Dziwny wyciek - chłodnica wspomagania?

adrian_seki
Posty: 911
Rejestracja: 2009-05-21 22:31
Samochód: Ford Probe I GT 2,2T 12V 92r
Galeria: viewtopic.php?t=16334
Lokalizacja: Konin (WLKP)

Re: [K] Chłodniczkę płynu do wspomagania GT

Post autor: adrian_seki »

To jest zwykła rura miedziana fi chyba 8 (lub coś ok tego bo wąż 10 był luźny a ja dałem 10 na opaske - galeria) no było ok. W galerii masz dokładną fotke jak to wygląda u mnie
resko
Posty: 1440
Rejestracja: 2009-11-09 21:26
Samochód: chrysler 300M 3.5V6.alfa romeo 156

Re: [K] Chłodniczkę płynu do wspomagania GT

Post autor: resko »

a jaki jest problem żeby kupić kawałek miedzianej rurki i ją odpowiednio wykrzywić i po kłopocie :roll: niedługo to będą zakładane tematy,że ktoś chce kupić np.wentylki do kół albo jeszcze coś dziwniejszego,ludzie pomyślcie trochę to nie boli :D
Awatar użytkownika
MaryooSh89
Klubowicz
Posty: 612
Rejestracja: 2006-01-23 22:54
Samochód: Mazda 6 GG 2.3
Galeria: viewtopic.php?t=15279
Lokalizacja: Łódź

Re: [K] Chłodniczkę płynu do wspomagania GT

Post autor: MaryooSh89 »

Z jednej strony tak a z drugiej nie każdy się na tym zna i ma zdolności manualne. Ja np. nie wiem czy taka rurka ładnie się wygnie bez podgrzewania jej czy zacznie się załamywać poza tym gdzie ją wygnę?? pod blokiem kombinerkami??
był: PROBE 2.2 GT '91 USA z Qresko red inside :D
jest: Mazda 6 GG 2.3 i sześćsetka :)
Awatar użytkownika
Xandr
Posty: 219
Rejestracja: 2006-12-10 13:19
Samochód: 1gen. 2.2 GT Red 81 Honda Milano
Galeria: viewtopic.php?t=17508
Lokalizacja: Warszawa/Działdowo

Re: [K] Chłodniczkę płynu do wspomagania GT

Post autor: Xandr »

to jest nie potrzebne prawie wcale się nie chłodzi, ja to wywaliłem i latam 3 lata jest ok, Jest to jedynie potrzebne do nalewania płynu bo bez rurki lipnie się uzupełnia płyn
1gen. 2.2 GT Red 81 Honda Milano
edi_pg
Posty: 331
Rejestracja: 2006-03-19 01:01
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Re: [K] Chłodniczkę płynu do wspomagania GT

Post autor: edi_pg »

resko pisze:a jaki jest problem żeby kupić kawałek miedzianej rurki i ją odpowiednio wykrzywić i po kłopocie :roll: niedługo to będą zakładane tematy,że ktoś chce kupić np.wentylki do kół albo jeszcze coś dziwniejszego,ludzie pomyślcie trochę to nie boli :D
1. Rurka jest aluminiowa, ale prawda jest taka że można zrobić miedzianą.
2. Resko, Rozumiem że gięcie takich rurek dla Ciebie to żaden problem, pewnie też umiesz jak Gustlik z Czterech Pancernych zagiąć 10cm gwóźdź na palcu :D
A tak poważnie, jeśli masz jak i umiesz wygiąć taką rurkę, to chętnie taką od Ciebie kupię za rozsądną cenę :]
Poza tym oryginalnie ta rurka jest pogrubiona na końcach żeby wąż nie spadał i to mnie trochę powstrzymało.

3. Faktycznie chłodniczkę można zaślepić, ale podobno przy ostrej jeździe jest ona jednak potrzebna, bo płyn się może zagotować.
Poza tym moim zdaniem producent nie zamontował jej tylko po to żeby samochód więcej ważył.

Pozdrawiam
Probe I 2.2 GT '91
Awatar użytkownika
Prezes
Klubowicz
Posty: 1767
Rejestracja: 2008-09-27 13:31
Samochód: Probe 2.2 GT 92r.
Galeria: viewtopic.php?t=15588
Lokalizacja: Przytoczno woj. Lubelskie

Re: Dziwny wyciek - chłodnica wspomagania?

Post autor: Prezes »

edi_pg napisał:
Poza tym moim zdaniem producent nie zamontował jej tylko po to żeby samochód więcej ważył.
Pewnie masz rację, ta rurka na pewno chłodzi trochę płyn we wspomaganiu, nie wspominając o tym, że w autach o naprawdę dużych osiągach stosuje się chłodnice płynu wpomagania. Ja mam 2 takie rurki w zapasie ale jak zobaczyłem w jakim moja była stanie i poszła a w jakim te są to wolałem nie przekładac. Zastosowałem wąż o zbliżonej dlugości tej rurki i już dobre pół roku wszystko jest ok.
„Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem.”
Awatar użytkownika
Eli
Posty: 1787
Rejestracja: 2005-09-14 23:38
Galeria: viewtopic.php?t=9702
Lokalizacja: Milanówek

Re: Dziwny wyciek - chłodnica wspomagania?

