temperatura

Gość

temperatura

Post autor: Gość »

Witam! mam pytanko--chcialem sie dowiedziec w jakim polozeniu znajduje sie wam wskazowka temperatury do momentu kiedy nie pusci termostat i w jakim miejscu sie znajduje po calkowitym nagrzaniu! ja w swoim probku( 2.0 16V 97r) wymienilem trzy miesiace temu termostat ale cos mi ta temperatura nie pasuje!tzn zanim termostat pusci obieg to wskazowka wychyla sie na koniec napisu normal a czasami nawet troszke dalej a kiedy termostat pusci obieg i caly plyn sie nagrzeje to wskazowka znajduje sie na literce M. wydaje mi sie ze cos tu jest nie tak! no chyba ze to normalne zjawisko w tych modelach? :?
Quaki
Posty: 774
Rejestracja: 2003-07-30 15:47
Galeria: viewtopic.php?t=7505
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Quaki »

no wg mnie to raczej nie normalne w zadnym modelu autka chyba masz jakis trefny ten termostat
pozdrawiam
ps.a sam kupowales czy ci mechanicy kupowali bo moze ci cos wcisneli
2-gen 93 2.5 V6
1-gen 90 2.2 GT
Gość

Post autor: Gość »

U mnie po nagrzaniu wskazowka jest na R a raczej na nozce prawej (bosh jak to brzmi). Jak wysunie sie delikatnie ponad R to termostat sie otwiera.
Dla jasnosci 2.0 16V 96r.

Pozdrawiam

PS. Znaczy sie nienormalnie sie zachowuje twoj...
Mario
Posty: 28
Rejestracja: 2003-09-17 18:36
Samochód: brak
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Mario »

U mnie po nagrzaniu jest między N a O a wentylator włącza się między R a M. (89 2,2 T)
Pozdrawiam
Mario
Awatar użytkownika
Artek
Posty: 719
Rejestracja: 2002-10-14 09:06
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Artek »

W 2,5 V6 po nagrzaniu silnika wskazówka jest pomiędzy O i R.
Jak wskakuje na R załącza się wiatrak.
Pozdrawiam
Artek
Probe GT 2,5 V6
Awatar użytkownika
nikosnikos
Posty: 1022
Rejestracja: 2003-07-15 21:40
Galeria: viewtopic.php?t=5618
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nikosnikos »

A u mnie jest po rozgrzaniu na lewej nozce :wink: litery M :!:
Kiedyś był mój... :-(
Obrazek
PROBE II GT 2.5 V6 24V USA Version
Teraz same ople - VECTRA B 2.5 V6 24V CDX 00' i 2.0 16V CD Sport 96' & ASTRA II 1.6 16V 04'
Moje V6 w całej okazałości
GG 2435630
Gość

Post autor: Gość »

termostat sam kupowalem i sam wymienialem wiec raczej musi byc ok! moze uklad chlodzenia sie zapowietrzyl czy co??moze trzeba go odpowietrzyc chociaz tak robilem!
Gość

Post autor: Gość »

jemsik6 pisze:termostat sam kupowalem i sam wymienialem wiec raczej musi byc ok! moze uklad chlodzenia sie zapowietrzyl czy co??moze trzeba go odpowietrzyc chociaz tak robilem!
dokładnie to ci miałem napisać ale za dużo opowiadania, zadzwoń do mnie to ci powiem o so chooozzzzii - jak nie masz tela do mnie to wal na priva.
Miałem to samo :wink:
Gość

Post autor: Gość »

jemsik6 pisze:termostat sam kupowalem i sam wymienialem wiec raczej musi byc ok! moze uklad chlodzenia sie zapowietrzyl czy co??moze trzeba go odpowietrzyc chociaz tak robilem!
No z termostatem nie tak hop - moze odwrotnie go wlozyłeś? Jest taka mozliwość, albo gdzies pomyliłeś weze? A jak z ogrzewaniem w sam?
Gość

Post autor: Gość »

nic nie pomylilem!powiem wam ze doszlem juz o co biega!--padla uszczelka pod glowica--a przy okazji wymienilem pompe wodna bo sie okazalo ze tez jest padnieta!! i wiecie co mam wszystko nowe juz jest ok ale temperature mam na wysokosci pierwszej nogi literki M,, powinno byc wszystko ok poniewaz jest nowa uszczelka wiec przedmuchow nie ma, nowka pompa wodna, i nowy termostat i rowniez uklad zalany nowym plynem i odpowietrzony tak jak sie nalezy wiec chyba ta temperatura jaka wskazuje jest ok!
Gość

Post autor: Gość »

Jemsik, nie nerwujsia, u mnie jest na koncu R, zalezy jak siedzisz to moze wygladac jak na lewej nozce M (jak to ladnie napisales).

Mysle ze nie masz sie czym przejmowac, dopoki tak pozostanie i nie skacze wskazowka przy ciezszej nodze ;)
Jesli termostat otwiera a wskazowka wiele sie nie ruszy z "normalnej" M-pozycji to wszystko git.

Jak sie myle to mnie naprostujcie.

Pozdrawiam
Gość

Post autor: Gość »

witajcie! problemy z temperatura znikly ale pojawily sie nastepne!! nie wiem dlaczego ale spadly w moim autku obroty na jakies 450! nie mam pojecia dlaczego! jak je podkrecic na odpowiednie??aha i jeszcze jedno pytanie jak ma byc ustawiony prawidlowo zaplon??
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.0 R4 FS”