Benet

Kolekcje fotek.
Awatar użytkownika
Benet
Posty: 471
Rejestracja: 2016-07-25 17:14
Samochód: Ford Probe 96' 2.0
Galeria: viewtopic.php?t=23694
Lokalizacja: Szczecin

Re: Benet

Post autor: Benet »

Nikt nie odpowiedział na powyższe pytania, więc zostawiam informację dla potomnych. To na zdjęciu to jest czujnik ciśnienia oleju, jest on wkręcony do bloku silnika zaraz obok filtra. Po uruchomieniu silnika ciekło praktycznie ciurkiem z niego. Fabrycznie jest on uszczelniony jakimś silikonem albo klejem na gwincie, ale w moim przypadku okazało się, że to nie tyle uszczelnienie wysiadło tylko cały czujnik się rozsypał, wypluwał olej całym sobą. Najśmieszniejsze jest to, że wciąż działał. Dzisiejsza wizyta w warsztacie przywróciła Probka do świata żywych. Został wkręcony fabrycznie nowy czujnik. Zapłaciłem 102 złote łącznie.
Probe 96' 2.0 EURO
Prezes5G19
Posty: 486
Rejestracja: 2014-10-16 14:32
Samochód: Probe II 2.0 16V 1995 r.
Galeria: viewtopic.php?t=22741
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: Benet

Post autor: Prezes5G19 »

Mogłeś przyoszczędzić jakieś 80 pln gdybyś go sam wymienił :)
Awatar użytkownika
Benet
Posty: 471
Rejestracja: 2016-07-25 17:14
Samochód: Ford Probe 96' 2.0
Galeria: viewtopic.php?t=23694
Lokalizacja: Szczecin

Re: Benet

Post autor: Benet »

Wymiana tego samemu bez kanału lub podnośnika od dołu jest niemożliwa :D A od góry by trzeba było demontować kolektor ssący lub połamać rękę w czterech miejscach.
Probe 96' 2.0 EURO
Awatar użytkownika
LukaszV8
Klubowicz
Posty: 677
Rejestracja: 2009-01-06 10:10
Samochód: Probe GT 1992r.
Galeria: viewtopic.php?t=23045
Lokalizacja: Kraków/Myślenice

Re: Benet

Post autor: LukaszV8 »

Benet pisze:Niech to szlag trafi. Całe życie pod górkę z tym samochodem :roll:
No cóż...Kupiłeś sobie dzikiego konia miej i na niego bat. :wink:
Obrazek
,,...Panie, a ile to pali?...''
Awatar użytkownika
Sallmo
Klubowicz
Posty: 1886
Rejestracja: 2007-08-26 17:46
Samochód: Mazda Probe - 2,5 V6 USA 92r & Honda CBR 929RR FireBlade
Galeria: viewtopic.php?t=14192
Lokalizacja: Warszawa Praga Północ

Re: RE: Re: Benet

Post autor: Sallmo »

LukaszV8 pisze: No cóż...Kupiłeś sobie dzikiego konia miej i na niego bat. :wink:
Fajnie napisane ;)
Wspomnienia..Probe 2,2 GL 89 USA jest......
Jedyna w Polsce Mazda Probe GT V6 93r.......a może i na świecie ?
"...nie mam RWD , bokiem jeździć nie muszę
wolę mieć przód napęd ale taki co ma Duszę ..."
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się rozkręcać; pięćdziesięciu, aby nauczyć się skręcać." (Sallmo)
"...Osiagnąłem już ten określony wiek, w którym moj mózg przeszedł z "lepiej abyś tego nie mówił" do "Je..Bać to ,zobaczymy co sie stanie "..."
Awatar użytkownika
Spider33
Posty: 1241
Rejestracja: 2008-01-05 12:23
Samochód: Probe x ∞
Galeria: viewtopic.php?t=20740
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Re: Benet

Post autor: Spider33 »

Benet pisze:Wymiana tego samemu bez kanału lub podnośnika od dołu jest niemożliwa :D A od góry by trzeba było demontować kolektor ssący lub połamać rękę w czterech miejscach.
Lewarek pewnie posiadasz? 15-20 minut roboty na spokojnie i czujnik wymieniony. Wystarczy chcieć ;)
Awatar użytkownika
Benet
Posty: 471
Rejestracja: 2016-07-25 17:14
Samochód: Ford Probe 96' 2.0
Galeria: viewtopic.php?t=23694
Lokalizacja: Szczecin

Re: Benet

Post autor: Benet »