Post autor: Eli »

Miedź przy okazji oddałaby więcej ciepła :mrgreen:
adrian_seki
Posty: 911
Rejestracja: 2009-05-21 22:31
Samochód: Ford Probe I GT 2,2T 12V 92r
Galeria: viewtopic.php?t=16334
Lokalizacja: Konin (WLKP)

Chłodniczkę płynu do wspomagania GT

Post autor: adrian_seki »

edi_pg pisze:
1. Rurka jest aluminiowa, ale prawda jest taka że można zrobić miedzianą.
ściema - potwierdzam zdjęciem że ja mam miedzianą jak w galerii (zakładam że nie była doginana)

Obrazek
pene_czw
Posty: 234
Rejestracja: 2008-09-30 16:24
Galeria: viewtopic.php?t=18656

Re: [K] Chłodniczkę płynu do wspomagania GT

Post autor: pene_czw »

Ok, tu mi pasuje najbardzije do tematu:P

Nie mialem płynu do wspomagania do zalałem do dwusuwowych mobilem do zbiorniczka wspomagania:) Kolor ten sam, ale raczej żadsza konsystencja. Cos sie może stanąć niedobrego?? :>
Ford Probe I 92' 2.2GT Człuchów/Piła
Awatar użytkownika
Chizar
Klubowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 2009-02-07 14:17
Samochód: Biemdablju 528 Touring
Galeria: viewtopic.php?t=17057
Lokalizacja: Warszawa

Re: [K] Chłodniczkę płynu do wspomagania GT

Post autor: Chizar »

Jak trafi się na forum jakiś moderator po złym dniu,to skasuje Ci post,i półstronnicowe kazanie napisze,bo to nie dział techniczny,tylko Giełda :twisted: :mrgreen:
Ford Probe 2.5 v6 93 granatowy BYŁ
Ford Probe 2.5 v6 93 czarny BYŁ
Ford Probe 2.5 v6 97 fioletowy BYŁ :(


Najlepszy sport to transport! :)
pene_czw
Posty: 234
Rejestracja: 2008-09-30 16:24
Galeria: viewtopic.php?t=18656

Re: Dziwny wyciek - chłodnica wspomagania?

Post autor: pene_czw »

No to mam pytanie co do wspomagania. Konkretnie to mi cieknie z listwy i nie miałem już płynu do wspomagania, to zalałem Mobilem do dwusuwów. Kolor taki sam, ale jak na moje oko żadszy. Cos może z tego gorszego wyniknąć? :twisted: :P
Ford Probe I 92' 2.2GT Człuchów/Piła
resko
Posty: 1440
Rejestracja: 2009-11-09 21:26
Samochód: chrysler 300M 3.5V6.alfa romeo 156

Re: Dziwny wyciek - chłodnica wspomagania?

Post autor: resko »

Wow ja bym się bał tak zrobić :? nie na darmo wymyślili płyn do wspomagania :) sam jestem ciekawy co z tego może wyniknąć :D
adrian_seki
Posty: 911
Rejestracja: 2009-05-21 22:31
Samochód: Ford Probe I GT 2,2T 12V 92r
Galeria: viewtopic.php?t=16334
Lokalizacja: Konin (WLKP)

Re: Dziwny wyciek - chłodnica wspomagania?

Post autor: adrian_seki »

Nie wiem co ci z tego wyniknie ale prawdopodobnie nic, wspomaganie chyba nie będzie działać, Płyn od wspomagania podobnie jak hamulcowy jest bardzo ciężko ścisnąć przez co z bardzo dużą siłą są przesuwane elementy na które działa płyn (przy czym płyn nie traci swojej objętości). W dodatku chyba według mnie (tak sądzę) płyn wspomagania ma dodatkowe właściwości smarujące w porównaniu do płynu hamulcowego aby się nie zatarło może coś. Olej, hmm no prawdopodobnie nieprzystosowana pompa nie spręży nam oleju przez co może on umykać pompie? No i chyba jeszcze olej zanim się spręży że będzie wstanie coś nam przesunąć straci na objętości (nie jest płynem od wspomagania i go ściśnie tak samo jak powietrze jesteś w stanie ścisnąć w strzykawce a wody już nie - oczywiście wylot zatkany). Możliwe że będzie działaś ale na pewno nie tak efektywnie jak powinno a na dłuższą metę to nie wiem czy coś się stanie - chyba nie.

