Kola 17-tki - zle sie jezdzi !

Awatar użytkownika
Onkel Schneider
Posty: 76
Rejestracja: 2013-07-17 19:38
Samochód: 2.2 GT, 1991

Kola 17-tki - zle sie jezdzi !

Post autor: Onkel Schneider »

czesc,

Zalozylem wlasnie 1szej generacji czarne 17-tki z oponami 215/45/R17 i autko wyglada nieziemsko ale prowadzi sie tragicznie !
Na koleinach prawie wylatuje sie z drogi (strasznie ciagnie kierownice w strone po ktorej kolo jest w koleinie) i reakcje na ruch kierownica sa bardzo opoznione !
Mial moze ktos z Was podobne efekty ? Zaznaczam, ze zawieszenie jest w stanie conajmniej bardzo dobrym jesli nie idealnym... nowe amorki, nowe drazki, sworznie wahacza, itd.
Poprzednio jezdzilem na oginalnych 15-tkach z oponami 205/60/R15 i nie bylo problemow na koleinach a czas reakcji bylo spoko krotszy ! Jedyne podejrzenie jakie
ma to, ze sworznie wahacza sa "slabe". Zalozylem MOOG-i i od razu (jeszcze w rekach) wydawalo sie, ze sa miekkie.... ciezko znalezc cos innego ! Moze ktos cos polecic, ewentualnie jakis namiar
na sklep gdzie kupic cos lepszego !
Wolniej pojedziesz, dalej dojedziesz.... Easy Driver mode: ACTIVATED
Awatar użytkownika
Patryk-
Klubowicz
Posty: 2142
Rejestracja: 2008-07-13 18:30
Samochód: 2.2 GT 92r... niebawem w remoncie ;]
Galeria: viewtopic.php?t=14552
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki (stojadła)

Re: Kola 17-tki - zle sie jezdzi !

Post autor: Patryk- »

Szersze opony niższy profil.... Tak musi być....;)
nie ma zdjęć bo się nie da wstawić :(
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3825
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kola 17-tki - zle sie jezdzi !

Post autor: Maxxum »

tkrawiec pisze:czesc,

Zalozylem wlasnie 1szej generacji czarne 17-tki z oponami 215/45/R17 i autko wyglada nieziemsko ale prowadzi sie tragicznie !
Na koleinach prawie wylatuje sie z drogi (strasznie ciagnie kierownice w strone po ktorej kolo jest w koleinie) i reakcje na ruch kierownica sa bardzo opoznione !
Mial moze ktos z Was podobne efekty ? Zaznaczam, ze zawieszenie jest w stanie conajmniej bardzo dobrym jesli nie idealnym... nowe amorki, nowe drazki, sworznie wahacza, itd.
Poprzednio jezdzilem na oginalnych 15-tkach z oponami 205/60/R15 i nie bylo problemow na koleinach a czas reakcji bylo spoko krotszy ! Jedyne podejrzenie jakie
ma to, ze sworznie wahacza sa "slabe". Zalozylem MOOG-i i od razu (jeszcze w rekach) wydawalo sie, ze sa miekkie.... ciezko znalezc cos innego ! Moze ktos cos polecic, ewentualnie jakis namiar
na sklep gdzie kupic cos lepszego !
Oczywiście, że przy takich kołach i oponach będzie taki efekt - szczególnie w koleinach. Musisz wybrać - komfort jazdy albo wygląd 8)

Co do sworzni - polecam firmę 555 albo coś sobie dobierz z moich ostatnich zakupów - w dziale F.A.Q masz temat "kody części do pierwszej generacji" tam znajdziesz namiary i symbole. Co do sklepu - to np Inter Cars.

Ps. I jeszcze jedno - poczytaj trochę forum - tu wszystko pisze :wink:
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
Awatar użytkownika
Onkel Schneider
Posty: 76
Rejestracja: 2013-07-17 19:38
Samochód: 2.2 GT, 1991

Re: Kola 17-tki - zle sie jezdzi !

Post autor: Onkel Schneider »

Panowie - dzieki za info.

Co do czesci to "555" nie idzie nigdzie znalezc :(, a intercarsie nie ma prawie nic -> probowal ktos robic tam indywidualne zamowienia
tak zeby sciagneli czesci np. ze USA ?
Wolniej pojedziesz, dalej dojedziesz.... Easy Driver mode: ACTIVATED
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3825
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kola 17-tki - zle sie jezdzi !

