Zmiana czerwonych kierunków na pomarańczowe przy pomocy LED

Tematy powracające jak bumerang.
Awatar użytkownika
07dolega
Posty: 158
Rejestracja: 2018-11-05 07:39
Samochód: Ford, Probe LX
Kontakt:

Zmiana czerwonych kierunków na pomarańczowe przy pomocy LED

Post autor: 07dolega »

Hej,

Chciałem opisać proceder jaki mnie ostatnio spotkał a dokładnie przegląd i przeróbka świateł Z USA NA EU.

1. Światło przeciwmgielne tylne a raczej jego brak. wystarczy kupić żarówkę LED z soczewką o barwie czerwonej oraz oprawkę GNIAZDO P21W, BA15S wyjąć jeden wsteczny (od strony kierowcy). Ja zrobiłem to na nowej oprawce żeby tam za dużo elektryki nie przerabiać i mieć możliwość powrotu do oryginału. Prąd do nowej żarówki wziąłem z świateł pozycyjnych tylnych co daje to że nie można go włączyć beż włączenia świateł. włącznik wedle uznania. Mój stuki co leży sobie szczęśliwy pod fotelem

2. Kierunki... Tu problem jest troszkę większy ponieważ trzeba zakupić 4 żarówki pomarańczowe na srebrnym ledzie z soczewka p21w, BA15s w tylne lampy, plus żarówki duo biało pomarańczowe BAY15d na przód (radze jak najsłabsze bo mocne ledy na postoju hmmmm mi nie pasują). niestety to nie wszystko ponieważ po podłączeniu pozostaje jeszcze kwestia przerywacza. Z pomocą Forum udało mi się wlutować 2 rezystory równolegle w miejsce jak poniższym zdjęciu, które dały szybkość przerywacza 90/min.
Załączniki
Miejsce wlutowania rezystorów "złotym prążkiem do pinu przerywacza)
Miejsce wlutowania rezystorów "złotym prążkiem do pinu przerywacza)
Zdjęcie użytych  rezystorów
Zdjęcie użytych rezystorów
FOTO jak tył świeci po wymianie żarówek
FOTO jak tył świeci po wymianie żarówek
ODPOWIEDZ

Wróć do „F.A.Q.”