Klucz (nasadka) patentowy do kół

Awatar użytkownika
Easy Rider
Posty: 578
Rejestracja: 2002-12-27 15:30
Samochód: brak
Lokalizacja: Chorzów

Klucz (nasadka) patentowy do kół

Post autor: Easy Rider »

Witam, mam prośbę. Potrzebny jest mi klucz patentowy do odkręcania śruby koła. Chciałbym odkupić, albo pożyczyć. Stary po prostu pękł. Jeżeli ktoś z Klubowiczów, szczególnie ze Śląska mógłby taki klucz pożyczyć, będę wdzięczny. Nr klucza- Ford 950920. Rocznik auta '93.Mam nadzieję, że te zabezpieczenia są fabryczne i taki klucz będzie można zdobyć. A na przyszłość- nie dokręcajcie zbyt mocno tej patentowej śruby na alufeldze, bo może Was spotkać to samo. Pozdr. ER
Easy Rider GG 4443928


pjlkwk@onet.eu 2,5 '93
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Nie mam patentowego, ale kiedyś w Makro za dwadzieścia kilka złotych kupiłem cudo - klucz :D, który sam dostosowywał się do rozmiaru nakrętki. Było to kilkadziesiąt sześciokątnych bloków o przekątnej coś koło 3 mm zamocowanych każdy na sprężynie wewnątrz klucza nasadowego. Nakładało się całość na dowolną nakrętkę, część bloków się cofała a reszta obejmowała sześciokąt dowolnego rozmiaru (powiedzmy dowolnego, bo nie było to takie duże). Użyteczność tegoż ustrojstwa była dyskusyjna, bo pomiędzy blokami był lekki luz i się wichrowały, ale rewelacyjnie odkręcało wszystkie śruby patentowe, do których to przymierzyłem (zarówno z nieregularnym kształtem obwodu, jak i okrągłym obwodem z dziurami na "czole" łba śruby). Może gdzieś taki dostaniesz, a powinien zadziałać.
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Easy Rider
Posty: 578
Rejestracja: 2002-12-27 15:30
Samochód: brak
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Easy Rider »

może taki dostanę, ale wątpię, żeby spełnił swoje zadanie. w ostateczności do tych patentowych śrub przyspawam migomatem jakąś przedłużke i spróbuję wtedy to odkręcić. mam też nadzieję, że jednak ktoś z Klubu ma tą nasadkę. pozdr. ER
Easy Rider GG 4443928


pjlkwk@onet.eu 2,5 '93
Awatar użytkownika
piotrek
Posty: 793
Rejestracja: 2004-06-22 18:33
Samochód: brak
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: piotrek »

podaj numer tej nasadki może mam . chodzi mi o rozmiar
bo niewiem jaki jest w 2 generacji
Mechanika samochodowa
Pranie czyszczenie tapicerek
Awatar użytkownika
Easy Rider
Posty: 578
Rejestracja: 2002-12-27 15:30
Samochód: brak
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Easy Rider »

Numer fordowski podałem, wygląda to jakby zygzak opisany na kole 950920 Ford. Sprawdż proszę. ER
Easy Rider GG 4443928


pjlkwk@onet.eu 2,5 '93
Awatar użytkownika
piotrek
Posty: 793
Rejestracja: 2004-06-22 18:33
Samochód: brak
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: piotrek »

z tego numeru to niebardzo , zmierz suwmiarką nakrętke i podaj numer , jeżeli chodzi wogóle o zwykłą nakrętke
Mechanika samochodowa
Pranie czyszczenie tapicerek
Awatar użytkownika
Easy Rider
Posty: 578
Rejestracja: 2002-12-27 15:30
Samochód: brak
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Easy Rider »

Jutro zmierzę, ale nie wiem czy to coś da. Chodzi o to, żeby ta nasadka miała odpowiednie wypusty które będą pasowały do wgłębień w nakrętce. A ten numer który podałem widnieje na nasadce. ER
Easy Rider GG 4443928


pjlkwk@onet.eu 2,5 '93
Gość

Post autor: Gość »

Robert pisze:Nie mam patentowego, ale kiedyś w Makro za dwadzieścia kilka złotych kupiłem cudo - klucz :D, który sam dostosowywał się do rozmiaru nakrętki. Było to kilkadziesiąt sześciokątnych bloków o przekątnej coś koło 3 mm zamocowanych każdy na sprężynie wewnątrz klucza nasadowego. Nakładało się całość na dowolną nakrętkę, część bloków się cofała a reszta obejmowała sześciokąt dowolnego rozmiaru (powiedzmy dowolnego, bo nie było to takie duże). Użyteczność tegoż ustrojstwa była dyskusyjna, bo pomiędzy blokami był lekki luz i się wichrowały, ale rewelacyjnie odkręcało wszystkie śruby patentowe, do których to przymierzyłem (zarówno z nieregularnym kształtem obwodu, jak i okrągłym obwodem z dziurami na "czole" łba śruby). Może gdzieś taki dostaniesz, a powinien zadziałać.
Daleko nie trzeba szukać, Telezakupy Mango :D
Reklamowali to jako cud techniki.
Niestety nie pamiętam ceny.

