przeciek

Awatar użytkownika
Easy Rider
Posty: 578
Rejestracja: 2002-12-27 15:30
Samochód: brak
Lokalizacja: Chorzów

przeciek

Post autor: Easy Rider »

Zauważyłem po deszczu, że autko przecieka , na tylnej kanapie były plamki wody. w związku z tym mam pytanie: czy uszczelkę na dachu trudno jest wymienić? A może silikon pomoże? Czy ktoś miał już podobne problemy? Co jeszcze (oprócz wymiany uszczelki) można z tym problemem zrobić??????? ER
Easy Rider GG 4443928


pjlkwk@onet.eu 2,5 '93
asdero
Posty: 922
Rejestracja: 2002-09-03 23:10
Samochód: brak
Lokalizacja: Kraków

Post autor: asdero »

Jeżeli jest to uszczelka zewnętrzna to proponuje ją ściągnąć, wyczyścić to co jest po nią i położyć ją ponownie na silikonie. Ja tak zrobiłem z przednią. Ni eprzeciekała ale w jednym miejscu sie odkleiła.
Awatar użytkownika
Easy Rider
Posty: 578
Rejestracja: 2002-12-27 15:30
Samochód: brak
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Easy Rider »

tak to uszczelka zewnętrzna, w ogóle odstaje kilka milimetrów od blachy, moim zdaniem powinna przylegać do blachy na dachu? ER
Easy Rider GG 4443928


pjlkwk@onet.eu 2,5 '93
Raf
Klubowicz
Posty: 1830
Rejestracja: 2002-09-02 11:46
Galeria: viewtopic.php?t=5495
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Raf »

Jaka uszczelka :?: Masz na myśli uszczelkę bagażnika ? bo to czarne dookoła dachu to tylko atrapa.
Woda może się dostawać poprzez uszczelkę bagażnika, otwory którymi biegną kable do tylnej klapy ( najbardziej prawdopodobne ), lub przez źle przyklejone szyby.

Pozdrawiam Rafał

P.S.
No chyba że masz dach dziurawy :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Easy Rider
Posty: 578
Rejestracja: 2002-12-27 15:30
Samochód: brak
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Easy Rider »

Dach na szczęście nie jest dziurawy. Nie wiedziałem, że to na dachu to tylko atrapa. Ale tam właśnie dostaje się woda. Podsufitka nad tylną kanapą jest mokra, potem woda kapie na tylną kanapę. CO Z TYM ZROBIC? Czy można to jakoś uszczelnić? Jak to sprawdzić? Czy jeżeli szyba jest żle przyklejona, można ja jakoś uszczelnić? ER
Easy Rider GG 4443928


pjlkwk@onet.eu 2,5 '93
Raf
Klubowicz
Posty: 1830
Rejestracja: 2002-09-02 11:46
Galeria: viewtopic.php?t=5495
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Raf »

Aby woda mogła dostawać się taką drogą to musiała by być dziura w litej blasze lub coś spaprane na spawie a to jest raczej mało prawdopodobne.
Gdybyś miał źle przyklejoną szybę to woda nie dostała by się na podsufitkę.
Jeśli nie masz np. anteny na dachu to jedyna droga jaką woda może dostać się tak wysoko jest dziura na kable idące do klapy bagażnika. Ja miałem w tym miejscu źle założoną gumę i woda się lała na podsufitkę (podsufitka była suchuteńka od środka) ciekła w stronę lewego tylnego słupka, następnie spływała niezauważona plastykową obudową słupka ... i zbierała się pod tylną kanapą ( myślę że też możesz mieć tam kałużę ).
Sprawdź dokładnie którędy cieknie ( wcale nie tam gdzie jest mokre ! ), zacznij od tyłu...


Pozdrawiam Rafał
Awatar użytkownika
Easy Rider
Posty: 578
Rejestracja: 2002-12-27 15:30
Samochód: brak
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Easy Rider »

Dzięki Raf, faktycznie po zdjęciu tylnej kanapy w zagłębieniach blachy była woda, była również w bagażniku , tam gdzie jest zbiornik spryskiwacza( myślałem, że ten zbiorniczek przecieka) i w tym samym miejscu po przeciwnej stronie. Jutro sprawdzę tę dziurę na kable. Pozdr. ER
Easy Rider GG 4443928


pjlkwk@onet.eu 2,5 '93
Raf
Klubowicz
Posty: 1830
Rejestracja: 2002-09-02 11:46
Galeria: viewtopic.php?t=5495
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Raf »

Ej, spokojnie (Easy) :twisted: obawiam się że masz na myśli miejsca które mogą być mokre. W bagażniku, po bokach na dnie, są kanały odprowadzające wodę ( przynajmniej mnie się tak wydaje )
:idea: sprawdź którędy płynie woda jeśli wlejesz ją do rynienek po bokach klapy bagażnika ( sprawdź bo mogę się mylić )

Do wszystkich : zajrzyjcie pod kanapy bo może macie mokro :twisted: ...