Post autor: Maxxum »

tkrawiec pisze:Panowie - dzieki za info.

Co do czesci to "555" nie idzie nigdzie znalezc :(, a intercarsie nie ma prawie nic -> probowal ktos robic tam indywidualne zamowienia
tak zeby sciagneli czesci np. ze USA ?
Bo zapewne szukasz po Fordzie Probe... a trzeba szukać po Mazdzie 626 GD :wink:

Uwierz, że akurat z sworzniami do Probe nie ma problemu.
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
Awatar użytkownika
Onkel Schneider
Posty: 76
Rejestracja: 2013-07-17 19:38
Samochód: 2.2 GT, 1991

Re: Kola 17-tki - zle sie jezdzi !

Post autor: Onkel Schneider »

Szukam i po Probe i po Mazdzie i po Kia Clarus bo to i owo tez pasuje !
Powaznie mowiac to faktycznie z czesciami do zawieszenia wiekszego problemu poki
co nie ma, ale niestery wiekszosc dostepnych rzeczy to "chinszczyzna" w roznych opakowaniach.
Polecanego przez wielu (nie tylko uzytkownicy Probe ale np. Hondy Accord czy BMW) "555" nie udalo
mi znalezc nigdzie. Na razie planuje pojezdzic chwile na MOOG-ach, na rownej nawierzchi da sie zyc,
w koleinach faktycznie profil opony ma ogromne znaczenie (nie zdawalem sobie sprawy, ze az tak wielkie)
wiec bedzie trzeba bardziej uwazac i jakos toczyc sie do przodu :)
Wolniej pojedziesz, dalej dojedziesz.... Easy Driver mode: ACTIVATED
Awatar użytkownika
KrecioPL
Klubowicz
Posty: 3438
Rejestracja: 2012-02-27 16:00
Samochód: Był: Probe II 2.5 V6 '97 || Jest: Volvo s40 2.5Turbo Rdesign
Galeria: viewtopic.php?t=21787
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kola 17-tki - zle sie jezdzi !

Post autor: KrecioPL »

Troszkę jestem zdziwiony tym co piszesz.
Zgodzę się, że komfort jazdy mógł spaść, zgodzę się z tym, że trzeba walczyć z koleinami itp.
Ale ta "reakcja" mnie zdziwiła. Reakcja na ruch kierownicą powinna być bardziej wyczuwalna - niższy profil opony ma mniejsze ugięcie boczne niż 205/16/15.
Bo w Biblii nie ma napisane aby nie cisnąc gazu do dechy
Awatar użytkownika
Patryk-
Klubowicz
Posty: 2142
Rejestracja: 2008-07-13 18:30
Samochód: 2.2 GT 92r... niebawem w remoncie ;]
Galeria: viewtopic.php?t=14552
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki (stojadła)

Re: Kola 17-tki - zle sie jezdzi !

Post autor: Patryk- »

ja 555 mam tylko drążki kierownicze,wahacze lemfordera i wyglądają naprawdę solidnie, jutro może uda mi się znaleźć nr kat. Mam w pudełkach wszystko z zawieszenia wiec dam znak.
nie ma zdjęć bo się nie da wstawić :(
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kola 17-tki - zle sie jezdzi !

Post autor: Romas »

lamforder to profi zwłaszcza do bmw więc jak coś robi do probe to powinno być bardzo dobrej jakości :wink:
Awatar użytkownika
Lukas007
Klubowicz
Posty: 579
Rejestracja: 2009-05-22 20:24
Samochód: PGT F2T / A6 C4 2.8 / E61 530
Galeria: viewtopic.php?t=15945
Lokalizacja: Czechowice / Biłgoraj
Kontakt:

Re: Kola 17-tki - zle sie jezdzi !

Post autor: Lukas007 »

Ja mam identyczne koła i jezdzi sie bardzo dobrze i stabilnie. Mialem je na zawieszeniu z seryjnymi amorami i sprezynami mts, jak i mam teraz na gwincie. Moze po prostu to kwestia tego, ze 1gen w serii prowadzi sie moim zdaniem średnio.
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”