PS. Co zimóweczki zakładamy :?: :twisted:
Awatar użytkownika
Easy Rider
Posty: 578
Rejestracja: 2002-12-27 15:30
Samochód: brak
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Easy Rider »

Zimóweczki mam za duże( patrz "Giełda"), raczej nowe klocki. W te cuda techniki jakoś nie wierzę. Piotrek--- Srednica tej nakrętki to 20mm.
Easy Rider GG 4443928


pjlkwk@onet.eu 2,5 '93
Awatar użytkownika
Ivaho
Posty: 316
Rejestracja: 2005-01-20 18:55
Galeria: viewtopic.php?t=6336
Lokalizacja: Kąty Wrocławskie

Post autor: Ivaho »

Easy. Ja mam taką nakładke a nie mam śrub takich do niej, wiec jest mi kompletnie nie potrzebna. Daj znać na gg albo emaila to Ci ją wyśle a browara na zlocie jakims postawisz. Pozdro.

__________________________
Probe II 2.0 16v granatowy
machel
Posty: 41
Rejestracja: 2004-11-06 22:41
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: machel »

eee... mam wrażenie, że jeśli nie udało się w ciągu 3 lat odkręcić tej nakrętki, to już chyba nic nie pomoże :D :D
Probe 2gen, 1995, 2.0 16V, czarny
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Nakładka na klucz do kół

Post autor: Tomasz S »

Witam !
Może komus kiedyś ukruszyła się w/w nakładka ?
Standardowa , taka jak w każdym oryginalnym Probe 2

Pytanie brzmi :

Co dalej ?

Jak odkręcic ?
Czy jest jakaś inna metoda po za spawaniem ?
- mam fele w dobrym stanie i obawę , że spawając mógłbym ją "nadwyrężyć (felgę) :wink: "
Może ktoś miał podobny kłopot ? Jeśli tak , to jak rozwiązał ?
ew: Jest jakieś miejsce gdzie dorabiają takie zabezpieczenia ?

PZDR
Tomek
Obrazek
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Re: Klucz (nasadka) patentowy do kół

Post autor: OLEY »

[o]O proszę. :D

Tomasz przypomniał sobie o forum. :wink:

Tomku podpiąłem Twój temat do podobnego.

Co się ostatnio tak mało odzywasz?

Pozdrowionka.[/o]
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Awatar użytkownika
cacek
Posty: 1378
Rejestracja: 2006-01-12 16:54
Samochód: Wołowina
Galeria: viewtopic.php?t=8555
Lokalizacja: Police

Re: Nakładka na klucz do kół

Post autor: cacek »

Tomasz S pisze:Witam !
Może komus kiedyś ukruszyła się w/w nakładka ?
Standardowa , taka jak w każdym oryginalnym Probe 2

Pytanie brzmi :

Co dalej ?

Jak odkręcic ?
Czy jest jakaś inna metoda po za spawaniem ?
- mam fele w dobrym stanie i obawę , że spawając mógłbym ją "nadwyrężyć (felgę) :wink: "
Może ktoś miał podobny kłopot ? Jeśli tak , to jak rozwiązał ?
ew: Jest jakieś miejsce gdzie dorabiają takie zabezpieczenia ?

PZDR
Tomek
Niestety ja mialem takie szczęście i to jeszcze w dwóch kolach z przodu... jedna się ukruszyla a druga pękla :evil: . Sluchaj pojechalem do wulkanizatora, on zalozyl taką nietypową nakladke (nie wiem co to bylo), nalożyl to na śrubę i obroty w lewo... kręcilo kręcilo aż się "odkręcilo" :D :o . Z lewej strony prawie od razu, natomiast z prawej trochę to trwalo... Efekt? nakrętki "uwolnione", ale zjechany totalnie gwint na obydwu szpilkach, obydwie do wymiany ale felgi cale :mrgreen: .
Aha to byl chyba czwarty wulkanizator z kolei, który się tego podjąl, w trzech powiedzieli że nie pomogą i jest problem... To spróbować możesz i popytaj :wink: , powodzonka :D .