P.S.
Szczególnie przed poniedziałkiem warto uszczelnić wszelkie nieszczelności... :twisted:
asdero
Posty: 922
Rejestracja: 2002-09-03 23:10
Samochód: brak
Lokalizacja: Kraków

Post autor: asdero »

Tak, Easy R. przyjedziemy w poniedziałek i dowiesz się gdzie masz przecieki :mrgreen:
Raf
Klubowicz
Posty: 1830
Rejestracja: 2002-09-02 11:46
Galeria: viewtopic.php?t=5495
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Raf »

:| :) :D :lol: :lol: :P :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :slon: :twisted:
Awatar użytkownika
Easy Rider
Posty: 578
Rejestracja: 2002-12-27 15:30
Samochód: brak
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Easy Rider »

Zapraszam, a przy okazji jakiś zlocik na Śląsku? :P :P :P ER
Easy Rider GG 4443928


pjlkwk@onet.eu 2,5 '93
Awatar użytkownika
Easy Rider
Posty: 578
Rejestracja: 2002-12-27 15:30
Samochód: brak
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Easy Rider »

Już minęły dwa dni i nikt nie przyjął zaproszenia? Święta świętami, ale na zloty zawsze jest odpowiednia pora. :P :P :P

Wracając do przecieku, to jednak żle przyklejona szyba(tak myślę). Po odgięciu podsufitki stwierdziłem, że woda wlewa się tam gdzie było mokro.
Potem po tylnym skośnym słupku leci do wnęki bagażnika(nie zauważyłem tam żadnego otworu, którym woda mogłaby się wydostać na zewnątrz). Czy szybę można odkleić i ponownie , porządnie przykleić?
Jeśli ktoś coś wie na ten temat to proszę o info.
RAF- co Ty o tym myślisz? Pozdr. ER
Easy Rider GG 4443928


pjlkwk@onet.eu 2,5 '93
Raf
Klubowicz
Posty: 1830
Rejestracja: 2002-09-02 11:46
Galeria: viewtopic.php?t=5495
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Raf »

Obejrzałem sobie jak to wygląda w samochodzie i rzeczywiście jeśli szyba jest źle przyklejona to może cieknąć na tą dolną część podsufitki. Oczywiście można pojechać do specjalisty który odetnie szybę i przyklei ponownie ale taki zabieg jest podobno dość kosztowny (nie wiem ile, sprawdź) poza tym ja się obawiam czy przy okazji nie spieprzy czegoś innego (np. czy szyba nie pęknie, ale to są moje prywatne obawy).

Ja też mam źle przyklejoną szybę boczną na tylnym odcinku, na jesieni uszczelniałem to masą akrylową, operacja powiodła się w 95% i teraz będę robił drugie podejście...

Zanim podejmiesz jakiekolwiek czynności naprawcze ustal dokładne miejsce przecieku (np. spróbuj przepchać kawałek drutu).

Pozdrawiam Rafał
Gość

Post autor: Gość »

sprawdz sobie jeszcze pod dysza spryskiwacz tylnej szyby,ja tak mialem lalo mi sie w podsufitke,a jak ruszalem to na tylna pulke.Pomocny jest silikon.[/list]
Awatar użytkownika
Easy Rider
Posty: 578
Rejestracja: 2002-12-27 15:30
Samochód: brak
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Easy Rider »

jutro spróbuję to uszczelnić, ztym odklejaniem szyby to prawda. Łatwo uszkodzić szybę. Jeśli chodzi o spryskiwacz tylnej szyby , to raczej niemożliwe, żeby z tego miejsca woda dostała się pod podsufitkę. Sprawdzałem , przecież spryskiwacz jest na klapie , a nie na dachu, jednak mogę się mylić . Dzięki za rady , zobaczymy co zdziałam Pozdr.ER
Easy Rider GG 4443928


pjlkwk@onet.eu 2,5 '93
Awatar użytkownika
Artek
Posty: 719
Rejestracja: 2002-10-14 09:06
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Artek »

U mnie około trzy lata temu puściła uszczelka przy drzwiach kierowcy, lało się akurat na moje siedzenie :( Chciałem kupić nową uszczelkę, ale wtedy to był wydatek ok 500 zł. Nawaliłem w te szczeline silikonu i jak narazie (3 lata) jest ok :D
Pozdrawiam
Artek
Probe GT 2,5 V6
Awatar użytkownika
Easy Rider
Posty: 578
Rejestracja: 2002-12-27 15:30
Samochód: brak
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Easy Rider »

Pytałem z ciekawości ile kosztuje odklejenie i ponowne przyklejenie szyby. Powiedziano mi, że ok. 80,-PLN. Facet zapewnił jednoczśnie, że jeżeli pęknie szyba to on ponosi za to pelną odpowiedzialnośc. Wolę jednak nie ryzykować i sam spróbuję to uszczelnić. W razie gdyby mi się ta operacja nie udała, pojadę do tego gościa. On za 30,- PLN umie to uszczelnić od środka (podobno). Zobaczymy ER
Easy Rider GG 4443928


pjlkwk@onet.eu 2,5 '93
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 967
Rejestracja: 2005-09-12 16:14
Galeria: viewtopic.php?t=8692
Lokalizacja: Berlin

woda kapie, wieje ze nie da sie rozmawiac!!co robic?

