Pikanie przy odpalaniu i gaszeniu 3 razy po 3 sygnały

Mtsart
Posty: 15
Rejestracja: 2020-10-28 19:34
Samochód: Probe 1997 2.0
Lokalizacja: Cieszyn

Pikanie przy odpalaniu i gaszeniu 3 razy po 3 sygnały

Post autor: Mtsart »

Witam.
Mam problem jak w temacie. Pikanie (sygnał dźwiękowy) przy odpalaniu i gaszeniu, 3 razy po 3 sygnały. Nie jest to sygnał od pasów bo są zapięte :) Dodatkowo od jakiegoś czasu po odpaleniu i zaczęciu jazdy nie zawsze gaśnie ikonka hamulca. Przy dodawaniu gazu gaśnie, po odpuszczeniu gazu czasem się zapala. I tak przez kilka minut a potem już znika. Może to ma jakiś związek?
Z góry dziękuje za pomoc.
Awatar użytkownika
lucas
Posty: 332
Rejestracja: 2019-01-16 19:41
Samochód: Ford Probe '95 2,5 V6
Galeria: viewtopic.php?t=25155
Lokalizacja: Siedlce

Re: Pikanie przy odpalaniu i gaszeniu 3 razy po 3 sygnały

Post autor: lucas »

Może to być od poduszki powietrznej lub też żarówka w liczniku od kontrolki błędów. Ikona hamulca ręcznego - dobrze rozumiem? Uzupełnij do pełna płyn hamulcowy w zbiorniczku. Tyle przychodzi mi do głowy. Może ktoś jeszcze coś podpowie.
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pikanie przy odpalaniu i gaszeniu 3 razy po 3 sygnały

Post autor: Romas »

Mtsart pisze: 2022-10-03 20:26 Witam.
Mam problem jak w temacie. Pikanie (sygnał dźwiękowy) przy odpalaniu i gaszeniu, 3 razy po 3 sygnały. Nie jest to sygnał od pasów bo są zapięte :) Dodatkowo od jakiegoś czasu po odpaleniu i zaczęciu jazdy nie zawsze gaśnie ikonka hamulca. Przy dodawaniu gazu gaśnie, po odpuszczeniu gazu czasem się zapala. I tak przez kilka minut a potem już znika. Może to ma jakiś związek?
Z góry dziękuje za pomoc.
Masz założone LPG?
Mtsart
Posty: 15
Rejestracja: 2020-10-28 19:34
Samochód: Probe 1997 2.0
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Pikanie przy odpalaniu i gaszeniu 3 razy po 3 sygnały

Post autor: Mtsart »

Pikanie rozwiązane, problemem było LPG jak ROMAS pewnie podejrzewał :) Potrzebny był przegląd i teraz wszystko gra.
Co do kontrolki to chodzi dokładnie o kontrolkę od ręcznego. Mechanik też powiedział że to płyn i doleje. Jednak albo za mało dolał albo to coś innego. Mam zrobić "mostek" na czujniku żeby sprawdzić czy czasem on nie jest padnięty. Dam znać jak dojdę do tego co jest nie tak.
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”