Mam problem z którym się już borykam dłuższy czas. Wszystko zaczęło się od tego jak w styczniu kupiłem Probkowi na 21 urodziny nowe radio :D Niestety nie miałem oryginalnego radia a coś takiego (jakbym miał ori to bym nie zmieniał):
http://obrazki.elektroda.net/44_1186441654.jpg
W tym niemieckim badziewku pewnie już umarła końcówka mocy albo coś bo przednie głośniki w porównaniu do tylnych prawie niesłyszalne były.
Kupiłem nowe radio, podłączyłem i mam pełno pisków trzasków i nie da się słuchać radia bo ciągle gubi sygnał. Wkurzyłem się i poszedłem oddać je na gwarancje bo myślałem, że jest uszkodzone ale facet w sklepie je podłączył i grało super bez żadnych problemów aż mi głupio było, że przyniosłem sprawne radio. Wróciłem do garażu podłączyłem to i jak piszczało tak piszczy. Te piski i trzaski chyba idą z anteny ale nie dam głowy bo jeszcze nie podłączyłem radia bez wtyku antenowego żeby sprawdzić czy nie piszczy. Tak więc mam pytanie czy oryginalna antena elektryczna ma jakiś wzmacniacz i potrzebuję podpiąć pod te nowe radio separator antenowy czy coś bo mam tego serdecznie dość wydałem sporo kasy na radio i ono nie działa a tamto stare mimo, że uszkodzone ładnie odbierało stacje i żadnych pisków ani trzasków nie generowało. A może ma ktoś oryginalne radio które mu zalega ? :D Proszę pomóżcie, używałem szukajki i nic ciekawego na ten temat nie znalazłem.
Probe 96' 2.0 EURO
Awatar użytkownika
infernoblade
Klubowicz
Posty: 1278
Rejestracja: 2013-10-03 20:04
Samochód: Ford Probe II 2.0 16v 94r. USDM, Probe II 2.0 94r rost style
Galeria: viewtopic.php?t=21646
Lokalizacja: Bielsko-Biała, Śląsk

Re: Benet

Post autor: infernoblade »

Sprawdź podłączenie anteny za zegarkiem. Jest tam łączona i może się odpięła. A same głośniki masz jakie?
''Nic nie motywuje nas tak, jak ludzie, którzy w nas nie wierzą''

Posiadam części na sprzedaż II generacja 2.0 USA

Fiat 126p 92' Rosso Swift- był
Citroen Ax 92' Rouge Opera- był
Daihatsu Applause 93' PURE RED- był
Ford Probe 94' EU/USA Rio Red teraz Tangerine Frost Metalic- jest
Ford Probe 96' USA Laser Red - był
Peugeot 106 96' Laser Green. Metallic Lacquer- był
Ford Probe 94' EU Royal blue- był
Ford Probe 94' USA Black- był
Ford Probe 94' EU Rio Red- jest
Awatar użytkownika
Benet
Posty: 471
Rejestracja: 2016-07-25 17:14
Samochód: Ford Probe 96' 2.0
Galeria: viewtopic.php?t=23694
Lokalizacja: Szczecin

Re: Benet

Post autor: Benet »

Wszystko ori łącznie z wiązką przewodów, nie są cięte a są zainstalowane prześciówki ford na iso. Najdziwniejsze jest to, że to stare radio gra normalnie nie licząc tego, że przednich głośników nie słychać.
Na tym nowym radiu nie da się słuchać żadnej stacji bo tak przerywa, a jak dam na auxa to ładnie grają głośniki i mają moc tylko, że piszczy i trzaska. W sklepie zarówno aux jak i radio działały bez zarzutu, bez zakłóceń.
Ostatnio zmieniony 2017-02-25 21:12 przez Benet, łącznie zmieniany 1 raz.
Probe 96' 2.0 EURO
Awatar użytkownika
duracell
Posty: 830
Rejestracja: 2006-06-17 22:25
Samochód: osobowy
Lokalizacja: CB

Re: Benet

Post autor: duracell »

Oryginalna antena nie ma wzmacniacza.
W zasadzie styk żyły gorącej następuje dopiero po wysunięciu anteny. Na wysuniętej antenie sprawdź czy jest przejście między żyłą gorącą na wtyczce antenowej a metalowym batem anteny na szczytówce. Tak samo sprawdź czy jest ekran.
„czysta krew, trzeźwy umysł”
Awatar użytkownika
Luna
Posty: 297
Rejestracja: 2009-12-07 03:41
Samochód: v
Lokalizacja: Łódź

