Błąd czujnika 09 ECT

LolZ424
Posty: 1
Rejestracja: 2018-02-03 20:27
Samochód: Ford Probe 2 2.0

Błąd czujnika 09 ECT

Post autor: LolZ424 »

Witam.
Jestem szczęśliwym nabywca forda probe z 1995 roku. Poprzedni właściciel odpalał auto tylko na gazie, auto na benzynie w ogóle nie chodziło. Po z czytaniu błędów wyskoczyły 08,09,11. Przepływkę wymieniłem na nową i błąd chwilowo ustał, raz się pokazuje, a raz nie. Niewiele się zmieniło, czasem auto zapali na benzynie, czasem nie. Przy gwałtownym wciśnięciu gazu dławi się i najczęściej hamuje silnikiem. Cały dolot uszczelniłem, nowy filtr powietrza, nowe kable+ świece, kopułka wyczyszczona. Dodam że na gazie II generacji auto chodzi bez zarzutu. Zakupiłem nowy czujnik ECT, przy wymianie sprawdziłem napięcie na wtyczce i wynosi 5 V. Czujnik przy ok. 80 stopniach pokazuje 0,3 kOhm. Nic się nie zmieniło co do objawów, dalej szarpie, kicha i hamuje silnikiem na benzynie. Dziś na odpalonym silniku wypiąłem wtyczkę od czujnika i wpiąłem stary czujnik luźno i auto bez problemu się zbiera na benzynie i trzyma obroty (tylko wiadomo załącza ssanie bo czujnik jest zimny). Z tego wnioskuje że czujnik wkręcony do bloku silnika musi dostawać przebicie i podaje błędny pomiar do ECU i dostaje ubogą mieszankę. Macie jakieś pomysły skąd może tak wariować ??
Dziękuje za wszelkie sugestie
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”