Post autor: Sebastian »

witam.
bylem dzis z kolega w slubicach na malych zakupach itd.
padal deszcz cala droge. w ktoryms momecie kumpel mowi ,ze mi cos z szyby kapie!! i mial niestety racje :evil: .woda w jakis spoob dostaje sie do wewnatrz i malo tego, tak szumi w srodku ze nie da sie rozmawiac!! szyby joz ustawialem,przestawialem i nic. czy ktos mial taki problem? i wie moze jak sie go pozbyc?
pozdr
"Byłoby lepiej, gdyby ludzie bardziej przypominali zwierzęta (...) i w większym stopniu kierowali się instynktem; czyniąc coś, nie powinni być aż tak dalece świadomi tego, co robią."

"Strach i głupota zawsze leży u podstaw większości ludzkich działań."
Awatar użytkownika
Kamil_01
Posty: 493
Rejestracja: 2005-12-30 00:34
Galeria: viewtopic.php?t=9319
Lokalizacja: Górzyca Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Kamil_01 »

a w jaki sposób przestawiłeś szyby :shock: jeśli możesz powiedzieć to, jak się szyby przestawia, bo mi też troszkę szumi od strony pasażera.

Dzięki
..::Ford Probe 2,5 V6 GT USA; rok 1993::..
....:::::::::::PROBE RULEZ:::::::::::....
Człowiek, który się nie myli, drzewo, które się nie pali - nie istnieją.

Obrazek
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 967
Rejestracja: 2005-09-12 16:14
Galeria: viewtopic.php?t=8692
Lokalizacja: Berlin

Post autor: Sebastian »

zciagasz kompletnie boki drzwi, obudowanie.
sam zobacz
http://www.ford-probe-driver.de/set_tec ... len_II.htm
"Byłoby lepiej, gdyby ludzie bardziej przypominali zwierzęta (...) i w większym stopniu kierowali się instynktem; czyniąc coś, nie powinni być aż tak dalece świadomi tego, co robią."

"Strach i głupota zawsze leży u podstaw większości ludzkich działań."
Awatar użytkownika
Kamil_01
Posty: 493
Rejestracja: 2005-12-30 00:34
Galeria: viewtopic.php?t=9319
Lokalizacja: Górzyca Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Kamil_01 »

Sebek a mógłbyś zapodać jakieś foty?? Bo ja z tych schematów nic nie widze, oprócz konturów drzwi :lol: :D :) Wtedy temat mógłby trafić na FAQ :wink: Było by to pomocne pewnie dla wielu forumowiczów którzy napotykają się na takowy problem 8)

z góry dzięki
..::Ford Probe 2,5 V6 GT USA; rok 1993::..
....:::::::::::PROBE RULEZ:::::::::::....
Człowiek, który się nie myli, drzewo, które się nie pali - nie istnieją.

Obrazek
Awatar użytkownika
Ralph
Posty: 161
Rejestracja: 2004-02-13 13:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Jędrzejów

Post autor: Ralph »

Sciągnij obudowy drzwi jak mówi Sebek nastepnie szyby są przykrecone (na 2 lub 3 śrubach )nie pamietam i włozone sa w 2 prowadnice odkręcasz te 2 sruby i regulujesz niżej wyżej jak Ci pasuje no i to wszystko :)
Rafał 2.0 16V
Awatar użytkownika
Kamil_01
Posty: 493
Rejestracja: 2005-12-30 00:34
Galeria: viewtopic.php?t=9319
Lokalizacja: Górzyca Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Kamil_01 »

łok, Tak zrobie

Dzięki :lol:
..::Ford Probe 2,5 V6 GT USA; rok 1993::..
....:::::::::::PROBE RULEZ:::::::::::....
Człowiek, który się nie myli, drzewo, które się nie pali - nie istnieją.

Obrazek
Awatar użytkownika
R.K
Posty: 286
Rejestracja: 2005-11-25 20:05
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczuczyn

Post autor: R.K »

Ja tak właśnie robiłem,szybę da się docisnąć do uszczelki ale tylko górę szyby,niestety krawędż pionową szyby nie docisnęło i świszczy dalej.Ma ktoś pomysł jak rozwiązać ten problem?
Ford Probe USA 2.0 1993r BASE
Awatar użytkownika
Basf_Wrocław
Posty: 956
Rejestracja: 2004-08-26 11:44
Samochód: R4 94
Galeria: viewtopic.php?t=5626
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Basf_Wrocław »

Mi się tylko raz coś takiego przytrafiło na myjni. Jakimś cudem źle zamknąłem drzwi i takie ciśnienie z cashera mi walnęło, że powódź miałem :) Wystarczyło otworzyć i zamknąć okno. Uszczelka się podwinęła.
Obrazek
2.0, 16v, Klima, 94 r,
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”