Re: Benet

Post autor: Luna »

Nie jestem do konca przekonany ale moze cos byc z masa. Juz nie pamietam czy to bylo w ktoryms z probow ale oryginalne radio mialo jakas inna mase w obudowie i do nowego trzeba bylo podlaczyc mase od aku. Z kolei w drugim aucie mialem podobna sytuacje bo sie okazalo ze po drodze na kablach byl wzmacniacz... wywalilem go bo juz sie do niczego nie nadawal i bylo wtedy ok. Ja bym raczej tutaj szukal.
Taka sytuacja...
Awatar użytkownika
zacanaheim
Posty: 118
Rejestracja: 2011-07-16 12:38
Samochód: Ford Probe 2.2 GT 92' (biały)/ Subaru Impreza MY07 2.5 USA
Galeria: viewtopic.php?t=23411

Re: Benet

Post autor: zacanaheim »

sprawa prosta jak drut, zrob wspolna.mase głośników.pozdr.
"nie ma ludzi niewinnych są tylko źle przesłuchani..."
Awatar użytkownika
Spider33
Posty: 1241
Rejestracja: 2008-01-05 12:23
Samochód: Probe x ∞
Galeria: viewtopic.php?t=20740
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Re: Benet

Post autor: Spider33 »

Dopiero teraz zwróciłem uwagę na zdjecia na pierwszej stronie. Musze przyznać ze jestem zaskoczony ze mozna jeszcze wyrwać probe w takim stanie. Patrząc na wygląd ogólny i stan wnętrza przebieg jak najbardziej może byc realny. Mój w 2007 po sprowadzeniu wyglądał podobnie. Niestety z zewnątrz było gorzej bo trafił mi sie czerwony wyblaknięty kolor... Z ciekawostek moge powiedzieć ze ori pompa wody i sprzęgło skończyło sie przy przebiegu ok 195 000. Jak sie trafi na zadbane 2.0 to głownie wymienia sie zawieszenie i częsci eksploatacyjne. Przy przebiegu ok 200 000 możesz sie spodziewać kopcenia na zimnym. Taki urok FSa. Naprawa droga nie jest a spokoj masz na kolejne kilka lat. Mój przed wypadkiem brał jakieś 0,2 l oleju przy przebiegu 200 000. Wiec wydaje mi sie ze to ilość do zaakceptowania ;) Tym bardziej ze ostatnie 70 000 zrobione na gazie.
Ostatnio zmieniony 2017-03-07 07:57 przez Spider33, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Benet
Posty: 471
Rejestracja: 2016-07-25 17:14
Samochód: Ford Probe 96' 2.0
Galeria: viewtopic.php?t=23694
Lokalizacja: Szczecin

Re: Benet

Post autor: Benet »

Rozwiązałem problem z radiem. Po prostu kupiłem oryginał :twisted: Nie zwracajcie uwagę na spaloną żaróweczkę pokrętła, wczoraj poszła :P
Załączniki
IMG_20170309_182207.jpg
Probe 96' 2.0 EURO
Awatar użytkownika
mysz
Klubowicz
Posty: 1941
Rejestracja: 2010-04-03 15:02
Galeria: viewtopic.php?t=18115
Lokalizacja: wwa

Re: Benet

Post autor: mysz »

Benet pisze: Nie zwracajcie uwagę na spaloną żaróweczkę pokrętła, wczoraj poszła :P
Eeee masz mało paliwa :mrgreen:
Było: Probe '94r
Jest: ST220 2005r
Awatar użytkownika
infernoblade
Klubowicz
Posty: 1278
Rejestracja: 2013-10-03 20:04
Samochód: Ford Probe II 2.0 16v 94r. USDM, Probe II 2.0 94r rost style
Galeria: viewtopic.php?t=21646
Lokalizacja: Bielsko-Biała, Śląsk

Re: Benet

Post autor: infernoblade »

Teraz wygląda identycznie jak u mnie 8) Fajnie komponuje się podświetlenie do całości wnętrza w nocy :D Masz do niego wzmacniacz, czy gra bez?
''Nic nie motywuje nas tak, jak ludzie, którzy w nas nie wierzą''

