszamy ziarnistość papierów poprzez, aż dojdziemy do ostatniego.
4. Gdy mamy już gołe aluminium polerowane wstępnie papierem 2000 i 2500 ( wtedy nie powinno już być żadnych rys!) przystępujemy do polerowania pasta polerską.
5. Można polerować ręcznie nakładając pastę na szmatę, ale to zalecam tylko do miejsc bardzo trudno dostępnych, bo polerowanie całości ręcznie zajmie nam kupę czasu...
6. Nakładamy pastę na przystawkę filcową na wiertarce (dobrze jeśli wiertarka ma stabilizacje obrotów, ale zwykł supermarketową za 30 zł też dacie rade!) Polerujemy cały element ta nasadką z pasta .
7. Jeżeli efekt nie jest zadowalający możemy jeszcze przepolerować cały element ręcznie szmatka z pasta...
Oto przykład polerowanego rantu w feldze BBS (kiepska jakość fotki)

Obrazek
i jeszcze pokrywa zaworów przed:
Obrazek
i po:
Obrazek
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :wink:
Fioletowy FORD PROBE I czywiście GT + LPG OMVL DREAM XXIN:):):):):)
Yamaha Xj 550 `83
Kawasaki ZZR600 `98
był: † Black Ford Frobe 2,2 Turbo GT `92 + LPG OMVL DREAM XXIN † A.D. 08.12.2006 Death! ;(
Awatar użytkownika
Marcos
Posty: 819
Rejestracja: 2004-03-01 17:31
Galeria: viewtopic.php?t=5568
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Marcos »

Kurcze ładnie:)
Mam dużo czasu, więc zrobię tak w swoim:):)
GG:9377317 white GT1 90'
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

A ja tam wolę oddać do renowacji i walnąc chroma lepiej mi się podoba !!!!!!! :D :D :D :D
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „F.A.Q.”