Zbyt mało płynu chłodzącego

Artur2102
Posty: 3
Rejestracja: 2021-03-04 17:55

Zbyt mało płynu chłodzącego

Post autor: Artur2102 »

Witam, od pewnego czasu jestem posiadaczem forda probe 2.5 V6. Kupiłem go w celu odratowania, bo szkoda aby auto poszło na tzw żyletki. Przyszła w końcu kolej na układ chłodzenia, auto gdy stoi na uruchomionym silniku temperatura jest idealnie na środeczku i może tak stać pół dnia i nic nie podskoczy, pomimo że rośnie do tego środka w bardzo.ssybkim tempie, jednak w trakcie jazdy a zwłaszcza w czasie przyspieszania (nawet nie mocnego) temperatura idzie do góry, włożony jest nowy termostat i nic nie dało, zrobiony test na uszczelkę wyszło że jest ok, chciałem odkamienic układ chłodzenia i tu pojawił się problem bo zleciało około 2l płynu, i weszło potem dokładnie tyle samo, odkamieniacz dwa dni w aucie i przy spuszczaniu wyleciały jakieś drobinki ale bardzo mało, wlałem nowy płyn i znów tylko dwa litry, doczytałem na forum że powinno być około 7, miał może ktoś taki problem? Przymierzam się do nowej chłodnicy bo stara może aż tak mocno być zakamieniala, tylko nie wiem czy to dobry trop
Awatar użytkownika
lucas
Posty: 332
Rejestracja: 2019-01-16 19:41
Samochód: Ford Probe '95 2,5 V6
Galeria: viewtopic.php?t=25155
Lokalizacja: Siedlce

Re: Zbyt mało płynu chłodzącego

Post autor: lucas »

Bardzo dobry trop. Przy okazji przejrzyj przewody jak już chłodnica będzie zdjęta.
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zbyt mało płynu chłodzącego

Post autor: Romas »

Kolego, zacznij od sprawdzenia czy wentylator się załącza
Artur2102
Posty: 3
Rejestracja: 2021-03-04 17:55

Re: Zbyt mało płynu chłodzącego

Post autor: Artur2102 »

Tak, tak włącza się, najbardziej martwi mnie to, że tak mało płynu wchodzi, w sobotę odbieram nową chłodnice zobaczymy czy pomoże
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.5 V6 KL”