Ale to tylko moje zdanie

I jak kolega z forum wyżej napisał nie po to jest płyn do wspomagania aby lać tam olej - no ale cóż ja w skrzyni też mam 1L oleju do skrzyni automatycznej bo tak na forum wyczytałem.... Podobno to źle
Awatar użytkownika
Xandr
Posty: 219
Rejestracja: 2006-12-10 13:19
Samochód: 1gen. 2.2 GT Red 81 Honda Milano
Galeria: viewtopic.php?t=17508
Lokalizacja: Warszawa/Działdowo

Re: [K] Chłodniczkę płynu do wspomagania GT

Post autor: Xandr »

pene_czw pisze:Ok, tu mi pasuje najbardzije do tematu:P

Nie mialem płynu do wspomagania do zalałem do dwusuwowych mobilem do zbiorniczka wspomagania:) Kolor ten sam, ale raczej żadsza konsystencja. Cos sie może stanąć niedobrego?? :>
kup Probaka po kimś takim , masakra :lol:
1gen. 2.2 GT Red 81 Honda Milano
Awatar użytkownika
Prezes
Klubowicz
Posty: 1767
Rejestracja: 2008-09-27 13:31
Samochód: Probe 2.2 GT 92r.
Galeria: viewtopic.php?t=15588
Lokalizacja: Przytoczno woj. Lubelskie

Re: Dziwny wyciek - chłodnica wspomagania?

Post autor: Prezes »

Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale mam bodajże płyn przeznaczony do jakichś przekładni automatycznych czy coś koło tego w układzie wspomagania i przez pół roku jest wsio ok. Żadnej odczuwalnej zmiany w pracy układu czy wycieków.
„Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem.”
Awatar użytkownika
wojtas89
Posty: 2193
Rejestracja: 2006-09-21 21:43
Samochód: MB W201 2.6L mit ASD und chamska gleba :)
Galeria: viewtopic.php?t=14148
Lokalizacja: Illinois - Chicago

Re: Dziwny wyciek - chłodnica wspomagania?

Post autor: wojtas89 »

adrian_seki pisze: . . .I jak kolega z forum wyżej napisał nie po to jest płyn do wspomagania aby lać tam olej - no ale cóż ja w skrzyni też mam 1L oleju do skrzyni automatycznej bo tak na forum wyczytałem.... Podobno to źle
To źle wyczytałeś, do wspomy leje się oliwe do automatów, tak zaleca serwisówka i inne programy.
Fałszywa skromność jest najprzyzwoitszym ze wszystkich kłamstw.
adrian_seki
Posty: 911
Rejestracja: 2009-05-21 22:31
Samochód: Ford Probe I GT 2,2T 12V 92r
Galeria: viewtopic.php?t=16334
Lokalizacja: Konin (WLKP)

Re: Dziwny wyciek - chłodnica wspomagania?

Post autor: adrian_seki »

wojtas89 pisze:
adrian_seki pisze: . . .I jak kolega z forum wyżej napisał nie po to jest płyn do wspomagania aby lać tam olej - no ale cóż ja w skrzyni też mam 1L oleju do skrzyni automatycznej bo tak na forum wyczytałem.... Podobno to źle
To źle wyczytałeś, do wspomy leje się oliwe do automatów, tak zaleca serwisówka i inne programy.
Pisano tak i tak - teraz też już to wiem
pene_czw
Posty: 234
Rejestracja: 2008-09-30 16:24
Galeria: viewtopic.php?t=18656

Re: [K] Chłodniczkę płynu do wspomagania GT

Post autor: pene_czw »

On nie jest na sprzedaż :lol: ;] i nie "po kims takim", bo sie źle kojarzy :wink:
Xandr pisze:
pene_czw pisze:Ok, tu mi pasuje najbardzije do tematu:P

Nie mialem płynu do wspomagania do zalałem do dwusuwowych mobilem do zbiorniczka wspomagania:) Kolor ten sam, ale raczej żadsza konsystencja. Cos sie może stanąć niedobrego?? :>
kup Probaka po kimś takim , masakra :lol:
Wcześniej lałem olej do skrzyni automatycznej, bo tak lał poprzedni właściciel i na opakowaniu było napisane ze jest on też przeznaczony do wspomagania. Na tym oleju powiem wam, ze różnicy żadnej nie odczułem. Wspomaganie jak działało, tak działa. No ale wiadomka, ze zaraz jak bedzie trzeba to zaleje normalnym do przekładni automatycznych.
Ford Probe I 92' 2.2GT Człuchów/Piła
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Dziwny wyciek - chłodnica wspomagania?

Post autor: Drzymek »

Cześć. Chciałem się podzielić sposobem naprawienia cieknącego układu wspomagania.

Wężyk który wychodzi ze zbiorniczka wspomagania, przechodzi przez nadkole, gdzie olej jest chłodzony w aluminiowej rurce. Z czasem ulega ona korozji i olej wycieka.
Należy zdemontować plastikową osłonę nadkola i można przystąpić do demontażu aluminiowej rurki. Nowej oczywiście nie można nigdzie dostać, ale można kupić miedzianą, średnica 1cm, długość 1metr, koszt ok 12zł. Należy ją zasypać piaskiem (aby się nie załamywała), zaślepić z obu stron i wyginać na kształtkach na wzór starej rurki.
Na koniec można cyną zrobić kołnierzyki przy wlotach na wzór oryginalnej rurki, ale przy dobrym zaciśnięciu opaskami nie jest to wymagane.
Poniżej obrazek zestawienia starej rurki z nową wykonaną przeze mnie.

Obrazek
BEAUTY...POWER...SOUL...
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”