pozdr
"...Jedni będą mnie szanować, drudzy znienawidzą..."
Awatar użytkownika
Edyta
Klubowicz
Posty: 366
Rejestracja: 2007-11-01 16:15
Samochód: Było cudne Probe, teraz jest następca:-)
Galeria: viewtopic.php?t=12656
Lokalizacja: Raszyn

Re: Klucz (nasadka) patentowy do kół

Post autor: Edyta »

Hej,
Też miałam taki problem i niestety wulkanizator mi nie pomógł. Pojechałam do ślusarza który dospawał na te dziwne śróby takie końcówki jak normalnie. i nie trzeba końcówki patentowej. Ważne żeby były zrobione z czegoś twardego, bo mi za pierwszym razem zrobił z jakiegoś miękkiego metalu i się pogięły przy odkręcaniu.
Powodzenia
Probe 2.0 16V :-) - Tęskno.
Awatar użytkownika
Ero
Posty: 1188
Rejestracja: 2007-10-04 20:32
Galeria: viewtopic.php?t=12278
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Re: Klucz (nasadka) patentowy do kół

Post autor: Ero »

Najlepsza metoda to dospawanie nakredki. Felgi nie uszkodzisz jezeli zabezpieczysz odpowiednio :D wystarczy tasma i szmatki troszke lub papieru :D Bzyyk bzyyk i po sprawie :D

Z racji ze mam o 2 cm dluzsze szpilki czesta dzieje sie tak ze albo gadzina ktoras peknie (maly problem) lub ukreci sie na radlkach(bardzo duzy problem). W drugim przypadku jedyna rada na to jest taka ze na kanal autko, odginasz blache chroniaca tarcze od wody, i spawamy denatce od tylu jaks kontre w poprzek tak zeby zablokowala sie o piaste :D
Bylo Probe jest Vectra B z silniczkiem 3.0xe V6
Cichopek nago szybko klikaj: http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic ... 53#p215153
Awatar użytkownika
Natan
Posty: 1521
Rejestracja: 2005-03-13 22:13
Samochód: IIGen 95' 2,5 V6 24V
Galeria: viewtopic.php?t=7333
Lokalizacja: Zawidów

Re: Klucz (nasadka) patentowy do kół

Post autor: Natan »

Witam posłuchaj Cacka on ma racje nic nie spawaj dobry wulkanizator Ci to zrobi ja miałem to samo i bez problemu odkrecil nasadka z lewym frezem odkreci bez uszkodzenia czegokolwiek bez pospiechu tylko z głowa pospawac zawsze zdarzysz to ostatecznosc :o :? :shock: :lol: :wink: mnie tez chyba z czwarty to odkrecał bo pozostali chcieli mnie przekrecic ze to teraz nie da rady yrzeba auto zostawic na dwie - trzy godziny bo teraz nie maja czasu ten co mi to odkrecał zrobił to w ciagu 45 sekund bez zadnego problemu bo to był fachowiec a nie złodziej i partacz :) :o :wink:
był F Probe 1 GT 89r USA ( ful opcja ) zginął śmiercią wypadkową ( CZECHY )
był F Probe 2 6V 24 V 96r zginał śmiercią wypadkową ratując życie właścicielowi !!!!!!!!!!! ( okolice Zielonej Gory )
jest F Probe 2 6V 24 V 95r jeszcze żyje ..............
........................................................................................
Nie bądz pewien,że czas masz,bo pewność niepewna.
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Re: Klucz (nasadka) patentowy do kół

Post autor: Tomasz S »

Dzięki za podpowiedzi !!!

Za moment zaczynam obchód (objazd) po okolicnych zakładach wulkanizacyjnych i ślusarskich
Choć osobiście nie wierzę w fachowość pobliskich "fahofcuf" , ale spróbować trzeba :wink:
Teraz przynajmniej wiem jak gadać i o co pytać .

Oley pisze:O proszę.

Tomasz przypomniał sobie o forum.

Tomku podpiąłem Twój temat do podobnego...

Pozdrowionka.

Robert !
Dzięki za ustawienie/przestawienie tematu !
Chyba powinienem iść na kurs obsługi szukajki :lol: :oops:
- za żadne skarby nie mogłem odnaleźć tego tematu
(ani żadnego pod który mógłbym się podpiąć ) ...
Oley pisze:...Co się ostatnio tak mało odzywasz?
Ahh , wpadłem chyba w jakiś emerycki zastój :?
Aż głupio się przyznać , ale na dzień dzisiejszy , głównym użytkownikiem internetu stała sie Danusia
Długo by było można pisać o tym "dlaczego" ale najprościej chyba - lenistwo :?
Mam nadzieję , że po przeprowadzce (emigruję) sprawy przyjmą normalny obrót
a ja jeszcze na tyle będę miał sprawne oczy by móc nieco popisać :lol: .

