Uchylana - zamykana szyba przy otwieraniu - zamykaniu drzwi

xmenn
Posty: 2
Rejestracja: 2022-10-17 22:37
Samochód: Probe 2 1997 2.0 benzyna

Uchylana - zamykana szyba przy otwieraniu - zamykaniu drzwi

Post autor: xmenn »

Witam,
Mam problem z doprowadzeniem do poprawnego działania szyb w Probe2 tak jak działały kiedyś. Kiedyś przy pociągnięciu samej klamki w drzwiach szyba opuszczała się na ok. 1 centymetr a po zamknięciu drzwi automatycznie zamykała się do góry do "zera".
Nie wiem czy jest tu może jakieś "przy-uczenie" bo wydaje się że wszystko (z elektryką) u mnie jest ok.
Na obecną chwilę z przycisków kierowcy i pasażera bez problemowo steruje się szybami.
Mikro włączniki w obu drzwiach (pod klamką) sprawdzone zwierają/rozwierają - dają na kabel sygnał że klamka jest otwierana - sygnał przechodzi przez gniazdo w słupkach drzwi.
Czujniki otwarcia/zamknięcia drzwi , działa - lampki w środku zapalają się przy otwarciu, gasną po zamknięciu drzwi.

Za pomoc w tym temacie z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Zolak
Posty: 512
Rejestracja: 2006-01-07 20:46
Samochód: FP "97 GT
Galeria: viewtopic.php?t=8715
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uchylana - zamykana szyba przy otwieraniu - zamykaniu drzwi

Post autor: Zolak »

Żadne Probe nie miało takiej funkcji fabrycznie
Były :
2.0 SE "96 JJ FIOLETT
2.5 GT "96 JJ FIOLETT + SS ; PodłokietniK ; Spojler ; Remus ; CAI ; 18" ;]
2.5 GT" 96 EZ RED
2.5 GT "95 HL
2.5 GT "97 JJ FIOLETT MEDICI
2.0 "95 LB
Są :
2.5 GT "97 JJ FIOLETT + CAI ; Przelot + Remus ; Spojler ; Dystans ; SS ; Vogtland -35mm ; 18"
2.5 GT "95 KS
2.5 GT "94 LB
2.5 GT "94 HL
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uchylana - zamykana szyba przy otwieraniu - zamykaniu drzwi

Post autor: Romas »

xmenn pisze: 2022-10-17 22:54 Witam,
Mam problem z doprowadzeniem do poprawnego działania szyb w Probe2 tak jak działały kiedyś. Kiedyś przy pociągnięciu samej klamki w drzwiach szyba opuszczała się na ok. 1 centymetr a po zamknięciu drzwi automatycznie zamykała się do góry do "zera".
Nie wiem czy jest tu może jakieś "przy-uczenie" bo wydaje się że wszystko (z elektryką) u mnie jest ok.
Na obecną chwilę z przycisków kierowcy i pasażera bez problemowo steruje się szybami.
Mikro włączniki w obu drzwiach (pod klamką) sprawdzone zwierają/rozwierają - dają na kabel sygnał że klamka jest otwierana - sygnał przechodzi przez gniazdo w słupkach drzwi.
Czujniki otwarcia/zamknięcia drzwi , działa - lampki w środku zapalają się przy otwarciu, gasną po zamknięciu drzwi.

Za pomoc w tym temacie z góry dziękuję.
Kolego w tym samochodzie nie ma takiej funkcji, jest to zupełnie inaczej konstrukcyjnie rozwiązane
xmenn
Posty: 2
Rejestracja: 2022-10-17 22:37
Samochód: Probe 2 1997 2.0 benzyna

Re: Uchylana - zamykana szyba przy otwieraniu - zamykaniu drzwi

Post autor: xmenn »

Panowie, na 100% było i działało.
Działało to jak ojciec kupił to auto, potem jak on nim jeździł to mu drzwi opadły i nie zauważył kiedy przestało to działać bo nie szumiało mu jak drzwi zamykał, no bo drzwi wisiały niżej.
Teraz drzwi na zawiasie zostały naprawione - wymiana tego bolca i nowe większe mosiężne tulejki, i drzwi są w idealnej pozycji, ale jak zamykam drzwi to szyba opiera się o ten rowek , muszę szybą zjechać na dół i do góry , żeby nie wiało.
Probe mam sprowadzane ze Stanów, nie wiem czy ma to znaczenie, ale na 100% jak ojciec kupił to auto (dawno temu) to te szyby tak działały jak opisałem w poście powyżej. Przy otwieraniu opuszczały się na centymetr (około, to był krótki impuls), po zamknięciu wsuwały się do góry.
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uchylana - zamykana szyba przy otwieraniu - zamykaniu drzwi

Post autor: Romas »

Jak Ci tłumaczę, że nie było tego fabrycznie to nie nie spieraj. Może ktoś coś dokładał. Szyba musi być dobrze wyregulowana i nic Ci nie będzie wiało
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”