Posiadam części na sprzedaż II generacja 2.0 USA

Fiat 126p 92' Rosso Swift- był
Citroen Ax 92' Rouge Opera- był
Daihatsu Applause 93' PURE RED- był
Ford Probe 94' EU/USA Rio Red teraz Tangerine Frost Metalic- jest
Ford Probe 96' USA Laser Red - był
Peugeot 106 96' Laser Green. Metallic Lacquer- był
Ford Probe 94' EU Royal blue- był
Ford Probe 94' USA Black- był
Ford Probe 94' EU Rio Red- jest
Awatar użytkownika
Benet
Posty: 471
Rejestracja: 2016-07-25 17:14
Samochód: Ford Probe 96' 2.0
Galeria: viewtopic.php?t=23694
Lokalizacja: Szczecin

Re: Benet

Post autor: Benet »

To jest chyba najwyższy model radia z wbudowanym wzmakiem czyli ford sound 2006. Znalazłem też ten model 2007 (miał zupełnie inną kostkę do połączenia głośników, pewnie wzmaka) ale ja nie mam ani wiązki ani wzmacniacza więc musiałem kupić "normalne". Ale i tak jestem zaskoczony jakością grania stacji radiowych. Odpaliłem sobie jeszcze starą kasetę modern talking na próbę :D Ładnie gra, ale wszyscy wiemy jaka jest jakość muzyki z kasety.
mysz pisze:Eeee masz mało paliwa :mrgreen:
oj tam zaraz mało, żydek jeszcze mi się nie świeci :lol:

zamieszczam jeszcze książeczkę, którą jakaś dobra dusza kiedyś udostępniła na naszym forum ukazującą jakie radia wychodziły na Europę w Probku:
http://www.fordprobe.pl/upload/files/fo ... manual.pdf
Ostatnio zmieniony 2017-03-09 20:07 przez Benet, łącznie zmieniany 3 razy.
Probe 96' 2.0 EURO
Prezes5G19
Posty: 486
Rejestracja: 2014-10-16 14:32
Samochód: Probe II 2.0 16V 1995 r.
Galeria: viewtopic.php?t=22741
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: Benet

Post autor: Prezes5G19 »

Cześć Benet . Jak tam idą prace związane z wyminą poduszek ? Opanowałeś to już ?
Awatar użytkownika
Benet
Posty: 471
Rejestracja: 2016-07-25 17:14
Samochód: Ford Probe 96' 2.0
Galeria: viewtopic.php?t=23694
Lokalizacja: Szczecin

Re: Benet

Post autor: Benet »

Poduszek skrzyni biegów? Jeżeli tak to na 99% zostaną wymienione 9 kwietnia bo będę miał do dyspozycji kanał. Póki co walczę z amortyzatorami w garażu na lewarkach nie jest to wygodne ale da się zrobić. Jak już piszę posta to powiem wam jakie jaja mi się przytrafiły. Jak wiadomo do wymiany amorków z tyłu trzeba rozebrać większość tyłu żeby się dobrać do kielichów, jak już miałem tyle rozwalone to pomyślałem, że pójdę za ciosem i rozbiorę cały tył i sobie skontroluję jak to tam wygląda pod tapicerką. Podczas tego rozbierania znalazłem spinki w jasnym kolorze :lol: Ford chyba już w końcowych latach produkcji szukał oszczędności bo tam gdzie tych spinek nie widać bo są pod zabudową to miałem nie w takim kolorze jak trzeba :D A tak poza tym to wszystko stan ideał, tylko trochę kurzu pod kanapą i skamieniały żuczek obok zbiorniczka na płyn do spryskiwaczy ;) A i jeszcze się wam pożalę bo mnie natchnęło jak czytałem ten post o sprzedaży zaślepek podszybia, to jeszcze w sumie do niedawna miałem wszystkie w całości ale jak oddałem auto do wymiany szyby to te jełopy mi połowę połamały, tak coś czułem żeby samemu to wyciągnąć zanim oddam no ale zapomniałem.
Ostatnio zmieniony 2017-03-22 20:27 przez Benet, łącznie zmieniany 2 razy.
Probe 96' 2.0 EURO
Prezes5G19
Posty: 486
Rejestracja: 2014-10-16 14:32
Samochód: Probe II 2.0 16V 1995 r.
Galeria: viewtopic.php?t=22741
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: Benet

Post autor: Prezes5G19 »

Benet pisze: to jeszcze w sumie do niedawna miałem wszystkie w całości ale jak oddałem auto do wymiany szyby to te jełopy mi połowę połamały, tak coś czułem żeby samemu to wyciągnąć zanim oddam no ale zapomniałem.
Trudno nie połamać dwudziestoletnich zatrzasków grubości zapałki . Po takim czasie materiał jest już tak twardy że musi pęknąć . W końcu jest narażony na wszystkie czynniki atmosferyczne
Awatar użytkownika
Spider33
Posty: 1241
Rejestracja: 2008-01-05 12:23
Samochód: Probe x ∞
Galeria: viewtopic.php?t=20740
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Re: Benet