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki !

Tomek

ps. Relację z tego jak załatwiłem temat napiszę zaraz jak wrócę (mam nadzieje , że juz z wszystkimi kołami wymienionymi) .

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX


No to już jestem w domu ...
Autko oczywiście w garażu - zrobione

Obyło się bez spawania

Kto ma wiedzę ten ma kase
Pan zarobił za niecałe 5 minut pracy młotkiem i "magicznym" narzędziem 100zł :shock:

Nie wiem czy ktoś pamięta ale kilka lat temu , jak jeszcze Rosjanie uprawiali w Polsce turystykę handlową , przywozili m.in. wietnamskie "klucze udarowe"
Sprzedawali je za 1-1,50 żł na rynku .
Gdyby Tomus wiedzał to by wtedy sobie z mendel tych kluczy kupił i samemu by 4 (cztery) razy pier_olnął młotkiem w taki kluczyk .
Plusem "magicznego narzędzia" jest to , że felga z zabiegu wyszła nie tknięta i niebawem będzie wystawiona na sprzedaż


PZDR
Tomek
Obrazek
kwiatek8902
Posty: 109
Rejestracja: 2010-01-06 12:13
Samochód: ford probe 2,2 GT 1991r.
Galeria: viewtopic.php?t=17158
Lokalizacja: świecie
Kontakt:

kłopoty z kołami

Post autor: kwiatek8902 »

witam mam problem z odkreceniem wszystkich 4 koł chodzi mi o te dziwne srobki na kazdym kole. mam nakłdke na klucz ale to i tak nic nie daje nakładka sie slizga albo spada ze sruby jak chce mocniej przekrecic miał ktos podobny problem?? jesli tak to jak sobie z tym poradziliscie ??
probe 2,2 gl USA 1989 był.. jest probe 2,2GT euro 1991 GG-13529377
adrian_seki
Posty: 911
Rejestracja: 2009-05-21 22:31
Samochód: Ford Probe I GT 2,2T 12V 92r
Galeria: viewtopic.php?t=16334
Lokalizacja: Konin (WLKP)

Re: kłopoty z kołami

Post autor: adrian_seki »

Przyspawaj coś, odkręć i wyrzuć...
resko
Posty: 1440
Rejestracja: 2009-11-09 21:26
Samochód: chrysler 300M 3.5V6.alfa romeo 156

Re: kłopoty z kołami

Post autor: resko »

Ja nie dawno walczyłem z odkręceniem tych cholernych śrub :evil: też miałem śmieszną nakładkę w kształcie gwiazdki na klucz ale troszkę się połamała i wziąłem szlifierkę kątową i zakończyłem żywot tych że nakrętek :wink:
kwiatek8902
Posty: 109
Rejestracja: 2010-01-06 12:13
Samochód: ford probe 2,2 GT 1991r.
Galeria: viewtopic.php?t=17158
Lokalizacja: świecie
Kontakt:

Re: kłopoty z kołami

Post autor: kwiatek8902 »

zrobiłem dokładnie to samo hehe
probe 2,2 gl USA 1989 był.. jest probe 2,2GT euro 1991 GG-13529377
Awatar użytkownika
fly_man
Posty: 86
Rejestracja: 2008-05-20 02:43
Samochód: Ford Probe 2.0 97'
Galeria: viewtopic.php?t=13781
Lokalizacja: Częstochowa

Nasadka na śrubę zabezpieczającą

Post autor: fly_man »

sprawa pilna, zgubiłem nasadkę na śrubę zabezpieczającą. Myślę, że zabezpieczenie oryginalne bo na śrubie była naklejka z nr i napisem "FORD"
Może ma ktoś takie zabezpieczenie na śląsku i będzie łaskaw podjechać żeby odkręcić śruby. Poniżej foto

Obrazek Obrazek
Marcin G
Posty: 54
Rejestracja: 2009-07-11 11:43
Samochód: Probe II 2.0 94r. EUR

Re: Klucz (nasadka) patentowy do kół

Post autor: Marcin G »

Taką nasadkę może spokojnie wykonać jakiś frezer. Wydaje mi się że koszt naprawdę niewielki. A przy niewielkich zdolnościach można coś takiego samemu wykonać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”