obcieranie w nadkolu

sereq
Posty: 226
Rejestracja: 2002-09-18 10:05
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

obcieranie w nadkolu

Post autor: sereq »

Witam, ostatnio slysze jakies obcieranie w przednim nadkolu, w momencie kiedy kierownica jest skrecona maksymalnie w prawo. Nie przypominam siebie zeby tak bylo wczesniej, ale moglem nie zwrocic uwagi. I teraz pytanie czy moze to byc wina opon, mam zimowki o rozmiarze 225/55/16, kiedy standard to 225/50/16. Czy opona o troszeczke wyzszym profilu moze obcierac? Wersja Proba to GT z 95 r.

Czy ktos ma opony o rozmiarze 225/55/16 u siebie moze?

Pozdrawiam,
PP
Gość

Post autor: Gość »

Tak . ja tez mam 225/55/16 i przy skręcaniu, zwlaszcza jak jeszcze sa nierownosci to obciera.
sereq
Posty: 226
Rejestracja: 2002-09-18 10:05
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sereq »

Konrad pisze:Tak . ja tez mam 225/55/16 i przy skręcaniu, zwlaszcza jak jeszcze sa nierownosci to obciera.
Ok, to mnie uspokoiłeś. Dzięki.

Jeszcze wracając do zamienników. Jakiś czas temu była o tym mowa. Najlepszym zamiennikiem do standardowego rozmiaru 225/50/16 jest opona o rozmiarze 205/55/16 - ta ponieważ jest węższa nie powinna obcierać? Czy dobrze pamiętam? Czy nię będzie problemu z założeniem tej opony na standardową felgę? Planuje w przyszłym roku kupić zimówki w tym rozmiarze. Lestnie pozostaną 225 ;)

Pozdrawiam,
PP
Awatar użytkownika
amra
Posty: 467
Rejestracja: 2002-11-18 14:48
Samochód: brak
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: amra »

ja mam takie zimowki i letnie i jest oki. poza tym sa nieco tansze. zawsze to pare zlotych w kieszeni.
amra 2.5 94 V6 24V
BLACK PROBE
Klubowicz
Posty: 394
Rejestracja: 2002-09-03 20:54
Samochód: brak
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: BLACK PROBE »

Mam walniętą 1 oponkę :( (do wywalenia) i nie ma możliwości dostania takowej. Zastanawiam się nad tym czy kupić jakiś zamiennik z innym bieżnkiem (używkę) czy wydawać na bieżnikowane 4-po 100 zł. Kasy bardzo nie mam - więc mam dylemat.
Co Wy na to :?: - można tak śmigać czy lepiej debet i bieżnikowane (o nowych nawet nie myślę) - dodam tylko że nie chodzi mi o policję tylko o bezpieczeństwo - auto ma napęd na przód wię można by ją dać narazie do tyłu :!: :!: :!:
sereq
Posty: 226
Rejestracja: 2002-09-18 10:05
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sereq »

BLACK PROBE pisze:Mam walniętą 1 oponkę :( (do wywalenia) i nie ma możliwości dostania takowej. Zastanawiam się nad tym czy kupić jakiś zamiennik z innym bieżnkiem (używkę) czy wydawać na bieżnikowane 4-po 100 zł. Kasy bardzo nie mam - więc mam dylemat.
Co Wy na to :?: - można tak śmigać czy lepiej debet i bieżnikowane (o nowych nawet nie myślę) - dodam tylko że nie chodzi mi o policję tylko o bezpieczeństwo - auto ma napęd na przód wię można by ją dać narazie do tyłu :!: :!: :!:
Przede wszystkim letnia czy zimówka? I przy okazji jaki rozmiar? Czasem w internetowych sklepach sa ciekawe wyprzedaze - oponki nieuzywane ale kilkuletnie w atrakcyjnych cenach....

Nie napisales w jakim stanie sa pozostale oponki? Mysle ze to tez wazne przy podejmowaniu decyzji o dokupieniu jednej/kompletu...

PP
BLACK PROBE
Klubowicz
Posty: 394
Rejestracja: 2002-09-03 20:54
Samochód: brak
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: BLACK PROBE »

chodzi o letnie (rozmiar 205/55 R15) - bieżnik naprawdę dobry. Ilu letnie tego nie wiem. Jeśli masz adres takiego sklepu to napisz.
sereq
Posty: 226
Rejestracja: 2002-09-18 10:05
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

opony w necie

Post autor: sereq »

BLACK PROBE pisze:chodzi o letnie (rozmiar 205/55 R15) - bieżnik naprawdę dobry. Ilu letnie tego nie wiem. Jeśli masz adres takiego sklepu to napisz.
Najlepszy moim zdaniem sklep internetowy z oponami to www.baloon.pl
z tym ze niestety ale akurat w wyprzedazy maja w tym rozmiarze tylko zimowki.

Ceny letnich zaczynaja sie tam od 275 zl/szt.

Inny ciekawy sklep to sklep.opony.com.pl, tam z kolei najtansza (ale nowa) jest za 254- SAVA Rapidex, ale nie wie co to warte....

W twoim przypadku raczej kupilbym dwie opony - do zalozenia na jedna os.

No, chyba ze jesli bieznik w pozostalych jest naprawde dobry to moze kupic jedna nowa ale ten sam model jak pozostale..... Jakiej firmy masz teraz opony?

PP
BLACK PROBE
Klubowicz
Posty: 394
Rejestracja: 2002-09-03 20:54
Samochód: brak
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: BLACK PROBE »

:( niestety - firma wogóle nie znana "King-Meiler" model opony "Sommer contakt" 205/55 R15 - takie mam 3 - dokupiłem na razie oponę goodyear ale wszystko to wymienię w najbliższym czasie.
Awatar użytkownika
t0mpre
Posty: 695
Rejestracja: 2003-03-07 19:12
Samochód: brak
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: t0mpre »

mam akltualnie sava rapidexy, uniwersalne, kupilem w pazdzierniku i zime jakos przebujalem, nie jest zle (a nadepnac lubie), bieznik nadal gleboki.
no ale to kwestia gustu ofkoz.

i odrazu info cenowe - przednia szyba do probasa 2.0 '94 - 870 zł prosto od producenta wraz z monatrzem - Jaan (zreszta z koszalina goscie)
czas jest po to zeby wszystko nie dzialo sie jednoczesnie
Gość

Post autor: Gość »

Czołem! Ja muszę kupić oponki letnie, standardowy rozmiar do Probe to 205/55 R15 może założyć profil 50 :?: Znowu 45 u nas się nie sprawdza bo wrażenia z jazdy są takie same jak z deskorolki. Co o tym sądzicie?


Aha jeszcze info:
U nas w Opolu ceny paliw wyglądają tak -
gaz - od 1,45 do 1,53 zł
ON - 3,14zł :!: :evil: (największy przepał w naszym kraju)
Pb95 - 3,54zł
Pb98 - 3,83zł :evil:
a niedługo kolejna podwyżka...

Pozdrawiam Robert
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”