Post autor: Spider33 »

Najlepiej zaślepki podgrzać wtedy jest większa szansa wiecej uratować. A jeśli chodzi o kolor spinek to norma, w kilku tak miałem.
Awatar użytkownika
Benet
Posty: 471
Rejestracja: 2016-07-25 17:14
Samochód: Ford Probe 96' 2.0
Galeria: viewtopic.php?t=23694
Lokalizacja: Szczecin

Re: Benet

Post autor: Benet »

Powoli przód się robi.
Wypiaskowane talerze przednich sprężyn.
Załączniki
IMG_20170325_134833.jpg
Probe 96' 2.0 EURO
Awatar użytkownika
Benet
Posty: 471
Rejestracja: 2016-07-25 17:14
Samochód: Ford Probe 96' 2.0
Galeria: viewtopic.php?t=23694
Lokalizacja: Szczecin

Re: Benet

Post autor: Benet »

Myślę, że już jestem w stanie coś powiedzieć o odczuciach po małym remoncie zawieszenia ostatnio. Obawiałem się, że będzie za nisko i że będzie za twardo ale mogę szczerze powiedzieć, że jest idealnie. Sprężyny MTS są bardzo fajne, nie wiem co od nich chcecie :) Progresywność działa, na małych nierównościach jest dość miękko (ładnie czuć amortyzację) a czym większa dziura tym większy beton się robi. Nawet wtedy jest lepiej niż na wyeksploatowanych oryginałach gdzie po najechaniu na liścia tak tłukło, że myślałem że mi koło odpadnie :lol: W połączeniu z nowymi kołami auto bardzo dobrze trzyma się drogi, praktycznie nie da rady go oderwać nawet przy bardzo agresywnych skrętach. Geometria porobiona i od razu ręka się nie męczy od ciągłego kontrowania krzywego toru jazdy. Jedyne co jeszcze muszę zrobić teraz to oddać jedną felgę do prostowania, bo mi jeden klubowicz sprzedał krzywą :evil: No ale może poczta nimi rzucała więc nie będę nic złego na niego mówił. Cena była w porządku tak więc nawet jak wydam tę stówkę na prostowanie to jest to do zaakceptowania. Jeszcze zapodam dwie foteczki. Aż szkoda było wrzucać te piękności na auto :D A na drugiej obecny wygląd auta. Jak wszystko dopnę na ostatni guzik to zrobię jakieś porządne zdjęcia i zaktualizuję pierwszą stronę. Nie wiem czemu te zdjęcia się obracają ale jak się na nie kliknie to wraca wszystko do normy.
Załączniki
IMG_20170326_155006.jpg
17838425_1384516801633092_621304791_o.jpg
Probe 96' 2.0 EURO
Awatar użytkownika
infernoblade
Klubowicz
Posty: 1278
Rejestracja: 2013-10-03 20:04
Samochód: Ford Probe II 2.0 16v 94r. USDM, Probe II 2.0 94r rost style
Galeria: viewtopic.php?t=21646
Lokalizacja: Bielsko-Biała, Śląsk

Re: Benet

Post autor: infernoblade »

Autko pięknie się prezentuje :D
''Nic nie motywuje nas tak, jak ludzie, którzy w nas nie wierzą''

Posiadam części na sprzedaż II generacja 2.0 USA

Fiat 126p 92' Rosso Swift- był
Citroen Ax 92' Rouge Opera- był
Daihatsu Applause 93' PURE RED- był
Ford Probe 94' EU/USA Rio Red teraz Tangerine Frost Metalic- jest
Ford Probe 96' USA Laser Red - był
Peugeot 106 96' Laser Green. Metallic Lacquer- był
Ford Probe 94' EU Royal blue- był
Ford Probe 94' USA Black- był
Ford Probe 94' EU Rio Red- jest
Awatar użytkownika
Benet
Posty: 471
Rejestracja: 2016-07-25 17:14
Samochód: Ford Probe 96' 2.0
Galeria: viewtopic.php?t=23694
Lokalizacja: Szczecin

Re: Benet

Post autor: Benet »

8)
Załączniki
1.jpg
Probe 96' 2.0 EURO
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria”